• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות ערך - ***********

אתה יכול לתת בבקשה דוגמא קונקרטית לנתון שגוי ?
סתם מהזיכרון, בעמוד הראשי באתר שלו יש תשואות להשוואה מול ה-S&P500 וראיתי שהיו שם טעויות בתשואות המדד עצמו. זה היה לפני כמה שנים ואולי זה תוקן מאז.

מה שמחשיד פה זה פחות כל מיני הצהרות מצחיקות בכתבות פה ושם או נתונים שגויים, זה יותר תשואות גבוהות באופן מחשיד בלי שביב של ראיה לבדיקה של התשואות הללו, אפילו לא ניתוח מפורט של השקעה אחת. גם הקונסיסטנטיות של התשואות נראית לא סבירה בלי ראיות מאמתות די חזקות. כמו שאני לא הולך אוטומטית להאמין לתשואות של וורן באפט בלי דו"חות שהולכים כל הדרך אחורה.

תוספת: אגב, עם תשואות כאלה, לא ברור מה יש לו לחפש במכירה של מנויים לשירות איתותים, הבחור כבר אמור להיות מולטי-מליונר.

נערך לאחרונה ב:
מעולם לא נתקלתי בסקירה שלו (משהו איכותי הכוונה), ולא שמעתי על מישהו שנתקל בדבר כזה. אם זה קיים, אשמח לראות.
צירפתי קישור לאתר סיקינג אלפא שמשום מה לא אושר , בכל אופן תוכל לעיין בסקירה האחרונה שלו תחת Yinon Arieli,
שם הוא נתן סקירה לחברת videocon D2h, זה פחות או יותר רמת הניתוח שלו לפעמים יותר ולפעמים פחות מזה אפילו.
אשמח לדעת האם זה מספיק איכותי בעיניך ? :)
הוא משתמש גם לדעתי במודל DCF (יש לו קובץ אקסל חצי אוטומטי) מלא לחלק מהחלטות ההשקעה, קשה לומר באילו השקעות השתמש במודל הזה ובאילו לא כמו כן הוא לא מפרסם באופן מלא את ההנחות שעומדות מאחורי המודל שלו .

תוספת: אגב, עם תשואות כאלה, לא ברור מה יש לו לחפש במכירה של מנויים לשירות איתותים, הבחור כבר אמור להיות מולטי-מליונר.
לא ממש מסכים עם ההנחות מהסוג הזה - הוא טוען ל29% תשואה שנתית נומינלית ממוצעת ל12 שנים, ריאלית זה יוצא בערך 21% בערך,זה בערך אומר הכפלה ב10 אחרי אותם 12 השנים . כלומר אם היה לו חיסכון של 100K יש לו עכשיו כבר 1 מיליון שזה לא רע אבל לא מספיק .אל תשכח שיש מן הסתם גם הוצאות שאוכלות .לדעתי, מודל של מנויים מהווה תחליף טוב לאדם שאין לו מוניטין מספיק גבוה כדי לחיות מדמי הניהול בקרן גידור או לחלופין שלא מגיע עם סכום גבוה .
העובדה שהתשלומים הינם חודשיים בניגוד לקרן גידור (דמי ניהול שנתיים) מאפשרת לו לחיות ולא לאכול מהקרן .

צירפתי קישור לאתר סיקינג אלפא שמשום מה לא אושר , בכל אופן תוכל לעיין בסקירה האחרונה שלו תחת Yinon Arieli,
שם הוא נתן סקירה לחברת videocon D2h, זה פחות או יותר רמת הניתוח שלו לפעמים יותר ולפעמים פחות מזה אפילו.
אשמח לדעת האם זה מספיק איכותי בעיניך ? :)
הוא משתמש גם לדעתי במודל DCF (יש לו קובץ אקסל חצי אוטומטי) מלא לחלק מהחלטות ההשקעה, קשה לומר באילו השקעות השתמש במודל הזה ובאילו לא כמו כן הוא לא מפרסם באופן מלא את ההנחות שעומדות מאחורי המודל שלו .
מהמ... לא ממש.

הרעיון די מקורי, אבל נראה שהוא קונה באופן מלא וללא ביקורתיות את המצגות של הנהלת החברה. הסיכון הראשון מבחינתו זה מט"ח ואז נטפליקס, שזה ניתוח מאוד שטחי של הסיטואציה. המתחרה היותר ברור זה כבלים, כי מדובר על חברת תשתית וללוויין יש בעיה בטווח הארוך בתחרות מול כבלים ואפילו סלולר ככל שהמדינה הולכת ומתפתחת. מה עוד שטלויזיה זה כבר לא מה שהיה פעם.

אני בכלל לא מדבר על ההיעדר המוחלט של מודל תמחור, על כך שהחברה כלל אינה רווחית, דברים פעוטים שכאלה. איזשהו ניתוח בסיסי של המאזן, התייחסות לתזרימי מזומנים, משהו? כנראה שלא צריך, פה קונים חברות על בסיס סיפורים.
http://seekingalpha.com/article/3982166-videocon-d2h-one-hottest-investment-opportunities-market

נערך לאחרונה ב:
לא ממש מסכים עם ההנחות מהסוג הזה - הוא טוען ל29% תשואה שנתית נומינלית ממוצעת ל12 שנים, ריאלית זה יוצא בערך 21% בערך,זה בערך אומר הכפלה ב10 אחרי אותם 12 השנים . כלומר אם היה לו חיסכון של 100K יש לו עכשיו כבר 1 מיליון שזה לא רע אבל לא מספיק .אל תשכח שיש מן הסתם גם הוצאות שאוכלות .לדעתי, מודל של מנויים מהווה תחליף טוב לאדם שאין לו מוניטין מספיק גבוה כדי לחיות מדמי הניהול בקרן גידור או לחלופין שלא מגיע עם סכום גבוה .
העובדה שהתשלומים הינם חודשיים בניגוד לקרן גידור (דמי ניהול שנתיים) מאפשרת לו לחיות ולא לאכול מהקרן .
קודם כל ההנחה של התחלה עם 100K שקל נשמעת לי מוזרה משהו, כי הוא לא בדיוק סטודנט תפרן וצעיר, אבל נניח - אני יודע שעם תוצאות כאלה, אין לי מה להתעסק בזוטות - אני הולך לפתוח קרן, לנהל את הכסף שלו ושל משפחה וחברים, וזהו - ההצלחה מובטחת. לפי המודל שלך, הבנאדם עושה כמה מאות אלפי שקלים בשנה רק על התיק של עצמו, אתה באמת חושב שהוא צריך להתעסק עם כתיבה וניהול של שירות איתותים? אין תקדים לזה.

אני מכיר זוג אנשים שכותבים סקירות מפורטות תמורת תשלום ואני מבטיח לך שאם הם היו יכולים לעשות אפילו 15% בשנה הם היו עושים משהו אחר.

אני בכלל לא מדבר על ההיעדר המוחלט של מודל תמחור, על כך שהחברה כלל אינה רווחית, דברים פעוטים שכאלה. איזשהו ניתוח בסיסי של המאזן, התייחסות לתזרימי מזומנים, משהו? כנראה שלא צריך, פה קונים חברות על בסיס סיפורים.

מסכים לגבי הנקודה הזאת, הניתוח די שטחי יחסית לניתוחים אחרים בסיקינג אלפא ואולי גם לחלק מההודעות בפורום לונג (למרות שגם בפורום לונג כבר לא רואה ניתוחים כמו שהיו בעבר....)
נ.ב. : אתה בטוח שאין פה עניין של קנאת סופרים ? :) סתם צוחק ...

(למרות שגם בפורום לונג כבר לא רואה ניתוחים כמו שהיו בעבר....)
רואים, רק זה משתחרר באיחור של שנה לפורום של הסקירות כולל כל התגובות.

קודם כל ההנחה של התחלה עם 100K שקל נשמעת לי מוזרה משהו, כי הוא לא בדיוק סטודנט תפרן וצעיר,
.

לא אני ולא אתה יודעים מה היה המצב הפיננסי שלו לפני 12 שנה, כך שגם אם 200K-300K לא יהיה בדיוק יהיה מולטי מליונר.
אני יודע שעם תוצאות כאלה, אין לי מה להתעסק בזוטות - אני הולך לפתוח קרן, לנהל את הכסף שלו ושל משפחה וחברים, וזהו - ההצלחה מובטחת .
מן הסתם הוא לא יודע כמה יעשה בעתיד כמו שאני ואתה לא יודעים, כמו כן אל תשכח שמדובר בתשואה שנתית ממוצעת יכולה להיות תנודתיות בין השנים

אל תשכו שסביר להניח שהוא הזרים כספים נוספים לתיק גם במהלך ה12 שנים

תשואות גבוהות באופן מחשיד בלי שביב של ראיה לבדיקה של התשואות הללו
הוא פרסם בעבר נתונים במאמרים שונים שאפשרו בדיקה של התשואות (כמו מתי הוא רכש ומתי הוא סגר את הפוזיציה) וכפי שציינתי הנתונים שהוא הציג לא תאמו את מחירי המניות במסחר הרציף.
נתונים אלו הוסרו מאז מהאתר שלו...

מעניין אם ינון יגיע אי פעם לקרוא את הדף הזה...
אנקדוטה קלה, אני זוכרת שהוא רק פתח את הבלוג שלו, בורסה פור יו, לפני 10-11 שנים. יחד עם האח שלו. הציג את עצמו כפיזיקאי בהשכלתו. כל-כך התלהבתי מהבלוג הזה ומכך שהוא מלמד אנשים על הבורסה בחינם שאפילו שלחתי לו מייל מלא תשבחות. כמה שנים אחר-כך, נפגשתי איתו לשיחה בתשלום על השקעות (כי אסור לו לייעץ) וכבר אז הבנתי שממנו לא תבוא לי הישועה. גם האתר שלו כבר הפך למה שאתם מכירים היום וירד לי לגמרי ממנו.

מעניין אם ינון יגיע אי פעם לקרוא את הדף הזה...
אנקדוטה קלה, אני זוכרת שהוא רק פתח את הבלוג שלו, בורסה פור יו, לפני 10-11 שנים. יחד עם האח שלו. הציג את עצמו כפיזיקאי בהשכלתו. כל-כך התלהבתי מהבלוג הזה ומכך שהוא מלמד אנשים על הבורסה בחינם שאפילו שלחתי לו מייל מלא תשבחות. כמה שנים אחר-כך, נפגשתי איתו לשיחה בתשלום על השקעות (כי אסור לו לייעץ) וכבר אז הבנתי שממנו לא תבוא לי הישועה. גם האתר שלו כבר הפך למה שאתם מכירים היום וירד לי לגמרי ממנו.
נוסטלגיה... אני גם זוכר... דווקא היה באמת אתר נחמד.. לא יצא לי להתעמק בו מעבר לקריאה מזדמנת פה ושם, כגון על חברת קמדע, אבל זכור לי שבזמנו קיבלתי רושם חיובי. לא בדקתי את הנתונים שפירסם לגבי השקעותיו לעומק. התרשמתי באותה תקופה יותר מהבלוג של עודד , שנקרא אז בלוג המדידות ופורסם בתפוז, לפני שעבר לוורדפרס.(כיום אפשר להגיע אליו גם מהאתר של הפורום של לונג, אבל הוא כבר כמעט ולא כותב).

אם כבר הוא פותח תיק למעקב אז הוא צריך לכתוב את כל ההנחות שלו ולנמק למה הוא בוחר בכל מניה. עדיין לא יצא לי ללמוד על השקעות ערך למרות שזה בתוכניות, אבל DCF מסתמך על לא מעט הנחות, אם הוא לא מסביר את ההנחות שלו זאת בעיה. יכול להיות שהוא מכוון לקהל יעד שפשוט רוצה לעקוב אחריו מבלי להבין יותר מדי.

אם הבלוג שלו קיים כבר 10-11 שנה זה מכובד. יש לו שם גם כתבות נחמדות. סך הכל אני חושב שאנשים יכולים ללמוד ממנו כמה דברים. אפשר לראות שפעם הוא היה כותב יותר בבלוג, אולי הגיע לרווייה של אנשים בתיק שלו והפסיק להשקיע בתוכן.

ירד לי ממנו כשדיבר בהתלהבות על מניית ביוטק זעירה וספקולטיבית לגמרי כ"השקעת ערך עתידית". המניה למיטב ידיעתי התאדתה בסופו של דבר.

זו שאלה כללית מה קרה לכל אלו שעסקו בבלוגוספירה הישראלית בהתלהבות בהשקעות ערך ופשוט נעלמו בשנים האחרונות. או שהמניות יקרות וקשה מדי למצוא ערך, או שהמדדים הרגילים עלו בצורה מרשימה בשנים האחרונות אבל נסיונות לעקוף אותם נכשלו, והמנסים התייאשו פשוט. בנוסף כמה מהכותבים המוכשרים פתחו קרן גידור ואין להם עניין להציע מרכולתם בחינם.

קודם כל גילוי נאות אני מנהל בלוג השקעות
follow-value.com וגם ניהלתי קרן גידור למשפחה וחברים והולך לפתוח קרן חדשה בעתיד הקרוב.
קראתי את התגובות די בעיון ואני מכיר די טוב את הנפשות הפועלות מפאת ניסיוני בשוק ההון במהלך 8 השנים האחרונות.
אז ככה ...
לגבי הקרן של אסף ( עדן אלפא) - מהיכרות אישית רבת שנים מדובר באנשים איכותיים ביותר. אם לא הייתי נהנה כל כך מההשקעות הייתי משקיע את כספי אצלהם .
יש גם את הקרן של לירון מנור (Ovis Capital) שגם אותו יצא לי להכיר לפי דעתי מדובר באחד המנתחים הטובים בעולם( אני לא מגזים מהיכרות של מנהלי קרנות בחו׳׳ל גם כאלו שמנהלים מאות מיליוני דולרים) . הבעיה שאצל לירון ממה שזכור לי מינימום השקעה זה חצי מיליון דולר.
לגבי *********** - הדעה שלי שאם אתה טוב ובטוח במה שאתה עושה אתה לא מתעסק עם שירות איתותים והעברת קורסים. הציעו לי אישית להעביר קורסים, להיות מוביל דעה ( לפתוח חשבון שאנשים יוכלו לעקוב אחריו) בלאומי דיגיטל תמורת תשלום לא רע, לעשות כל מיני שיתופי פעולה... לפי דעתי מי שיודע להשיג תשואה לא צריך את הדברים הללו והוא פשוט צריך להתמקד בחיפוש רעיונות. החישוב מאוד פשוט רעיון אחד טוב שאני מוצא שווה לי הרבה יותר בכל הדברים שהזכרתי.
לגבי השאלה האם שווה בכלל להשקיע בקרן גידור? והאם קרן גידור יכולה לאורך זמן לעקוף את המדדים?לפי דעתי אם להשקיע בקרן גידור אז רק קרן צעירה , רעבה שיש לה מה להוכיח. הסיבה שהרבה מנהלי קרנות מצליחים מפסיקים להכות את השוק אחרי כמה שנים של הצלחה היא מאוד פשוטה- יש להם כבר יותר מדי כסף. קרן שהצליחה במהלך 5-10 שנים ( זה לא תקופה ארוכה בשוק ההון) יכולה להפוך את מנהל הקרן לבן אדם עשיר. ככל שהעושר של אדם גדל כך הרעב להצליח יורד.( חוץ מבאפט שהוא תופעה בפני עצמה) . תסתכלו על ביצועים של ביל אקמן בשנים האחרונות שנראה שכל מה שמעניין אותו זה הופעות פומביות וכתבות שער על תזות שורט הירבילייף. ודויד אינרוהן מבלה בעיקר במשחקי פוקר - ככה אי אפשר לעשות אלפא.
נ.ב. מקווה שעזרתי קצת לגבי קרנות גידור ואם יש ביקורת על ינון או משקיע אחר אני מציע לא להלבין את אותו משקיע אלה לפנות לינון לדוגמה לפני שמצטרפים לתיק המניות ולבקש לראות הוכחות לתשואה. היו משקיעים שהתענינו לגבי הקרן החדשה שלי וביקשו לראות את התשואות שפירסמתי בזמנו בבלוג ( לצערי עורך דין שלי אסר לפרסם אותן עכשיו בגלל ההוראה של רשות ניירות ערך) וישבתי ביחד עם הברוקר ותוך חצי יום היה את כל התשואות כולל תיק IRA ככה שזה לא בשמיים. כל הברוקים שומרים על היסטוריה
בהצלחה

אני מרשה לעצמי "להחיות" את הדיון, עם דוגמאות אקטואליות.
הייתי מנוי לאתר של *********** תקופה קצרה לאחרונה.
עשיתי מחקר מקביל על המניות שהוא המליץ עליהן. לתדהמתי, מתוך בערך 15 מניות שהוא המליץ עליהן, היו שתי מניות שהיה לחברה גרעון מאזני לאורך שנים (לפחות חמש שנים)
אם היה מדובר באדם שלא דוגל בהשקעות-ערך, ניחא.
אבל חברות עם גרעון מאזני כרוני, לא מכיר משקיע-ערך שיגע בהן עם מקל באורך עשרים מטרים.
לא מדובר על "בדלי סיגר", במקרה הזה כשהחברה פושטת רגל, גם הנושים לא מקבלים את כל החוב.
ממש לאחרונה אחת מהחברות הנ"ל התרסקה והיא בהליכי פשיטת-רגל (GTX)
ראוי לציין שהוא לא הזכיר שההשקעה בה מסוכנת, כפי שהוא נוהג לציין עבור חברות בסיכון.
מיותר לציין, שלא השקעתי בחברות הללו וביטלתי את המינוי לאתר שלו לפני שלושה חודשים.
מקווה שעזרתי למישהו...

*אני חושבת שהשרשור הזה כולו צריך להימחק
מדוע?
יש כאן מידע מועיל לציבור
מה קרה דווקא היום שפתאום צריך למחוק מידע שנמצא באינטרנט כבר כמה שנים?
זה המשפט שציטט מהיום שגורם לצורך במחיקה?ובמידה וכן אולי כדי לבקש למחוק רק אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L השקעות ערך שוק ההון 17
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
ס השקעות ערך , מדדים , שאלה אחת קצרה . שוק ההון 17
R מחפשת יועץ השקעות עם רישיון של הרשות לניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע חשבון השקעות ללא ניירות ערך שוק ההון 5
GoldenFace תיק מפוזר ופאסיבי והעברות של ניירות ערך/השקעות שוק ההון 3
S השקעות ערך, ללא קריאה וניתוח של דוחות פיננסיים - יש חיה כזאת? שוק ההון 43
A מקורות ללמידת השקעות ערך שוק ההון 4
N תיק השקעות, בעיית חישוב ניירות ערך מנוגדים שוק ההון 89
Izik ראיון מענין בנושא השקעות ערך 2 שוק ההון 0
A השקעות ערך - נוסחאות השקעה שוק ההון 45
מ השקעות ערך - האם השוק יקר מידי שוק ההון 9
nicepo1 ההגיון מאחורי השקעות ערך שוק ההון 5
אורי ג. מידע על השקעות במניות ערך שוק ההון 95
מ עזרה - קביעות, השקעות ערך ומה שביניהם ... שוק ההון 19
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9