• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חידוש ביטוח רכב

yossik

מודרטור
דירוג
15,811
בסוף החודש ביטוח הרכב אמור להתחדש.
קיבלתי מייל מסוכן הביטוח שלי עם הצעת מחיר לעוד שנה.
בדקתי ב 4 חברות ביטוח אינטרנטיות [ביטוח און-ליין] וראיתי שהם יקרים יותר מהסוכן השכונתי בהפרשי מחיר בין 200 ל 400 ש״ח.
נשמע לא הגיוני, נכון?
אז המסקנה, תבדקו ואל תצאו מנקודת הנחה שכול מה שמוכרים באינטרנט זול יותר.
לסוכן הביטוח השכונתי יש אפשרות של mix & match ולהתאים אישית.
אז אכן הקמפיין של שקשוקה הוא פנומנל שיווקי אבל יקר עבורי ב 400 ש״ח מאשר הסוכן שלי [ר..ן, נהריה].
ביטוח חובה, צד ג׳, גרירה, שמשות, רכב חלופי.

הכן גם לי יצא יותר זול אצל סוכן.
רק חשוב לבדוק שאתה משווה תפוחים לתפוחים יכולים להיות הבדלי כיסוי בצד ג(וגם במקיף למי שיש):
סכום הביטוח
סכום כיסוי משפטי
סכום השתתפות עצמית
בנוסף שמעתי על מישהו שסוכן הביטוח "הוסיף" לו אבזרי בטיחות שלא היו ברכב שלו דבר שמוזיל מעט את הביטוח אבל יכול לגרום לבעיות במקרה של תאונה.

בסוף החודש ביטוח הרכב אמור להתחדש.
קיבלתי מייל מסוכן הביטוח שלי עם הצעת מחיר לעוד שנה.
בדקתי ב 4 חברות ביטוח אינטרנטיות [ביטוח און-ליין] וראיתי שהם יקרים יותר מהסוכן השכונתי בהפרשי מחיר בין 200 ל 400 ש״ח.
נשמע לא הגיוני, נכון?
אז המסקנה, תבדקו ואל תצאו מנקודת הנחה שכול מה שמוכרים באינטרנט זול יותר.
לסוכן הביטוח השכונתי יש אפשרות של mix & match ולהתאים אישית.
אז אכן הקמפיין של שקשוקה הוא פנומנל שיווקי אבל יקר עבורי ב 400 ש״ח מאשר הסוכן שלי [ר..ן, נהריה].

לפני שנים עבדתי בחברת ביטוח ישירה ויצא לי כבר להיתקל בהצעות מחיר של סוכנים שהיו זולות באופן מחשיד, הרבה פעמים התברר שהסוכן מעלה את גובה ההשתתפות העצמית או עושה טריקים אחרים בפוליסה כדי להגיע למחיר 'שובר שוק', אלא כאשר משווים בין אותה הפוליסה באותם התנאים פער המחירים מצטמצם בדרך כלל.

ביטוח חובה, כדאי לבדוק בכל מקרה במחשבון של משרד האוצר, הפוליסות הן זהות גם ככה.

@yossik
קבל ח"ח,התקשרתי לסוכנות ביטוח ר**ן בצפון, אכן היו תחרותיים ויעילים. שוב הצלחת לעזור בקיזוז הוצאות חודשיות.

האם יש עו"ד בקהל?
לפני 14 שנה ביצעתי תאונת דרכים והייתי נהג חדש [נכנסתי בעמוד, לא היו נפגעים] אך המדינה תבעה אותי ושללו לי את הרישיון לתקופה קצרה.
לאחר בדיקה היום במשרד הרישוי הם טוענים שאין על זה התיישנות קרי חברות הביטוח תמיד יראו שהייתה לי פסילה ולכן נגזר עליי לשלם עוד X כל חודש.

האם זה ניתן לשינוי איכשהו ?

שכחת:
  • הנחת חידוש
  • הנחת חובה+צד ג'
  • הנחת אינטרנט
  • הנחת מנהל
לגמרי. בטלפון אתה מוריד את החברות האלה הרבה. במיוחד כשאתה אומר להם מה הציעו לך בחברות אחרות ואז הם גם מורידים חלק מהמחיר וגם נותנים לך ״צ'ופרים״ שווי כסף. כמו ביטול השתתפות עצמית וכו'.

עדכון.
אז הגיע הזמן להחליף את הרכב.
ביום ראשון אקבל את הרכב ׳החדש׳.
שברולט ספארק, 2017, 44 אלף ק״מ.
רכב נקי ושמור מליסינג נהג אחד.
[בואו לא נגיב על הבחירה שלי, רמת בטיחות לא משהו אבל לא נוסע הרבה].
נכנסתי לאינטרנט לביטוחי רכב, מילאתי פרטים ליצירת קשר.
תוך פחות משעה חזרו אלי 3 סוכנים עם הצעות מחיר לחובה ומקיף.
לא נפלתי מהכיסא כי המחירים היו די גבוהים והמחיר של הסוכנת הוותיקה שלי היו טובים יותר.
בכל אופן, לקראת סוף יום אני מקבל עוד טלפון אחד מחברת כלל שהגיעו אלי דרך מידע שקיבלו מחברת שלמה.
הייתי כבר עייף אבל עניתי בנימוס.
בלה, בלה, זרק לי מספרים שנשמעו נמוכים מידי וביקשתי הצעה מסודרת במייל.
וזו ההצעה שקיבלתי:
מחיר בסיס לביטוח מקיף – 2,505
תוספת ביטול השתתפות עצמית – 150
תוספת מראות ופנסים - 65
הנחות:
גיל/וותק – 129
היעדר תביעות – 468
הנחת דגם – 103
הנחה [סתם, לא יודע על מה] - 153
הנחת תיקון במוסך מועדף - 143
הנחת חובה [מה זה? אין לי מושג] – 450
הנחת מסלול כלל מטראז׳ נמוך [פחות מ 7,200 ק״מ בשנה] - 151
הנחת אמצעי בטיחות [מובילאיי] – 286
סה״כ לתשלום ל 360 יום - 983
כמובן שזה כולל שמשות, גרירה, דלק אם נתקעים, מונית הביתה במקרה של תאונה, רכב חלופי מהיום הראשון, החלפת גלגל אם יש פנצ'ר.**
זה זול יותר מביטוח צד ג׳ ששילמתי על האופטרה 2008...
הבאתי כאן רשימה מלאה של כל ההנחות כדי שתדעו שניתן להוריד את מחיר הביטוח בצורה דרמטית אם אתם מכירים ומודעים לאפשרויות.
** עריכה
אני חושב שעל הגרירה אקבל חיוב בנפרד של בערך 250.
עדיין זה מאוד זול.

נערך לאחרונה ב:
@yossik אכן, עלות פנטסטית.
אצלי יש נהגים חדשים, הרכב ישן (2008) ויש ביטוח צד ג' בלבד. המחירים הרבה יותר גבוהים (יחד עם החובה, יותר קרוב ל- 4500 ש"ח...). עם זאת, השנה בחרתי לבטח ב- wesure. בדקתי אחד לאחד את כל הסעיפים בפוליסה מול אחרים, ולא ראיתי הבדל לרעה, לפעמים גם לטובה. לפחות בנושא של נהגים צעירים, אצל חברות אחרות קיבלתי פוליסה אחת שהיו לה הרבה מאד כוכביות קטנות שבסופו של דבר הביאו להשתתפות עצמית גבוהה יחסית ועוד כמה עיזים. זה סתם שירות לציבור לתשומת לב.

צל חברות אחרות קיבלתי פוליסה אחת שהיו לה הרבה מאד כוכביות קטנות שבסופו של דבר הביאו להשתתפות עצמית גבוהה יחסית ועוד כמה עיזים.
נכון, יש אותיות קטנות אבל ביטלתי אותן ע"י תוספת פרמיה של 150 ש"ח שמבטלת את ההשתתפות העצמית.
ועכשיו, האותיות הקטנות של האותיות הקטנות - אין השתתפות עצמית אם הנזק גדול מ 1700 ש"ח שזה פרוטות כשמגיע לתאונה...

נכון, יש אותיות קטנות אבל ביטלתי אותן ע"י תוספת פרמיה של 150 ש"ח שמבטלת את ההשתתפות העצמית.
ועכשיו, האותיות הקטנות של האותיות הקטנות - אין השתתפות עצמית אם הנזק גדול מ 1700 ש"ח שזה פרוטות כשמגיע לתאונה...
אני בכלל לא בטוחה אם בפוליסה שלי יש אפשרות כזו, בגלל הנהגים הצעירים. זו היתה מכה רצינית מאד כשהבנתי בשנה הראשונה כמה כסף הם עולים לי. דרך אגב, שיתפתי איתם את זה כדי שיבינו מה העלות באוטו שלנו לנסיעה פר קילומטר, ולמה לפעמים כדאי לנסוע ברכבת על פני לקחת את הרכב המשפחתי שלנו. השבוע הבן שלי עשה את החישוב הזה בעצמו והייתי גאה שמשהו נתפס אצלו, לפחות.

מחברת כלל
כלל דיי מוזרים בהצעות שלהם. לפעמים הם יקרים משמעותית מחברות אחרות ולפעמים זולים משמעותית.
אישית העדפתי לשלם בביטוחים שלי עוד קצת כדי לעשות את הביטוח דרכם. מהניסיון שלי איתם ועם אחרים הם הצדיקים בסדום של חברות הביטוח.

אני שנים עם סוכן, חובה+מקיף סביב 3900 כל השנים. לאור אכזבות בתחומים אחרים של עבודת הסוכן, עשיתי השנה לראשונה בדיקה דרך WOBI. שורה תחתונה
חסכתי 1400 ש"ח (!) בסה"כ. ביטוח במנורה כולל שמשות, גרירה וכל היתר, לכל נהג מעל 24. הייתי המום, בעיקר מתשלומי היתר לאורך השנים. מבחינת שוני בנתונים הסוכן לא שאל מעולם מה הנסועה השנתית שלי (כ- 7500 ק"מ בשנה), אלא הניח שאני מרבה יותר בנסיעה, מה שכן מסביר חלק מההפרש, ודאי לא את כולו.

אין ארוחות חינם!
סוכן מרוויח (טוב) על פוליסות ואם הוא מוכר לך בזול יותר מביטוח מקוון כלשהו שמשלם עמלה קטנה לנציגים שלו אז משהו פישי.
מכיר לא מעט אנשים (חמותי, גיסתי, עבודה) שביטחו אצל סוכנים (רכב, דירה, חו"ל) ובעת הצורך גילו כל מיני החרגות ודברים קטנים שהסוכן השחיל שממסמסים את הפוליסה. כל פעם שפנו לסוכן בבעיה הוא החל להערים קשיים והסביר שלא כדאי ועדיף שלא וכו...

לגבי הספארק, אוטו גרוע בבטיחות ואמינות של ח"כ. בדיוק התסריט לבדוק את טיב הפוליסה.
בכל מקרה, שלא תדע.

אני בכלל לא בטוחה אם בפוליסה שלי יש אפשרות כזו, בגלל הנהגים הצעירים. זו היתה מכה רצינית מאד כשהבנתי בשנה הראשונה כמה כסף הם עולים לי. דרך אגב, שיתפתי איתם את זה כדי שיבינו מה העלות באוטו שלנו לנסיעה פר קילומטר, ולמה לפעמים כדאי לנסוע ברכבת על פני לקחת את הרכב המשפחתי שלנו. השבוע הבן שלי עשה את החישוב הזה בעצמו והייתי גאה שמשהו נתפס אצלו, לפחות.
בהקשר של ביטוח והוצאות קבועות אחרות כמו אגרת רישוי דווקא ככול שנוסעים יותר משלמים פחות פר ק"מ,אז בהקשר הזה דווקא זה משפר את היחס עלות תועלת ומחיר פר ק"מ(כמובן שבחישוב כללי העלות תהיה יותר נמוכה כשנוסעים פחות)

אני בליברה ומאוד מרוצה.

וזו ההצעה שקיבלתי:
מחיר בסיס לביטוח מקיף – 2,505
...
סה״כ לתשלום ל 360 יום - 983
לדעתי זה עלות רק הפרק של הביטוח מקיף, זה לא כולל את עלות הביטוח החובה (שאתה מחוייב לעשות דרכם את אתה רוצה את ה400 שקל הנחה)
ולדעתי עלות ביטוח החובה שלך תיהיה יחסית גדולה מול המתחרים

סה"כ תשווה בין ביטוח חובה+מקיף בחברה אחת ולחובה+מקיף בחברה אחרת

בכל מקרה הערך של הרכב שלך הוא יחסית נמוך (אתה יודע כמה בדיוק)
ולא בטוח כמה משתלם לך לעשות ביטוח מקיף עליו, תלוי כמובן בהפרש מביטוח צד ג
אבל לא יודע אם כלכלית משתלם לשלם 983 שקל בשנה בשביל הסיכוי של 1 ל100 לקבל 30 אלף שקל במקרה קיצון

נ.ב.
מנסיון שלי WESURE וליברה הם באמת זולים יותר
אני עשיתי אצל אחד צד ג והשני חובה
וגם ביטוח ישיר לפעמים משווים ויורדים מאוד נמוך בביטוח מקיף (ושוברים את ליברה וWESURE)

לא ממליץ ולא ממש יצא לי להתעסק בתביעות עם אף אחד מהם ומקוה גם שלא

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oz1987 חידוש ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 176
לאץ' חידוש ויזה לארה"ב- בארץ או בחו"ל? אוף טופיק 14
לאץ' נסיעה לחו"ל בזמן חידוש דרכון אוף טופיק 6
Fitch עלות חידוש דרכון ביומטרי אחרי 5 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 63
V חידוש דרכון ישראלי אוף טופיק 1
S חידוש דרכון אמריקאי צרכנות פיננסית 2
H חידוש המזווה- חכמת ההמונים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ל חידוש פספורט וסושיאל סיקיוריטי אוף טופיק 6
ת חידוש טופס W-8BEN כל שלוש שנים שוק ההון 7
yossik חידוש פנסי רכב ב 5 אגורות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה