• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יעוץ מס כמקצוע

• פותח הנושא Kol
  • פורסם בתאריך

Kol

משתמש רשום
דירוג
0
ניתן להתפרס מלהיות יועץ מס ? או שזה בערך כמו ללמוד תואר בהיסטוריה ...

גם הסטוריונים מתפרנסים

ניתן להתפרס מלהיות יועץ מס ? או שזה בערך כמו ללמוד תואר בהיסטוריה ...
יועץ מס זה כמו רואה חשבון עצמאי לתיקים קטנים (עצמאים ושותפויות -לא חברות) .
אני מאמין שהקושי העיקרי הוא לגייס לקוחות היות ולקוחות לא אוהבים להחליף רואה חשבון לעיתים קרובות.

כל עוד מס חוקי מס הכנסה והתקנות הם כפי שהם אז יש עבודה ליועצי מס, רו"ח עורכי דין ומאכרים

כל עוד מס חוקי מס הכנסה והתקנות הם כפי שהם אז יש עבודה ליועצי מס, רו"ח עורכי דין ומאכרים
נדמה לי שהשאלה היא עד כמה נותרה עבודה ליועצי מס כאשר התחומים האקדמים יותר רוויים (ושלא ישתמע לא נכון - יועצי המס עוברים הכשרה מקיפה ולומדים במסגרתה הרבה מיסים).

• אהבתי
Reactions: Kol
נדמה לי שהשאלה היא עד כמה נותרה עבודה ליועצי מס כאשר התחומים האקדמים יותר רוויים (ושלא ישתמע לא נכון - יועצי המס עוברים הכשרה מקיפה ולומדים במסגרתה הרבה מיסים).

בדיוק , החשש שלי .

נראה לי שזה אחד המקצועות היותר משעממים שקיימים
בגלל זה בכל משרד יש רדיו
ואולי יש משהו מרגיע בהקשת מספרים על מחשבון קופה, הצליל של "הקפצת" הנייר, זה די OCD, (מבלי לפגוע באף אחד), לא?
יענו צריך להיות ממש בנוי לזה כי השחיקה נראית לי אדירה והחיים ב"סידרתיות" מסויימת, זה לא שנגמר פרוייקט מתישהו, שנה נגמרה -חדשה מתחילה
טוב, אני מעריך שכל עוד רשות המיסים לא סוכמת על רואה חשבון דיגיטליים לחלוטין המקצוע הזה וכל הנגזרות שלו יהיו בשימוש בעתיד הקרוב-בינוני

בגלל זה בכל משרד יש רדיו
ואולי יש משהו מרגיע בהקשת מספרים על מחשבון קופה, הצליל של "הקפצת" הנייר, זה די OCD, (מבלי לפגוע באף אחד), לא?
יענו צריך להיות ממש בנוי לזה כי השחיקה נראית לי אדירה והחיים ב"סידרתיות" מסויימת, זה לא שנגמר פרוייקט מתישהו, שנה נגמרה -חדשה מתחילה
טוב, אני מעריך שכל עוד רשות המיסים לא סוכמת על רואה חשבון דיגיטליים לחלוטין המקצוע הזה וכל הנגזרות שלו יהיו בשימוש בעתיד הקרוב-בינוני
אני לא מכיר לעומק את היומיום של יועצי המס אבל חושב שמה שכתבת לגבי השגרה מתאר מה שקורה לרוב האנשים אחרי כמה שנים באותו מקצוע.

אני לא מכיר לעומק את היומיום של יועצי המס אבל חושב שמה שכתבת לגבי השגרה מתאר מה שקורה לרוב האנשים אחרי כמה שנים באותו מקצוע.
כתבתי על ראיית החשבון, אבל כן יש מגוון גדול של מקצועות שוחקים, בלי קשר להשערה שהמקצוע כאן להשאר בשנים הקרובות

כתבתי על ראיית החשבון, אבל כן יש מגוון גדול של מקצועות שוחקים, בלי קשר להשערה שהמקצוע כאן להשאר בשנים הקרובות
אה, חשבתי שכתבת על יועצי מס (שכאמור, איני מכיר היטב).
רואי חשבון לא עושים את הדברים שכתבת ודווקא אלו מביניהם שעובדים בתחום המיסים, יש להם עבודה מאד יצירתית ולא שגרתית (במובן זה שהתיקים לא חוזרים על עצמם).

רואי חשבון לא עושים את הדברים שכתבת
אלה שאני בא במגע איתם כן, יתכן שבמיסים יש יותר אינטריגות למוח
אבל האמת היא שהרוב מזינים נתונים, מדפיסים ניירות, מתייקים אותם, מבצעים מחזורי דווח תקופתי שחוזר על עצמו, ובסופו של דבר מתחילים שנה חדשה

אלה שאני בא במגע איתם כן, יתכן שבמיסים יש יותר אינטריגות למוח
אבל האמת היא שהרוב מזינים נתונים, מדפיסים ניירות, מתייקים אותם, מבצעים מחזורי דווח תקופתי שחוזר על עצמו, ובסופו של דבר מתחילים שנה חדשה
מסכים. השרשור נפתח בקשר ליועצי מס אז הנחתי שמדברים על אנשים שעוסקים בתחום.
ובלי קשר, עצוב שהמקצוע של ראיית חשבון עבר הצפה כל כך גדולה שיש בעלי מקצוע שעושים כל היום את הדברים שכתבת.

בגלל זה בכל משרד יש רדיו

הקפצת נייר? סיריאסלי?
יותר בכיוון של הקפצת גליונות אקסל.

הקפצת נייר? סיריאסלי?
יותר בכיוון של הקפצת גליונות אקסל.
הלוואי אקסל, ראיית חשבון אצלי מייצרת 5-6 קלסרים מפוצצים בניירת בכל שנה :|
כל מה שאני מייצר במחשב, הרו"ח שלי מדפיסה, פשוט בזבוז

היי אני מעוררת שרשור בן כשנה. אני עורכת דין ועוסקת במסים בתפקידי (לא באופן מלא), לאחרונה מתעניינת באפיק של ייעוץ מס כהכנסה נוספת. הקורס עצמו אורך כשנה (בעלות של כ-16000 שח), ויש לעבור קורס הנח"ש 1+2 וכן סטאז' של שנה אצל רו"ח (סה"כ בין שנתיים וחצי לשלוש שנים להכשרה).
אני מנסה לקושש כל פיסת מידע מהמכרים ומהאינטרנט האם שווה להתקדם עם זה. אציין שבאופן אישי התכנים בקורס מעניינים אותי (לא משהו שלא אוכל להשלים בעצמי אונליין), ושבשילוב עם הרישיון שלי כעו"ד יש ערך מוסף לשירותים שאוכל להציע. אני גם סוג של "מאעכרית" בקרב המשפחה והחברים - מטפלת עבורם בחינם בטופסיאדה ובעניינים מול רשויות שונות. הם רק רוצים "ראש שקט" ושולחים אותי לטפל, לברר, להבין מה צריך וכך אני עושה.
אם מישהו כאן מכיר, עובד עם יועצי מס או יועץ בעצמו, אשמח לשמוע תובנות (כאן או בפרטי). D:

לדעתי כדאי לבדוק את הנישה של יעוץ מס למשקיעי נדל"ן ישראלים בחו"ל, זה תחום מתפתח, נפגשתי לאחרונה עם רואה חשבון שנשלח מפלורידה לפני שנתיים לפתוח שלוחה של המשרד בישראל, לטענתו יש להם כ 5,000 לקוחות ישראלים. מניסיוני עם רואי החשבון/יועצי מס של הלקוחות, חלק לא מבוטל מהם לא מתאמץ להעמיק בתחום, ולעיתים הייעוץ שלהם שגוי ולכן הלקוחות ניזוקים מכך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V יעוץ מס לשכירים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 8
ברק א. שכר יעוץ והגשת דוח שנתי אצל רואה חשבון או יועץ מס צרכנות פיננסית 9
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
oferM יעוץ קצר לגבי קרן כספית שוק ההון 3
ע יעוץ לטירון התפתחות אישית 7
whybe יעוץ השקעות בראי עצמאות כלכלית פוסטים מאיכות נמוכה 5
א יעוץ השקעות לבעלי אזרחות אמריקאית- ישראלית שוק ההון 2
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
ח ללמוד יעוץ לכלכלת המשפחה התפתחות אישית 9
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש יעוץ/המלצה לרכישת נכס. נדל"ן 0
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B יעוץ קרירה והתפתחות התפתחות אישית 7
O יעוץ בנוגע ללימודים אוף טופיק 3
מ יעוץ בנושא פתיחת תיק השעות שוק ההון 6
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
cypriano de rore יעוץ כלכלי במעבר דירה צרכנות פיננסית 25
ליאת - איפה שיש רצון... למישהו יש המלצה (לא יעוץ!) על קופת גמל להשקעה עם דמי ניהול נורמליים? צרכנות פיננסית 26
A יעוץ פנסיוני ו-או ביטוחי צרכנות פיננסית 1
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
F יעוץ פנסיוני בבנק צרכנות פיננסית 15
מ יעוץ למתחילים שוק ההון 3
ש יעוץ השקעות כמקצוע התפתחות אישית 3
ג בחירת קרן השתלמות - עזרה לא יעוץ צרכנות פיננסית 0
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 11
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
מ מס עיזבון אמריקאי מיסים 1
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה