• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

השקעות ערך, ללא קריאה וניתוח של דוחות פיננסיים - יש חיה כזאת?

SolidYemen

משתמש רשום
דירוג
1
אז הייתי באיזה וובינר לפני כמה ימים של איזה ד"ר שמלמד שיטת השקעות ערך - ללא צורך בקריאת וניתוח דוחות.

הוא טוען שבאמצעות איזה שהם מדדים/אינדיקטורים ניתן לגלות את המניות שנסחרות במחיר נמוך מהשווי האמיתי שלהן - ללא נבירה בערימת מסמכים.

אף אחד לא מבטיח 80,000 ש"ח פאסיבי בחודש, ובכל זאת, האם משהו כזה נשמע הגיוני?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,463
אז הייתי באיזה וובינר לפני כמה ימים של איזה ד"ר שמלמד שיטת השקעות ערך - ללא צורך בקריאת וניתוח דוחות.
למה הוא מעביר וובינרים במקום לנפוש באי הפרטי שלו?

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,189
איזה ד"ר שמלמד שיטת השקעות ערך
דוקטור או "דוקטור"? ובאיזה נושא הדוקטורט שלו? אולי הוא רופא שיניים?
ג'יזס, כמות השרלטנים מטורפת והיא עדיין כלום לעומת כמות התמימים שמתלהבים מגורו או בעל תואר כלשהו.

SolidYemen

משתמש רשום
דירוג
1
לא מתלהב מאף אחד, בודק אם בכלל יש משהו בדבריו :)

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,579

הוא טוען שבאמצעות איזה שהם מדדים/אינדיקטורים ניתן לגלות את המניות שנסחרות במחיר נמוך מהשווי האמיתי שלהן - ללא נבירה בערימת מסמכים.

היכן נמצאים אינדיקטורים לשווי של החברה מחוץ לדוחות הכספיים (בהנחה שמדובר בהמלצה על פעילות חוקית)?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,123
קניית מדד מניות עולמי זה השקעת ערך לכל דבר.

$Ron$

משתמש ותיק
דירוג
369
תחת ההנחה שמישהו אחר כבר עשה את העבודה המשמימה של קריאת הדוחות, ואתה רק רוכב על הערכת המחיר שהוא נתן.
הבנתי. טוב סוג של אותו דבר, רק בלי החלק של לקריץ את "השווי האינטרינזי", לחסר אותו מהשווי שוק, ולהגיד שלקחת margin of safety

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
431
למה הוא מעביר וובינרים במקום לנפוש באי הפרטי שלו?
לא שאני לא חושד שזו שרלטנות - -

אבל, שים לב שההבטחה - לכאורה - היא פשוט לחסוך זמן כביכול בגילוי השווי האמיתי בלי להזדקק לקרוא דוחות, ההבטחה היא לא שתזהה משהו שהדוחות עצמם לא יכולים לגלות לך. (ויתקן אותי הפות"ש אם הבנתי לא נכון)

אם כל מה שהקורס מציע הוא חסכון בזמן, הגורו לא יוכל לנפוש בשום מקום

Ran

משתמש ותיק
דירוג
741

"השקעות ערך" זה תחום רחב ולא מוגדר, אפשר להכניס תחתיו כמעט כל השקעה שהיא (פשוט אומרים שהיא "נסחרת מתחת לשווי האמיתי שלה"). במובן הזה, אנשים שמסתכלים על אינדיקטורים וקוראים לזה השקעת ערך זה דבר לגיטימי.
השאלה הבאה היא, האם זה מצליח לנצח השקעה פאסיבית בכל השוק, על המניות "הזולות" וה"יקרות" שבו? רוב הסיכויים שלא.

היו מאמרים בעבר על כך שיש שיטות כאלו שעבדו (היסטורית) ומרגע שהמאמרים פורסמו הידע הזה הוא נחלת הכלל ומאתיים מיליון אלגוריתמים וסוחרים כמוך מתחרים איתך על אותן מניות אומללות שקלעו לאינדיקטורים האלה.

SolidYemen

משתמש רשום
דירוג
1

אבל, שים לב שההבטחה - לכאורה - היא פשוט לחסוך זמן כביכול בגילוי השווי האמיתי בלי להזדקק לקרוא דוחות, ההבטחה היא לא שתזהה משהו שהדוחות עצמם לא יכולים לגלות לך. (ויתקן אותי הפות"ש אם הבנתי לא נכון)

כן, לפי ההתרשמות שלי הוא שיווק את זה כיותר חיסכון בזמן. במקום לקרוא את הדוחות, להביא את האינפורמציה בצורה אחרת.

"השקעות ערך" זה תחום רחב ולא מוגדר, אפשר להכניס תחתיו כמעט כל השקעה שהיא (פשוט אומרים שהיא "נסחרת מתחת לשווי האמיתי שלה"). במובן הזה, אנשים שמסתכלים על אינדיקטורים וקוראים לזה השקעת ערך זה דבר לגיטימי.
השאלה הבאה היא, האם זה מצליח לנצח השקעה פאסיבית בכל השוק, על המניות "הזולות" וה"יקרות" שבו? רוב הסיכויים שלא.

היו מאמרים בעבר על כך שיש שיטות כאלו שעבדו (היסטורית) ומרגע שהמאמרים פורסמו הידע הזה הוא נחלת הכלל ומאתיים מיליון אלגוריתמים וסוחרים כמוך מתחרים איתך על אותן מניות אומללות שקלעו לאינדיקטורים האלה.
הוא טוען שכן, זה מנצח השקעה פאסיבית בכל השוק.
כמובן שהאינטרס שלו הוא גם למכור, אני לא תמים.
לפי השיטה מאתרים כ-30 מניות פוטנציאליות, קונים אותן ומוכרים לאחר כ1-3 שנים, וחוזר חלילה.
אחת השאלות שאני זוכר שנשאלו היא, האם המכירות האלו לא פוגעות באפקט הריבית דריבית, ביחס למי שמחזיק קרן סל שמחקה את כל השוק ומחזיק אותה להרבה מאוד שנים קדימה.
תשובתו הייתה שלמרות תשלום המס וקניה מחדש, לאורך זמן השיטה הזו מנצחת את קרנות הסל שמחקות את כל השוק.

Libertad

משתמש ותיק
דירוג
579

המוכרים הכי טובים לא משקרים.

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
431
הוא טוען שכן, זה מנצח השקעה פאסיבית בכל השוק.

זו לא ההשוואה. ההשוואה היא האם זה מנצח השקעת ערך אקטיבית שמבוססת על ניתוח פיננסי

אם זה מנצח אז הוא לא מבטיח חסכון בזמן אלא תשואת יתר,
ואת זה - אם אתה בר דעת - אתה אמור להבין שהוא לא מסוגל לספק

מהסיבה הפשוטה היא שאם הייתה שיטה כזו (שרק הוא יודע), הוא היה מנצל אותה כדי לעשות הון ולחיות בנחת בקריביים, ולא בלהעביר וובינרים לחבורת זבי חוטם

הדבר האחרון שהיית רוצה לעשות אם היה לך יתרון על משקיעים אחרים בשוק ההון, הוא לחלוק עם אחרים את האינפורמציה שלך,
כי אינפורמציה משפיעה על המחיר, ואם כולם ידעו שחברה X בעצם שווה 120 מליון דולר ולא 100 מליון דולר כפי שהיא מתומחרת כרגע, אתה תאבד את 20% התשואה שיכלת להנות מהם בעצמך

yahud

משתמש ותיק
דירוג
514
אז הוא אומר בעצם שאתה תיקח פחות נתונים כדי לעשות משהו שמישהו אחר עושה עם יותר נתונים ואתה תצליח יותר טוב.

זה נשמע כמו לשחק בקזינו עם עיניים עצומות.

SolidYemen

משתמש רשום
דירוג
1
טוב אני מניח שאין טעם לשמור על עמימות, סך הכל לא באתי לפרסם מישהו וגם לא לדבר עליו רעות, אלא לקבל חוות דעת מאנשים מנוסים.
לבחור קוראים ינון אריאלי, ושם הקורס שלו הוא "קורס אסטרטגיות השקעה בשוק ההון" (תוצאה ראשונה בגוגל אם מחפשים את הביטוי הזה).
אשמח לשמוע מה דעתכם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
GoldenFace תיק מפוזר ופאסיבי והעברות של ניירות ערך/השקעות שוק ההון 0
A מקורות ללמידת השקעות ערך שוק ההון 4
N תיק השקעות, בעיית חישוב ניירות ערך מנוגדים שוק ההון 89
Izik ראיון מענין בנושא השקעות ערך 2 שוק ההון 0
A השקעות ערך - נוסחאות השקעה שוק ההון 45
Nimrod השקעות ערך - ינון אריאלי שוק ההון 42
מ השקעות ערך - האם השוק יקר מידי שוק ההון 9
nicepo1 ההגיון מאחורי השקעות ערך שוק ההון 5
אורי ג. מידע על השקעות במניות ערך שוק ההון 95
מ עזרה - קביעות, השקעות ערך ומה שביניהם ... שוק ההון 19
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
א העברת תיק ניירות הערך מהבנק לבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 9
ת תוכנה מומלצת לניהול תיק השקעות אוף טופיק 9
A כלי שמאפשר בניית תיק השקעות וירטואלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
S גיוון תיק השקעות שוק ההון 3
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
ז קפיצה למים - פתיחת תיק השקעות וקופ"ג שוק ההון 19
א פתיחת תיק השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
א פתיחת תיק השקעות ומיסוי ללא תושבות קבועה מיסים 19
GoldenFace תיק השקעות אוטומטי שוק ההון 3
C סגירת משכנתא או תיק השקעות נדל"ן 10
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 10
R תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 0
S בחירת בית השקעות למסחר עצמאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
Y חסכון לכל ילד במור השקעות(סיכון גבוה) - רק 0.16% תשואה ב2020 שוק ההון 8
ת ניהול תיק השקעות פאסיבי לפנסיונרים (70+) שוק ההון 19
B חסרונות בבית השקעות קטן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T אגח מיועדות בתיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
ש השוואה בין השקעות של קרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
י מעבר מIB ל.... תיק השקעות בבנק? שוק ההון 26
E ייצוא תיק השקעות מחשבון בנק שנסגר אוף טופיק 5
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
Shamran88 אבא שלי נתן לי $420k בחשבון השקעות בפידלטי, מה עושים? שוק ההון 8
E השקעות לטווח הקצר פוסטים מאיכות נמוכה 4
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
YizhakF ביזור רחב או מדיניות השקעה מובטחת - משקיעי מניות פאסיבי (בתי השקעות) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
S פיזור נכסים בתיק השקעות בין ניירות שקליים ודולריים - מה הדעה הרווחת ? שוק ההון 11
א מינוף תיק השקעות ע"י אשראי שוק ההון 0
ר תיק השקעות, צריכה עזרה שוק ההון 15
ה חשד לשימוש במידע פנים בית השקעות IBI פוסטים מאיכות נמוכה 4
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
ה תיק השקעות שוק ההון 2
U תיק השקעות משעמם לטווח ארוך שוק ההון 5
ה בנית תיק השקעות מחקה מדדים וסחורות - מניות בלבד שוק ההון 6
O 2 התלבטויות בנוגע לתיק השקעות שוק ההון 2
ה חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות) שוק ההון 8

נושאים דומים

למעלה