• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיקרוסופט - השווי עלה פי 10 ב- 10 שנים

investable

משתמש סולידי
דירוג
23
היי,
בתחילת 2014 השווי של MSFT היה 38.8$
עכשיו בתחילת 2024 הוא 388$
ידוע לי:
1. שאני מדבר על מניה בשוק האמריקאי, שהיו לו ביצועים יוצאי דופן במונחים היסטוריים בעשור האחרון
2. שאני מדבר על מניה בסקטור שהצליח הכי הרבה בתוך השוק שהצליח הכי הרבה
3. שיש מעט מאוד מניות שמצליחות בצורה פנומנלית שאחראיות לכל הביצועים של מדדי מניות רחבים
*ובכל זאת*, אני אשאל מבורות:
מיקרוסופט שלטה בצורה פסיכית בשוק ה- PC והתוכנות לפרטיים ולעסקים גם לפני עשור, וגם לפני לפני עשור.
וכן, השתנו מאז דברים (משמעותיים) כמו המעבר לענן.
אבל עדיין - על קצה המזלג, איך לעזעזל השווי של החברה גדל פי 10 בעשור הזה?
האם בעיקר השתנו דברים ב- CORE של העסק או שיש כאן דברים אחרים שמשחקים?
נ.ב. ראוי למיין שגם המכפיל עלה פי 3 (~12 אל ~36). אבל נניח שגם למכפיל הזה יש איזו אחיזה במציאות.
נ.ב.2. בדיוק אותו דבר אפל (פי 10). אבל את מיקרוסופט לפחות אני מרגיש שאני מכיר יותר, לכן השאלה עליה.

לא מתייחס לאפל כי גם אני פחות מכיר אותה.
לגבי מיקרוסופט, כל הסיבות שציינת. בנוסף:
הנהלה חזקה ויציבה
פיזור (ענן, גיימינג, גיטהאב, לינקדין, מערכות ווינדוס/אופיס, AI)
העולם די "תלוי" בחברה ובתחומים הכי רלוונטים.

אפל? בחיי שאין לי מושג. אף פעם לא הבנתי את השווי של החברה.

היי,
ידוע לי:
1. שאני מדבר על מניה בשוק האמריקאי, שהיו לו ביצועים יוצאי דופן במונחים היסטוריים בעשור האחרון
2. שאני מדבר על מניה בסקטור שהצליח הכי הרבה בתוך השוק שהצליח הכי הרבה
3. שיש מעט מאוד מניות שמצליחות בצורה פנומנלית שאחראיות לכל הביצועים של מדדי מניות רחבים
*ובכל זאת*, אני אשאל מבורות:
מיקרוסופט שלטה בצורה פסיכית בשוק ה- PC והתוכנות לפרטיים ולעסקים גם לפני עשור, וגם לפני לפני עשור.
וכן, השתנו מאז דברים (משמעותיים) כמו המעבר לענן.
אבל עדיין - על קצה המזלג, איך לעזעזל השווי של החברה גדל פי 10 בעשור הזה?
האם בעיקר השתנו דברים ב- CORE של העסק או שיש כאן דברים אחרים שמשחקים?
נ.ב. ראוי למיין שגם המכפיל עלה פי 3 (~12 אל ~36). אבל נניח שגם למכפיל הזה יש איזו אחיזה במציאות.
נ.ב.2. בדיוק אותו דבר אפל (פי 10). אבל את מיקרוסופט לפחות אני מרגיש שאני מכיר יותר, לכן השאלה עליה.
בנוסף לכל מה שאמרו כאן המניה של אמזון תמיד הייתה עם מכפילים עצומים, וברגע שמיקרוסופט הצליחה בענן זה משך את המכפיל שלה לכיוון אמזון.
וגם ל AI קשה לקבוע מכפיל בצורה מבוססת.

לזכרוני, הם חילקו את azure במחירי חדירה ועכשיו התחילו לעלות אותם.

היי,
עונה כאחד שמכר מניות של מיקרוסופט בעשרות אלפי דולרים בדיוק בתקופה הזו: היא סבלה אז מסנטימנט ממש גרוע, באלמר נתפס כמשמיד ערך. סאטיה נאדלה רק נכנס לתפקידו. הכשלונות של בינג ושל וינדוז פון היו טריים. באמת היה נראה כאילו נגמר להם הסוס ואין עתיד, אף אחד לא ידע שהם יצליחו כל כך בענן ושההנהלה של החברה תהיה טובה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מיקרוסופט במחיר אפסי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ס מיקרוסופט שחררה סביבת פיתוח לאסטרטגיות השקעה אוף טופיק 2
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
Y האם אפשר איפה שהוא למיין מניות לפי השווי שאנליסטים נותנים להן (יחסית למחירן הנוכחי) בפלטפורמה כלשהי? שוק ההון 3
ס האם השווי שלי עולה אם יש לי משכנתה והריבית עולה? שוק ההון 9
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D למה קרן הנאמנות שלי ירדה כשהמדד עלה פוסטים מאיכות נמוכה 6
Dončić מה השתנה כשמס רווחי ההון בישראל עלה ל25%? מיסים 4
Lunar שווי הנכס עלה, שיעור המימון ירד. למחזר מסלול קלצ? נדל"ן 5
N איך מגלים מה עלה בגורלה של דירה בירושה מהעבר? והאם החזקת חלק מדירה שקול להחזקת דירה? נדל"ן 6
D מכפיל הרווח של s&p 500 עלה ל37 - זה גבוה? שוק ההון 50
P מה עלה בגורל התוכנית לרישיונות נהיגה עד גיל 70? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Liron2035 טוב זה כבר מסקרן: שגיאת חישוב, השוק עלה. הבורסה נסגרה ונמצאה השגיאה..מה יקרה ביום שני? שוק ההון 22
ג מדד המניות העולמי MSCI עלה ב-715% משנת 2010? שוק ההון 1
A אינטרנט הוט - המחיר עלה [שימו לב] מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44

נושאים דומים

Back
למעלה