• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה כסף ארוויח מקניית VT דרך IB לעומת קנייה דרך הבנק?

Liron2035

משתמש רגיל
דירוג
152
שלום,
אחרי שהחלטתי על הקצאת הנכסים ומה אני רוצה לקנות (VT ) – נתקעתי באיך.
אני מבין שהכי הכי יעיל כלכלית זה דרך IB. מבין שהכי פחות יעיל זה דרך הבנק.

אבל אני הולך לאיבוד בפורום בין שרשורים של 20 עמודים (!) על הגשת דוח ב-IB או “הפקדה בשקלים והמרה למט"ח ב-IB “ של 80 עמודים (!!)

אז רגע לפני שאני טובע בשרשורים, האם תוכלו לעזור לי להעריך מה ה"קנס" בנוחות של השקעה דרך הבנק? כמה אחסוך בסכומים שאני שואף אליהם אם אשקיע דרך IB?
ואיך באה לידי ביטוי השקעה מחדש של הדיבדנים מבחינת מיסוי בין שתי האופציות?

התיק: [מחשיב נתח מנייתי בלבד כי נתח אג"חי דרך הבנק] סכום ראשוני של ~300 אש"ח לVT, הפרשה רבעונית של ~6 אש"ח לקניית VT (בתקווה יצמח עם השנים ככל שהילדים הקטנים יגדלו ויצאו ממסגרות פרטיות). אופק השקעה 15 שנים.
פעם בשנה איזון אקטיבי במידה וההשקה הרבעונית שתנסה לשמור על איזון אג"ח/מניות לא תעמוד בקצב היציאה מאיזון של השוק.
אם אני מבין נכון, בגדול, אלו האפשרויות:
1. לרכוש VT מהבנק
הטבות ממקום העבודה שלי: קניה/מכירה/פדיון על ני"ע הנסחרים בחו"ל 0.13% (מינימום 10$)
דמי ניהול לבנק 0.04%
המרת שקל לדולר: 85% הנחה בעמלת חליפין בגין רכישת / המרת מט"ח כנגד שקלים.
רכישת VT (משום מה שעור דמי ניהול לVT בלאומי טרייד 0.18%)
יתרון: פשטות ונוחות
2. IB
יתרון: זול
חסרון: מורכב, דיווח שנתי

לפי גודל התיק נראה שלא תשלם עמלות חודשיות ל IB תוך חודשים ספורים - צריך להגיע ל 100K$ עבור פטור
על המרת המט"ח תשלם כ 2$ ועוד כדולר על רכישה בסדר גודל כזה
כל רכישה נוספת (כל רבעון) תעלה לך עד 3$ , יענו 12$ בשנה
דבר חשוב שיש לעשות הוא לפתוח חשבון ב IB - קצת טופסיאדה, אין עלות
דיבידנדים ימוסו במקור ב 25% לכן ככל הנראה לא תצטרך לדווח על האירוע מס הזה, במידה ותצטרך למלא דוח מכל סיבה שהיא תצטרך לדווח גם על הניכוי במקור הנ"ל
בקיצר כ 50 ש"ח לשנה וסגרת את החיובים, למעט דמי הניהול של הקרן שקיימים גם בבנק (פנימי של הקרן)
בבנק, רק על דמי הניהול תשלם 120 ש"ח בשנה הראשונה, זה בלי פעולות והמרות
על הרכישה הראשונה תשלם 0.13% מ 300K ש"ח שזה 390 ש"ח
על ההמרה הראשונה, תבדוק מה עמלת החליפין שממנה נותנים לך הנחה, אני מתאר לעצמי שזאת עלות של מאות שקלים על סכום כזה
על הרכישות הבאות תשלם לפחות 10$ (עמלת המינימום) אז כ 40$ בשנה
על ההמרות הבאות תשלם לפי עמלת המינימום, מתאר לעצמי שכמה דולרים על כל המרה, אז עוד כמה עשרות דולרים בשנה
ככה בקצרה, יש לך כ 1000 ש"ח עלויות בשנה, אני מתאר לעצמי שזה יהיה קצת יותר ואולי גם תצליח למצוא בתי השקעות זולים יותר
אבל, לא תמצא בארץ מתחרה למחירים של IB, כאילו 50 ש"ח מול 1000 ש"ח זה No brainer אם אין בעיה עם השפה האנגלית
לגביי הדוח, זה תלוי אם אתה מבצע פעולות מכירה, אם אתה מאזן ע"י רכישה בלבד, לא תצטרך דוח ספציפית למקרה הנ"ל - יש עוד גורמים שיאלצו אותך להגיש דוח ואולי גם אתה בעצמך בלי קשר, המלצה הרווחת היא להעזר ברו"ח בשנה הראשונה ואז לבצע זאת לבד בשנים עוקבות

ציינת שהיתרון בבנק הוא פשטות ונוחות, ובכן בברוקרים אחרים זה לא באמת מסובך לאחר פעם או פעמיים של ביצוע
אני מניח שראית את המדריך המפורט של @OnTheVerge להפקדה\המרה

אם אתה לא מסוגל למצוא את המידע הזה לבד, ולבצע את החישוב המאוד פשטני, אין לך מה לחפש בעולם ההשקעות.

אגב, יש גם דרך ביניים לא רעה (בית השקעות ישראלי)

מה עם קרנות איריות? ניראה לי פחות כאב ראש.
לא הייתי אומר "פחות", אם כבר "שונה". כל קרן וכאב הראש שלה
אגב, זה לא ממש משפיע על השאלה "באיזה ברוקר להשתמש"

לפי גודל התיק נראה שלא תשלם עמלות חודשיות ל IB תוך חודשים ספורים - צריך להגיע ל 100K$ עבור פטור
על המרת המט"ח תשלם כ 2$ ועוד כדולר על רכישה בסדר גודל כזה
כל רכישה נוספת (כל רבעון) תעלה לך עד 3$ , יענו 12$ בשנה
דבר חשוב שיש לעשות הוא לפתוח חשבון ב IB - קצת טופסיאדה, אין עלות
דיבידנדים ימוסו במקור ב 25% לכן ככל הנראה לא תצטרך לדווח על האירוע מס הזה, במידה ותצטרך למלא דוח מכל סיבה שהיא תצטרך לדווח גם על הניכוי במקור הנ"ל
בקיצר כ 50 ש"ח לשנה וסגרת את החיובים, למעט דמי הניהול של הקרן שקיימים גם בבנק (פנימי של הקרן)
בבנק, רק על דמי הניהול תשלם 120 ש"ח בשנה הראשונה, זה בלי פעולות והמרות
על הרכישה הראשונה תשלם 0.13% מ 300K ש"ח שזה 390 ש"ח
על ההמרה הראשונה, תבדוק מה עמלת החליפין שממנה נותנים לך הנחה, אני מתאר לעצמי שזאת עלות של מאות שקלים על סכום כזה
על הרכישות הבאות תשלם לפחות 10$ (עמלת המינימום) אז כ 40$ בשנה
על ההמרות הבאות תשלם לפי עמלת המינימום, מתאר לעצמי שכמה דולרים על כל המרה, אז עוד כמה עשרות דולרים בשנה
ככה בקצרה, יש לך כ 1000 ש"ח עלויות בשנה, אני מתאר לעצמי שזה יהיה קצת יותר ואולי גם תצליח למצוא בתי השקעות זולים יותר
אבל, לא תמצא בארץ מתחרה למחירים של IB, כאילו 50 ש"ח מול 1000 ש"ח זה No brainer אם אין בעיה עם השפה האנגלית
לגביי הדוח, זה תלוי אם אתה מבצע פעולות מכירה, אם אתה מאזן ע"י רכישה בלבד, לא תצטרך דוח ספציפית למקרה הנ"ל - יש עוד גורמים שיאלצו אותך להגיש דוח ואולי גם אתה בעצמך בלי קשר, המלצה הרווחת היא להעזר ברו"ח בשנה הראשונה ואז לבצע זאת לבד בשנים עוקבות

ציינת שהיתרון בבנק הוא פשטות ונוחות, ובכן בברוקרים אחרים זה לא באמת מסובך לאחר פעם או פעמיים של ביצוע
אני מניח שראית את המדריך המפורט של @OnTheVerge להפקדה\המרה
תודה רבה על העזרה וההשקעה בתשובה המפורטת!אני מעריך את זה מאוד.

אם אתה לא מסוגל למצוא את המידע הזה לבד, ולבצע את החישוב המאוד פשטני, אין לך מה לחפש בעולם ההשקעות
ממש אין קשר בין הדברים. לא צריך להבין הרבה במספרים או להיות אסטרטג שווקים, בכדי לדבוק בשיטת השקעה של BUY AND HOLD. זו שיטה שילד בכיתה ד' יכול להבין וליישם.

ממש אין קשר בין הדברים. לא צריך להבין הרבה במספרים או להיות אסטרטג שווקים, בכדי לדבוק בשיטת השקעה של BUY AND HOLD. זו שיטה שילד בכיתה ד' יכול להבין וליישם.
לא מסכים... בשביל להבין למה דווקא buy and hold ל vt זאת אסטרטגיה טובה, צריך להבין דיי הרבה.

בכל מקרה, התחושה שלי הייתה שהבחור פה מתעצל לעשות שיעורי בית... ואולי התגובה שלי הייתה מוגזמת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N כסף בעו"ש צרכנות פיננסית 45
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L גרמניה לכמה חודשים, איך מסתדרים עם כסף וחסכון בעמלות? צרכנות פיננסית 2
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G העברת כסף לשוואב צרכנות פיננסית 3
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
א כסף סגור לשנה ושלושה חודשים שוק ההון 11