• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסוף למסלול פיתוי במשכנתאות ??

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
עובדתית גם היום לא תקבל פריים *מינוס* על כל ה- 2/3 מסלול פריים שמותר לך לקחת. וזאת גם אם אתה רוצה אחוז מימון נמוך מאוד.
לפני ארבעה חודשים קיבלתי פריים מינוס על שני שליש פריים ב70% מימון.

• אהבתי
Reactions: A42
0.1%. בגלל שזה 70% מימון לא היה מקום למסלול פיתוי שהיה מאפשר להוריד יותר.
אז זה מינוס בקטנה :>
ברור שאם מישהו רוצה לקחת 70% משכנתא הוא לא יכול לעשות מסלול פיתוי.
מאמינה שעם מסלול פיתוי אפשר היה להגדיל את ה-״מינוס״ של הפריים ועל זה כתבתי בהודעה אליה הגבת.

אם נניח מלכתחילה היית לוקח רק את המסלולים הללו (במימון נמוך יותר).
בזמנו מסלול הפיתוי היה שווה ולו רק בשביל האפשרות לקחת את כל (או רוב) המשכנתא (איתה אתה רוצה להישאר) במסלול הפרים (מינוס)
בזמנו בדקתי באמת ואם הייתי לוקח את התמהיל הסופי שלי (60% פריים מינוס, 40% קל"צ) ישירות ללא פיתוי במדרגת מימון נמוכה יותר אז זה היה פחות משתלם.

הסוף של מסלול פיתוי הוא כי לא כדאי לקחת אותו ואין שום היגיון לקחת אותו. גם בעבר זה לא היה ממש הגיוני ואנשים שיכלו להיות עם קבועה של 2.5% עכשיו עלולים להיות עם ריבית שתעלה ותהיה גבוהה בהרבה.

לגבי דברי הבנקאית - בנקאים מבלבלים בין הוראות בנק ישראל לבין ההוראות הפנימיות של הבנק. בנקאים בדרך כלל (אלא אם יש להם סקרנות אישית) אינם חשופים כלל להוראות בנק ישראל ולכן יש לקחת בעירבון מאד מוגבל את דבריהם על הוראות בנק ישראל.
במקרה הנ"ל אני לא מכיר אף בנק שההנחיות הפנימיות שלו תואמות את מה שאמרה הבנקאית ולכן ככל הנראה יש כאן אי הבנה כלשהי.

הסוף של מסלול פיתוי הוא כי לא כדאי לקחת אותו ואין שום היגיון לקחת אותו. גם בעבר זה לא היה ממש הגיוני ואנשים שיכלו להיות עם קבועה של 2.5% עכשיו עלולים להיות עם ריבית שתעלה ותהיה גבוהה בהרבה.
היה הגיון ועדיין יש הגיון לקחת אותו אם מצליחים לא לייקר את הקבועה או לייקר אותה רק מעט.
פיתוי מוצלח היה מבוצע באמצעות ייקור המשתנה צמודה ופירעון רק שלה.

ודרך אגב גם אם מסלולי הפריים יעברו בסופו של דבר את ה2.5% (מה שעדיין דורש העלאה נוספת של עוד כאחוז בריבית), אז זה שסיכון כלשהוא התמשש זה לא אומר שההחלטה לא היתה הגיונית. במשך לא מעט שנים אנשים לקחו את אותו סיכון ונהנו מכך שהוא לא התממש, ודוקא מי ששילם את הפרמיה על אקסטרא קל"צ היה בצד השני.

• אהבתי
Reactions: A42
אפרופו מסלול פיתוי האם כאשר אני מייקר אותו בכוונה (מבקש מהבנקאי) ובדוגמא שלי הבנקאי מציע לי 4.3 רביית האם יהיה קנס כלשהו בפריעה שלו בהנחה שאני פורע אותו כמה ימים אחרי הלקיחה? הבנתי שאם אני פורע אותו לפני ה11 בחודש אין קנס אבל כל אחד אומר לי משהו אחר וגם הבנקאי אומר לי שהןא לא יודע כי הוא לא מתעסק בפריעת משכנתא... יש מישוה שיודע ויכוול לומר?

אפרופו מסלול פיתוי האם כאשר אני מייקר אותו בכוונה (מבקש מהבנקאי) ובדוגמא שלי הבנקאי מציע לי 4.3 רביית האם יהיה קנס כלשהו בפריעה שלו בהנחה שאני פורע אותו כמה ימים אחרי הלקיחה? הבנתי שאם אני פורע אותו לפני ה11 בחודש אין קנס אבל כל אחד אומר לי משהו אחר וגם הבנקאי אומר לי שהןא לא יודע כי הוא לא מתעסק בפריעת משכנתא... יש מישוה שיודע ויכוול לומר?
עקרונית, לא אמור להיות
אתה לא צריך לחכות כמה ימים, תעשה אפילו באותו יום (ההורים שלי החליטו לתת לי מתנה את הכסף...)
יש את היום פרסום הריבית שאחריו, אם הריבית תרד אתה תשלם את ההפרש ריביות בהיוון
לא זוכר באיזה יום שזה, אולי ב15 לחודש לא בטוח
שים לב שגם אם יתנו לך בריבית 5 אחוז ותבחר אחרי חצי שנה לפרוע
יבדקו בטבלאות אקסל את הריבית הממוצעת של המסלול הזה ביום שלקחת ויקחו לחישוב העמלת פרעון את הנמוך ממה שהיה או מה שקיבלת (כלומר אם הממוצע הוא 4 ואתה קיבלת 5, והריבית בעוד חצי שנה תיהיה 4 אתה לא תשלם עמלת פירעון)

משהו כן מאוד חשוב זה התקופות
שים לב לא לקחת תקופות שנים עגולות (15,20,25 וכו)
כי האקסל בנוי כעמודות
אם תיקח קלצ ל20 שנה ולמחרת תבוא לפרוע, אתה בעצם פורע כבר הלוואה של 19 שנה ו364 יום ואז הריביות יורדות ויהיה לך כמעט בטוח עמלת פרעון מוקדם
אם תיקח 19 שנה, אז ל4 שנים אתה די מכוסה

לגבי התקופות אתה מדבר רק על הקל"צ??
זה התמהיל שלקחתי
486000 פריים מינוס 0.8 30 שנה
232000 קל"צ 3.6 15 שנה
162000 קבועה צמודה 1.06 10 שנים
200000 משתמה צמודה כל 5 מסלול פיתוי.
מה היית משנה?

*לא יועץ ולא איש מקצוע, כך הכל בערבון מוגבל ותתייעץ עם מישהו מוסמך*
200000 משתמה צמודה כל 5 מסלול פיתוי.
תיזהר עם לקחת מסלול פיתוי כצמוד, אם מחר המדד עולה, אתה משלם את כולו (וזה עוד תאריך נוסף להתחשב בו)
232000 קל"צ 3.6 15 שנה
תבדוק אולי לשנות ל14 שנה, יעזור מאוד אם תרצה מתי שהו להחזיר את המסלול הזה
הוא גם המסלול הכי יקר שלך אז שווה לך בכל כסף פנוי קודם לסגור אותו

486000 פריים מינוס 0.8 30 שנה
באמת?? באיזה בנק קיבלת את זה? ומתי?
זה מדהים!!!!
אני רוצה גם...

קיבלתי בפועלים שבוע שעבר...
לא הבנתי את האזהרה שלך לגבי מסלול פיתוי? אני קונה מקבלן ומשלם בשוברים את הפיתוי מושך אחרון ומיד מחזיר.

לא הבנתי את האזהרה שלך לגבי מסלול פיתוי? אני קונה מקבלן ומשלם בשוברים את הפיתוי מושך אחרון ומיד מחזיר.
את הפיתוי אתה לא חייב למשוך,

תנאים מעולים, היום התקשרתי לקבל גם מהם הצעה, תודה
עקרונית החישוב עמלת פרעון מוקדם מעט מסובך אבל זה מסתמך על נתונים שבנק ישראל מעביר
ושם יש קטרגוריה לכל 5 שנים של הלוואה לא צמודה
אז שאצה מושך ב20 שנה למחר הוא כבר קופץ עמודה ל19.9 שנה ואז התשלום עמלה קופץ

לגבי המסלול פיתוי הצמוד, אם אתה תיקח את המסלול ב20.6 ובאותו יום או למחרת פרסמו את המדד והוא קפץ נגיד ב1 אחוז
אתה תדרש לשלם את כל העליה שלו
ולפעמים גם שאתה מתכנן להחזיר באותו היום, פתאום לא תופסים את המוקד או תקלה או יצא על סוף שבוע וזה מתארך קצת...

אני קונה מקבלן ומשלם בשוברים את הפיתוי מושך אחרון ומיד מחזיר.
לא בטוח שאתה יכול לקחת את הפיתוי בסוף, אולי כן
פשוט לא בטוח שיאפשרו לך לקחת את הפריים לפני שתיקח את הפיתוי
כי אז במקום נגיד 45 אחוז בפריים זמנית אתה תיהיה ב60 אחוז נניח שזה לא מה שהבנק רוצה
אם באמת הוא מאפשר לך את זה, אז אל תיקח את הפיתוי בסוף
ואז נשאלת השאלה אם בכלל הפיתוי עזר בכלל במשהו לחישובים

באמת?? באיזה בנק קיבלת את זה? ומתי?
זה מדהים!!!!
אני רוצה גם...
אם תבקש תמהיל ששליש ממנו צמוד למדד גם אתה יכול לקבל פריים כזה.

יש פה אולי משהו שקנה מ
תנאים מעולים, היום התקשרתי לקבל גם מהם הצעה, תודה

עקרונית החישוב עמלת פרעון מוקדם מעט מסובך אבל זה מסתמך על נתונים שבנק ישראל מעביר
ושם יש קטרגוריה לכל 5 שנים של הלוואה לא צמודה
אז שאצה מושך ב20 שנה למחר הוא כבר קופץ עמודה ל19.9 שנה ואז התשלום עמלה קופץ

לגבי המסלול פיתוי הצמוד, אם אתה תיקח את המסלול ב20.6 ובאותו יום או למחרת פרסמו את המדד והוא קפץ נגיד ב1 אחוז
אתה תדרש לשלם את כל העליה שלו
ולפעמים גם שאתה מתכנן להחזיר באותו היום, פתאום לא תופסים את המוקד או תקלה או יצא על סוף שבוע וזה מתארך קצת...

לא בטוח שאתה יכול לקחת את הפיתוי בסוף, אולי כן
פשוט לא בטוח שיאפשרו לך לקחת את הפריים לפני שתיקח את הפיתוי
כי אז במקום נגיד 45 אחוז בפריים זמנית אתה תיהיה ב60 אחוז נניח שזה לא מה שהבנק רוצה
אם באמת הוא מאפשר לך את זה, אז אל תיקח את הפיתוי בסוף
ואז נשאלת השאלה אם בכלל הפיתוי עזר בכלל במשהו לחישובים

קבלן בשוברים והשתמש במסלול פיתוי ויכול לומר לנו מניסיונו מה הבנק נותן ומה לא? אם הבנק יחייב אותי למשוך מכל מסלול בשווה יוצא ששנתיים עד סיום הבנייה אני אשלם את הריבית הגבוהה של הפיתוי...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
D מחיר למשתכן - הסוף? (ותכנית חדשה בפריפריה) שוק ההון 0
ד לקרוא את הארכיון מהתחלה ועד הסוף ? שוק ההון 6
ת קראתי את כל הבלוג של הסולידית מההתחלה ועד הסוף במהלך סגר הקורונה אוף טופיק 2
ח מה שרואים בשפיץ של הסוף זה "המפולת" בשווקים יומני מסע אישיים 26
oz1987 הסוף לגביית מס יתר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
G הסוף לטיעון "רשת הביטחון" של קרן פנסיה בסביבת ריבית אפסית? שוק ההון 1
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
אגוז_קוקוס מעבר למסלול פנסיה עם יתרת נכסים נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ש התלבטות האם לעבור בפנסיה למסלול s&p 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
C מעבר למסלול פנסיה "בטוח" לפני תיקון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
אשר מסלול אופטימלי למסלול פיתוי נדל"ן 3
T דמי ניהול סבירים למסלול SP500 בקופת גמל? -התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס לחזור למסלול תואר שני אחרי עבודה התפתחות אישית 4
adisolo מעבר למסלול סנופי קופת גמל שוק ההון 0
A דעות והערות למעבר למסלול מחקי מדד שוק ההון 19
B גוף הפנסיה שייך את החשבון שלי למסלול שגוי והפסדתי תשואה. למי לפנות? צרכנות פיננסית 4
T למה פתאום ההמלצות לעבור למסלול צמוד מדד? שוק ההון 4
ר שאלת מתחיל בנוגע למסלול קרן/רצף שוק ההון 1
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
לא חשוב שמות עזרה| פענוח תעודת זהות בנקאית ושיקול מעבר למסלול עמלות עו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
קורא הדוק מעבר ממסלול למסלול במוצר פנסיוני - מי סופג את העלויות שוק ההון 4
פורומיסט העברת קה"ש מ-IRA למסלול מנוהל? שוק ההון 31
פשוט ניוד למסלול חדש - הוצאות נהול השקעות צרכנות פיננסית 4
H העברת קופת גמל למסלול אחר צרכנות פיננסית 31
S אסטרטגיה למסלול פנסיה שוק ההון 3
D רוצה לעביר קה"ש למסלול-IRA. כמה שאלות שוק ההון 3
J חיסרון למסלול קרן פנסיה לפי גיל צרכנות פיננסית 3
0 העברת הקופות הפטורות ממס למסלול 100% מנייתי שוק ההון 14
השכמה מאוחרת פיתוי הרילוקיישן פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 116
R התלבטות לגבי אחוזי מימון במשכנתא ומסלול פיתוי נדל"ן 8
S מסלול פיתוי - שאלות לפני ביצוע נדל"ן 9
D איך לסגור מסלול פיתוי בזול? צרכנות פיננסית 10