• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה לIB

לא יעבוד על כל מניה כי אתה צריך שהדיבידנד הרבעוני מהמניה המדוברת יאפשר לקנות לפחות יחידה אחת (כי לא ניתן לקנות מניות שבריות)
האם אתה בטוח?
אצל ברוקרים אחרים אפשר.

מה קורה אם אין לי הרשאה להחזיק בחשבון הבנק שלי ניירות ערך ואני מבקש ממיטב לסגור את החשבון שלי? הם יכולים להתנות את סגירת החשבון במכירת הניירות / פשוט לסרב לסגור אותו?

אגב לא הבנתי מהדיון כאן למה עדיף להעביר את זה דרך הבנק ולא דרך השקעות אחר, לא אמור לצאת יותר זול?

היי, אני חפרתי על זה כל כך הרבה, שנראה לי מיותר פוסט חדש, ואז להיות עסוק בתגובות.
אני יכול לסכם את התהליך ולתת כמה עצות מניסיוני.

קודם כל, כאשר חותמים הסכם מול ברוקר ישראלי, רצוי מאוד שבהסכם יהיה סעיף המגביל את דמי הניהול שתשלם בעת ניוד ניירות ערך ישראלים/זרים החוצה.
במקרה שלי ההסכם עמד על 150 ש"ח, וזה די הציל אותי, כי הייתי משלם כ 272 דולר או יותר לו הייתי צריך לשלם לפי נייר ערך.
לגבי ניוד ממייטב דש או כל ברוקר ישראלי לברוקר לברוקר ישראלי אחר (חבר בורסה): אין בעיה מבחינה טכנית.
בדרך כלל זה יהיה יקר אצל ברוקר (כמו למכור נייר ערך), וזול יחסית בבנקים. 5 שקל בבנקים + הוצאות צד ג' לניירות זרים. (לפחות בבנק מזרחי).

לדעתי מיטב דש נוקטים בגישה ייחודית במקרה של העברה לברוקר זר.
לא שמעתי על ברוקרים אחרים/בנקים שיודיעו לך שהם לא מניידים תיקים לברוקרים זרים.
בדקתי את ההסכם מולם, והם מכוסים, ולא נראה שזה מעניין את הרגולטור.
העילה הרשמית שלהם לא לנייד היא חוסר הרצון שלהם להיכנס לקושי מול רשויות המס בגין החשש מהעלמת מס.
אני כן מבין חלקית מדוע יכולה להיות פה העלמת מס, אבל לא מבין מדוע הם "צדיק בסדום".

הם כן יעבירו לך את הניירות לבנק בחו"ל על שימך (הסבר להלן). הקאץ' טמון בזה, ואני לא הבנתי לגמרי כיצד מתגברים עליו.

הם מבקשים שהחשבון שאליו מעבירים יהיה חשבון על שימך.
חשבונות ברוקרים זרים בנאמנות שישראלי יכול לפתוח מחזיקים את הכספים/ ניירות בחשבון חיצוני בבנק אמריקאי על שמם, והשיוך הפנימי + הרישום של הניירות על שימך (פחות מכיר את הרעיון אבל חובה למלא טופס אמיקאי כאשר פותחים חשבון שבו פרטים יבשים עליך. אחרים פה אולי יכולים להרחיב).
הנקודה היא שהחשבון לא על שימך, ולא עומד בדרישה של מיטב. אין דרך לעקוף זאת.

אז השאלה המתבקשת היא למה לא לפתוח חשבון בנק אמריקאי על שמך?
העניין לא אפשרי לביצוע מרחוק למי שלא אזרח ארה"ב. הבנתי שאם אתה מבקר כתייר אז אתה יכול לקפוץ לבנק ולפתוח. אני לא מכיר את התהליך.
בנוסף לזה, להבנתי, מה שיפתח יהיה checking account שזה חשבון עו"ש ולא מאפשר להחזיק ניירות ערך.
הבנתי שצריך brokarage account שזה כביכול מה שיש לנו ב IB, אבל אולי רק המינוח דומה. יכול להיות ש brokarage account שנפתח בבנק אמריקאי רגיל, יהיה על שמי ולא בנאמנות וזה יהיה מקובל על מיטב.
כל זה זה לא היה רלוונטי למקרה שלי בכל מקרה, אז עזבתי.
אני אחסוך לך זמן: אם אתה לא אזרח אמריקאי, אל תתעסק בבירורים לגבי זה.

לנושא המקורי, אם בכוונתך לנייד ניירות ערך ממיטב דש לברוקר זר, האופציה היחידה שנותרה לך היא העברה דרך מתווך בארץ.
אם יגידו לך שמיטב מעבירים - False
אם יגידו לך שאפשר להעביר דרך אינטרקטיב ישראל (המתווך הישראלי של IB) - False
אם יציעו לך להעביר את המסחר במיטב למסחר דרך המערכת של IB ואז לבקש להתנתק ממיטב (Delink) - False

** בעבר מיטב כן העבירו ניירות ל IB, אבל זה היה רק עבור לקוחות של בנק ירושלים שביקשו לעבור ל IB, בגלל הסכם מיוחד מולם.
זה קרה לאחר שמיטב קנו את חטיבת הברוקראז' של בנק ירושלים.

אז כפי שכתבתי מקודם, כנראה שהאופציה הכי זולה להעביר ניירות ערך ממייטב דש ל IB היא דרך בנק.
לא כל בנק. נגיד, לא דרך איגוד.
במזרחי לקחו לי 5 ש"ח + 3 וקצת דולר לכל נייר ערך (עמלת צד שלישי שכוללת חבילת עמלות).
לא הבנתי לגמרי כיצד חושב הסכום של עמלות צד ג' גם לאחר שעברתי על ההסכם, אבל זה נראה לי סביר יחסית וזה כבר היה בדיעבד, אז עזבתי.
אני כן הייתי מציע להבין מראש. הם לא מסגירים או מסבירים כיצד חושב הסכום. בעיקר זורקים מושגים כמו: עמלת קורספנדנט וכאלה.
שים לב שעל הזמן שהנירות שוכבים בחשבון הבנק, הבנק יגבה דמי משמרת.
לא ראיתי שורת גביה לגבי דמי משמרת במקרה שלי, אבל אולי לא שמתי לב.

מה שאני עשיתי היה לפתוח חשבון חדש במזרחי, לנייד אליו את הניירות ממייטב, לבקש לנייד את הניירות ממנו ל IB, ולסגור את החשבון.
לגבי הטריק - הבנק לא אהב את זה בכלל בכלל.
בגלל נסיוני עם איגוד, לא הודעתי להם על זה מראש. אם הייתי מודיע, הם לא היו מניידים.
כמו כן, חכה עם בקשת הניוד ל IB, כי הבנק רושם לך בתדפיס שהניירות עברו, עוד לפני שעברו בפועל.
תידע אם עברו לאחר שתהיה רשומה הכמות של כל נייר, והם יעלמו מהחשבון במיטב.
אחרת, הם עלולים לנסות לעצור את הניוד (אשכרה אמרו לי את זה).

שים לב לבקש מהברוקר/בנק הישראלי בכל אחד מהשלבים לא להמיר דיוידנדים שיתקבלו בתקופת המעבר לש"ח לצורך העברת הכספים לחשבון השקלי בארץ (הם כנראה לא יעבירו לחשבון מט"ח אלא אם התעקשת, גם אם ציינת חשבון מט"ח בישראל.
הם יכולים לעשות זאת מספר פעמים ולקרוע אותך בעמלות (משיכת מט"ח בחסות מיטב הידועים "לטובה") לחינם. תציין מפורשות שלא להמיר לש"ח עד שלא אחרון הדיוידנדים מתקבל.
ואז תמיר לבד לש"ח בגרושים יחסית, ורק אז תבקש ניוד המזומן לחשבון השקלי.

לגבי ההעברה עצמה מבחינה טכנית:
פותח position transfer ב IB.
הבקשה הנפתחת מול גוף ישראלי, מזרחי לפחות, זו העברה פשוטה וידנית. לא אלגנטית ומהירה כמו אילו בנק מזרחי היה חבר באיזו מסגרת, ואז במקרה הזה היית בוחר בהעברת ACATS ולא היה כנראה צריך לעשות את הדברים הבאים.
ההעברה שבוחרים נקראית ב IB מסוג International asset transfer.
אתה בוחר את הגוף ממנו אתה מעביר מתוך רשימה, ואז מכניס רישום של כל נייר ונייר שתעביר. סימול, כמות, בורסה בה נסחר.
במקרה שלי, הכנסתי 34 כאלה.
במקרה שלי גם, בנק מזרחי לא היה ברשימה, והם הכניסו אותו לרשימה לאחר בקשה שלי.
לאחר שהבקשה נעשית, IB מנפיקים לך את הטופס של מה שמילאת, ומציינים מייל לתקשורת בין בנקים/ברוקרים.
הם מבקשים שתנחה את הגוף המעביר לפנות אליהם במייל.
פה טמון הבלגן מול גוף ישראלי:
גוף ישראלי (מזרחי/מיטב) נותנים לך טופס משלהם שלא קשור לחיים במקרה של העברה ל IB.
במיטב העברתי לחשבון בנק בישראל, אז מילאתי אותו כרגיל.
במזרחי מילאתי לפי ההיגיון. שדות שהתאימו מילאתי בהיגיון (שם באנגלית, שם הגוף המקבל וכו), ושדות שלא הסתדרו לי מילאתי בשוליים לפי המידע הרלוונטי ב IB.
התייעצתי לגבי זה בזמנו עם אורי ג. שעשה מעבר דומה, וגם עם התמיכה של IB.
בתכלס, מה שהגוף הישראלי צריך להכיר זה את הנתונים הבאים:
* הברוקר - Interactive Brokers LLC
* השם שלך ב IB שעליו רשום בחשבון
* מספר החשבון הפנימי שלך ב IB (לדוגמה U1234567)
* DTC - 0534

ישנם פרטים נוספים שקיבלתי, אבל לא קיבלתי את הרושם שהם חשובים לצורך ההעברה.
אגב, היה צורך למלא את הטופס עם נוכחות פיזית במזרחי.
תנחה את הגוף המעביר ליצור קשר עם IB במייל. תתעקש על זה.
בסוף מזרחי כן עשו זאת.

הגוף המעביר צריך לאשר את המעבר בצורה פנימית, ואז לקבוע תאריך סליקה עם IB. משום מה זה נקבע למספר ימים/שבוע קדימה.
זהו, לאחר הסליקה הניירות יופיעו ב IB.
ברכותי.
המזומן לא.

יש עוד משהו שיש לעשות, אבל זה בנושא מעט שונה:
צריך להגדיר ב IB את תאריכי הקניה, והערך של כל נייר שעבר (אפשר לחלק לכמה פעמים שקנית), כי הם עוברים רק עם ציון הכמות. ללא זה, חישוב המס בעת המכירה יהיה שגוי.
דבר נוסף, כדאי להגדיר את שיטת המכירה כ MAX cost על מנת שאם מוכרים כמות חלקית מתוך נייר שנקנה במועדים ובמחירים שונים, ימכר קודם כל הנייר שנקנה במחיר הכי גבוה. בברירת מחדל הנייר שימכר ראשון הוא זה שנקנה ראשון.
יש על זה דיונים.

נערך לאחרונה ב:
זה התבטא במשהו מעבר לפרצופים חמוצים?
לשמחתי הרבה לא, אבל הם אמרו שהם בודקים את העניין ושהם חושבים למנוע את העברת הניירות ממיטב. כנראה שלא הספיקו, והספינה הפליגה.
לאחר ההודעה על ניוד ל IB עד הניוד בפועל עם כל הבלאגן לקח שבועיים. כנראה שסביר.

קצת לפני ההעברה הראשונה שלי מבנק ישראלי (הפועלים) ל-IB, חזרתי לשרשור הזה כדי לוודא איך לעשות את זה נכון. למיטב הבנתי אין אפשרות לעשות העברת זה״ב דרך פועלים באינטרנט, אלא רק העברה רגילה. אני רואה תשובות מעורבות פה ובדיון השני לגבי מס״ב VS זה״ב, ובכל זאת רציתי לשאול -
לאחר שיצרתי נוטיפיקציה וקיבלתי מ-IB את הפרטים, נכתב שם במפורש ש:
"
Transfers in ILS must be made through the Zahav payment system. Transfers made through the Automated Clearing House (Masav) system cannot be accepted and will be returned."

לאנשים שהעבירו פה בהצלחה במס׳׳ב אין בעיה לקחת את הסיכון הזה, או שזו תוספת חדשה יחסית?

מעביר באמצעות מס"ב ללא כל בעיה

אכן דורשים זהב ואכן עובד מסב (פועלים)
לוקח כמה ימים ולפעמים מבקשים אישור העברה (אפשר לשלוח אישור מראש שיהיה)

אני גם לקוח של בנק הפועלים ולכן האפשרות של זה"ב חסומה בפני. מעביר רק במס"ב בלי בעיות.
אני רואה תשובות מעורבות פה
אין תשובות מעורבות. הסיכום של השרשור הוא שיש אפשרות להעביר מס"ב למי שרוצה בכך.
בזמנו בזבזתי שעות על קריאת השרשורים האלה וזה לא עזר לי יותר מדי.

כל הדיונים על באיזה דרך ההערה (שבה אתה רושם את מספר החשבון) נחתכת פחות לא רלוונטיים עבור 99 אחוז מהאנשים. צריך פשוט לנסות מס"ב פעם אחת ואם זה עובד אז להמשיך.

ביקשתי וקיבלתי איך נראו העברות בצד של IB, מסב פועלים, מסב בינל וזהב בינל. בכולם בלגן וסלט. היחיד שעבר ללא שליחת אישור בדיעבד היה מסב בינל משום מה.

תודה על התשובות @sogi @RustyJ. במהלך יצירת הנוטיפיקציה אצל IB, הם לא מציינים את מספר החשבון אלא רק את מספר ה-IBAN. אני מבין שאפשר לקרוא ממנו את מספר החשבון והסניף, אני תוהה אם זה מצוין איפשהו בצורה יותר נוחה כדי לוודא שאני לא טועה בפרטים.

לא מצוין אצלם בצורה אחרת.
אבל בפורום היה רשום בצורה רגילה בשרשור האימתני וגם בדקתי עם ממיר IBAN והגעתי לאותה מסקנה. וגם הם מקבלים את הכסף ככה שזה כנראה עובד.

אז כפי שכתבתי מקודם, כנראה שהאופציה הכי זולה להעביר ניירות ערך ממייטב דש ל IB היא דרך בנק.
לא כל בנק. נגיד, לא דרך איגוד.
מצטרף באיחור לחגיגה - מה הסיבה שבגללה אתה לא ממליץ על בנק איגוד? עלויות או קושי תפעולי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ הפקדה עודפת לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
N אחוז הפקדה שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה