• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנחה מיסים ביישובים מסויימים

katon

משתמש רגיל
דירוג
73
אני מחפש מידע על יישובים שמקבלים הנחנה במיסים. .
עלו לי כמה שאלות שאולי אפשר לדון עליהן כאן:

1) מה הפער בין משכורת ממוצעת במרכז הארץ לבין יישובים שמקבלים הנחה במיסים. ?

2) רשימת יישובים שמקבלים הנחה מתעדכנת כל שנה. איך המגמה של אחוז ההנחה לאורך הזמן ביישובים השונים? תמיד יורדים לאורך השנים?

3) יש אפשרות שזוג יקבל קיזוז (ממוצע) מבחינת הכנסה נטו בין אם הוא מתפרנס ביישוב עם הנחה לעומת אם הוא מתפרנס במרכז ? הכוונה אם הפער במשכורת בין אזור גיאוגרפי שונה יכול להיות מקוזז ע''י הנחות המס.

4) כל השאלות הנ''ל עבור עבודות בתור מהנדסים

5) כל השאלות הנ''ל עבור עבודות אחרות לא בהכרח של מהנדסים

***הערה : אני מנסה לא להתחשב בעבודות הייטק שמאוד מפורסמות בשנים אחרונות כמו סייבר או אינטרנט מסויימות שרחוקות מאוד מאוד ממשכורות ממוצע וגם אין אותם כמעט בפריפריה.

מה הפער בין משכורת ממוצעת במרכז הארץ לבין יישובים שמקבלים הנחה במיסים. ?
אם אתה רוצה תשובה בשבילך, אין לך צורך בממוצעים. תבדוק לגבי העיסוק האישי שלך את ההבדל. כמו-כן, נדמה לי שגם ההתנחלויות התחילו לקבל הנחות ואז אולי אפילו תוכל להמשיך לעבוד במרכז במשכורת גבוהה (מאריאל אתה חצי שעה בת"א). ההנחה היא לפי מקום המגורים ולא לפי מקום הפרנסה.
איך המגמה של אחוז ההנחה לאורך הזמן ביישובים השונים? תמיד יורדים לאורך השנים?
יש לכאן או לכאן. אני גרתי בישוב עם 15% הנחה שירד ל-13% אבל נדמה לי שבקריית שמונה העלו את גובה ההנחה במשך השנים.
יש אפשרות שזוג יקבל קיזוז (ממוצע) מבחינת הכנסה נטו בין אם הוא מתפרנס ביישוב עם הנחה לעומת אם הוא מתפרנס במרכז ? הכוונה אם הפער במשכורת בין אזור גיאוגרפי שונה יכול להיות מקוזז ע''י הנחות המס.
זה תלוי בפער הראשוני של ההשתכרות אבל בהחלט יתכן. חישוב ההנחה הזאת הוא מאד נדיב. לא מחשבים את המס שאתה צריך לשלם ואז מפחיתים את אחוז ההנחה. ההנחה היא מסכום ההשתכרות ברוטו ואת הסכום הזה מפחיתים ממס הכנסה (לפחות זה היה כך בתקופתי). מצד שני יש הגבלה על השכר לצורך ההנחה הזאת. למעשה, רוב האנשים בפריפריה בכלל לא נהנים מההטבה הזאת כי הם מלכתחילה לא מגיעים לחבות מס.

אני מחפש מידע על יישובים שמקבלים הנחנה במיסים. .
עלו לי כמה שאלות שאולי אפשר לדון עליהן כאן:

1) מה הפער בין משכורת ממוצעת במרכז הארץ לבין יישובים שמקבלים הנחה במיסים. ?

2) רשימת יישובים שמקבלים הנחה מתעדכנת כל שנה. איך המגמה של אחוז ההנחה לאורך הזמן ביישובים השונים? תמיד יורדים לאורך השנים?

3) יש אפשרות שזוג יקבל קיזוז (ממוצע) מבחינת הכנסה נטו בין אם הוא מתפרנס ביישוב עם הנחה לעומת אם הוא מתפרנס במרכז ? הכוונה אם הפער במשכורת בין אזור גיאוגרפי שונה יכול להיות מקוזז ע''י הנחות המס.

4) כל השאלות הנ''ל עבור עבודות בתור מהנדסים

5) כל השאלות הנ''ל עבור עבודות אחרות לא בהכרח של מהנדסים

***הערה : אני מנסה לא להתחשב בעבודות הייטק שמאוד מפורסמות בשנים אחרונות כמו סייבר או אינטרנט מסויימות שרחוקות מאוד מאוד ממשכורות ממוצע וגם אין אותם כמעט בפריפריה.

תשובות כמעט לכל מה ששאלת נמצאות כאן (כל-זכות)

לא הבנתי למה לא להתחשב במקצועות מסויימים לצורך המחקר שלך.
יש עוד מקצועות, בחלקם שכר גבוה מאד, בהם מקבלים הטבות בפריפריה אך לא דרך מס הכנסה.

לא הבנתי למה לא להתחשב במקצועות מסויימים לצורך המחקר שלך.
יש עוד מקצועות, בחלקם שכר גבוה מאד, בהם מקבלים הטבות בפריפריה אך לא דרך מס הכנסה.
אפשר קצת פרטים ?

אפשר קצת פרטים ?
ראה למשל:
http://www.negev.mod.gov.il/FAMILYINFO/RESIDENCE/GENERALBENEFITS/Pages/default.aspx
http://www.israel-surgery.org.il/primarypresentationdoctorsagreement.pdf
קבע ורופאים אלו דוגמאות ידועות של גופים גדולים. אני מניח שגם חברות קטנות יותר משלמות יותר כשהן רוצות לפתח מרכז פריפריאלי, אבל אין לי מידע מבוסס על כך.

אגב, אם מדובר על אזור קריית שמונה (ראיתי תגובה שלך בשרשור אחר) אז יש שם את מכון המו"פ מיג"ל ויש את פארק התעשייה תל-חי ואפשר לבדוק גם במפעלי הקיבוצים בסביבה. רק שתדע לך שהטבות המס האלו נועדו קודם כל בדיוק לאנשים כמוך כדי שיבחרו לעבור לפריפריה ולחזק אותה.

זה מחקר אישי או שאתה שוקל לעבור?

זאת דעה לא פופולרית בישראל, מכל מיני סיבות, אבל לדעתי "הפריפריה" זה קונספט נפסד. למדינה ולמי שגר שם.

ועידוד אנשים לעבור הוא איוולת
גם מחקר אישי וגם שוקל לעבור וגם גרתי בפריפריה בארץ וגם גרתי במטרופוליס בעיר של 15 מיליון איש הרבה שנים.
היום אני עובד בפריפריה וגר בעיר גדולה בארץ .

מה כוונתך בלא פופולרית?

הייתי רוצה שהחיבור בין האזורים הרחוקים (פריפיריה) למרכזים היה יותר טוב מבחינת תחבורה רכבבות , רכבות תחתית . אבל זה לא המצב .

למי שגר שם זה סובייקטיבי, אבל מדוע למדינה?
פוגע באיכות הסביבה
אין שרותים ציבוריים- חינוך פח, בריאות פח. תחבורה ציבורית פח.
אין תשתיות. כל הכבישים אדומים.
אין הכשרה מקצועית, וכל מיני השכלה למבוגרים. משכורות נמוכות. אין הזדמנויות תעסוקה. אין עם מי לעשות עסקים. כולם עובדים באותו מפעל כושל של פרי הגליל מגיל 19, ומפגינים ובוכים שהמדינה תציל אותם. אכלוסיות הומוגניות, מבדיוק שני סוגים. אין בטחון אישי.

למדינה -
בזבוז של הון אנושי. פגיעה ביצרנות. הוצאה עצומה על תשתיות ושרותים ציבוריים בשביל מעט מאוד אזרחים.

אורבניזציה, זה טוב, ויעיל.

---
אגב, הנ"ל גם נכון להרבה התנחלויות - "מעלה פיגועים", תושבים: 3 משפחות, 1 עז, 4 אבטשניקים.

פוגע באיכות הסביבה
אין שרותים ציבוריים- חינוך פח, בריאות פח. תחבורה ציבורית פח.
אין תשתיות. כל הכבישים אדומים.
אין הכשרה מקצועית, וכל מיני השכלה למבוגרים. משכורות נמוכות. אין הזדמנויות תעסוקה. אין עם מי לעשות עסקים. כולם עובדים באותו מפעל כושל של פרי הגליל מגיל 19, ומפגינים ובוכים שהמדינה תציל אותם. אכלוסיות הומוגניות, מבדיוק שני סוגים. אין בטחון אישי.

למדינה -
בזבוז של הון אנושי. פגיעה ביצרנות. הוצאה עצומה על תשתיות ושרותים ציבוריים בשביל מעט מאוד אזרחים.

אורבניזציה, זה טוב, ויעיל.

---
אגב, הנ"ל גם נכון להרבה התנחלויות - "מעלה פיגועים", תושבים: 3 משפחות, 1 עז, 4 אבטשניקים.
אביע עמדה מאד לא PC אז אשתדל להזהר.
בדרך כלל כשמדברים על אינטרס המדינה, מתכוונים בעצם לאינטרס הציונות. קיימת טענה שאם לא יהיו יהודים בנגב ובגליל, נפגע אינטרס המדינה.
מי שמעוניין שיגגל על פרופ' ארנון סופר.

אביע עמדה מאד לא PC אז אשתדל להזהר.
בדרך כלל כשמדברים על אינטרס המדינה, מתכוונים בעצם לאינטרס הציונות. קיימת טענה שאם לא יהיו יהודים בנגב ובגליל, נפגע אינטרס המדינה.
מי שמעוניין שיגגל על פרופ' ארנון סופר.
ארנון סופר, מאז שנולד, באופן קבוע חוזה שבעוד 20 שנה מדינת ישראל תושמד בקטקליזמה דמוגרפית. בינתיים המגמה התהפכה.

יכול להיות שאתה צודק.. וציונות והכל....

מצד שני, מסכנים העולים, במיוחד המזרחים, שזרקו אותם בפריפריה. ומסכנה המדינה שהקיבוצניקים סוחטים ממנה אדמות ותקציבים.

@אנון נימוס , לא התעצבן עדיין היום.

משפחתי עלתה לארץ. ואחד הדברים החכמים שההורים שלי עשו, היה להימנע מההטבות שנתנו לעולים אשר נשלחו לפריפריה. והורי עבדו קשה, וחיינו בתנאים יותר קשים, בשביל לגור במרכז. ואין לי ספק, שזה תרם לכך שהורי השתלבו טוב מבחינה תעסוקתית, לכך שאני זכיתי ללמוד בבתי ספר טובים, ולהשתלב גם כן.

מצד שני, מסכנים העולים, במיוחד המזרחים, שזרקו אותם בפריפריה. ומסכנה המדינה שהקיבוצניקים סוחטים ממנה אדמות ותקציבים.

@אנון נימוס , לא התעצבן עדיין היום.
אין עצבים, ראית את לול, כל דור מסכן ודפוק ומגיע לו
תסמונת הפזמניק

גם המשפחה שלי נזרקה לעיירת פיתוח וגם הם הפריחו את השממה, רק שקראו לזה פועלי דחק בקק"ל ולא גדוד העבודה על שם יוסף טרומפלדור
והם השקיעו את מרבית מאמצם לעבור לשכונת עולים מצוקמקת במרכז בדירת עמידר עד שהצליחו לאגור כסף כדי לעבור לשכונה רגילה באותה עיר, וזה לקח להם כמעט 15 שנים.

העבר מת, עד יש לי תוכנית למכונת זמן שתתקן את העבר אבל אין לי זמן בין העבודות לגמור אותה ...
בינתיים רק העתיד הוא בר שינוי.

ואני בהחלט חושב שכדי להקים את המדינה היה צריך להיות יזם, ויזם אינו אדם דמוקרטי, אז בן גוריון ידע מה היהודים צריכים, והיה מוכן גם להקריב ٪1 מהתושבים היהודים בא"י כדי להקים מדינה, אבל מה שהיה נכון ב
30 השנים הראשונות צריך לעבור מהעולם
*** עריכה טעיתי באחוזים
600 אלף יהודים חיו בן הירדן לים ב47 מתוכם 6000 נהרגו כלוחמים בקרבות מלחמת העצמאות
עדיין בהתחשב בעלילות אותם שנים זה פחות מ 6 מליון אזרחים יהודים מגיל 0 עד 100

נערך לאחרונה ב:
היום אני עובד בפריפריה וגר בעיר גדולה בארץ .
זה לכאורה להפסיד פעמיים, לגור במקום ללא הטבות מס ולהרוויח משכורת של פריפריה...
(ואתעלם הפעם משונא הפריפריה שכתב למעלה)

אולי לא ידעת, אבל יש כרונולוגיה הפוכה. הקיבוצים קמו עשרות שנים לפני המדינה. הם קנו את האדמות ואחר-כך העבירו לקק"ל (כי כקומוניסטים הם לא רצו בעלות). אז עכשיו האדמות רשומות על שם המדינה והקיבוצניקים הם הנבלים בסיפור, במיוחד בסיפור של העולה החדש ששיכתבו לו קצת...
הקיבוצניקים בחרו להיזרק במקומות שוממים וביצתיים ולהפריח אותם. מין כזאת אידיאולוגיה מטופשת. המזרחיים באמת נזרקו ע"י המדינה למקומות שהם לא בחרו אבל יכלו להפוך את הלימון ללימונדה ובחרו שלא. (חצי אמת, המזרחיים הקימו מושבים לתפארת ויש גם ערי פיתוח שנהפכו לפנינים).

המזרחיים באמת נזרקו ע"י המדינה למקומות שהם לא בחרו אבל יכלו להפוך את הלימון ללימונדה ובחרו שלא
יש גם מזרחיים שכן הפכו את הלימון ללימונדה, במקרה אני צאצאית של חלק מהם. ויש גם אשכנזים שלא. לא כדאי לחטוא בהכללות.

אולי לא ידעת, אבל יש כרונולוגיה הפוכה. הקיבוצים קמו עשרות שנים לפני המדינה. הם קנו את האדמות ואחר-כך העבירו לקק"ל (כי כקומוניסטים הם לא רצו בעלות). אז עכשיו האדמות רשומות על שם המדינה והקיבוצניקים הם הנבלים בסיפור, במיוחד בסיפור של העולה החדש ששיכתבו לו קצת...
הקיבוצניקים בחרו להיזרק במקומות שוממים וביצתיים ולהפריח אותם. מין כזאת אידיאולוגיה מטופשת. המזרחיים באמת נזרקו ע"י המדינה למקומות שהם לא בחרו אבל יכלו להפוך את הלימון ללימונדה ובחרו שלא. (חצי אמת, המזרחיים הקימו מושבים לתפארת ויש גם ערי פיתוח שנהפכו לפנינים).
זה בסדר אני מכיר את ההיסטוריה של ההתיישבות בארץ...

זאת גם הייתה הערה שולית יחסית לשאר דברי. אין לי כוח לדיון על הקיבוצים...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הנחה במס שבח למי שמעמיד את הדירה לשכירות? פוסטים מאיכות נמוכה 0
c881 "הנחה את הרמטכ"ל "לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר" פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
ד שאלה לגבי הנחה במס רכישה לעולים נדל"ן 1
ר יש איזו הנחה קבוצתית בIB ישראל? שוק ההון 12
G דרך/מועדון שנותן הנחה על מנויים לעיתונים וכ'ו? אוף טופיק 11
E מעדיפים כרטיס טיסה ולא הנחה בדמי הניהול בפנסיה צרכנות פיננסית 8
M הנחה אפשרית בקבוצת רכישה נדל"ן 1
adamshalev קיבלתם הנחה בדמי ניהול? היא תקפה לשבע שנים צרכנות פיננסית 14
c881 לכל מי שיש חוב מול הוצל"פ/ מכיר מישהו... מבצע מהיום - 40% הנחה אוף טופיק 5
ג הנחה לביטוח רכב לסטודנט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Sinister הנחה בארנונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
yossik 50% הנחה בתחבורה ציבורים לגימלאים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S איך מדווחים מיסים מ IBKR מיסים 1
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
R איך לזהות קרן שנחשבת PFIC לענייני מיסים אמריקאים מיסים 2
T תושב חוץ ותשלום מיסים מיסים 5
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
מ תשלומי מיסים לIRS מIB מיסים 15
R מיסים עם אזרחות אמריקאית - סחר בnasdaq מיסים 3
D מיסים בinteractive. מיסים 8
A נניח שיש לי אג"ח האם עלי לשלם מיסים רק על הקופונים או גם מיסים 6
T מיסים על קופת גמל מיסים 4
deussex שאלה על החלפת דירות שניות - מיסים נדל"ן 10
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
D חומר קריאה על מיסים פוסטים מאיכות נמוכה 5
T חרדים-לא משלמים מיסים (?)/לא תורמים למדינה (?) צרכנות פיננסית 0
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
משתמש מחוק 9 מיסים ובפרט מס עזבון שוק ההון 7
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
Tsachi01 עובד כשכיר וגם כעצמאי במקביל - מיסים מיסים 4
א מיסים על דירה שניה נדל"ן 1
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
א מיסים עבור קרן השתלמות וקופות גמל להשקעה לאזרח ארה"ב מיסים 26
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
ש מיסים שדרוג דירה נדל"ן 7
M מיסים על אופציות לאזרח אמריקאי מיסים 9
ע מיסים בריטיים על חשבון בנק בבריטניה ללא תושבי בריטניה מיסים 9
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
T איך לשלם פחות מיסים אם אני לא גר בארץ מיסים 41
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
Y מיסים בהשקעה בwall street דרך מיטב דש מיסים 1
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה