• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפ חשוב לשליחת מסמכים אונליין

זה שבשנת 2020 תהליך ההזדהות מתבסס על תאריך הנפקה של ת.ז זה פשוט הזוי.
אי אפשר לצנזר את הפרט הזה בעת שליחת ת.ז?
למה הזוי?

נתחיל מזה שזה לא מאובטח?
אתה לא אמור לשלוח עותק של ת.ז. אלא לצורך אימות, למסור טלפונית את תאריך ההנפקה.
רשות האוכלוסין מעמידה לרשות גופים שונים אפשרות לקבל שירות אימות של כן/לא.
כלומר הנציג רק מזין תאריך ומקבל תקין/לא תקין. התאריך לא אמור להישמר בשרתי החברה.

כשאתה פותח חשבון בגופים מסויימים\רוצה למשוך כספים, הם מחייבים לשלוח להם צילום ת.ז, שמן הסתם כולל תאריך הנפקה. במקרה היום בדיוק הייתי צריך לברר לגביי משיכת כספים מגוף כלשהו ואמרו לי שחייבים צילום ת.ז., שאלה טובה אם אפשר לשלוח כשתאריך ההנפקה מוסתר.

שאתה פותח חשבון בגופים מסויימים\רוצה למשוך כספים, הם מחייבים לשלוח להם צילום ת.ז
כמו תמיד, יש הבדל בין רצוי למצוי.

בפועל גופים רבים (גם ממשלתיים) עדיין עובדים במערכות ישנות ולפי נהלים ישנים. כי שינוי תהליכי עבודה, הסבת מערכות קיימות או מעבר למערכות חדשות, עולים כסף והרבה. אגב, גופים אחרים (כולל ממשלתיים) כן עובדים לפי תפיסות חדשות של privacy by design וספציפית data minimization. אבל זה באמת מגיע ממנהלים/מנהלי אבטחת מידע, שהם משוגעים לדבר. נותר רק לקוות שאירועים דוגמת שרביט יאלצו גופים נוספים לעשות חישוב מחדש של דרכי איסוף ושמירה של מידע מוגן.

לדעת מאיפה זה דלף זה נחמד, אבל שוב מה תעשה עם זה במקרה וחלילה זה קורה? תתבע את החברה ממנה זה דלף? יגידו לך שזה דלף מהמחשב האישי שלך, ולא משלהם. יש לך דרך להוכיח שזה לא דלף ממך?
לא אמרתי דבר על תועלת הדרך הזו ואני מסכים איתך לחלוטין. רק רציתי לעזור למי מלפניי שציין שהעירו לו על כך ששלח מסמכים עם Watermark גלוי.

כשאתה פותח חשבון בגופים מסויימים\רוצה למשוך כספים, הם מחייבים לשלוח להם צילום ת.ז, שמן הסתם כולל תאריך הנפקה. במקרה היום בדיוק הייתי צריך לברר לגביי משיכת כספים מגוף כלשהו ואמרו לי שחייבים צילום ת.ז., שאלה טובה אם אפשר לשלוח כשתאריך ההנפקה מוסתר.

ניסיתי מספר פעמים מול חברות שונות להעביר עם "תאריך הנפקה" מצונזר ותמיד התקשרו לאחר מכן כדי שאשלח צילום "מלא ותקין" הכולל "תאריך הנפקה".

אבל זה נחמד כי תעודת הזהות עוברת פחות ידיים, למשל במקרה של הנפקת כרטיס אשראי, אני מדלג כך על השליח ועל מאגר חברת השליחויות ושולח ישירות לחברת האשראי דרך מייל

נערך לאחרונה ב:
רשות האוכלוסין מעמידה לרשות גופים שונים אפשרות לקבל שירות אימות של כן/לא.
כלומר הנציג רק מזין תאריך ומקבל תקין/לא תקין. התאריך לא אמור להישמר בשרתי החברה.
היום בעקבות מקרה שירביט דנו בכנסת(ועדת מדע וטכנולוגיה) על הוצאת אופציית הזיהוי באמצעות תאריך ההנפקה בטענה שזה לא מאובטח.
כבר בימים הקרובים הגישה באמצעות התאריך להר הביטוח ולהר הכסף לא תתאפשר בהמלצת מערך הסייבר.
עצוב שתמיד נזכרים לטפל רק אחרי שקורה אסון(מזכיר לי את אסון הכרמל).

היום בעקבות מקרה שירביט דנו בכנסת(ועדת מדע וטכנולוגיה) על הוצאת אופציית הזיהוי באמצעות תאריך ההנפקה בטענה שזה לא מאובטח.
כבר בימים הקרובים הגישה באמצעות התאריך להר הביטוח ולהר הכסף לא תתאפשר בהמלצת מערך הסייבר.
לא ראיתי את הדיון ולא יודע מה הנאמר. מה שאני כן יודע זה שתאריך הנפקה הוא אחד מאמצעי האימות, לפי המדיניות הלאומית להזדהות בטוחה, שפורסמה על ידי מערך הסייבר.

