• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים?

לדוגמה, קניתי מין ידית לשטיפת כלים שהסבון כלים בתוך הידית ולא צריך להתעסק ולגעת בספוג או בכלים. שדרוג!
(אני גר לבד ביחידת דיור אז מדיח היא לא אופציה מתאימה)
יש לי פטנט דומה בשרביט לאסלה.
נשמע מענין. יש לינק?

ושמת לב להבדלים? מבחינת איכות שינה?
It's hard to say for sure, but I do think I fall asleep at more regular times, and it definitely hurts my eyes if I turn the app off at night.
Anyway, it's worth trying the app, it doesn't cost anything, and it has long enough transition times that you don't really notice the change unless you turn it off.

כבר לפני כמה שנים החלפנו את כל הסכו"ם בבית לסכו"ם איכותי.

משום מה אצל הרבה אנשים "סכו"ם איכותי" = סכו"ם בצורות וסגנונות מוזרים, שנקנו ביוקר. כמה שיותר מוזר, ככה יותר "איכותי". כשבפועל מדובר בסכו"ם לא נוח, שלא מתחשב בארגונומיקה או פונקציונאליות של הכלי.

בכל מקרה, סכו"ם טוב עשוי פלדת אל-חלד איכותית (18/10), בעובי ומשקל יחסית גבוהים עבור כל יחידה, ומצד שני עדיין יושבים באופן מאוזן ביד. כמובן איכות הגימור חשובה מאוד, ליטוש יסודי שלא יווצרו פינות וזוויות חדות. וזה החלק הכי חשוב, עיצוב ארגונומי. זה פשוט תענוג להחזיק ביד. אחיזה נוחה, תמיכה באצבעות בנקודות לחיצה/התנגדות. משדרג את כל חווית האכילה בבית.

מרוב האנשים בפורום או בכלל?
באופן כללי: אוכל בריא (כמה שפחות E*, חומרים משמרים וכו. בשר\עוף טרי בלבד ), ציוד מחשוב (2 ילדים גיימרים) .
ג"נ: לא סולידי.

יכול להיות נחמד אם אנשים שמשתפים דברים שהם משקיעים בהם יותר יתנו דוגמאות למוצרים כאלה שהם חושבים שהיו שווים את זה (דגמים/חברות)
אני תמיד מוצרים איכותיים ולא מעורה בכל סאבקאלצ׳ר
אצלי זה קפה טרי בקלייה מקמית (בעיקר מנגרו)

גלעד קולה בחסד, והייתי קונה ממנו במשך שנים, אבל עלות המשלוח הופכת את זה לפחות משתלם. אני אישית התחלתי להזמין מיוניקו, שגם זו לא בדיוק האופציה הכי זולה בארץ, אבל המשלוח חינם מעל 100 ש"ח, המגוון רחב ומשתנה כל הזמן, ואיכות הקליה גבוהה באותה מידה לדעתי.

offtopic...

@סול, @EnsilZah
חיפוש מהיר לא העלה תשובה מובהקת, ואפילו סתירה בין מיני-כתבה אחת לעומת אחרת. שתיהן לקהל לא מקצועי, אבל באתר של גוף מקצועי:

"there is not strong evidence that blue light-filtering glasses are necessary to preserve macular health, nor do they have a significant effect on your circadian rhythm or sleep-wake cycle"

"blue light or blue-violet light can be damaging to delicate retinal cells deep in the eye. Additionally, studies have shown blue light is a risk factor for the onset of age-related macular degeneration"

מצד שני, ב-PMID 29044670 ,DOI 10.1111/opo.12406, מ-2017:
We find a lack of high quality evidence to support using BB spectacle lenses for the general population to improve visual performance or sleep quality, alleviate eye fatigue or conserve macular health.​

גם אני מגלעד, מגוון עם אילי.
. אני אישית התחלתי להזמין מיוניקו, שגם זו לא בדיוק האופציה הכי זולה בארץ, אבל המשלוח חינם מעל 100 ש"ח, המגוון רחב ומשתנה כל הזמן, ואיכות הקליה גבוהה באותה מידה לדעתי.
איך הוא בקליות כהות? גלעד אלוף בזה.

איך הוא בקליות כהות? גלעד אלוף בזה.
האמת שהם יותר מוכוונים לקליות בינוניות, לפחות בקטגוריה של קפה חד-זני, אבל לדעתי הסומטרה שכרגע נמכר בקליה כהה הוא מצוין. לרוב אני מזמין אותו, ועוד שקית קטנה יותר של משהו נסיוני.

טיסות, שידרוגים למחלקות פרימיום ויוקרה. בעיקר כשאני טס מהעבודה ולא מקבל כרטיס בביזנס מהמעסיק. כשאני טס ביזנס זה עולם אחר מבחינתי, זה משנה את כל ההרגשה שלי ימים ואפילו שבועות לפני הנסיעה ומוריד את רמת הלחץ. לכן אני מוכן להוציא על זה כסף.

גלעד קולה בחסד, והייתי קונה ממנו במשך שנים, אבל עלות המשלוח הופכת את זה לפחות משתלם. אני אישית התחלתי להזמין מיוניקו, שגם זו לא בדיוק האופציה הכי זולה בארץ, אבל המשלוח חינם מעל 100 ש"ח, המגוון רחב ומשתנה כל הזמן, ואיכות הקליה גבוהה באותה מידה לדעתי.
המשלוח מהיר בצורה מטרידה, זה משלוח פרימיום והמחיר בהתאם.
אנחנו משתדלים לאחד הזמנות של 5-6 אנשים ואז זה כמו בחינם אבל לפעמים אין ברירה ומזמין לבד.
בסוף לדעתי רוב הקולים שניסיתי עובדים עם חומר גלם דומה ומוציאים תוצאה שאני פחות נהנה ממנה במחיר דומה, אז אני רואה ערך מוסף ששווה גם את המשלוח.
ויש מקומות אחרים שחומר הגלם שלהם טוב יותר אבל אני לא מחפש קפה שהותסס עם מעיים של קוף ב400 שקל לקילו במיוחד ש50 גרם ילכו לפח רק על לכייל, דברים כאלה שותים בבית קפה מתמחה כדי לפתוח את הראש או אם יש לך יותר מדי כסף לבזבז.

בסוף לדעתי רוב הקולים שניסיתי עובדים עם חומר גלם דומה
כמעט כולם קונים את הפולים שלהם באותו המקום: קפה רות.

לכל המדליסטים כאן של הקפה, אפשר המלצה על מכונה ומעט הסבר להדיוט?

לכל המדליסטים כאן של הקפה, אפשר המלצה על מכונה ומעט הסבר להדיוט?
מעבר לתקציב, יש כמה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון בבחירת מכונה (בהנחה ומדובר במכונה לפולים), כמו:
1. כמה התעסקות אתה מוכן לספוג? מי שרוצה ללכת עד הסוף קונה מכונה ידנית ומטחנה, ובכל הכנה נדרש לדחוס את הקפה. לעומת זאת, למי שההתעסקות לא מתאימה, עדיף לקנות מכונה אוטומטית.
2. מה אתה שותה בעיקר, אספרסו או הפוך?
3. מה כמות הכוסות שאתה בונה עליהן, מכונות עם דוד קטן למשל יתקשו לעמוד בסיטואציה של אירוח.

בטח יש עוד דברים שלא חשבתי עליהם, אבל אלה נראים לי הקריטריונים העיקריים.

נערך לאחרונה ב:
כמעט כולם קונים את הפולים שלהם באותו המקום: קפה רות.
אז אני קונה בבית קליה מקומי שמייבא את הפולים וקולה אותם
הריח משגע אותי כל פעם מחדש..
נחשפתי גם לקפה טוב מאוד מזכרון יעקב
ויש את אווה הותיקים מחיפה

אז אני קונה בבית קליה מקומי שמייבא את הפולים וקולה אותם
אני לא אומר שהוא לא אבל בפועל רבים מאלה שטוענים שהם מייבאים לבד (כולל בתי קפה הבוטיק/דור 3) משתמשים בשירותי קפה רות (הם מוכנים לייבא גם ספיישל) בשביל היבוא פשוט בגלל העובדה שאין כלכליות לייבא כמויות קטנות לבד.
הקלייה היא פקטור לא פחות חשוב מהפולים עצמם.

מוצרים של אפל (מחשב ואייפון לא משתמשת בטאבלט) ואפילו אפל TV
המוצרים שלהם מעולים ומחזיקים מעמד שנים ואני מאוד נהנת מחווית השימוש ומוכנה לשלם על כך. הבלאי מאוד נמוך ולא יוצא לי להחליף הרבה מכשירים.
בשר וגבינות איכותיות.
זה ישמע מוזר אבל דפדפות. אני כותבת יחסית הרבה על דפדפת רגילה ולכן קונה את היקרות יותר עם הנייר העבה (אוקספורד) אפילו שהוא יקר משמעותית ברגע שחווית הכתיבה נעימה לי אני כותבת יותר . משמש בעיקר ללימודים.
תיקי קיפלינג (זה עם הקוף). יש לי פטיש לתיק הזה ואני קונה והולכת רק איתם. זה עובר גם למזוודות וכל מיני תיקי איחסון קטנים (תיק כלי רחצה תיק חיתולים). חייבת להגיד אבל שמבחינתי סיימתי כי יש לי תיק מכל דבר (תיק צד , תיק ערב, גב , ו2 מזוודות בגדלים שונים) אז מבחינתי אין לי סיבה לקנות יותר תיקים לעולם. איכות מאוד גבוה של מוצר עם בלאי נמוך ומחיר גבוה. תחביב יקר.. לפני הקורונה קניתי בעיקר בחול אבל שוב אחרי שקניתי את התיק צד ליום יום מבחינתי סיימתי ואני סגורה. לא אקנה עוד תיק בשנים הקרובות.
קפה אני קונה מחנות בוטיק (holy coffee project). הבחור קולה את הפולים לבד והטעם רמה אחרת. מוכנה לשלם על זה מה שצריך.
עד לא מזמן הייתי אומרת שההוצאה הכי לא סולידית שלי והאיכותית ביותר היתה על טיולים.... והרבה... אז הנה יש קורונה ולא טסתי כבר שנתיים. מקווה שנוכל לחזור לבזבז על חוויות בקרוב ומהר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א איפה רואים דבידנד שנכנס ממניות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק איפה אני יכול לבדוק? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1
ג סקטור אנרגיה ירוקה - איפה מתחילים ללמוד? שוק ההון 7
סול איפה הדיבידנדים בקרן צוברת? שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה