כשאתם רואים מישהו עם מסיכה למרות שמותר

מצב
הנושא נעול.

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
האם זה נראה לכם מוזר?
אתם שמים לב אליו במיוחד?

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
545
למרות שמותר מה? ללכת בלי? הקורונה לא נגמרה, ובחללים סגורים, במיוחד הומי אדם, עדיין כדאי מאוד להיות עם מסכה.
הוירוס נשאר לתקופה לא קצרה בחלל סגור כמו מעלית גם אחרי שהאנשים יצאו ממנה, עכשיו תחשבי כמה אנשים עוברים במעלית הזאת כל יום, ומה הסיכוי לכך שיש עומס ויראלי גבוהה במעלית הזאת...

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,506
זה שהחוק לא מאלץ אנשים לעשות משהו זה לא אומר שזה מוזר אם אנשים בוחרים להמשיך לעשות אותו.

אני אישית מעדיף לחיות בעולם בו אנשים בוחרים להגן על עצמם ועל הסביבה בלי שהממשלה או צד שלישי אחר יצטרכו להתערב.

למשל במדינות רבות במזרח הרחוק נהוג לעטות מסיכת אף ופה כאשר חווים סימפטומים כלשהם כגון שיעול או נזלת (ויש כאלה שבוחרים לעטות אותן באופן כללי באיזורים ציבוריים צפופים).

דורון

משתמש ותיק
דירוג
609
לי זה מפריע אם זה ילד שלי. אומר להם להוריד. לא סביר שיוצא איתי ילד לסיבוב הליכה בחוץ עם מסיכה, באיזור שאין אף אדם נוסף כל הסיבוב. זה לא נותן שום הגנה, סתם איכס.

yossik

מודרטור
דירוג
11,532
אני עוטה מסיכה במעליות וחנויות.

האזרח הקטן

משתמש ותיק
דירוג
761
יש אנשים עם בעיות במערכת החיסון או בקבוצת סיכון בגלל גיל / מצב רפואי, או שמישהו מקרוביהם בקבוצת סיכון כזו והם לא רוצים לסכן אותו.
כל עוד אדם בוחר להחמיר עם עצמו ולא איתי, שיהיה לו לבריאות.

אופטימי מבטן

משתמש סולידי
דירוג
51
אם אני רואה משהוא הולך עם מסיכה אני חושב כנראה הוא בקבוצת סיכון ולא יתחסן או מסיבה רפואית או מכל סיבה שהיא ואין מקום להסתכל עליו מוזר
אבל אם זה הבן שלי אח שלי או משהוא שאני מכיר שזה נובע סתם מפחד וחרדה זה בעיה ואם אני יודע ב-100% שאם אני יסביר לו שאין מה לחשוש אני יעשה זאת ואם רק 99% אני ישתוק אבל אני חושב שזה חרדה מיותרת שלא מוסיפה שום דבר

yossik

מודרטור
דירוג
11,532

האזרח הקטן

משתמש ותיק
דירוג
761
אבל אם זה הבן שלי אח שלי או משהוא שאני מכיר שזה נובע סתם מפחד וחרדה זה בעיה ואם אני יודע ב-100% שאם אני יסביר לו שאין מה לחשוש אני יעשה זאת ואם רק 99% אני ישתוק אבל אני חושב שזה חרדה מיותרת שלא מוסיפה שום דבר
למה זה מפריע לך? אם אדם מרגיש מוגן יותר עם מסכה, שיחבוש אותה. דווקא להתחיל לחנך אנשים יכול לגרום להם אי נוחות כאילו הם עושים משהו לא בסדר.
אני יכול לחשוב על עוד הרבה דוגמאות של דברים שאנשים עושים לשם הגברת תחושת הביטחון שלהם למרות שאין מאחוריהם צידוק בעיניי. אבל אם זה מה שגורם להם להרגיש טוב יותר, מי אני שאשפוט אותם?

efrat

משתמש ותיק
דירוג
981
במקומות סגורים עדין חובה לעטות מסיכה אני אישית לא מסכימה להיכנס למעלית עם אנשים בלי מסיכה. או שאני מעירה להם והם שמים או שאני יוצאת החוצה (אפילו אם הייתי שם קודם)
ברחוב אני חושבת שהמסיכה מיותרת (רחוב לא צפוף באויר הפתוח נגיד משחק כדורגל רב משתתפים הייתי שמה) וחשבתי כך גם בתקופת הקורונה . בגדול מי ששם מסיכה באופן תקני (מעל האף והפה לא מסיכת סנטר) אני מעריכה אותו כי הוא דואג לבריאות שלו ושל הסביבה. היות וזה לא משפיע עלי לשלילה, בשום דרך או צורה לא מבינה מה הבעיה פה.
החרדה ממש לא מיותרת הקורונה עדין פה וגם בלי הקורונה יש עוד אלפי וירוסים ובקטריות להידבק מהם. בזמן הקורונה היתה ירידה דרמטית בהדבקה של שפעת למשל. כמעט ולא היתה שפעת השנה. כי אנשים הקפידו על ריחוק מסיכות ורחצו ידיים כל הזמן.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,790
לא ולא

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
תודה רבה חברים על כל התגובות!!!
אני אסביר מדוע שואלת
עברתי טיפול בשיניים שגרם לי לנפיחות ושמתי מסיכה,
והרבה העירו לי...למה את שמה? כבר לא חייב...
לכן שאלתי האם זה נראה מוזר? מושך מבטים?
מדברת על חלל פתוח.
ונניח שבמידה שיסירו את מגבלת המסיכות גם בחלל סגור, ואעבור עוד כמה חודשים שוב טיפול שיניים,האם אז יראה ממש מוזר?

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
545
ונניח שבמידה שיסירו את מגבלת המסיכות גם בחלל סגור, ואעבור עוד כמה חודשים שוב טיפול שיניים,האם אז יראה ממש מוזר?
לדעתי בן אדם צריך לעשות את מה שהוא מרגיש וחושב שהכי נכון לו (בכל נושאי החיים, כל עוד הוא לא פוגע באחרים), על אחת כמה וכמה אם יש לו גם ידע על כך שזה אפילו עדיף לו ולסובבים אותו מבחינה בריאותית.

מה שמוזר לדעתי זה שאנשים מרשים לעצמם להעיר.

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
8
לדעתי בן אדם צריך לעשות את מה שהוא מרגיש וחושב שהכי נכון לו (בכל נושאי החיים, כל עוד הוא לא פוגע באחרים), על אחת כמה וכמה אם יש לו גם ידע על כך שזה אפילו עדיף לו ולסובבים אותו מבחינה בריאותית.

מה שמוזר לדעתי זה שאנשים מרשים לעצמם להעיר.
תודה רבה
אגב לא מבחינת בריאותית,אם כי אסתטית.
אבל עדיין חשוב לי לא להיראות מוזרה (:

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,380
תודה רבה חברים על כל התגובות!!!
אני אסביר מדוע שואלת
עברתי טיפול בשיניים שגרם לי לנפיחות ושמתי מסיכה,
והרבה העירו לי...למה את שמה? כבר לא חייב...
לכן שאלתי האם זה נראה מוזר? מושך מבטים?
מדברת על חלל פתוח.

מדי בוקר, כשאני מחכה לאוטובוס לבסיס (התחנה היא באוויר הפתוח), אני רואה כל פעם רוב מוחלט של אנשים עם מסכות
אני תמיד תוהה לעצמי למה - "הם לא יודעים ש"נגמרה" הקורונה?", "אולי סתם אין להם כוח להוריד?" לפעמים אני אפילו אומר לעצמי בסתר לב "הלוואי שהם כבר יורידו את זה, וכל זכר למסכות מזמן"
וגם כשאני שוכח להוריד מסכה כשאני יורד מהאוטובוס ונכנס לאיזו חנות, מדי פעם מעירים לי ואומרים לי שאין במסכה צורך

למה אני מרגיש ככה? למה אחרים מעירים? נראה לי שבעיקר בגלל צורך פסיכולוגי
עברנו כקבוצה אירוע מאוד לא נעים (בלשון המעטה...) - עברנו פנדמיה בינלאומית, עם חשש לאלפי מתים והמון המון המון לחץ - כלכלי, חברתי וכמובן בריאותי

הגיוני שאנשים רוצים למחוק כל זכר לזה, ולהמשיך הלאה
במקום מסוים, לבישת מסכה במקום פתוח היא תזכורת לכך שבעצם המצב עדיין שברירי, ולמרות שיש כאן אווירה קולקטיבית של "נגמרה הקורונה" והתעסקנו עם מיליון דברים אחרים, בסופו של יום מספיקה מוטיציה אחת ייחודית כדי שהכל יחזור על עצמו

עכשיו, זאת בסה''כ הדעה שלי, ויש סיכוי טוב שאני טועה, אבל אפילו אם לא - האם את צריכה לייחס חשיבות לכל דעה?
אולי יש אנשים בעולם שיחשבו שזה מוזר לעטות מסכה כשזה לא חובה - אז מה?
את רוצה לעטות מסכה? תעטי מסכה, את לא פוגעת באף אחד
אם מישהו יתהה למה, ותהיה לו החוצפה להעיר לך על כך, פשוט תגידי שככה את מרגישה יותר בטוחה או יותר בבנוח - זה באמת לא עניינו

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
C מה עושים כשאתם לא יודעים מה אתם אוהבים לעשות? אוף טופיק 64
E איפה רואים את הדיבידנדים שחולקו ב IB? שוק ההון 0
L כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים אוף טופיק 83
adamshalev איך רואים Yield של קרן אג"חים ישראלית? שוק ההון 3
תמיר האם עוד עוסקים פטורים רואים חיוב של 0.06 ש"ח של ממס הכנסה בחשבון בנק? התפתחות אישית 0
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? שוק ההון 2
עייף ומותש סעמק האם יש מישהו בקהל שעבד במנורה מבטחים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ט מישהו יודע אם ואיך אפשר לצפות במשחקי היורו (בתשלום כמובן) דרך המחשב? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה השקעה באינטו (iintoo) - מישהו מכיר/ממליץ? נדל"ן 1
1 האם מישהו הצליח לשבור פק"מ שבתנאיו רשום שהוא לא ניתן לשבירה? שוק ההון 12
R מישהו שיודע שוודית? אוף טופיק 11
always.smile מישהו יודע מה הטיקר של iSFF101 במערכת המסחר של לאומי? שוק ההון 2
M מישהו עבד עם walty? נדל"ן 3
F מישהו הצליח להגיש דוח מקוון מלא? כולל מסמכים תומכים מיסים 34
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
M בעיות עם ניהול בהלמן - מישהו מכיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? שוק ההון 5
S יש כאן מישהו שמנהל חשבון השקעות בחו"ל בתור חברה בע"מ? שוק ההון 4
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
G מישהו מכיר קרן (מחקה או נאמנות) בשקלים על שוק ההון 1
מ אווף יש מישהו שמוכן ללוות אותי בצדדים הטכניים של ההשקעות שוק ההון 6
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
ו מישהו מחזיק פה את הקרן העולמית של בלקרוק? שוק ההון 2
הסולידית פוסטים בסגנון "מישהו מכיר את, מישהו שמע על" - יימחקו ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
S מישהו יודע איזה טופס צריך למלא כדי לקבל את המענק שהמיסים שלנו ממנים לנו? פוסטים מאיכות נמוכה 5
G [שם החברה נמחק]- מישהו מכיר ? שוק ההון 79
M WeCheck מול Diffe-rent - דיפרנט מול וייצ'יק - מישהו ניסה? מישהו יודע? נדל"ן 3
C האם מישהו מכיר דרך לעשות אוטומציה לדוחות מס של ברוקר זר? שוק ההון 2
G מישהו יודע מה אני אמור להזין ב-Foreign Tax ID בהרשמה ל-AMERITRADE? שוק ההון 2
S מישהו מכיר מנגנון קיים שבודק השוואה של שני ETF? שוק ההון 1
A VASGX מישהו? שוק ההון 4
A מישהו יכול להסביר איך נוצרת אינפלציה מהדפסת כסף? צרכנות פיננסית 24
always.smile מישהו מיישם את profit first? צרכנות פיננסית 2
Y מישהו יכול להסביר לי למה נפילה במחיר מניית דלק יכול לגרום לקריסה של החברה? שוק ההון 2
ג לאור המצב, מישהו משקיע בנפט/חברות תעופה ? שוק ההון 0
ל קורס זמן לנדל"ן - מישהו עשה ויכול לחוות דעה עליו? נדל"ן 1
4 מישהו שמחליט להשקיע רק בזהב יכול להפסיד את כספו? שוק ההון 30
א מישהו יודע מה זה "Cash update" במערכת IBI ? שוק ההון 7
מ 2020 - מישהו הצליח להגיש תאום מס דרך מערכת הפניות? צרכנות פיננסית 0
L מישהו יודע אם יש דרך לוותר על פוזיציה או לעשות מכירה רעיונית ב-IB? שוק ההון 9
ITS BullionVault - השקעה בזהב פיזי - מישהו משתמש בשירות? שוק ההון 8
זרטוסטרא מישהו מכיר את חברת קליימקס צרכנות פיננסית 15
ש מישהו יודע איך מתקנים קומקום חשמלי שלא מחמם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ש מישהו מכיר שיטה להתקשר חינם למספר חינם בארהב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ש האם מישהו מכיר את השיטה והיא עובדת? שוק ההון 7
מ Riseup - מישהו ניסה? צרכנות פיננסית 3
ר מישהו ניסה להמיר מט''ח באפליקציה של IB? שוק ההון 10
ו מישהו השתמש בטרפז פיננסים? שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה