• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ?

איך אף אחד עוד לא רשם חברות בכנסת?

באופן כללי מהידע הדל שלי שווה להיות עובד ציבור באחד מהמקומות הבאים :
1. רשות הנמלים
2. רשות שדות התעופה
3. חברת חשמל
4. מקורות

מעבר לתנאים טובים ושכר יפה מאוד גם בתפקידים זוטרים, אתה נהנה מקביעות, אפשרות להקטנת ראש, לא נמדד על פי הישגים וכו'.

באופן כללי מהידע הדל שלי שווה להיות עובד ציבור באחד מהמקומות הבאים :
1. רשות הנמלים
2. רשות שדות התעופה
3. חברת חשמל
4. מקורות

מעבר לתנאים טובים ושכר יפה מאוד גם בתפקידים זוטרים, אתה נהנה מקביעות, אפשרות להקטנת ראש, לא נמדד על פי הישגים וכו'.
עובד שמתחיל לעבוד שם היום לא ייהנה מהתנאים הטובים שהיו לעובדים ותיקים בתחילת דרכם שם. קביעות גם לא קיימת לעובדים חדשים. אפשרות להקטין ראש? לא בהכרח.
בנוסף, חלק ניכר מהעובדים במקומות שציינת הם עובדי שטח - סבלים, נהגי מלגזות, פורקי מזוודות, נהגים, מתקיני חשמל, מנופאים וכו' - עבודות שפחות מתאימות לחלק ניכר מהאנשים. תוסיף גם את העובדה שהמקומות שציינת עובדים לרוב 24/7, מה שאומר עבודה בשעות לא שגרתיות.
אני חושב שרוב הפורום לא היה מתחלף עם עובד בנמל אשדוד, לו הייתה להם האפשרות.

אין לי ספק בזה, אבל שים לב מה פותח הפוסט שאל.
עבודות במקומות האלה, גם אם בתור סבל או מנופאי, יכולות להניב שכר גבוה בתור שכיר.

עובד שמתחיל לעבוד שם היום לא ייהנה מהתנאים הטובים שהיו לעובדים ותיקים בתחילת דרכם שם. קביעות גם לא קיימת לעובדים חדשים. אפשרות להקטין ראש? לא בהכרח.
בנוסף, חלק ניכר מהעובדים במקומות שציינת הם עובדי שטח - סבלים, נהגי מלגזות, פורקי מזוודות, נהגים, מתקיני חשמל, מנופאים וכו' - עבודות שפחות מתאימות לחלק ניכר מהאנשים. תוסיף גם את העובדה שהמקומות שציינת עובדים לרוב 24/7, מה שאומר עבודה בשעות לא שגרתיות.
והעיקר, סיכוי אפסי להתקבל לתפקידים האלו בלי קשר משפחתי /פוליטי / עברייני למי ששולט בחברה בפועל (וזה ממש לא בעלת המניות).

והעיקר, סיכוי אפסי להתקבל לתפקידים האלו בלי קשר משפחתי /פוליטי / עברייני למי ששולט בחברה בפועל (וזה ממש לא בעלת המניות).
+1
ב 2014 לדוגמא 36% מעובדי נמל אשדוד היו קרובי משפחה.

אבא שלי (25-26 נטו שהוא מרןויח לפני בונוסים)
אם אבא שלך באמת עובד בהייטק, אני מניח שאתה לא מודע לכל חבילת השכר שלו.

אני אמנם מעט חריג, אבל הנטו שאני רואה בסוף כל חודש בבנק מהוה רק כ-15% מסך כל ההכנסה שהמעסיק משלם לי.

אני אמנם מעט חריג, אבל הנטו שאני רואה בסוף כל חודש בבנק מהוה רק כ-15% מסך כל ההכנסה שהמעסיק משלם לי.
אתה בטח עובד בסטארטאפ או באחת מהאפנג ומקבל אופציות ומניות בסכום שרירותי , הבוס של אבא שלי מקבל בונוסים של 200 אלף דולר בשנה ,מענק חתימה אופציות rsus ומה לא . אבא שלי גם אבל בסכומים הרבה יותר נמוכים

אתה בטח עובד בסטארטאפ או באחת מהאפנג
לא סטרטאפ ולא פאנג.

ומקבל אופציות ומניות בסכום שרירותי
מקבל RSU כמו כל עובד אחר בדרגה שלי. אני לא מבין מה זה בדיוק סכום שרירותי.

זו בדיוק הנקודה. בהייטק מרויחים המון, וכשכיר זה יותר מכל מגזר אחר. כרגע החגיגה ממש גדולה כי שוק ההון גם רותח ואז עד שה-RSU מבשילות, השווי שלהן נוסק.

"מעט חריג"???
15K בנטו (נמוך) מתורגם ל-TC של 100K...

"מעט חריג"???
בד"כ המונח TC מתיחס להכנסה ברוטו. אני מדבר על נטו. והמספרים טיפה'לה יותר גבוהים.
הזוי, הא? קשה לי לחשוב על סקטור אחר מלבד ההייטק שבו מצב כזה ייתכן.

הנהלת חשבונות, מעצבים למיניהם, שיווק (בעיקר הלא דיגיטלי), כח אדם, מנהלי מוצר/פרויקט לא טכנים, מכירות לא טכנים (בעיקר פריסייל), אחזקה ותחזוקה, ניהול מלאי, ייבוא/ייצוא, בדיקות UI ידניות, כותבי תוכן לא טכני, קבלה ומזכירות, תכנון נסיעות

כיום בעקבות פתיחת חוות שרתים בישראל של אמזון ומיקרוסופט נפתחו יחסית הרבה משרות שקשורות בניהול חוות שרתים וניהול מלאי

מישהו מהתעשייה יכול לתת בריף על מה זה פרי-סייל וועל המשרות הנוספות שצויינו בפוסט? עושה רושם שבתעשייה יש את 'מקצועות הליבה' (מפתחים ובכירים) ואת מערך 'תומכי הלחימה' (כל המקצועות המוזכרים לעיל).

האם השכר והתנאים שווים בשתי הקבוצות ואם לא עד כמה חריף הפער?
תתקבל ל mba באוניברסיטה נחשבת בלונדון או בארצות הברית ומשם סלולה לך הדרך

תסביר בבקשה.

+1
ב 2014 לדוגמא 36% מעובדי נמל אשדוד היו קרובי משפחה.
שמע, זו עבודה קשה, מגבשת, אולי כולם שם קולגות כל כך טובים, שהילדים שלהם מתחתנים אחד עם השני.
זה גם נוח בצ'קים בחתונה

תסביר בבקשה.
זה לא פשוט בכלל להתקבל לתוכנית MBA באונוברסיטה נחשבת בארצות הברית או לונדון. החברות הטובות בעולם נלחמות על בוגרי התוכנית ומציעות להם מסלולי קריירה נחשקים. אז אם תצליח להתקבל ולסיים אזי הדרך סלולה לפניך.

"מעט חריג"???
זה לא מאוד מופרך.
15 נטו זה בערך 25 ברוטו בחודש תלוי בניקוד המס שלך, פלוס 1.5-3 משכורות בונוס שנתי (תלוי בותק/דרגה), פלוס תוכנית espp ו rsu
תוסיף לזה את המסביב (ביטוח בריאות פרטי לעובד ולבני משפחתו בד"כ, הוצאות על אוכל שהרבה מהחברות נותנות פשוט כסף למשכורת, טלפון וכו).
המקפידים גם יכניסו לחישוב את ההפרשה של המעביד לקרן השתלמות (שבחלק מהמקומות זה עד לגובה השכר).
אז מאוד תלוי בותק ובדרגה, שמשליך על הRSU והבונוסים, אבל אפשר להגיע ממשכורת בסיס כזאת ל50-60K ברוטו חודשי לעובד בלי יותר מידי מאמץ אפילו בחברות דרג שני לגאמפא.
אם הבחור עשה מו"מ טוב, או שהוא טאלנט חריג, אז בטח קיבל חבילת RSU מפנקת שתקפיץ את זה בערך לאיזורים שכתבת.

נערך לאחרונה ב:
זה לא פשוט בכלל להתקבל לתוכנית MBA באונוברסיטה נחשבת בארצות הברית או לונדון. החברות הטובות בעולם נלחמות על בוגרי התוכנית ומציעות להם מסלולי קריירה נחשקים. אז אם תצליח להתקבל ולסיים אזי הדרך סלולה לפניך.
לא פשוט? זה אחד המסלולים היותר קשים להתקבל אליהם. מידיעה.
וזה עוד לפני העלות ההיסטרית של מאות אלפי שקלים לתואר (אם אין לך מלגה).

זה לא מאוד מופרך.
15 נטו זה בערך 25 ברוטו בחודש תלוי בניקוד המס שלך, פלוס 1.5-3 משכורות בונוס שנתי (תלוי בותק/דרגה), פלוס תוכנית espp ו rsu
תוסיף לזה את המסביב (ביטוח בריאות פרטי לעובד ולבני משפחתו בד"כ, הוצאות על אוכל שהרבה מהחברות נותנות פשוט כסף למשכורת, טלפון וכו).
המקפידים גם יכניסו לחישוב את ההפרשה של המעביד לקרן השתלמות (שבחלק מהמקומות זה עד לגובה השכר).
אז מאוד תלוי בותק ובדרגה, שמשליך על הRSU והבונוסים, אבל אפשר להגיע ממשכורת בסיס כזאת ל50-60K ברוטו חודשי לעובד בלי יותר מידי מאמץ אפילו בחברות דרג שני לגאמפא.
אם הבחור עשה מו"מ טוב, או שהוא טאלנט חריג, אז בטח קיבל חבילת RSU מפנקת שתקפיץ את זה בערך לאיזורים שכתבת.
על 100K ברוטו שמעתי (כולל מניות), אבל הנטו החודשי גבוה בהרבה מ-15 (במיוחד במקרים של מו"מ טוב או טאלנט חריג).
בהודעה הנוספת יש רמיזה שמדובר ב-100K נטו...

אני לא טוען שזה לא קיים, אלא שלמיטב ידיעתי זה לא נפוץ.

על 100K ברוטו שמעתי (כולל מניות), אבל הנטו החודשי גבוה בהרבה מ-15 (במיוחד במקרים של מו"מ טוב או טאלנט חריג).
בהודעה הנוספת יש רמיזה שמדובר ב-100K נטו...

אני לא טוען שזה לא קיים, אלא שלמיטב ידיעתי זה לא נפוץ.
לפי הבנתי, הוא התכוון שעל 15 נטו משכורת, המעסיק שלו מוציא עליו ברוטו 100K.
אם מחשבים לפי הוצאות על קרן השתלמות (עד גובה משכורת), הוצאות ארוחות, נסיעה ומסביב), ביטוחי בריאות, בונוסים, תוכניות מניות מפנקות וכו. 100K זה אמנם חריג, אבל לא מאוד מופרך.

כי שוק ההון גם רותח ואז עד שה-RSU מבשילות, השווי שלהן נוסק.
לדעתי עליית הערך של ה-RSU לא רלוונטית להשוואות השכר.
אם תיקח חצי/שני שליש מהמשכורת של עורך דין, תכניס אותה אוטומטית לשוק ההון ותסתכל אחרי שנתיים מה יצא. אם שוק ההון ירתח זה אומר שהמעביד שילם יותר במקור? אם תהיה קריסה זה אומר שהוא שילם פחות?

זה פשוט לא נכון.
התנאים תלויים בהסכם הקיבוצי.
קביעות קיימת, פשוט רק לאחר מספר שנים.
ולגבי סוגי העבודות - גם לא נכון. בכל חברה ציבורית ישנם עובדי מחשוב (טכנולוגיות) , פקידות, שכר, וכד׳. אני דיי בטוח שאם תבדוק את אחת החברות אתה תופתע מהממצאים. שלא לדבר על המגזר הפרטי המאוגד (בנקים?) שבהם העובדים בעבודות ׳נוחות׳ עולים במספרם על הלא נוחות

זה פשוט לא נכון.
התנאים תלויים בהסכם הקיבוצי.
יש הבדל בין עובדי דרג א' לדרג ב'.
עובדי דרג א' מקבלים הרים וגבעות. עובדי דרג ב' מקבלים במקרים רבים תנאים מאוד לא מרשימים.

קביעות קיימת, פשוט רק לאחר מספר שנים.
לא כל מי שעובד שם במשך x שנים יקבל קביעות, בניגוד לעבר שלכולם הייתה קביעות.
ולגבי סוגי העבודות - גם לא נכון. בכל חברה ציבורית ישנם עובדי מחשוב (טכנולוגיות) , פקידות, שכר, וכד׳. אני דיי בטוח שאם תבדוק את אחת החברות אתה תופתע מהממצאים.
אתה מוזמן להשוות את תנאי עובדי המחשוב של רשות שדות התעופה או נמל אשדוד לעובדי המחשוב במגזר הפרטי. סביר שתמצא שהתנאים של המגזר הפרטי טובים פי כמה.
שלא לדבר על המגזר הפרטי המאוגד (בנקים?) שבהם העובדים בעבודות ׳נוחות׳ עולים במספרם על הלא נוחות
גם בבנקים, רוב הפקידים היום מקבלים תנאים נחותים לעומת העובדים התיקים, והרבה יותר קשה לקבל קביעות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
T תושב חוץ ותשלום מיסים מיסים 5
S אופן מילוי דוח שנתי כתושב חוץ מיסים 0
M איך להמנע מניכוי מס במקור לתושב חוץ מיסים 7
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
S מס כתושב חוץ על מק"מ לעומת קרן כספית שוק ההון 6
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
V מקום מגורים מתאים לרווק חוץ מתל אביב? אוף טופיק 19
B מחיר למשתכן - דרום חיפה - תשוב חוץ נדל"ן 0
א שווי קרנות חוץ שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
lirb תושב חוץ וחסכונות פנסיוניים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L השלכות מס לתושב חוץ - קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות מיסים 5
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
S סוגיות במילוי דוח שנתי כאשר טוענים לתושבות חוץ (ניתוק תושבות). מיסים 1
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
S תושב חוץ ומשיכת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
פטל ואוכמניות שאלה לתושבי חוץ עם חשבון בנק ישראלי אוף טופיק 15
M מעבר קרן השתלמות כתושב חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C משכנתא תושב חוץ נדל"ן 4
ע ציטוט NAV בקרנות חוץ צרכנות פיננסית 1
C בנייה בחלקה והלוואה לתושבי חוץ נדל"ן 5
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
D החזקת תיק בארה״ב (shwab) - תושב חוץ שוק ההון 3
ס הלוואה מקרן פנסיה - תושב חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A זיכוי על מסי חוץ בארץ - לא ניתן לקבל זיכוי על הכנסה שהופקה מחוץ לישראל מיסים 1
A תושב חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 2
ל קרנות שקליות (הסלע השחור) vs קרנות במטבע חוץ שוק ההון 16
1337justme מעבר בנק חוץ מפק"מ שוק ההון 2
M שליחת כסף לתושב חוץ מיסים 7
T קניות במטבע חוץ באמצעות אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
S נכסי חוץ ששווים מעל 1.8 מיליון - האם פיצול בין בתי השקעות משנה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מיסוי על רווחים מני"ע בישראל עבור ישראלי תושב חוץ מיסים 3
מ כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 22
Homer ישראלי תושב חוץ מפקיד לפנסיה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
CoinCollector אשס.חוץ SPX500 הנייר האידאלי למשקיעי סנופי , האמנם? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה