• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חצי מיליון ש"ח- s&p 500 100%

דירוג
1
שבוע טוב
פתחתי חשבון מסחר ואני מעוניין לבנות תיק השקעות לטווח ארוך- 15 עד 20 שנים (בני 40).
הסכום הוא 500,000 ש"ח וחשבתי להשקיע את כל הסכום במדד עוקב S&p500 מתוך הנחה שהפיזור הוא מספיק רחב ושהסיכוי שארה"ב תפשוט רגל קלוש.
אני לא מצפה לתגובות של נבואה רק להתייחסות לגבי ההנחות שלי
כמו כן אשמח להתייחסות להשקעת חלק מהסכום במדד Russel 2000. שוב- כל התיק במניות בארצות הברית.
תודה

להשקיע את כל הסכום במדד עוקב S&p500 מתוך הנחה שהפיזור הוא מספיק רחב ושהסיכוי שארה"ב תפשוט רגל קלוש.
לא בהכרח תפשוט רגל, אבל אתה מניח שארה״ב תתן תשואה עודפת על פני השוק העולמי.
בעבר היו עשורים שהשוק העולמי הוביל ועשורים שארה״ב הובילה.
איך אתה יודע שמה שקרה בעשור האחרון ימשיך לעשור הבא?

סביר אם אתה יודע בוודאות שלא תיגע בכסף 20 שנה ולא תתבאס בנפילות.

כמו כן אשמח להתייחסות להשקעת חלק מהסכום במדד Russel 2000. שוב- כל התיק במניות בארצות הברית.
מהניסיון שלי: אותה תשואה כמו S&P 500 בדמי ניהול גבוהים יותר.

מתוך הנחה שהפיזור הוא מספיק רחב ושהסיכוי שארה"ב תפשוט רגל קלוש.
1. הנחה שהפיזור רחב:
נכון.
יש פיזור על פני מספר גדול של חברות, סקטורים ומדינות (כולל חשיפה למטבעות זרים).
מסמך של S&P Global אומר שבשנת 2018, כ29% מהכנסות החברות במדד הגיעו מחוץ לארה"ב.
כמו כן באתר שלהם כתוב ש42.9% מהמכירות היו מחוץ לארה"ב.

די אינטואיטיבי כשאתה חושב על חברות במדד שכולנו מכירים (גוגל, נטפליקס, פייזר, אמאזון ועוד), שמקבלות הכנסות ממדינות רבות בעולם.

2. הנחה שהסיכון שארה"ב תפשוט רגל קלוש:
נכון גם לדעתי, אבל זה לא הסיכון העיקרי למניות.
אם ארה"ב סתם תפשוט רגל - החברות יוכלו לעבור לכל מדינה אחרת...

הסיכון העיקרי בעיניי הוא שינוי רגולטורי כמו מס מוגדל, או סתם סביבה לא נוחה לעסקים.
כמו כן מה שהעירו כאן על תשואות החסר האפשריות (המכפילים בארה"ב גבוהים מאוד ביחס לעולם כרגע, ויש כאלו הצופים התהפכות של המגמה בשנים הקרובות).

נערך לאחרונה ב:
אם ארה"ב סתם תפשוט רגל - החברות יוכלו לעבור לכל מדינה אחרת...
פשיטת רגל זה אי החזר חוב. מה גוגל קשורה לזה שממשל ארהב לא מחזיר את החוב שלו? היא יכולה להמשיך לפעול מתוך ארהב בלי הפרעה. בלי קשר, ארהב לא תפשוט רגל, היא יכולה להמשיך להדפיס כסף כמה שהיא רוצה ולשחוק את ערך הדולר (וערך החוב).

שבוע טוב
פתחתי חשבון מסחר ואני מעוניין לבנות תיק השקעות לטווח ארוך- 15 עד 20 שנים (בני 40).
הסכום הוא 500,000 ש"ח וחשבתי להשקיע את כל הסכום במדד עוקב S&p500 מתוך הנחה שהפיזור הוא מספיק רחב ושהסיכוי שארה"ב תפשוט רגל קלוש.
תודה
לשים הכל במניות זה בסדר. בפרט מדד s&p500 זה בסדר, כמו תריסר מדדים אחרים.
אם לא חווית עד כה משבר כלכלי עם כסף משמעותי במניות, אתה לא באמת יודע איך תגיב. תצתרך לגלות על בשרך.

אם תהיה שינוי רגולוטורי קיצוני ועסקים יתחילו להגר החוצה, ארה"ב כנראה תראה שהיא בתכלס מפסידה המון כסף ותחזיר חזרה לא?
או אפילו יותר מזה, אוליי יש להם את הכלים לנתח את זה מראש, ויבינו מלכתחילה שזה לא כדאי, אנחנו לא ממש יכולים לדעת אני מניח..

ומבחינתי S&P 500 זה לא בדיוק רק עניין של כמה תשואה היא תחזיר בגלל שהעסקים מתפתחים שם מהר או אנא עארף, זה גם עניין של כל משקיע מתחיל כמעט דבר ראשון שהוא שומע זה להשקיע בS&P 500, אז זורם הרבה כסף לשם.
גם אחרי נפילה, ואם המצב של ארהב לא יהיה כל כך טוב, עדיין אנשים ימשיכו להזרים לשם טונות של כסף, פנסיות של אנשים, קרנות השתלמות, בתי השקעות, משקיעים פרטיים, המון מזרימים לשם כסף בלי קורולציה למה קורה בתכלס.
אני רק התחלתי והנה זרקתי לשם את כל הפנסיה, הקרן השתלמות, וכל הכסף הנזיל שלי, מדובר רק על 150 אלף סה"כ, אבל כמה מליונים של אנשים בשנה נחשפים לאותה מידע שאני נחשפתי אליו, ועושים את אותו הדבר בדיוק?
לא בהכרח חכם, אבל זה פשוט קורה...
לא שמעתי על מדד אחר שכולם ממליצים עליו ברמות כאלה.

אולי בואו נדבר קצת על האינפלציה בארה"ב שהגיע ל 6.8 השנה. מה ההשפעות של זה על שוק המניות בארה"ב

רק s&p 500? השאלה העיקרית היא למה?

500k הם סכום מכובד, מה בעצם האילוץ שמונע ממך לפזר חלק מהסכום לעוד שני ניירות נגיד - אירופה ושווקים מתעוררים?
אנחנו יכולים להתדיין על פני כמה עמודים על עד כמה s&p 500 מפוזר מבחינה גיאוגרפית, רגולטרית וסקטוריאלית. כמהנדס אני תמיד מזכיר לעצמי כשאני עומד לשקוע לתוך סוגיה טכנית וסופר מעניינת - האם זה באמת משהו שנחוץ לי לפתור כדי להגיע למטרה שלי או שיש מסלול פשוט ובטוח יותר?
נכון שs&p 500 הוא אולי מפוזר מספיק, אבל למה ללכת על ״אולי״ כשאפשר בקלות להשיג משהו הרבה יותר מפוזר?

לא משקיע, לצערי אין לי אפשרות כרגע. אבל אם היה לי כסף בצד להשקעה, אישית הייתי שם חלק ממנו גם על חברות יציבות ובטוחות יחסית המנוהלות היטב כמו
אפל ולא רק על sp500.

אפל, לאורך השנים ממה שהבנתי היא הניבה יחסית יותר תשואה והייתה עוגן בטוח לא פחות מsp500.
חברה יציבה שמנוהלת מעולה כבר שנים, אין שום צפי בעשור הקרוב שזה ישתנה (אבל כמובן שאין לדעת כן?)
אם כבר ההפך עם השמועות על הכניסה שלה בשנים הקרובות לשוק הרכב החשמלי ולmetaverse.

הרבה אנשים ממה שהבנתי שמים את הכסף שלהם שמה כי הם רואים באפל מקום יחסית בטוח לחסכונות שלהם.
לא סתם הרבה פעמים שיש אי וודאות בשוק אפל בין הבודדות שממשיכות לעלות, וגם אם יורדת, הירידה יחסית מתונה לחברות אחרות ( מישהו אמר טסלה?).

נערך לאחרונה ב:
אישית הייתי שם חלק ממנו גם על חברות יציבות ובטוחות יחסית המנוהלות היטב כמו
אפל ולא רק על sp500.
אפל, לאורך השנים ממה שהבנתי היא הניבה יחסית יותר תשואה והייתה עוגן בטוח לא פחות מsp500.
הטיית השורד.
היו עוד חברות "יציבות ובטוחות" עד שהן קרסו, או סתם עברו לתשואות נמוכות ביחס לשוק.

לא סתם יש מחקרים על כך שהשקעה במדדים עדיפה בדרך כלל...

אבל אפילו לחובבי השקעות ערך -
מוטב ללמוד טוב טוב את המניה שמשקיעים בה,
ולא לסמוך על אנשים אחרים שמשקיעים או על כך שהחברה נחשבת יציבה ובטוחה.

נערך לאחרונה ב:
אולי בואו נדבר קצת על האינפלציה בארה"ב שהגיע ל 6.8 השנה. מה ההשפעות של זה על שוק המניות בארה"ב
S&P 500 השיא תשואה של 30% בשנה האחרונה.
נראה לי שיש קשר כלשהו לאינפלציה אבל המערכת הפיננסית היא עניין מורכב (יש שאומרים ״כאוטי״)

הטיית השורד.
היו עוד חברות "יציבות ובטוחות" עד שהן קרסו, או סתם עברו לתשואות נמוכות ביחס לשוק.
כמה חברות כמו אפל אתה מכיר שקרסו? כמה נוקיות,בלאקברי,קודאק אתה מכיר? ובכולם ככולם כמו בקשר זוגי רע, תמיד היה למשקיע סימנים אדומים מקדימים עוד שנים לפני. זה לא מפולת שלגים שמתחילה ללא התרעה ולוקחת את כל המשקיעים איתה בכמה דק. יש זמן לצאת בזמן עם סימני ההאזהרה הרבים שיגיעו לפניי.

למשל מנכל נוקיה שעוד ב2007 עם הצגת האייפון עם כל הבאז מסביב הוציא הצהרה לתקשורת שהוא לא מתכוון להתקדם לשם ואין תחליף למקלדת.
עריכה: סליחה, התבלבלתי עם סטיב באלמר בסרטון הזה -
אבל זה לא סותר שהדעיכה של נוקיה לא הייתה ביום אחד. הירידה במניה התחילה באמצע 2007 עם הצגת האייפון והמשיכה באיטיות הדרגתית עד לשיא הירידה בסוף 2012 , חמש שנים זה לא זמן מספק למשקיע להימלט משם?

או קודאק, שכבר עם יציאת פייסבוק והסמראטפונים ושהלך ופחת הצורך בפיתוח תמונות - משקיע חכם היה צריך לשים לב לתחילת הנפילה ולצאת בזמן.
גם כאן אפשר לראות שהירידה במניה של קודאק התחילה ב2014 ונמשכה בהדרגתיות איטית מחרידה עד ל2019. די ויותר זמן לצאת בזמן.
כנ״ל לסוני אריקסון שלא זרמה עם השוק והקידמה.

משקיע חכם צריך להיות עם היד על הדופק בחברות בהם הוא שם כספו ולהיות ער לכל הסימנים האדומים האלה. לראות דוחות כספיים, לראות הצהרות לתקשורת, לראות חזון לעתיד, מוצרים עתידיים, לראות ירידה בפופלריות בסיקורים ברשת, ביקורות וכו. בעידן האינטרנט זה הרבה יותר קל להיחשף כל המידע הזה.
מאשר משקיעים לפני עידן האינטרנט.

ולא לסמוך על אנשים אחרים שמשקיעים או על כך שהחברה נחשבת יציבה ובטוחה.

חברות כמו אפל יש מספיק מידע מהימן ונגיש לציבור, שאפשר לבדוק אותו מבלי להסתמך על המלצה ברדיט.

*אבל מה אני יודע, אני לא משקיע חשוב להדגיש. סתם מביע את דעתי. דעה שלא מבוססת על נסיון אלא הגיון שלי.*

נערך לאחרונה ב:
לא משקיע, לצערי אין לי אפשרות כרגע. אבל אם היה לי כסף בצד להשקעה, אישית הייתי שם חלק ממנו גם על חברות יציבות ובטוחות יחסית המנוהלות היטב כמו
אפל ולא רק על sp500.

חברה יציבה שמנוהלת מעולה כבר שנים, אין שום צפי בעשור הקרוב שזה ישתנה (אבל כמובן שאין לדעת כן?)
אם כבר ההפך עם השמועות על הכניסה שלה בשנים הקרובות לשוק הרכב החשמלי ולmetaverse.

הרבה אנשים ממה שהבנתי שמים את הכסף שלהם שמה כי הם רואים באפל מקום יחסית בטוח לחסכונות שלהם.
לא סתם הרבה פעמים שיש אי וודאות בשוק אפל בין הבודדות שממשיכות לעלות, וגם אם יורדת, הירידה יחסית מתונה לחברות אחרות ( מישהו אמר טסלה?).
היית יודע להסביר ב-1985 למה כל מה שאמרת כאן יהיה נכון לאפל אבל לא ל-IBM שהייתה אז מכונת הכסף המשומנת ועוגן היציבות בסקטור?

היית יודע להסביר ב-1985 למה כל מה שאמרת כאן יהיה נכון לאפל אבל לא ל-IBM שהייתה אז מכונת הכסף המשומנת ועוגן היציבות בסקטור?
ibm? בוא תגיד לי אתה - ממה שאני רואה המניה שלה התחילה לרדת ב87 וגם כאן ירידה הדרגתית ואיטית על פני 6(!) שנים. לא רעם בהיר ביום אחד.
משנת 93 -2012 היא בכלל הייתה בעלייה.
2012 - הווה - ירידה איטית והדרגתית. מספיק זמן לצאת החוצה מבלי לספוג הפסדים גדולים.

אגב, היו מספיק סימנים מוקדמים גם כאן. ibm נכשלה בראייה לעתיד ולעמוד במירוץ של כניסת השוק למחשבים פרטיים, אם בחומרה ואם בתוכנה,
האם אתה רואה סימנים דומים מאפל נכון לעכשיו שהיא לא מאמצת טכנולוגיות וטרנדים חדשים?

נערך לאחרונה ב:
מ1981 עד 1996 אפל הניבה 120% והנסדאק 550%

משקיע חכם צריך להיות עם היד על הדופק בחברות בהם הוא שם כספו ולהיות ער לכל הסימנים האדומים האלה. לראות דוחות כספיים, לראות הצהרות לתקשורת, לראות חזון לעתיד, מוצרים עתידיים, לראות ירידה בפופלריות בסיקורים ברשת, ביקורות וכו. בעידן האינטרנט זה הרבה יותר קל להיחשף כל המידע הזה.
מאשר משקיעים לפני עידן האינטרנט.
תכלס, נשמע פשוט וקל. לדעתך המשקיעים שנמלטו מנטפליקס בזמן שהמניה מחקה 70% תוך 18 חודשים בין 2011 ל2012 לא עשו את הדברים האלה בדיוק?

נערך לאחרונה ב:
מ1981 עד 1996 אפל הניבה 120% והנסדאק 550%

התכוונתי לעשור האחרון -

In fact, this year is a bit of an anomaly as Apple has consistently outperformed the S&P 500 over the past seven years, on four occasions by more than 25% and twice by more than 55%.

תכלס, נשמע פשוט וקל.

היכן כתבתי שזה פשוט וקל? אם זה היה פשוט וקל כולנו היינו עשירים .

לדעתך המשקיעים שנמלטו מנטפליקס בזמן שהמניה מחקה 70% תוך 18 חודשים בין 2011 ל2012 לא עשו את הדברים האלה בדיוק?

למה להסתכל על השלילי? ואלו שבחרו להישאר כי למרות הירידות החדות האמינו בחברה וחזונה לעתיד,זה בהחלט השתלם להם.
בגלל זה אני אומר, לחקור כמה שאפשר על החברה ולהיות תמיד עם היד על הדופק, ואז גם שיהיו ירידות, אם תאמין בחברה ובכל הנתונים שאתה קורא
אתה תחזיק גם שיש סערות.
המקרה שתיארת דוגמא מצוינת לאמרה המפורסמת - time in the market always beat timing the market
כל מה שאני אומר זה בדיוק מה ש @adamshalev עושה עם טסלה, תקן אותי אדם אם אני טועה.

נערך לאחרונה ב:
כל מה שאני אומר זה בדיוק מה ש @adamshalev עושה עם טסלה, תקן אותי אדם אם אני טועה.
אני לא עוקב. אפל חברה טובה, עשתה אחלה תשואה כנראה תמשיך להיות חברה טובה עוד לא מעט זמן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
ת חצי מיליון מובטלים בקרוב [600, 700, 800, 900K...] אוף טופיק 562
U חיסכון של חצי מיליון בשנה לזוג היטקיסטים-אפשרי ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
U ירשתי חצי דירה נדל"ן 2
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
I הסברתי לבן שלי שזה יעלה לו חצי אם הוא ייערך לזה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
Y מחשבה חצי פילוסופית שוק ההון 12
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
ו פרישה, חצי פרישה יומני מסע אישיים 8
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M חצי פריים חצי קלצ נדל"ן 24
A ביטוח רכב חצי מקיף צרכנות פיננסית 42
A דיווח חצי שנתי שוק ההון 4
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
Jenia29 משיכת פיצויים מקרן פנסיה עבור חצי שנת עבודה צרכנות פיננסית 2
Mamaof מכונת קפה חצי אוטומטית - בדיקה ליד שניה אוף טופיק 12
D דוח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 36
גרהם דיווח חצי שנתי ותשלום מקדמות בגין רווחים בשוק ההון מיסים 46
Body Solid חצי יחידה בקרן סל שוק ההון 23
R חצי שנה הקרובה שוק ההון 2
Brightside תיק השקעות שלי לקראת חצי-פרישה שוק ההון 13
מ 100,000 ש"ח לתקופת זמן של חצי שנה שוק ההון 5
ס חצי נקודת זיכוי אחרי תואר שני מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
N אותו מוצר שם אחר חצי מחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9
מתכנת עדכון אישי: סיכום שנה סולידית ראשונה, חצי הכוס המלאה יומני מסע אישיים 6
amidar מחפשים הצעות לחופשה חצי סולידית. אוף טופיק 46
ק חצי חבית למדורה אוף טופיק 3
ל איזון תיק יותר מפעם בשנה/חצי שנה/רבעון שוק ההון 5
amidar מחפש את תיק החצי חצי הזול ביותר שוק ההון 10
תמיר האם ניתן לבטח דירה על חצי מגודלה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
ש 1 מיליון בפקדון שוק ההון 10
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה