• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יועץ השקעות

משקיע מתחיל

משתמש בכיר
דירוג
674
האם יש בפורום או מישהו מכיר יועץ השקעות (עצמאי) שמוכן לייעץ לאנשים ולבנות בעבורם תיק תמורת 1-2% מהתיק בזמן בניית התיק (כלומר כאשר הוא מרכיב תיק מ-0 או משנה מתיק לא רצוי (קרנות נאמנות אקטיבייות) לתיק רצוי (פסיבי)) ו0.2-0.3% מהתיק כל שנה בתמורה לאיזון ולכל זה? זה יכול לעזור לאנשים רבים שבמקום לשלם לבנק המון על ניהול גרוע ישלמו עמלה חד פעמית גבוהה ואחר כך עמלה שנתית נמוכה בתמורה להתעסקות נמוכה (קניית ניירות ערך חדשים בכסף חדש ואיזון)

אני אישית לא מכיר יועץ שכזה אבל מבין את הצורך של חלק מהאנשים לשלם ליועץ שכזה עבור בניית התיק הראשונה.

משזה נאמר האם אתה באמת חושב שביצוע פעולת איזון בתיק קיים פעם ב-12 חודשים מצדיקה תשלום של 0.2-0.3% משווי התיק (אני משער שזה יוצא כמה אלפי שקלים אם לא עשרות אלפי שקלים ויגדל בהדרגה עם הזמן)?

פעולת איזון בתיק קיים פעם ב-12 חודשים
והכנסת וכסף חדש פעם ברבעון והרגשת הביטחון שהמון אנשים שאני מכיר צריכים (וגם אני אבל לא עד כדי כך) אז זה נראה לי עדיף מאשר ניהול עצמי שיהיה יועץ שיסביר שלא כדי למכור מניות במפולת ושילווה ושיבחר את הקרנות הזולות ביותר וכל אלה נראה לי הם לא עלות גבוה מדי
(אני משער שזה יוצא כמה אלפי שקלים אם לא עשרות אלפי שקלים ויגדל בהדרגה עם הזמן)?
אמרתי עמלה של 0.3% שנתית לא חודשיתך אם זה מה שחשבת אז על תיק של 250K זה 250000*0.003=750 ש"ח וזה דווקא תשלום הגיוני לשנה או אפילו 0.5% שזה כבר 1250 ש"ח זה נראה לי מספיק בשביל פגישה שנתית אחת איזון וקצת הפקדות זה בכלל לא הרב (עבודה של לא יותר מ-4-3 שעות כך שזה שכר גבוה בהחלט לשעה)אך זה אכן יגדל עם הזמן אך רק בקצב הגדילה של התיק

הכנסת וכסף חדש פעם ברבעון
אז תשנה את הניסוח הקודם שלי לאיזון פעם ברבעון במקום פעם בשנה.

הרגשת הביטחון שהמון אנשים שאני מכיר צריכים
את זה רוב האנשים שלא לומדים על שוק ההון לבד צריכים.
עצם העובדה שאתה יודע שאתה מעדיף תיק פסיבי מול תיק אקטיבי כבר מוציא אותך מהרשימה הזו :)

אמרתי עמלה של 0.3% שנתית לא חודשיתך אם זה מה שחשבת אז על תיק של 250K זה 250000*0.003=750 ש"ח
ככל שיעבור הזמן התיק יתפח ותתחיל לחשוב במונחים של תיקים בעלי 7 ספרות.
בהנחה ואתה מתכנן לפשור באמצעות תיק ההשקעות לפי כלל ה-3% ובהנחה ואתה מצפה מתיק ההשקעות לספק משכורת של כ-5000 בחודש (השלמת הכנסה לפנסיה/קיצבה) אז אתה צריך תיק שמספק משכורת שנתית של 80 אלף שח (אל תשכח 25% מס רווחי הון).
בשביל לייצר 80,000 שח ברוטו לפי כלל ה-3% אתה צריך תיק השקעות בגובה של 2.666 מיליון שח.
דמי ניהול של 0.03% על התיק הזה עולים: 8000 שח בשנה.

אם תרצה משכורת גבוהה יותר אז אתה יכול להגיע בקלות לתיקים עם דמי ניהול של עשרות אלפי שקלים בשנה.

זה אכן יגדל עם הזמן אך רק בקצב הגדילה של התיק
גם לפי קצב הגדילה האורגני (תשואה) וגם לפי קצב ההפקדות (לא קשור לעבודה של היועץ).

אם תרצה משכורת גבוהה יותר אז אתה יכול להגיע בקלות לתיקים עם דמי ניהול של עשרות אלפי שקלים בשנה.
לא תיקים שנועדו לפרישה אלה רק לשמירה והגדלת הערך של הכסף.
גם לפי קצב הגדילה האורגני (תשואה) וגם לפי קצב ההפקדות (לא קשור לעבודה של היועץ).
צודק
את זה רוב האנשים שלא לומדים על שוק ההון לבד צריכים.
עצם העובדה שאתה יודע שאתה מעדיף תיק פסיבי מול תיק אקטיבי כבר מוציא אותך מהרשימה הזו
אמרתי שזה בשביל מכריי שאני לא מוכן לנהל להם את התיק כדי שלא יבואו אלי בטענות של "התיק הפסיד" וסתם כדי לא להעכיר את היחסים בינינו

אמרתי שזה בשביל מכריי שאני לא מוכן לנהל להם את התיק כדי שלא יבואו אלי בטענות של "התיק הפסיד" וסתם כדי לא להעכיר את היחסים בינינו
אז שירשמו לפורום וישאלו את השאלה בעצמם. בסופו של דבר מה שיגידו כאן בפורום, מה שתבין, מה שתמסור להם ומה שהם יבינו ממך יהיה 'טלפון שבור.
דבר שני - רצוי להתרחק מייעוץ לחברים או בני משפחה - זה מתכון לאסון.
חוץ מזה לא ראיתי שכתבת שזה עבור מכרים אבל לא אתווכך על הנקודה הזו כי כתבת:
והרגשת הביטחון שהמון אנשים שאני מכיר צריכים

אז שירשמו לפורום וישאלו את השאלה בעצמם. בסופו של דבר מה שיגידו כאן בפורום, מה שתבין, מה שתמסור להם ומה שהם יבינו ממך יהיה 'טלפון שבור.
הם לא ממש רוצים להרשם לפורום (כי "השקעות זה משעמם") וכל מה שניסיתי למצוא הוא יועץ השקעות זול ועצמאי שלא גובה הרבה על הניהול השוטף וגובה עמלה חד פעמית על בניית התיק הראשונית אז כל מה שאבין אעביר והם יבינו הוא מספר הטלפון של היועץ הזה (או האימייל) והמחירים המדויקים שלו ופתחתי את הנושא הזה כדי שלא אצטרך לייעץ להם כי אני לא מוכן לעשות זאת

האם יש בפורום או מישהו מכיר יועץ השקעות (עצמאי) שמוכן לייעץ לאנשים ולבנות בעבורם תיק תמורת 1-2% מהתיק בזמן בניית התיק (כלומר כאשר הוא מרכיב תיק מ-0 או משנה מתיק לא רצוי (קרנות נאמנות אקטיבייות) לתיק רצוי (פסיבי))
בטוח שיש, האחוזים תלויים בגובה התיק.
) ו0.2-0.3% מהתיק כל שנה בתמורה לאיזון ולכל זה?
לא תמצא מהסיבה הפשוטה שכדי לעשות זאת האדם הזה חייב על פי חוק להיות בעל רשיון ניהול תיקים לשאת בביטוחים יקרים ולעמוד בכל כללי הרגולציה שגם הם עולים כסף. אחוזים שכאלה לא משאירים לו מקום לרווח.
אוסיף שלאדם ללא רישיון מותר לנהל עד 5 תיקים.
לידיעתך בIB יש אופציית איזון אוטומטי בלחיצת כפתור (לא ניסיתי).
וכל מה שניסיתי למצוא הוא יועץ השקעות זול ועצמאי שלא גובה הרבה על הניהול השוטף וגובה עמלה חד פעמית על בניית התיק הראשונית אז כל
יש כאלה, המחיר זה סביב ה5,000 ש"ח + מע"מ נראה לי

שיון ניהול תיקים
לא מנהל תיקים אלא יועץ שיעשה כל פעולה באישור הלקוח ולא יוכל לעשות פעולות שלי ליידע את הלקוח ולקבל את הסכמתו.
אחוזים שכאלה לא משאירים לו מקום לרווח.
נשמע הגיוני למנהל תיקים לא ליועץ.
אוסיף שלאדם ללא רישיון מותר לנהל עד 5 תיקים.
לידיעתך בIB יש אופציית איזון אוטומטי בלחיצת כפתור (לא ניסיתי).
תודה ותודה על האינפורמציה זה בהחלט יכול לעזור לי בניהול התיק שלי ואולי גם בעזרה בבחירת קרנות נאמנות או סל ספציפיות ובעזרה באיזונים להם (עזרה בבחירת כלי ההשקעה הספציפי לא מפריעה לי אבל קביעת דרגת סיכון וכל זה אני לא מוכן לעשות אלא אם ממש יבקשו)

לא מנהל תיקים אלא יועץ שיעשה כל פעולה באישור הלקוח ולא יוכל לעשות פעולות שלי ליידע את הלקוח ולקבל את הסכמתו.
בדקת בבנק? אולי הם יכולים לעושות את האיזון הרבעוני הזה באישור הלקוח? אז זה גם "בחינם" (תמורת עמלות מופרזות לבנק).
במיטב אתה זכאי ליעוץ חינם עם תיק של מעל 200K או 250K, בדוק איתם את האופציה, יכול להפנות אותך אם אתה רוצה.

• אהבתי
Reactions: Roi
הם לא ממש רוצים להרשם לפורום (כי "השקעות זה משעמם") וכל מה שניסיתי למצוא הוא יועץ השקעות זול ועצמאי שלא גובה הרבה על הניהול השוטף וגובה עמלה חד פעמית על בניית התיק הראשונית אז כל מה שאבין אעביר והם יבינו הוא מספר הטלפון של היועץ הזה (או האימייל) והמחירים המדויקים שלו ופתחתי את הנושא הזה כדי שלא אצטרך לייעץ להם כי אני לא מוכן לעשות זאת
אם לא יחפרו בנושא הם יהיה שבויים לחסדם של אחרים. אם לא ללמוד על השקעות אז לפחות ללמוד את נושא העמלות ודמי ניהול שבסופו של דבר יאכלו להם יותר מ20% מתשואת התיק לפנסיה.כן זה משעמם אבל זה שווה זהב. רוצים יאכלו, לא רוצים לא יאכלו. אני לא מבין בכלל למה אתה נכנס לעניין. הרי כל מה שתגיד יחזור אליך כבומרנג בעוד כמה שנים...

האם יש בפורום או מישהו מכיר יועץ השקעות (עצמאי) שמוכן לייעץ לאנשים ולבנות בעבורם תיק
אני מכירה. יועץ פרטי ולא מהבנק. לקחתי אותו תמורת סכום ידוע מראש (ולא אחוזים מהתיק) לעזור לי בבניית התיק. רוב הלקוחות מבקשים המשך לכך.
אפשר להגיע למחיר מוסכם שנתי ללא קשר לגודל התיק.
*מה בעצם ההגיון לקשור את מחיר היעוץ לגודל התיק? מה, הוא עובד יותר קשה? מתמחרים את העבודה שלו וזהו. נראה לי שהורגלנו לחישוב באחוזים בגלל שככה הבנקים ובתי ההשקעות עובדים.

*מה בעצם ההגיון לקשור את מחיר היעוץ לגודל התיק?
צודקת באמת אין ואשמח לדעת מה המחיר שלו על בניית התיק ומה המחיר על הניהול השוטף (איזונים רבעוניים ופגישה שתיים בשנה)

במיטב אתה זכאי ליעוץ חינם עם תיק של מעל 200K או 250K, בדוק איתם את האופציה, יכול להפנות אותך אם אתה רוצה.
רגע מיטב גובים עמלה חודשית קבועה כמו שהם גובים גם לאלה שלא משתמשים בייעוץ?

רגע מיטב גובים עמלה חודשית קבועה כמו שהם גובים גם לאלה שלא משתמשים בייעוץ?
זה לרוב מתקזז מול עלויות אלטרנטיביות אחרות כמו העברות מט"ח לחו"ל כאשר בהתאם לאופי הפעילות יש יתרון קטן לאחד מהכיוונים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
R מחפשת יועץ השקעות עם רישיון של הרשות לניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 0
ש יועץ השקעות ממליץ על קרנות אקטיביות שוק ההון 29
I המלצות על יועץ השקעות דובר רוסית במרכז? שוק ההון 0
T יועץ השקעות נטול אינטרסים צרכנות פיננסית 28
B פנה אלי יועץ השקעות שוק ההון 63
משה חיפוש יועץ השקעות באזור בית שמש שוק ההון 0
שמוליק קיפוד סמולצית השקעה דרך יועץ השקעות בבנק שוק ההון 41
Oziris בין יועץ השקעות לניהול שלי שוק ההון 18
__doubleUnderscore__ המלצה על יועץ השקעות צרכנות פיננסית 3
H ויתור על יועץ השקעות של הבנק? שוק ההון 6
מ המלצה על יועץ השקעות - לא להילחץ שוק ההון 3
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 27
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
H לגבי יועץ משכנתא. נדל"ן 13
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
Z יועץ מס או יועץ פנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M יועץ קרן פנסיה ותיקה פוסטים מאיכות נמוכה 6
יוזר משכנתא - האם פגישה עם הבנק שורפת יועץ משכנתאות? נדל"ן 29
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א שימוש בחברות כמו Walty או Wifix (או בעצם כל יועץ אחר) נדל"ן 4
S מחפש יועץ משכתנא באיזור חיפה פוסטים מאיכות נמוכה 0
א מחפש יועץ מס/רואה חשבון מיסים 0
M יועץ ברכישת רכב - כדאי? אוף טופיק 9
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I מחפש יועץ פנסיוני עם נסיון בפרישה מוקדמת עקב נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
אשר יועץ משכנאות "סולידי" באיזור ירושלים נדל"ן 4
G חוות דעת על תפקיד של יועץ/משווק פנסיוני התפתחות אישית 0
נ סיוע באיתור יועץ/ מתכנן פיננסי צרכנות פיננסית 8
י איך לבחור יועץ נדל"ן ששווה כסף? נדל"ן 20
N האם להיעזר ביועץ משכנתאות, או יועץ אחר? צרכנות פיננסית 7
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
F מחפש יועץ מס \ רואה חשבון שמתמחה בהכנסה פאסיבית משכירות בחו"ל צרכנות פיננסית 1
י יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך נדל"ן 2
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
J המלצה על יועץ משכנתאות ו/או בעלי תפקידים לבנית בית נדל"ן 31
ק יועץ משכנתאות נדל"ן 1
נ חשבון יועץ משפחתי ב-IB צרכנות פיננסית 2
ה מחפשים המלצה מנסיון ליועץ ביטוח פנסיוני +יועץ לביטוח רפואי צרכנות פיננסית 5
F יועץ משכנתאות ובחירת מסלול מתאים להשקעה נדל"ן 11
א יועץ מס שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה