• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו

• פותח הנושא trhe
  • פורסם בתאריך

trhe

משתמש רגיל
דירוג
137
מישהו עבר את התהליך הזה? אולי יש פה רו"ח שיכול לשפוך אור על המצב? מה קורה אם לא מדווחים, איך מדווחים, כמה עולה להגיש דיווח?

טופס 1399, מצורף לדוח השנתי.
אפשר לבד ואפשר עם כל רו״ח.
טכנית צריך גם לשלם מקדמת מס תוך חודש, אבל אם לא אכפת לך לשלם את הריבית לא אקוטי.

אני לא יועץ מס ולא רו״ח

אחד השרשורים המועילים ביותר בפורום - הידד

אחד השרשורים המועילים ביותר בפורום - הידד
במקרה קראתי לפני שהשואל מחק (בחוסר נימוס, נראה לי) את שאלתו, אז למקרה שזה לא ימחק-
הוא שאל כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו.

אם מחק, עכשיו אני סקרן על הסכומים בהם מדובר חח

השואל מחק (בחוסר נימוס, נראה לי)
+1
זה לא תיבת מייל פרטית ולא מקובל לפרסם הודעה ולהשמיד אותה לאחר כמה תגובות.
שחזרתי.

גילוי נאות אני אחד הפאנדרים של BloxTax, יש לנו המון ניסיון בתחום. אנחנו לא רו"ח אבל עובדים עם הרבה מאוד בתחום.

אם יש למישהו שאלות בנושא אשמח לענות בנושא.

מבחינת דיווח, הרשות לא הוציא הבהרות לגבי הדיווח מאז ינואר 2017. מבחינה פרקטית מדווחים בדו"ח שנתי, פעם בשנה. הרשות רואה בזה הטבה מס לא נורמלית (אפשר להתווכח על זה). בפועל, מי שבחור לדווח (מומלץ מאוד לדווח) עושה זאת דרך דו"ח אישי.

היא הוציאה חוזר בינואר 2018.
בינואר 2017 זה היה טיוטת חוזר, אבל מבחינת הדיווח אין הבדל מהותי ביניהם.

אני מתנצל שלא הייתי ברור. מאז 2017 הרשות לא פרסמה הבהרה לגבי מועדי דיווח. ב2018 בכל החוזרים אין התייחסות למועדים עצמם (30 יום, חצי שנתי, פעם בשנה). בעיני הרשות דיווח פעם בשנה ללא ניכוי הוא הטבה. כך הדרג המקצועי רואה זאת.

אנחנו עובדים עם הרשות - אנחנו מופעים כספק שירותים בתחום זה בחוזר מס 7/2018 ממרץ השנה. כחברה אנו עובדים בצמוד עם רשות המסים בכדי לוודא שמה שאנו עושים תקין ומקובל.

גילוי נאות אני אחד הפאנדרים של BloxTax,
בהצלחה עם הכלים\שירותים שאתם מספקים\עומדים לספק

אם תוכל להרחיב את התממשקות שלכם לבורסאות השונות, לפי הציטוט מהאתר
BloxTax מייבאת את כל הפעולות שבוצעו במטבעות קריפטוגרפיים
כיצד זה נעשה ומאילו בורסאות?

ומה זה בדיוק שאתם עושים?
אנחנו מיצרים דוחות רווח והפסד, דוח פעולות ודוח יתרות בהתאם לדרישות רשות המסים הישראלית. עם הדוחות האלה אפשר לגשת לרו"ח או ישירות למס הכנסה ולהסדיר את עניין המס והדיווח.

אנחנו תומכים בכ75 זירות שונות (רוב הזירות הגדולות) חלק בAPI וחלק ע"י קבלה של המידע מהמשתמש - תלוי בזירה, למשל זירות מבוזרות כמו אתר דלתא, או קייבר - צריך לספק לנו את הכתובת הציבורית של ארנק האתר איתו המשתמש עבד. יש לנו תמיכה במספר כרטיסי דביט, תמיכה בארנקי כרייה של אתר וביט ועוד כמה (שוב צריך כתובת ציבוריות של ארנקי כרייה). אנחנו מתמחרים היסטורית כ2000 סוגי מטבעות, קיצר שמח.

יש לנו לקוחות עסקיים ופרטיים, לקוחות אצל מעל ל30 רו"ח ועו"ד - חלקם גדולים כמו EY, BDO, KPMG וחלקם קטנים יותר - שוב תלוי בצרכים של המשתמשים שלנו.

אנחנו מיצרים דוחות רווח והפסד, דוח פעולות ודוח יתרות בהתאם לדרישות רשות המסים הישראלית. עם הדוחות האלה אפשר לגשת לרו"ח או ישירות למס הכנסה ולהסדיר את עניין המס והדיווח.

אנחנו תומכים בכ75 זירות שונות (רוב הזירות הגדולות) חלק בAPI וחלק ע"י קבלה של המידע מהמשתמש - תלוי בזירה, למשל זירות מבוזרות כמו אתר דלתא, או קייבר - צריך לספק לנו את הכתובת הציבורית של ארנק האתר איתו המשתמש עבד. יש לנו תמיכה במספר כרטיסי דביט, תמיכה בארנקי כרייה של אתר וביט ועוד כמה (שוב צריך כתובת ציבוריות של ארנקי כרייה). אנחנו מתמחרים היסטורית כ2000 סוגי מטבעות, קיצר שמח.

יש לנו לקוחות עסקיים ופרטיים, לקוחות אצל מעל ל30 רו"ח ועו"ד - חלקם גדולים כמו EY, BDO, KPMG וחלקם קטנים יותר - שוב תלוי בצרכים של המשתמשים שלנו.
מה עם ShapeShift וכד?
מה העלות למשתמש רגיל?

מה עם ShapeShift וכד?
מה העלות למשתמש רגיל?
כן תומכים - תלוי מה.

ShapeShift היום מאפשרת הרשמה, אז זה יותר פשוט. בגרסה היותר אנונימת שלה יש צורך לאתר את הטרנזקציה בארנקים השונים - אם אתר אין בעיה גם ביט יחסית פשוט.שירותים (איומים לדעתי) כמו Changlly שהם אנונימים יותר קשים - וגם שם בעזרת ה RX אפשר לפנות לשרות לקוחות ולהשלים מידע מהם.

בכלל האתגר הגדול בעולם הזה אלה עסקאות Cross Chain שלא נעשות בזירות מסחר.

לא ציינתי קודם, אבל אנחנו כן מריצים בדיקות של Compleatness על המידע, מבררים אוטומטית מה חסר, ועוזרים להשלים ולכוון את המשתמש. שוב זה עולם מורכב והטכנולגיה לא טריוואלית. אבל אנחנו כן מצליחים להשלים ולייצר Paper Trail שלם מאוד למרבית המשתמשים שלנו.

לא עניתי על העלות - זה תלוי בנפח פעילות, כמות זירות וכמות פעולות יש לנו מחירון גלוי באתר.

פרקטית לקוחות מאוד גדולים (עשרות אלפי פעולות בשנה, עשרות זירות) העלות יכולה להגיע לכמה אלפי שקלים. לקוחות קטנים פחות מאלף, לקוחות קטנים ממש - חינם.

מצטער שמחקתי את השאלה, לא הייתה שום כוונה רעה.
@tom_r מה התהליך אם אני רוצה לעשות את זה באופן עצמאי מול מס הכנסה? ברגע שיש לי את כל הדוחות רווח/הפסד, לאיזה מחלקה אני פונה במס הכנסה והאם יש חשיבות למתי אני הולך אליהם (סוף שנה/תחילת שנה/אמצע שנה)?

@tom_r
אתה יכול אולי להסביר בנוגע לרישום קניות אינטרנטיות. איך זה מופיע בדו"ח ?
האם צריך לרשום את שם המוצר שנקנה ואת שם העסק, כלומר האם זה דיווח "סטייל 1984" ?
או שבסך הכל רושמים שנקנה מוצר ב-X ביטקוין והרווח/הפסד השקלי הוא Y שממנו נגזר המס/מגן המס.

מצטער שמחקתי את השאלה, לא הייתה שום כוונה רעה.
@tom_r מה התהליך אם אני רוצה לעשות את זה באופן עצמאי מול מס הכנסה? ברגע שיש לי את כל הדוחות רווח/הפסד, לאיזה מחלקה אני פונה במס הכנסה והאם יש חשיבות למתי אני הולך אליהם (סוף שנה/תחילת שנה/אמצע שנה)?

זו שאלה מצויינת אני אענה על זה ואומר שאנחנו מוציאים בלוג פוסט על זה בעברית בשיתוף רו"ח עוד מספר ימים, אז שווה להתעדכן.
אני רוצה להתחיל להגיד שאני לא ממליץ להגיש לבד דוחות מהסיבה הפשוטה שקריפטו זה חלק מהחיים, ויש הרבה דברים שניתן לקבל בגינם החזרים ורו"ח מומחים לזה. הדוחות שלנו הם רק קריפטו.

יחד עם זה, כיום מגישים דיווח על הקריפטו דרך הד"ח האישי ויש טופס שבו ניתן למלא את הרווחים + ההפסדים וההוצאות בנוגע לרווחי הון כולל קריפטו. מאיתנו תקבל את כל ההוצאות, ההפסדים והרווחים בצורה מאוד מסודרת ולכן זה פשוט (הוצאות בקריפטו, למשל רכישה של טרזור בפיאט לא מופיע אצלנו בדוחות, אבל עמלות מסחר או רכישה שדל דברים עם XAPO למשל כן יופיע).

מיכון שזה דו"ח אישי, ניתן להגיש לבד, זה חוקי לחלוטין ומס הכנסה מעביר שיעורים באיך לעשות זאת בחינם פעם לתקופה. מצד שני, להגיש לבד אומר שאתה לוקח את כל האחריות על טעויות ואת הסיכון לקבלת קנס. רוב רו"ח לא יקרים ואין סיבה על דו"ח ברמת סיבוך ביננוית ומטה לשלם יותר מ3000 ש"ח (על דוחות פשוטים זה אפילו יותר זול - עד כדי חצי).

שווה לזכור שגם השירות שלנו כמו השירות של רו"ח מוכרים לצורכי מס ולכן החיסכון מלעשות דברים לבד הוא לא גדול.

@tom_r
אתה יכול אולי להסביר בנוגע לרישום קניות אינטרנטיות. איך זה מופיע בדו"ח ?
האם צריך לרשום את שם המוצר שנקנה ואת שם העסק, כלומר האם זה דיווח "סטייל 1984" ?
או שבסך הכל רושמים שנקנה מוצר ב-X ביטקוין והרווח/הפסד השקלי הוא Y שממנו נגזר המס/מגן המס.

גם שאלה מצויינת.

כעיקרון, ואני יכול להפנות אם יש צורך, רשות המסים מגדירה קריפטו כנכס (נכס דיגיטלי חסר פחת - וזו הגדרה חשובה) ולכן בכל מקרה בוא מישהו נפרד מזכויות קניניות של נכס בתמורה לזכויות קניניות על משהו אחר מדובר על אירוע מכירה. גם אם לא נפגשנו עם כסף ובעצם נפגשנו עם כוס קפה, כרטיס טיסה, מלון וכו' (היה לנו משתמש שמימן חושה של חודש בקרביים עם שלושה ביט).

הדיווח נעשה בצורה הבאה - אם שילמת 1 ביט (לא משנה השער כרגע) תמורת כרטיס טיסה של 1500$ יש לציין שמדובר במכירה של 1 ביט תמורת 1500 דולר. שווה לשמר את הקבלה (לא שווה חייבים) כי אם רכשת את הביט ב2000$ יש הפסד לצורכי מס של 500$ וניתן לקבל החזרים. הדיווח על זה אם זו עסקת אקראי - ז"א אתה עושה שתיים שלוש עסקאות ברבעון, ניתן להגיש עם טופס 1399 נדמה לי. אבל אם אתה מבצע יותר פעולות זה יכנס כרווחי הון בדו"ח האישי ואם המפקח/ פקיד השומה יעשה בעיות או יבחר לבקש לראות אסמכתאות תצטרך להציג את הקבלה על הכרטיס וגם את מספר הטרנזקציה אם זו עסקאת On Chain.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F 1325 - כיצד לדווח על עמלות קנייה/מכירה? מיסים 3
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
B אפשרי לדווח מס ממכירות של מניות לפי LIFO ? מיסים 4
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
P בדוח שנתי - חובה לדווח על הפקדות פנסיוניות? מיסים 12
T האם חובה לדווח על העברת כספים לחו״ל ישירה במכירת RSU מיסים 5
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
R המרה לדולרים בברוקר זר זה משהו שצריך לדווח עליו למס הכנסה? מיסים 2
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
Liron2035 אם פתחתי חשבון בIB השנה(2018) אני צריך לדווח למס הכנסה בסוף 2019? צרכנות פיננסית 20
Jane Doe IBI הולכים לדווח באופן יזום לרשויות המיסים האמריקאיות על יתרות והכנסות של אזרחי ארה"ב צרכנות פיננסית 31
תמיר עוסק פטור על מה צריך להוציא קבלה 0.38שח האם צריך לדווח בצורה כלשהיא? התפתחות אישית 7
Z מס יסף על רווח הון במכירת RSU מיסים 1
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
C האם יש תקרת רווח בקרן השתלמות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א Etrade וקיזוז רווח הון מיסים 1
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
A מס רווח הון בחשבון משותף מיסים 9
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
F מדינות באירופה ללא מס רווח הון (אוגוסט 2023) מיסים 53
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ מס יסף על רווח הון של ידועים בציבור מיסים 15
S רווח אבסולוטי VS תשואה אישית שוק ההון 19
4 האם ניתן לקזז הפסד שבח ממכירת דירה מול רווח כלשהו? נדל"ן 4
F 1322: חשבון IB, יש הפסד רווח הון, אבל על דיבידנדים שולם מס במקור - למלא 2 טפסים? מיסים 7
ריש-לקיש קיזוז מס - רווח בקופת גמל להשקעה והפסד בחשבון האישי העצמאי מיסים 5
S מס רווח הון ריאלי ESPP/RSU מיסים 4
ש מכפילי רווח ותשואות דיבידנדים של מדדים פוסטים מאיכות נמוכה 4
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
Plato כמה מהצבירה שלי היא רווח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה