• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חריגה פי 2 ממסגרת אשראי בנקאי

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
982
אני אדם מאוד זהיר ובודק פרטים גם מאה פעם לפני שאני עושה משהו, אבל יצא ששכחתי שמסגרת האשראי הבנקאי שאיתו שילמתי על עסקה יקרה ב12 תשלומים היא רק 6K ש"ח...כך שיצא שאני בחריגה: משתמש בכ13K מהמסגרת של הכרטיס, לא פנו אליי מהבנק ולא אמרו לי על זה, שמתי לב כשבדקתי חיובים בכרטיס וישר התקשרתי לבנק אבל הוא היה סגור...מחר על הבוקר אתקשר ואברר מה נסגר עם זה. כעקרון החריגה היא בת כשבועיים ולא עבר עדיין מועד החיוב אם זה משנה.

קראתי שבמקרים כאלו יש סיכוי לריביות רצחניות של 15% וכו', מצד שני קראתי שבכרטיסים בנקאיים נותנים אוטומטית הגדלה של הכרטיס (למרות שעדיין מצוינת לי חריגה של פי 2). יש לי הרגשה ותקווה שהבנק פשוט יסכים להגדיל לי את המסגרת רטרואקטיבית בלי חיובים וריביות כלשהם (זה אכן אפשרי?), כי אני לקוח טוב ותמיד אני מקבל מהם מה שאני רוצה בסוף, אבל מעדיף לקבל כאן יותר אינפורמציה מהידע העצום שיש כאן.

לפני שראיתי את החריגה, ניסתי לעשות קניה כלשהי והכרטיס לא עבר, האם זה אומר שהוא נחסם?
האם יש לכם עצות לשיחה מחר עם הבנקאי?.

נערך לאחרונה ב:
לא לגמרי ברור איפה החריגה. האם חשבון הבנק שלך כרגע ביתרה שלילית? או שיש לך חיוב גדול שצפוי לרדת בכרטיס האשראי?

לא לגמרי ברור איפה החריגה. האם חשבון הבנק שלך כרגע ביתרה שלילית? או שיש לך חיוב גדול שצפוי לרדת בכרטיס האשראי?
מה הכוונה?
יש הרי מסגרת לכל כרטיס אשראי שלא קשור למצב העו"ש בבנק, או שאני מפספס משהו?
אין לי יתרה שלילית בבנק. פשוט המסגרת באשראי היא 6K לחודש ובגלל העסקה בתשלומים שעשיתי חרגתי ממנה וכרגע אני על 13K שזו חריגה פי 2.

מה הכוונה?
אין לי יתרה שלילית בבנק. פשוט המסגרת באשראי היא 6K לחודש ובגלל העסקה בתשלומים שעשיתי חרגתי ממנה וכרגע אני על 13K שזו חריגה פי 2.
אין לך ריבית על מסגרת האשראי בכרטיס האשראי (כל עוד אתה לא עושה עסקאות קרדיט). זה שחברת האשראי מאפשרת לך מסגרת בפועל גבוהה יותר מהמסגרת המוקצית זו החלטה שלהם ולא צריכה להטריד אותך. אתה רק צריך לדאוג שיהיה מספיק כסף בבנק במועד החיוב.

מה הכוונה?
ברגע שחברת האשראי אישרה את העסקה ולא דחתה אותה, ויש לך כיסוי בחשבון לחיוב בפועל, אז אתה לא צפוי לשום חיוב חריג (אאכ תנסה לחייב את הכרטיס בעסקאות נוספות או שירדו ממנו הוראות קבע). אולי אולי אולי יש לזה השפעה על החלטה לגבי אשראי עתידי, אבל קשה לי להאמין שאפיזודה אחת תשפיע.

אם חברת האשראי/הבנק אישרו את העסקה זה אומר שמבחינתם אין בעיה בחריגה, אין לזה עלות מבחינתך ואין לזה השפעה על התנהלות עתידית מול הבנק או חברת האשראי.
הסייג היחיד שיש כאן זה לוודא שאכן העסקה אושרה ע״י חברת האשראי ושלא מדובר באילוץ שבית העסק ביצע על דעת עצמו.

ג״נ - עובד בחברת אשראי

הסייג היחיד שיש כאן זה לוודא שאכן העסקה אושרה ע״י חברת האשראי ושלא מדובר באילוץ שבית העסק ביצע על דעת עצמו.
מה הכוונה?

מה הכוונה?
אם העסקה קיבלה אישור ע״י חברת האשראי למרות החריגה מהמסגרת זה תקין לגמרי, לעומת זאת יתכן מצב שבו עסקה לא מאושרת ע״י חברת האשראי ובית העסק משדר אותה כאילוץ ע״י עקיפת מערכת האישורים (לא אכנס כאן לטכניקה איך זה מתבצע - מסיבות מובנות) במקרה כזה הלקוח יכול להיחשד כשותף לקנוניה

אם העסקה קיבלה אישור ע״י חברת האשראי למרות החריגה מהמסגרת זה תקין לגמרי, לעומת זאת יתכן מצב שבו עסקה לא מאושרת ע״י חברת האשראי ובית העסק משדר אותה כאילוץ ע״י עקיפת מערכת האישורים (לא אכנס כאן לטכניקה איך זה מתבצע - מסיבות מובנות) במקרה כזה הלקוח יכול להיחשד כשותף לקנוניה
הבנתי, מדובר בשיטת הונאה ידועה שמישהו ללא מסגרת מוסר "קוד אישור עסקה" שכביכול קיבל מחברת האשראי. זה שחברות האשראי לא חסמו את הפריצה הידועה אחרי כל כך הרבה שנים זה ביזיון. במצב זה מי שנפגע הוא בעל העסק.

קראתי שבמקרים כאלו יש סיכוי לריביות רצחניות של 15% וכו',
לא יודע איפה קראת, אבל זה לא נכון.
לפני שראיתי את החריגה, ניסתי לעשות קניה כלשהי והכרטיס לא עבר, האם זה אומר שהוא נחסם?
לא, זה רק אומר שעברת את המסגרת ולכן לא מאפשרים לך חיובים נוספים.

אז אתה לא צפוי לשום חיוב חריג (אאכ תנסה לחייב את הכרטיס בעסקאות נוספות או שירדו ממנו הוראות קבע)
גם אם תנסה (ולא משנה אם תצליח או תיכשל) לחייב את הכרטיס בעסקאות נוספות, אין שום חיוב חריג.
יוצא הדופן היחיד זה הוראת קבע שלא הצליחה שעלולה לגרום לאיתור בתשלום לאותו ספק ולכן אולי הוא יגבה ממך קנס כלשהו.
בכל מקרה אין תשלום או עמלות כלשהן לחברת האשראי

כל עוד אתה לא עושה עסקאות קרדיט
העסקה שאכלה לי את כל המסגרת הייתה ב12 תשלומים (ללא ריבית).
האם אתה מדבר על ריבית בשל ההסכם עם בית העסק (לפעמים רוצים הריבית על תשלומים למרות שלא נתקלתי בזה כמעט אף פעם) או שאתה מתכוון שבחריגה מהמסגרת כשיש תשלומים אז במקרה כזה יהיו ריביות על החריגה?

שירדו ממנו הוראות קבע
יש לי הוראות קבע על הכרטיס, בנוסף, ניסיתי לבצע עסקה נוספת לפני ששמתי לב לחריגה במסגרת והכרטיס לא 'עבר'...זה אומר שהכרטיס נחסם? האם הבנק יכול להגדיל לי את המסגרת רטרו וכך לא אחויב בריביות על הוראות קבע עתידיות?

איך אפשר לדעת זאת? לשאול את חברת האשראי פשוט? האם זה רשום באזור האישי באתר של חברת האשראי?.

גם אם תנסה (ולא משנה אם תצליח או תיכשל) לחייב את הכרטיס בעסקאות נוספות, אין שום חיוב חריג.
יוצא הדופן היחיד זה הוראת קבע שלא הצליחה שעלולה לגרום לאיתור בתשלום לאותו ספק ולכן אולי הוא יגבה ממך קנס כלשהו.
בכל מקרה אין תשלום או עמלות כלשהן לחברת האשראי
ראיתי את התגובה שלך אחרי התגובה האחרונה שלי.
אז איך אני פותר את העניין הזה עם ההוראות קבע? מניח שרק הגדלת מסגרת תפתור את הבעיה? או במקרה הגרוע העברה שלהן לכרטיס אחר?

ואם מדובר על תשלומים של מוצר שקניתי (בן היתר זה שבגללו חרגתי מהמסגרת), איך אפשר להמשיך לשלם את התשלומים אם לא מאפשרים יותר להשתמש בכרטיס? (או שתשלומים על עסקה שכבר אושרה כן ימשיכו להשתלם?)

העסקה שאכלה לי את כל המסגרת הייתה ב12 תשלומים (ללא ריבית).
האם אתה מדבר על ריבית בשל ההסכם עם בית העסק (לפעמים רוצים הריבית על תשלומים למרות שלא נתקלתי בזה כמעט אף פעם) או שאתה מתכוון שבחריגה מהמסגרת כשיש תשלומים אז במקרה כזה יהיו ריביות על החריגה?
יש עסקאות מרובות תשלומים שנקראות עסקת קרדיט, בהן בית העסק מקבל תשלום מיידי והלקוח משלם את הריבית. באתר של חברת האשראי העסקאות האלו אמורות להיות מסומנות כ"קרדיט". אם לא כתוב את זה על העסקה, היא עסקת תשלומים רגילה.
אין כזה דבר "ריבית על חריגה" בכרטיס אשראי.

יש לי הוראות קבע על הכרטיס, בנוסף, ניסיתי לבצע עסקה נוספת לפני ששמתי לב לחריגה במסגרת והכרטיס לא 'עבר'...זה אומר שהכרטיס נחסם? האם הבנק יכול להגדיל לי את המסגרת רטרו וכך לא אחויב בריביות על הוראות קבע עתידיות?
אתה יכול לבקש מהבנק להגדיל את המסגרת של כרטיס האשראי (מניח שזה כרטיס בנקאי. אם לא, הבקשה צריכה להיות מופנית לחברת האשראי).
אין ריבית על חריגה מהמסגרת, לכל היותר הם יסרבו לעסקאות חדשות שיגיעו.

איך אפשר לדעת זאת? לשאול את חברת האשראי פשוט? האם זה רשום באזור האישי באתר של חברת האשראי?.
זה לא רלוונטי למקרה שלך, מדובר על סוג של הונאה לא מתוחכמת שהלקוח עושה על בית העסק בו הוא קונה.

ראיתי את התגובה שלך אחרי התגובה האחרונה שלי.
אז איך אני פותר את העניין הזה עם ההוראות קבע? מניח שרק הגדלת מסגרת תפתור את הבעיה? או במקרה הגרוע העברה שלהן לכרטיס אחר?
אתה יכול גם לבקש פירעון מוקדם של החיובים או חלקם. שים לב שחברות האשראי נוהגות משום מה לגבות כסף על הזכות לחייב אותך מוקדם מהרגיל.

או שתשלומים על עסקה שכבר אושרה כן ימשיכו להשתלם?
זה.
ולא רק שהם ימשיכו להיות משולמים, הם גם ממשיכים לתפוס לך חלק מהמסגרת (רק התשלומים שלא שולמו עדיין, כמובן)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח חריגה בחשבון לכמה שעות, יש השלכות? צרכנות פיננסית 2
A עיכוב מחמת כח עליון לאחר חריגה מתאריך החוזה נדל"ן 18
A השפעות של חריגה מהמסגרת אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 20
M ריבית על חריגה של 10 ימים? צרכנות פיננסית 1
aeh שאלה: חריגה מתקרת 10% השקעה למוצר אחד בחשבון IRA שוק ההון 20
א יש פה וועדי בתים? קיבלתי עם חשבון המים "צריכה משותפת-חריגה" אוף טופיק 6
flower הודעה חריגה מהבנק - מיסוי דיבידנד של ניירות ערך NTR מיסים 20
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
A חריגה מתקרת ההפקדה לפנסיה - אפשרויות צרכנות פיננסית 23
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
I מיקרוסופט - השווי עלה פי 10 ב- 10 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 4
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
ט למה בעצם אין תעודות ממונפות על SP500 פי 4, פי 5 וכו' ? פוסטים מאיכות נמוכה 12
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 48
S מעקב מניות על פי סקטורים שוק ההון 1
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
twister תזמון כניסה לשוק על פי הגישה הסולידית שוק ההון 46
ImCarryGG מישהו פה הגיש תביעה על פי חוק הספאם? אוף טופיק 70
J השקעה על פי הלכה שוק ההון 45