אז גם בנקים וגם בתי השקעות דורשים ממני צילום ת"ז בשביל לפתוח חשבונות..

אם אתם יודעים, תענו בבקשה:

1. האם אני יכול להביא את הצילום איתי או שאני צריך להביא את התעודה והם מצלמים?
2. האם אפשר לתת תעודה אחרת במקום תעודת זהות? לדוגמא רישיון נהיגה?
3. האם אפשר לתת צילום תעודת זהות בלי תאריך ההנפקה?
4. יש חוק שמסדיר איזה תעודה (ואיזה חלק מהתעודה - כולל תאריך הנפקה לדוגמא או לא) אני חייב להציג בעת פתיחת חשבון?
5. האם אפשר להביא צילום תעודת זהות עם WATERMARK עליו כמו שפות"ש כתב?
6. האם יש יתרון להביא להם את הצילום פיזית ולא לשלוח אותו באמצעות טופס הצטרפות דיגיטלי\במייל? או שבכל מקרה הצילום נשמר באותם מאגרים?
7. האם ברגע שאני עוזב בנק\בית השקעות, צילום התעודה המזהה נמחק או שהם שומרים אותו?

נערך לאחרונה ב:
אז גם בנקים וגם בתי השקעות דורשים ממני צילום ת"ז בשביל לפתוח חשבונות..

אם אתם יודעים, תענו בבקשה:

1. האם אני יכול להביא את הצילום איתי או שאני צריך להביא את התעודה והם מצלמים?
2. האם אפשר לתת תעודה אחרת במקום תעודת זהות? לדוגמא רישיון נהיגה?
3. האם אפשר לתת צילום תעודת זהות בלי תאריך ההנפקה?
4. יש חוק שמסדיר איזה תעודה (ואיזה חלק מהתעודה - כולל תאריך הנפקה לדוגמא או לא) אני חייב להציג בעת פתיחת חשבון?
5. האם אפשר להביא צילום תעודת זהות עם WATERMARK עליו כמו שפות"ש כתב?
6. האם יש יתרון להביא להם את הצילום פיזית ולא לשלוח אותו באמצעות טופס הצטרפות דיגיטלי\במייל? או שבכל מקרה הצילום נשמר באותם מאגרים?
7. האם ברגע שאני עוזב בנק\בית השקעות, צילום התעודה המזהה נמחק או שהם שומרים אותו?
גם תשובות לחלק מהשאלות זה טוב

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C טיפ למעשנים פוסטים מאיכות נמוכה 5
Tsachi01 טיפ לחיים שעוקצים/מעליבים אתכם באינטרנט (ואפילו במציאות). אוף טופיק 45
ת איך מפסיקים לתת טיפ אחרי שכבר הרגלת את השליח לקבל? אוף טופיק 56
נ טיפ לספקים בפיבר? אוף טופיק 4
4 אתם מביאים טיפ לשליח פיצה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 261
amit קרן השתלמות - טיפ שרובכם לא מכירים למשיכה מוקדמת שוק ההון 8
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
A חשוב תשואה שצפויה מהשקעה במדדים: שוק ההון 4
M חשוב מאוד - לבעלי חשבון ואן זירו- מסלול ברירת המחדל הוא בתשלום צרכנות פיננסית 1
A חשוב מס הכנסה על מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 1
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
Michel המלצה לטלוויזיה 65 אינץ' ? האם חשוב OLED/QLED ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
S ערבי חברה - חשוב להגיע? אוף טופיק 4
סול מה חשוב לכם בנכס מניב? השקעות אלטרנטיביות 7
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
בובין חוט-השני מה הדבר הכי חשוב שאנשים שלוקחים משכנתא לא יודעים נדל"ן 80
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
P חשוב לשייך הפקדת פנסיה לכל חודש וחודש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
D עד כמה חשוב המאזן האקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
4 עד כמה חשוב לקנות מייבואן/משווק רשמי? אוף טופיק 25
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 68
Y ביטוח מנהלים ? חשוב או בזבוז כסף ? צרכנות פיננסית 3
Cleo מה לדעתכם הכי חשוב בבחירת זוגיות? אוף טופיק 34
Jasper כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב. שוק ההון 14
M למה חשוב לא להיות תלוי במקום העבודה ובשום בוס. אוף טופיק 14
ה ג'ון אוליבר מסביר למה חשוב להיות מודע לעמלות, ומשעשע כתמיד צרכנות פיננסית 2
yossik אל תשמרו שום דבר חשוב בשרותי ענן לפני שיצרתם גיבוי במחשב האישי. אוף טופיק 8
Couch Potato כמה חשוב אכ"ע עיסוקי להייטקיסט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14

נושאים דומים

Back
למעלה