• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשאתם רואים מישהו עם מסיכה למרות שמותר

מצב
הנושא נעול.

ניטרלית

משתמש סולידי
דירוג
9
האם זה נראה לכם מוזר?
אתם שמים לב אליו במיוחד?

למרות שמותר מה? ללכת בלי? הקורונה לא נגמרה, ובחללים סגורים, במיוחד הומי אדם, עדיין כדאי מאוד להיות עם מסכה.
הוירוס נשאר לתקופה לא קצרה בחלל סגור כמו מעלית גם אחרי שהאנשים יצאו ממנה, עכשיו תחשבי כמה אנשים עוברים במעלית הזאת כל יום, ומה הסיכוי לכך שיש עומס ויראלי גבוהה במעלית הזאת...

זה שהחוק לא מאלץ אנשים לעשות משהו זה לא אומר שזה מוזר אם אנשים בוחרים להמשיך לעשות אותו.

אני אישית מעדיף לחיות בעולם בו אנשים בוחרים להגן על עצמם ועל הסביבה בלי שהממשלה או צד שלישי אחר יצטרכו להתערב.

למשל במדינות רבות במזרח הרחוק נהוג לעטות מסיכת אף ופה כאשר חווים סימפטומים כלשהם כגון שיעול או נזלת (ויש כאלה שבוחרים לעטות אותן באופן כללי באיזורים ציבוריים צפופים).

לי זה מפריע אם זה ילד שלי. אומר להם להוריד. לא סביר שיוצא איתי ילד לסיבוב הליכה בחוץ עם מסיכה, באיזור שאין אף אדם נוסף כל הסיבוב. זה לא נותן שום הגנה, סתם איכס.

אני עוטה מסיכה במעליות וחנויות.

יש אנשים עם בעיות במערכת החיסון או בקבוצת סיכון בגלל גיל / מצב רפואי, או שמישהו מקרוביהם בקבוצת סיכון כזו והם לא רוצים לסכן אותו.
כל עוד אדם בוחר להחמיר עם עצמו ולא איתי, שיהיה לו לבריאות.

אם אני רואה משהוא הולך עם מסיכה אני חושב כנראה הוא בקבוצת סיכון ולא יתחסן או מסיבה רפואית או מכל סיבה שהיא ואין מקום להסתכל עליו מוזר
אבל אם זה הבן שלי אח שלי או משהוא שאני מכיר שזה נובע סתם מפחד וחרדה זה בעיה ואם אני יודע ב-100% שאם אני יסביר לו שאין מה לחשוש אני יעשה זאת ואם רק 99% אני ישתוק אבל אני חושב שזה חרדה מיותרת שלא מוסיפה שום דבר

אבל אם זה הבן שלי אח שלי או משהוא שאני מכיר שזה נובע סתם מפחד וחרדה זה בעיה ואם אני יודע ב-100% שאם אני יסביר לו שאין מה לחשוש אני יעשה זאת ואם רק 99% אני ישתוק אבל אני חושב שזה חרדה מיותרת שלא מוסיפה שום דבר
למה זה מפריע לך? אם אדם מרגיש מוגן יותר עם מסכה, שיחבוש אותה. דווקא להתחיל לחנך אנשים יכול לגרום להם אי נוחות כאילו הם עושים משהו לא בסדר.
אני יכול לחשוב על עוד הרבה דוגמאות של דברים שאנשים עושים לשם הגברת תחושת הביטחון שלהם למרות שאין מאחוריהם צידוק בעיניי. אבל אם זה מה שגורם להם להרגיש טוב יותר, מי אני שאשפוט אותם?

במקומות סגורים עדין חובה לעטות מסיכה אני אישית לא מסכימה להיכנס למעלית עם אנשים בלי מסיכה. או שאני מעירה להם והם שמים או שאני יוצאת החוצה (אפילו אם הייתי שם קודם)
ברחוב אני חושבת שהמסיכה מיותרת (רחוב לא צפוף באויר הפתוח נגיד משחק כדורגל רב משתתפים הייתי שמה) וחשבתי כך גם בתקופת הקורונה . בגדול מי ששם מסיכה באופן תקני (מעל האף והפה לא מסיכת סנטר) אני מעריכה אותו כי הוא דואג לבריאות שלו ושל הסביבה. היות וזה לא משפיע עלי לשלילה, בשום דרך או צורה לא מבינה מה הבעיה פה.
החרדה ממש לא מיותרת הקורונה עדין פה וגם בלי הקורונה יש עוד אלפי וירוסים ובקטריות להידבק מהם. בזמן הקורונה היתה ירידה דרמטית בהדבקה של שפעת למשל. כמעט ולא היתה שפעת השנה. כי אנשים הקפידו על ריחוק מסיכות ורחצו ידיים כל הזמן.

לא ולא

תודה רבה חברים על כל התגובות!!!
אני אסביר מדוע שואלת
עברתי טיפול בשיניים שגרם לי לנפיחות ושמתי מסיכה,
והרבה העירו לי...למה את שמה? כבר לא חייב...
לכן שאלתי האם זה נראה מוזר? מושך מבטים?
מדברת על חלל פתוח.
ונניח שבמידה שיסירו את מגבלת המסיכות גם בחלל סגור, ואעבור עוד כמה חודשים שוב טיפול שיניים,האם אז יראה ממש מוזר?

ונניח שבמידה שיסירו את מגבלת המסיכות גם בחלל סגור, ואעבור עוד כמה חודשים שוב טיפול שיניים,האם אז יראה ממש מוזר?
לדעתי בן אדם צריך לעשות את מה שהוא מרגיש וחושב שהכי נכון לו (בכל נושאי החיים, כל עוד הוא לא פוגע באחרים), על אחת כמה וכמה אם יש לו גם ידע על כך שזה אפילו עדיף לו ולסובבים אותו מבחינה בריאותית.

מה שמוזר לדעתי זה שאנשים מרשים לעצמם להעיר.

לדעתי בן אדם צריך לעשות את מה שהוא מרגיש וחושב שהכי נכון לו (בכל נושאי החיים, כל עוד הוא לא פוגע באחרים), על אחת כמה וכמה אם יש לו גם ידע על כך שזה אפילו עדיף לו ולסובבים אותו מבחינה בריאותית.

מה שמוזר לדעתי זה שאנשים מרשים לעצמם להעיר.
תודה רבה
אגב לא מבחינת בריאותית,אם כי אסתטית.
אבל עדיין חשוב לי לא להיראות מוזרה (:

תודה רבה חברים על כל התגובות!!!
אני אסביר מדוע שואלת
עברתי טיפול בשיניים שגרם לי לנפיחות ושמתי מסיכה,
והרבה העירו לי...למה את שמה? כבר לא חייב...
לכן שאלתי האם זה נראה מוזר? מושך מבטים?
מדברת על חלל פתוח.

מדי בוקר, כשאני מחכה לאוטובוס לבסיס (התחנה היא באוויר הפתוח), אני רואה כל פעם רוב מוחלט של אנשים עם מסכות
אני תמיד תוהה לעצמי למה - "הם לא יודעים ש"נגמרה" הקורונה?", "אולי סתם אין להם כוח להוריד?" לפעמים אני אפילו אומר לעצמי בסתר לב "הלוואי שהם כבר יורידו את זה, וכל זכר למסכות מזמן"
וגם כשאני שוכח להוריד מסכה כשאני יורד מהאוטובוס ונכנס לאיזו חנות, מדי פעם מעירים לי ואומרים לי שאין במסכה צורך

למה אני מרגיש ככה? למה אחרים מעירים? נראה לי שבעיקר בגלל צורך פסיכולוגי
עברנו כקבוצה אירוע מאוד לא נעים (בלשון המעטה...) - עברנו פנדמיה בינלאומית, עם חשש לאלפי מתים והמון המון המון לחץ - כלכלי, חברתי וכמובן בריאותי

הגיוני שאנשים רוצים למחוק כל זכר לזה, ולהמשיך הלאה
במקום מסוים, לבישת מסכה במקום פתוח היא תזכורת לכך שבעצם המצב עדיין שברירי, ולמרות שיש כאן אווירה קולקטיבית של "נגמרה הקורונה" והתעסקנו עם מיליון דברים אחרים, בסופו של יום מספיקה מוטיציה אחת ייחודית כדי שהכל יחזור על עצמו

עכשיו, זאת בסה''כ הדעה שלי, ויש סיכוי טוב שאני טועה, אבל אפילו אם לא - האם את צריכה לייחס חשיבות לכל דעה?
אולי יש אנשים בעולם שיחשבו שזה מוזר לעטות מסכה כשזה לא חובה - אז מה?
את רוצה לעטות מסכה? תעטי מסכה, את לא פוגעת באף אחד
אם מישהו יתהה למה, ותהיה לו החוצפה להעיר לך על כך, פשוט תגידי שככה את מרגישה יותר בטוחה או יותר בבנוח - זה באמת לא עניינו

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
C מה עושים כשאתם לא יודעים מה אתם אוהבים לעשות? אוף טופיק 64
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
P למה בחיוב צ'ק לא רואים את פרטי חשבון המושך? צרכנות פיננסית 5
א איפה רואים דבידנד שנכנס ממניות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
I איפה רואים AUM בקרנות ישראליות? שוק ההון 4
E איפה רואים את הדיבידנדים שחולקו ב IB? שוק ההון 0
L כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים אוף טופיק 87
adamshalev איך רואים Yield של קרן אג"חים ישראלית? שוק ההון 6
תמיר האם עוד עוסקים פטורים רואים חיוב של 0.06 ש"ח של ממס הכנסה בחשבון בנק? התפתחות אישית 0
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 26
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5

נושאים דומים

Back
למעלה