• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השכרות רכב מזדמנות - כדאיות של CAR2GO ודומיהם

. בהשכרה קלאסית צריך לחכות בתור לנציג שירות, למלא טפסים, לשים לב שלא דוחפים לנו תוספות וביטוחים שלא רצינו, לסרוק את הרכב עם הנציג ולהתווכח על כל שריטה וכל יתר הבעיות שבהתנהלות מול איש מכירות במסווה של נציג שירות.

מניסיוני חוץ מלהציע עוד ביטוחים השאר לא קורה, גם בהשכרה לפי שעות נראה לי שלא מחפשים אותך על כל שריטה. מה שכן מצב זה יכול להשתנות.

סיטיקאר טובה בשביל שומרי שבת שיכולים לנסוע ליעד בשישי אחר הצהוריים ולחזור במוצש .
כאשר הם לא מחויבים ב"שבת"

שוכר בירושלים, רכבים להשכרה לפי שעות, מאוד מרוצה. לא צריך להזמין מונית, נהג נוסף במקומי ,אפשר לתכנן באותו הרגע לבטל עד כמה שעות מראש. זמין 24 שעות, במיוחד בסופשבוע שאין תחבורה ציבורית ולשכור רכב זה לפחות ליומים + דלק. אפשר לקבל הנחה על תדלוק. החסרון היחיד שזה מתאים לנסיעות הלוך חזור ולא בכיוון אחד.
אתה מדבר על car2go?
אגב הם העלו דמי מנוי חודשי מ20 ל50 השנה או משהו?

הייתי בעבר לקוח גם של אוטו-תל ו-car2go שמופעלים על ידי אותו המפעיל.
לאורך זמן הבנתי שהשכרת רכב ביציאה לפריפרייה משתלמת יותר (נסיעה של יותר מ-50 ק"מ) ולנסיעות קצרות יותר עדיף מונית וכו'.
איפה משתלם להשתמש ב-car2go? הם מציעים להשכיר וואן או רכבי שירות (קנגו) במידה ואתה צריך להזיז דברים שלא נכנסים ברכב השכרה סטנדרטי.
כשרק הגעתי לתל אביב העברתי איתם תכולת דירה ומיטה, לא היו לי הרבה דברים בתור נער בן 24.

לעניינו, יש את אלמנט הביטוח וראש שקט שהוא נורא חשוב. כשאני משכיר רכב בהשכרה נורא חשוב לי הביטוח השתתפות עצמית במקרה של תאונה או נזק. לא מתאים להוציא שום סכום במקרה של שפשוף או לא עלינו תאונה כלשהיא. הסיכוי הסטטיסטי שזה יציל אותך לרוב דיי נמוך, נכון - אבל לא זה קונה בדרך כלל שקט וזה דבר חשוב שאי אפשר לתמחר תמיד.

אני הייתי נוסע בסופ"ש עם רכב שכור שהייתי חייב להשכיר ליומיים שלמים, כאן נכנס לתמונה השירות של שלמה.
המתחרה החדש שלמה סיקסט רלוונטי היות ומאפשר לך להשכיר את הרכב רק בשישי או רק בשבת בעלות של 160-170 ש"ח כולל הביטוח השתתפות עצמית - שזה נהדר. מחיר דומה בחברת השכרה ליום בשישי או שבת כולל הביטוח מגיע לסדר גודל של 140-160 ש"ח ליום ואתה מחויב לשלם על יומיים.

בסופו של דבר, בחודש נובמבר שכרתי רכב ליומיים בסוכנות קל אוטו במחיר של בערך 350 ש"ח לסופ"ש כי הייתי צריך לנסוע לבקר בצפון.
החוויה של ההשכרה כבר כל כך התישה אותי שברגע החזרת הרכב נכנסתי לסוכנות הטרייד-אין הקרובה למגרש ותוך פחות משבוע יצאתי משם עם רכב.
אז כבר כמה חודשים שיש לי רכב בתל אביב שרוב הזמן נח בחנייה. אלה 47 אש"ח שיכלו לשבת בבנק או להיות מושקעות במדד מנייתי כלשהו ולייצר תשואה, ובמקום זה נמצאות במסלול הפוך שמאבד את הערך שלו.

אבל הנוחות חברים? הנוחות! לא צריך לרוץ לחפש חברת השכרה, לא צריך לחפש car2go או לחשוב פעמיים אם לשלם מחיר של 400-500 שקל ליומיים לפני דלק בשביל לנסוע ולצאת מתל אביב או לא. אנחנו כבר 7 שנים בעיר הזאת בלי רכב ובתקופת הקורונה הרגשנו חנוקים לגמרי, אז קניה של רכב לאחר 7 שנים שהאמנתי שאין צורך ורכב הוא נטל בתל אביב והחניה הפרטית שלי היתה למעשה ריקה, עשיתי את המעשה ורכשתי רכב.

כבר חודש שלם מאז הסגר שהוא עומד בחניה (לא ביטלתי את הביטוח חובה+מקיף בתקופה הזאת).

להגיד אולי שזה יותר משתלם מהשכרה ? אני לא בטוח. אבל לנוחות יש מחיר. מאסתי מהשכרות רכב. מאסתי מהטפסים. מאסתי מהבירוקרטיה.
מאסתי מהחשש שתהיה שריטה כזאת או אחרת באוטו וחברות ההשכרה יחפשו ל**** אותי.

אני אדם חופשי, פרייאר שמחזיק רכב כבן 4 שקניתי ביד שניה מליסינג ואני שלם עם זה.

להגיד אולי שזה יותר משתלם מהשכרה ? אני לא בטוח. אבל לנוחות יש מחיר. מאסתי מהשכרות רכב. מאסתי מהטפסים. מאסתי מהבירוקרטיה.

מסכים עם כל מילה, ניסיתי פעם אחת לשכור רכב, וההתעסקות פשוט לא שווה את זה. הפרמייה של הנוחות והחיסכון בזמן של החזקת מכונית שווה כל שקל (לפחות בשבילי)

@OriA ואחרים, תקופת הקורונה מוזילה ממש את ביטוחי הרכבים ויש מלא חברות שיש להן מסלולי ביטוח של תשלום לפי ק"מ (בליברה למשל אתה מעריך כמה תיסע וזה מוזיל את הפוליסה הזולה גם כך, פניקס יש תשלום קבוע ותשלום משתנה לפי נסועה בפועל ועוד מלא). אם הרכב עומד בחניה, לפחות שהביטוח יהיה זול (לא לשכוח לצאת לסיבוב מדי פעם כדי שלא ייגמר המצבר)

@OriA ואחרים, תקופת הקורונה מוזילה ממש את ביטוחי הרכבים ויש מלא חברות שיש להן מסלולי ביטוח של תשלום לפי ק"מ (בליברה למשל אתה מעריך כמה תיסע וזה מוזיל את הפוליסה הזולה גם כך, פניקס יש תשלום קבוע ותשלום משתנה לפי נסועה בפועל ועוד מלא). אם הרכב עומד בחניה, לפחות שהביטוח יהיה זול (לא לשכוח לצאת לסיבוב מדי פעם כדי שלא ייגמר המצבר)
ליברה לא תבטח אם אין לך היעדר תביעות, ובתור תל אביבי בלי רכב 7 שנים לפחות, ליברה לא רלוונטית :)

הייתי בעבר לקוח גם של אוטו-תל ו-car2go שמופעלים על ידי אותו המפעיל.
לאורך זמן הבנתי שהשכרת רכב ביציאה לפריפרייה משתלמת יותר (נסיעה של יותר מ-50 ק"מ) ולנסיעות קצרות יותר עדיף מונית וכו'.
איפה משתלם להשתמש ב-car2go? הם מציעים להשכיר וואן או רכבי שירות (קנגו) במידה ואתה צריך להזיז דברים שלא נכנסים ברכב השכרה סטנדרטי.
כשרק הגעתי לתל אביב העברתי איתם תכולת דירה ומיטה, לא היו לי הרבה דברים בתור נער בן 24.

לעניינו, יש את אלמנט הביטוח וראש שקט שהוא נורא חשוב. כשאני משכיר רכב בהשכרה נורא חשוב לי הביטוח השתתפות עצמית במקרה של תאונה או נזק. לא מתאים להוציא שום סכום במקרה של שפשוף או לא עלינו תאונה כלשהיא. הסיכוי הסטטיסטי שזה יציל אותך לרוב דיי נמוך, נכון - אבל לא זה קונה בדרך כלל שקט וזה דבר חשוב שאי אפשר לתמחר תמיד.

אני הייתי נוסע בסופ"ש עם רכב שכור שהייתי חייב להשכיר ליומיים שלמים, כאן נכנס לתמונה השירות של שלמה.
המתחרה החדש שלמה סיקסט רלוונטי היות ומאפשר לך להשכיר את הרכב רק בשישי או רק בשבת בעלות של 160-170 ש"ח כולל הביטוח השתתפות עצמית - שזה נהדר. מחיר דומה בחברת השכרה ליום בשישי או שבת כולל הביטוח מגיע לסדר גודל של 140-160 ש"ח ליום ואתה מחויב לשלם על יומיים.

בסופו של דבר, בחודש נובמבר שכרתי רכב ליומיים בסוכנות קל אוטו במחיר של בערך 350 ש"ח לסופ"ש כי הייתי צריך לנסוע לבקר בצפון.
החוויה של ההשכרה כבר כל כך התישה אותי שברגע החזרת הרכב נכנסתי לסוכנות הטרייד-אין הקרובה למגרש ותוך פחות משבוע יצאתי משם עם רכב.
אז כבר כמה חודשים שיש לי רכב בתל אביב שרוב הזמן נח בחנייה. אלה 47 אש"ח שיכלו לשבת בבנק או להיות מושקעות במדד מנייתי כלשהו ולייצר תשואה, ובמקום זה נמצאות במסלול הפוך שמאבד את הערך שלו.

אבל הנוחות חברים? הנוחות! לא צריך לרוץ לחפש חברת השכרה, לא צריך לחפש car2go או לחשוב פעמיים אם לשלם מחיר של 400-500 שקל ליומיים לפני דלק בשביל לנסוע ולצאת מתל אביב או לא. אנחנו כבר 7 שנים בעיר הזאת בלי רכב ובתקופת הקורונה הרגשנו חנוקים לגמרי, אז קניה של רכב לאחר 7 שנים שהאמנתי שאין צורך ורכב הוא נטל בתל אביב והחניה הפרטית שלי היתה למעשה ריקה, עשיתי את המעשה ורכשתי רכב.

כבר חודש שלם מאז הסגר שהוא עומד בחניה (לא ביטלתי את הביטוח חובה+מקיף בתקופה הזאת).

מסכימה איתך בעניין הנוחות, אבל זה גם מאוד אינדיווידואלי. אני גרה בתל אביב, קרוב ל6 שנים, רוב הזמן התנהלתי עם רכב פרטי, עד שפשוט הותשתי מחיפושי חנייה וגם רוב הזמן הוא היה בחנייה. היום מתנהלת בעיקר עם קורקינט חשמלי וקאר טו גו\ אוטותל תלוי בסוג הנסיעה שצריכה. הביטוח כבר כלול, בחישוב הכללי יוצא לי עדיף מהחזקת רכב וגם מבחינת נוחות, תמיד מוצאת רכב פנוי גג 200 מטר מהבית שלי.

מסכימה איתך בעניין הנוחות, אבל זה גם מאוד אינדיווידואלי. אני גרה בתל אביב, קרוב ל6 שנים, רוב הזמן התנהלתי עם רכב פרטי, עד שפשוט הותשתי מחיפושי חנייה וגם רוב הזמן הוא היה בחנייה. היום מתנהלת בעיקר עם קורקינט חשמלי וקאר טו גו\ אוטותל תלוי בסוג הנסיעה שצריכה. הביטוח כבר כלול, בחישוב הכללי יוצא לי עדיף מהחזקת רכב וגם מבחינת נוחות, תמיד מוצאת רכב פנוי גג 200 מטר מהבית שלי.
החניה הפרטית שלי לא היתה מנוצלת 6 שנים, אנחנו הפכים.

עברו 3 שנים מהתגובה האחרונה כאן, ומאז גם נכנס שחקן חדש לתחום - שייר של שלמה סיקסט.
האם אנשים הגיעו למסקנות חדשות בנושא או אספו נתונים על סדר גודל של עלויות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ל כניסה עם רכב לחלקה פנימית נדל"ן 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
I החלפת רכב ביש ברירה צרכנות פיננסית 11
O קניית רכב ומימון צרכנות פיננסית 10
U ימי מכירות רכב אוף טופיק 0
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
W הוצאות נסיעה עבור רכב חשמלי מיסים 0
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
Y רכב משפחתי צרכנות פיננסית 1
א החלפת רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
M קניית רכב עם כסף מהכיס או במימון צרכנות פיננסית 4
I ביטוח רכב שכור בחו״ל? צרכנות פיננסית 8
י ביטוח רכב לפי קילומטרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
ח אופטימזציה בקננית רכב והחלטה על תקציב צרכנות פיננסית 1
ש רכב ליסינג או פרטי? מיסים 1
Shnizelia איך קונים רכב "סולידי"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
D רכב צמוד מהעבודה ומעבר ליישוב מזכה מס מיסים 1
Couch Potato השכרת רכב בסקוטלנד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
U מס רכישה על רכב חשמלי צרכנות פיננסית 1
דאניל תיקון יקר של רכב אוף טופיק 22
M קניית רכב חדש ואחזקתו לתקופה ארוכה צרכנות פיננסית 20
M מדוע בביטוחי רכב אין מס ערך מוסף? פוסטים מאיכות נמוכה 4
LtWorf תביעת רכב - ויתור סודיות - טופס 1010 צרכנות פיננסית 1
ט רכב פרטי סולידי (נראה לי) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
T השכרת רכב פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
א רכב למשפחה בדרך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
Y אופטימיזציה של ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
Z התלבטות בנוגע לכספי פיצויים/קרן השתלמות/הלוואה לצורך רכישת רכב צרכנות פיננסית 9
א רכישת רכב - הלוואה על קרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 6
E רכב מומלץ עם 3 כסאות בטיחות מאחורה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
M ביטוח רכב - מי מוגדר "נהג עיקרי" כשיש זוג שחולק רכב? צרכנות פיננסית 21
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
O החלפת רכב נוכחי לרכב חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 186
ס שכירת רכב לסופשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
M יועץ ברכישת רכב - כדאי? אוף טופיק 9
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
T האם כדאי לחכות עם קניית רכב לדצמבר, אם החל מה-1 לאוקטובר לא יהיה לי רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6

נושאים דומים

Back
למעלה