• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים?

כבר לפני כמה שנים החלפנו את כל הסכו"ם בבית לסכו"ם איכותי.

משום מה אצל הרבה אנשים "סכו"ם איכותי" = סכו"ם בצורות וסגנונות מוזרים, שנקנו ביוקר. כמה שיותר מוזר, ככה יותר "איכותי". כשבפועל מדובר בסכו"ם לא נוח, שלא מתחשב בארגונומיקה או פונקציונאליות של הכלי.

בכל מקרה, סכו"ם טוב עשוי פלדת אל-חלד איכותית (18/10), בעובי ומשקל יחסית גבוהים עבור כל יחידה, ומצד שני עדיין יושבים באופן מאוזן ביד. כמובן איכות הגימור חשובה מאוד, ליטוש יסודי שלא יווצרו פינות וזוויות חדות. וזה החלק הכי חשוב, עיצוב ארגונומי. זה פשוט תענוג להחזיק ביד. אחיזה נוחה, תמיכה באצבעות בנקודות לחיצה/התנגדות. משדרג את כל חווית האכילה בבית.
אשמח ללינק

זה ישמע מוזר אבל דפדפות. אני כותבת יחסית הרבה על דפדפת רגילה ולכן קונה את היקרות יותר עם הנייר העבה (אוקספורד) אפילו שהוא יקר משמעותית ברגע שחווית הכתיבה נעימה לי אני כותבת יותר . משמש בעיקר ללימודים.
תנסי ipad עם עפרון של אפל. עובד מצויין.

אוקיי, אז כמו שציינתי, אם אתה מחפש להכין קפה בלי התעסקות, אוטומטית זו אחלה אופציה. לא תקבל קפה כמו בבית קפה איכותי, אבל עם פולים טובים, תקבל קפה מצוין שלדעתי מוצלח בהרבה מנספרסו. מוכרח לומר שאני פחות מבין במכונות אוטומטיות, אבל ממה שאני מכיר, המכונה הכי מומלצת מבחינת טעם, אמינות ונוחות שימוש כרגע היא Jura E8, אבל היא גם הכי יקרה. בכל מקרה, אל תיקח את המילה שלי, אולי יש אופציות זולות יותר שהן לא פחות מוצלחות.

אם תבחר באופציה של מכונה ידנית, אתה אמנם יכול לקבל קפה ברמה גבוהה מאוד, אבל ההתעסקות הכרוכה בהכנה, דורשת סבלנות שלא מתאימה לכולם, וכוללת כיול של המטחנה כל פעם שמחליפים את סוג הקפה, לפני כל הכנה נדרשת טחינה במקום, דחיסה של הקפה, וניקוי המכונה לאחר מכן (אלא אם אתה מכין כמה כוסות ברצף), סה"כ 2-4 דקות לשני הפוכים. רוב מי שמחזיק סטאפ כזה רואה את הקפה בתור תחביב. מניח שזה פחות הכוון.

נערך לאחרונה ב:
לדעתי רק מסעדות יוקרה.
הממוצע החודשי שלי על מסעדות והזמנות של אוכל הוא 1500 שקלים נכון להשנה. זה הרבה?

נוסעת לעבודה ברכבת בעודי נועלת נעלי מעצבים (כי רגליים רחבות ונעליים זולות זה סבל) ושומעת מוזיקה באייפון שלי (הסתפקתי ב- SE וקניתי באילת. יצא סביר ושווה את זה מבחינתי).

ספרים.
למרות שאפשר לשאול יחסית בקלות בסיפריה, או לרכוש ספר אלקטרוני (או אפילו להוריד חלילה מlbgen) אם כי בתור אדם דתי, שהחלק הארי מזמן הקריאה שלו בשבת, אני מוגבל בשימוש דיגיטלי ולמרות שיש לי מעל 500 ספרים.

לדעתי רק מסעדות יוקרה.

זה תלוי באחוז של זה מכלל ההכנסה והחסכון שלך.

לדעתי רק מסעדות יוקרה.
אני גם בסכום דומה אבל לא במסעדות יוקרה.
מסעדות על הדרך בטיולי סופ"ש עם המשפחה או TA.

זה תלוי באחוז של זה מכלל ההכנסה והחסכון שלך.
השאלה בפוסט היא ביחס לצרכנים. לכן שאלתי.
מבחינתי זה מעט אבל אין מספיק מסעדות מעניינות כדי שזה יעלה.

מיזוג ביום ובלילה.
ישנים עם מזגן בסלון כל הלילה ופוך.
בסלון כי המזגנים בחדרי השינה רועשים מאד.
לא מוותרים על שינה טובה ונעימה.

בחורף אין לי בעיה להתלבש חם ולשתות הרבה תה/קפה בבית אבל אני לא סובל חום.

השרשור הזה קצת דיכא אותי, הגעתי למסקנה שאין שום דבר שאני מרשה לעצמי להתפרע איתו.
אני אקנה דברים שאני רוצה, אבל תמיד אחפש את הBang per buck, אחכה למבצע וכו'.
אולי צריך ללמוד לשחרר.

@Harpagon

למה דכאון? אולי אתה מצליח לקבל ערך גבוה מדברים פחות חומריים, ולא מוצא את הצורך 'לבזבז' על משהו ספציפי.

תשובה לא פופולארית:
מסעדות - זמננו מועט והבישול שלנו ככה ככה... לכן אנחנו מוציאים כ-1500 עד 3000 מסעדות כל חודש תלוי בחודש.
מוצרי אפל - אוהב מאד את האקוסיסטם, נוח, מחזיק הרבה זמן, איכותי לדעתי השקעה טובה.
חומרה, מוצרי חשמל וגאדג'טים - משתדל לקנות דגמים בדרך כלל הכי טובים של מותגים, לא כלכלי אבל מקבלים את המקסימום האפשרי מבחינת פיצ'רים, איכות ויכולות וכו', בפרט מדיח כלים ומייבש, איך אפשר לחיות בלי מדיח כלים, חיי השתנו מקצה לקצה עם מדיח כלים לטובה וגם לא רבים יותר עם הגברת על הכלים
חופשות בחו"ל - חוויות והנאות גם אם אלו יעדים יקרים כמו סיישל, סקי בשוויץ, מלונות ברמה גבוה - זמננו על כדור הארץ מוגבל ומעדיף לחוות כמה שיותר עם המשפחה
מטבח בדירה שנרכשה - לא היה כל כך מתוכנן אבל קומבינציה של גיחה עם המעצבת פנים למטבחי רגבה ותוך כמה שעות הגענו למטבח 100k מתוך זה שליש על שייש
מזגן 24/7 בקיץ - לא יכול בלי זה בלתי נסבל אם לא היה מזגן הייתי עוזב את המדינה למדינות צפוניות כמו קנדה בוודאות
נוחות כללית - דוגמא 1: מעדיף מונית שעולה פי 10 מאשר נסיעה בתחבורה ציבורית בחו"ל, דוגמא 2: מעדיף לקנות מוצרים באמזון שיגיעו אלי הביתה עם שליח ובלי שאני אצטרך לתקשר עם בן אנוש אחר ולשלם יותר מאשר להתקשר לחנות מקומית לשאול אם קיים במלאי, לנסוע לשמה לחכות בתור גם אם זול יותר.

משתדל להנות מהחיים וצרכנות היא אחת הצורות להנאה מבחינתי, לא מתחבר למינימליזם בכלל, בעבר כשמצב הכלכלי שלי לא היה כמו היום הייתי בהחלט קונה שקים של 5 קילו אורז \ מחזיר בקבוקי בירה עבור פיקדון באופן אובססיבי, נרשם לכרטיס אשראי של רמי לוי ומבטל למחרת אחרי שקיבלתי דמי הצטרפות וכו', היום אין צורך בעזרת עבודה קשה, התמדה ומזל הסיטואציה השתנתה.

נערך לאחרונה ב:
@Harpagon

למה דכאון? אולי אתה מצליח לקבל ערך גבוה מדברים פחות חומריים, ולא מוצא את הצורך 'לבזבז' על משהו ספציפי.

אני דוקא מזדהה.
יש אנשים כמונו, "אנשים של עסקאות". אנשים ששונאים בדם לשלם יקר ולעשות עסקה "לא משהו" ולא משחררים קצת ונהנים מהכסף שהם צוברים. גם לי יש את הנטיה הזאת, ואני עובד על לשחרר אותה.
מבין את הדיכאון ובהחלט ממליץ לשחרר בלי רגשות אשם כשצריך.
ביננו לבזבזנות יש עוד דרך ארוכה מאד...

מסעדות בסביבות 4,000 עד 5,000 ש"ח בחודש, שכירות 11,000 ש"ח בחודש.

כל שנה? כלי עבודה איכותיים לא אמורים להחזיק זמן רב?

1. בטיסות ארוכות, טס רק ביזנס. היכולת לשכב בנוחות לעומת להידחס ל12 שעות שווה לי את המחיר הכפול.
2. אני בהופעה (מוזיקה) אחת לשבוע בממוצע כבר 15 שנה. זה לא סולידי בשום צורה.
3. בשר איכותי. ממש לא כל יום, אבל אני משאיר לא מעט כסף אצל הקצב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א איפה רואים דבידנד שנכנס ממניות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק איפה אני יכול לבדוק? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1
ג סקטור אנרגיה ירוקה - איפה מתחילים ללמוד? שוק ההון 7
סול איפה הדיבידנדים בקרן צוברת? שוק ההון 19
I איפה לשים מזומן שמיעוד לרכישת נדל״ן בעוד כשנה? נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה