• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כללית מושלם / פלטינום - יקר מידי?

hommie

משתמש רגיל
דירוג
109
היי,

יש לי כללית פלטינום , שעולה לי 95 שח ועוד סיעודי (אני בן 35, רווק, צריך את זה בכלל?) שעולה לי עוד 25 שח (התשלומים פר-חודש).

האם אני משלם יותר מידי על זה?
אני מאז ומתמיד חבר ב"כללית".

תודה!

היי,

יש לי כללית פלטינום , שעולה לי 95 שח ועוד סיעודי (אני בן 35, רווק, צריך את זה בכלל?) שעולה לי עוד 25 שח (התשלומים פר-חודש).

האם אני משלם יותר מידי על זה?
אני מאז ומתמיד חבר ב"כללית".

תודה!
שאלה תמוהה.
מה אתה מקבל בתמורה?
אתה צריך לחשוב עלות / תועלת. לשאול על עלות תוך התעלמות מהתועלת זה חסר משמעות.

תודה על התגובות.

מה אני מקבל מזה? פעם ב... כמה טיפולי שיניים, כלום מעבר לזה. בריא בדכ.

התהייה שלי האם יש לקוחות פלטינום בקהל אשר משלמים פחות וניתן להתמקח על זה.

כן. בלי קשר לכמה אתה משלם ישירות לקופ"ח, מס הבריאות הוא זה שמממן לך את הביטוח הרפואי.

לא הבנתי אותך. מס הבריאות לא נותן לי הנחה בטיפולי שיניים וכו (לא צורך את זה ככ כרגע)

אני די בטוח שרובנו מחזיקים בביטוח דומה כזה או אחר , הדילמה שלי היא לגבי המחיר.

לא ניתן להתמקח על זה, זה מחירים קבועים.

השאלה היא מה מוסיף לך הפלטינום על ביטוח כללית מושלם.

תעשה מחקר ותעדכן אותנו (:

השאלה היא מה מוסיף לך הפלטינום על ביטוח כללית מושלם
אם כבר אתה מרחיב את שאלתו המקורית של השואל, כדאי כבר לאתגר ולשאול גם מה מוסיף לו כל ביטוח שב"ן (כללית מושלם או אחר) על פני סל הבריאות.

תודה על התגובות.

מה אני מקבל מזה? פעם ב... כמה טיפולי שיניים, כלום מעבר לזה. בריא בדכ.

התשלום הוא פונקציה של גיל כמדומני. אין מול מי להתמקח.

לפי התיאור שלך, אתה לא צריך את זה. היה לי כללית פלטינום במשך כעשור עם ביטוח סיעודי. בסביבות גיל 30 המחיר של הפלטינום עלה דרסטית לכ-100 שקל בחודש, ביטלתי את הפלטינום והיום אני לא משלם כלום. לרופא שיניים אני משלם באופן פרטי, וזה היה אפס בשלוש השנים האחרונות. ביטוח שיניים זה ביטוח די טפשי כי ההדרדרות במצב השיניים זה אחד הדברים היותר צפויים שיש.

מה שהפלטינום נותן זה בעיקר ביטוח שיניים חלקי (הכל בחצי מחיר), ועוד כמה דברים חסרי משמעות למי שלא בהריון.

כדאי כבר לאתגר ולשאול גם מה מוסיף לו כל ביטוח שב"ן (כללית מושלם או אחר) על פני סל הבריאות

בין השאר, ניתוחים פרטיים בארץ (קיצור תורים, בחירת מנתח מהרשימה שבהסכם)

לא נתון למיקוח למיטב ידיעתי, משלמים בהתאם לגיל וסוג הביטוח שבוחרים.

בין השאר, ניתוחים פרטיים בארץ (קיצור תורים, בחירת מנתח מהרשימה שבהסכם)
אכן - הכוונה הייתה אבל לבחון אם זה מצדיק עבור פותח השרשור את העלות, לא סתם לפרט את המרכיבים :>

גם לי יש את הביטוח הזה ,(כללית פלטינום) ובדיוק אתמול ביקשתי מהנציג של כללית לשלוח לי את פירוט מרכיבי הביטוח. והיא שוב לא שלחה לי אותו. אחרי שכבר פעמיים זה לא קרה. לא ברור למה. בכל מקרה אולי באמת ננתח בצוותא אם התמורה מצדיקה את העלות? בדימיונות שלי ובלי להסתמך על משהו מושכל, קיצור תורים בשעת משבר רפואי ,או סיבסוד תרופות הוא משהו שיכול להציל אותי בשעת צרה. איך בכלל מתחילים לחשב בנושא הזה את היחס בין עלות הביטוח לתועלתו?

אתמול ביקשתי מהנציג של כללית לשלוח לי את פירוט מרכיבי הביטוח. והיא שוב לא שלחה לי אותו

למה לחכות לה? אני מניח שכל המידע יהיה זמין לך אונליין (ראה למשל כאן).

לגבי חישוב עלות תועלת, היו כמה דיונים בנושא בפורום (קשה לי לחפש מהנייד). ממליץ בחום לחפש.
הכיוון צריך להיות הפוסט של הסולידית "לממן סוכן ביטוח או את עצמכם".
אנסה לסכם את אשר זכור לי מהדיונים השונים:
  • לגבי מקרי חירום רפואיים - מערכת הבריאות הממלכתית תיתן לך מענה. אנשים לרוב לא ממתינים לטיפול במה שנחשב מקרי חירום המצריכים התערבות מיידית מצילת חיים.
  • לגבי טיפולים חשובים אך יקרים להחריד - דוגמת השתלות בחו"ל או תרופות מחוץ לסל - קיים ביטוח קטסטרופות שנותן מענה לדברים הללו, והוא לא עולה כמו ביטוח פלטינום.
  • לגבי הליכים רפואיים שאינם מיידיים להצלת חיים - ביטוח בריאות משלים ידאג לך לנוחות גדולה יותר, הן בקיצור זמני ההמתנה והן באפשרות בחירה מסוימת לגבי מאפייני הטיפול.
השורה התחתונה היא שביטוח בריאות שאינו ביטוח קטסטרופות בהחלט יכול להוסיף נוחות ולעתים גם שיטות טיפול שאחרת לא נגישות ברפואה הפרטית, אך הדגש הוא בעיקר על הרישא.

לגבי האם זה משתלם - התשובה היא מאוד אישית. ;)

אני חושב שיש גם הרבה כתבות ברשת על יחס עלות תועלת נמוך יחסית שמניבות תכניות ביטוח השב"ן היקרות יותר.

נ.ב.
אם תרצה להשוות שירותים מסוימים הניתנים במסגרת הביטוח לתכניות ביטוח אחרות / סל הבריאות הכללי, אתר טוב להשוואת השירותים הוא האתר הממלכתי של "קול הבריאות". מומלץ.

מה שהפלטינום נותן זה בעיקר ביטוח שיניים חלקי (הכל בחצי מחיר), ועוד כמה דברים חסרי משמעות למי שלא בהריון.
זה בדיוק זה! :)
בזמנו (לפני שנתיים כמעט) אחרי שהיה לי "כללית פלטינום" כמעט שנתיים והמחיר התחיל להציק לי (שילמתי סביבות 70 ש"ח נוספים לחודש), ביררתי ועשיתי השוואה שלאחריה החלטתי לבטל את ביטוח ה"כללית פלטינום" בלב שלם.

אני חבר בקופת חולים כללית... בסה"כ באמת שאין תלונות. אני די בריא, אז אני לא חושב שאני פרמטר לבירוקרטיה של המערכת.
ברשותי ביטוח שב"ן - "כללית מושלם". לדעתי האישית זה בהחלט ובלי שום עוררין לגמרי "שווה את הכסף" (כולל לי שיש לי ביטוח בריאות פרטי ממקום העבודה). בסביבות ה- 50-70 ש"ח לחודש בקבוצת הגיל שלי (35-39) שנותנים די הרבה כולל הנחה בתרופות ועוד שלל פרמטרים שלדעתי האישית מצדיקים את העלות-תועלת. פה לא הייתה לי התלבטות בכלל.
לגבי ה"כללית פלטינום" - כשביטלתי את הפלטינום, אחרי בחינה מדוקדקת של הכיסוי הביטוחי שהוא מעניק המסקנה שלי הייתה כזו:
ב"כללית פלטינום" יש הנחה אמיתית של 70% בטיפולי שיניים לפי המחירון של הכללית (=כללית סמייל, שהם פחות או יותר נחשבים לא יקרים ובסה"כ מספיק טובים לטיפולי שיניים, לא יודע אם זולים כי לא הייתי אצל רופאי שיניים פרטיים) ושלל כיסויים ביטוחיים על בדיקות ואיבחוני הריון.
כלומר במילים פשוטות - זה משתלם למי שמתכנן להיכנס להריון (בהתאם לתקופת האכשרה ואחר כך אפשר לבטל), ומשתלם למי שממש רוצה ומתעקש על הנחה של סביבות ה- 70% ויותר על טיפולי שיניים לעומת ההנחה ה"מובנית" של 25% ב"כללית מושלם" (הבדל של 50% בהנחה מהמחירון בין "כללית פלטינום" ל"כללית מושלם")... שוב, לשים לב שמדובר במחירון ולא במחירים אבסולוטיים לשוק מן הסתם.

אז אם יוצא לך לעשות די הרבה טיפולי שיניים, בהתאם להגיניית הפה שלך, ואני מתכוון לפרוצדורות יקרות ומורכבות כמו טיפולי שורש, שתלים, כתרים, אורתודנטיה וכו' - אולי ההנחה הנוספת של "כללית פלטינום" על גבי "כללית מושלם" שווה לך את הכסף. רק אולי, תצטרך לעשות השוואה דקדקנית בפרמטר (=שיניים) הזה מול 2 התוכניות.

לדעתי האישית, מבלי לייעץ - כללית פלטינום אינו שווה את הכסף, בעיקר לא בטיפולי שיניים (כמה פעמים כבר אתה עושה טיפולי שורש או השתלות ולמה זה שווה כמעט 1000 ש"ח עלות בשנה? ולא לשכוח ש"בכללית מושלם" גם יש סביבות ה- 30-50% הנחה מהמחירון!), כן שווה לכל ענייני ההריון.

הכי מצחיקים אחי ואישתו שיש לשניהם "כללית פלטינום" אבל את כל בדיקות ההריון הם עושים באופן פרטי כי הם "מפחדים" מהרופאים של הכללית "הרגילים" :lol:

לסיכום - אני ביטלתי את ה"כללית פלטינום" כי זה פשוט לא שווה לי כמעט 1000 ש"ח נוספים בשנה וכי הגעתי למסקנה שזה "יעיל" בעבורי רק להנחה נוספת (משמעותית) בטיפולי שיניים ובכל מה שקשור להריון (משהו שאני לא מתכוון להיכנס אליו בקרוב...).

הנה קישור מחיפוש גוגל פשוט נורא ל- כללית פלטינום אל מול כללית מושלם.

נערך לאחרונה ב:
בסביבות ה- 50-70 ש"ח לחודש בקבוצת הגיל שלי (35-39) שנותנים די הרבה כולל הנחה בתרופות ועוד שלל פרמטרים שלדעתי האישית מצדיקים את העלות-תועלת.
אילו פרמטרים נוספים ?
מלבד ההנחה בתרופות [לא הנחה גורפת ולא משמעותית] לדעתך זה מצדיק את זה ? האם יצא לך לבדוק אם התרופות שקנית אי פעם אכן היו בסל ההנחות?
אם יש לך ביטוח בריאות פרטי מדוע להשאיר את השב"ן?
[בדיוק אחרי ביטול פלטינום, מנסה להבין אם צריך את זה בכלל] הרי הרוב הולכים לרופא פרטי במקרה של שיניים, לא סומכים על הקופה במקרה של היריון, אז מה הטעם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R כללית מושלם וביטוח בריאות פרטי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y "כללית מושלם"ב 48 ש"ח לחודש , האם נשארתם או ויתרתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
בובין חוט-השני קופ"ח כללית עשו טעות ואני משלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י תיק השקעות וזכאות לקצבת נכות כללית אוף טופיק 1
ה משיכת כספים מקרן פנסיה כללית (משלימה) צרכנות פיננסית 12
D קניית מניה בפעם הראשונה, מניה ספציפית לא השקעה כללית שוק ההון 19
מ שאלה כללית בנושא משכנתא נדל"ן 7
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
G קופג להשקעה שמסייעת להורדת מס מפנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
M שאלה כללית בנושא דו"ח שנתי מיסים 11
P יש מחירי ברירת מחדל בקרן פנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T הבדלים בין קרן פנסיה כללית למקיפה מחקות SP500 במיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נמר הכסף התלבטות לגבי תיק מניות עולמי עם מספר ETF, וחוות דעת כללית על התיק שוק ההון 10
א פנסיה מקיפה + כללית במיטב ד"ש - מסלול S&P 500 צרכנות פיננסית 5
ג התייעצות כללית ושאלה לגבי קרן השתלמות וקופות גמל שוק ההון 2
ש האם ביטוח משלים כללית משתלם או מיותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
א מעבר מביטוח מנהלים לקרן פנסיה כללית (משלימה) צרכנות פיננסית 1
ב האם קיימת קרן פנסיה משלימה/כללית עם מסלול מניות פאסיבי? צרכנות פיננסית 1
H שאלה כללית על סטרטאפ שנמכר בפחות מהכסף שהושקע בו אוף טופיק 5
1337justme פנסיה כללית של מגדל - כיצד לשקלל בתיק? צרכנות פיננסית 4
D הפרשי מחירים גבוהים בין השב"ן של כללית למכבי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ל השאלה הכי כללית על השקעה בנדל"ן נדל"ן 46
L קרן פנסיה לצד קופת גמל - שאלה כללית שוק ההון 88
R מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה? צרכנות פיננסית 123
D קרן פנסיה מקיפה + קרן פנסיה כללית שוק ההון 41
I שאלה כללית על מדדים שוק ההון 6
D דמי ניהול בקרן פנסיה - שאלה כללית צרכנות פיננסית 2
ס פנסיה כללית או פנסיה מקיפה? צרכנות פיננסית 16
efrat התייעצות כללית אוף טופיק 4
א קופת חולים כללית צרכנות פיננסית 5
cypriano de rore ביטוח פלטינום להריון ולידה - האם משתלם? צרכנות פיננסית 29

נושאים דומים

Back
למעלה