• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנחה מיסים ביישובים מסויימים

בטוח שהתכוונת לצטט אותי?
כן. ניסית לקרוא כפי ששאלתי?
ההחרמה הכלכלית, ההכללות הלא רציונליות, הקריאה להתנהגות הדוחה "הבדל תרבותי" ואפילו ההתפארות ב"חבר מזרחי" הכל עובר וראוי לתגובה עניינית כאילו זה פוסט לגיטימי?

@גרהם
זה מאוד יפה לרשום תגובה בעלת מוסר גבוהה כשאנחנו מדברים על אידיאולוגיה וערכים וזה אפילו לא עולה כסף.
בפועל כשאתה מרוצה מעבודה של אנשים בעלי מאפיינים מסויימים ופחות מרוצה מעבודה של אנשים בעלי מאפיינים אחרים, למרות שבאמת אין קשר בין מאפיינים הנ"ל לעבודתם(הרי זה מה שהאידיאולגיה מבטיחה), למה שבכלל תפנה לקבוצה השניה?

@גרהם
זה מאוד יפה לרשום תגובה בעלת מוסר גבוהה כשאנחנו מדברים על אידיאולוגיה וערכים וזה אפילו לא עולה כסף.
בפועל כשאתה מרוצה מעבודה של אנשים בעלי מאפיינים מסויימים ופחות מרוצה מעבודה של אנשים בעלי מאפיינים אחרים, למרות שבאמת אין קשר בין מאפיינים הנ"ל לעבודתם(הרי זה מה שהאידיאולגיה מבטיחה), למה שבכלל תפנה לקבוצה השניה?
ברור. ההחרמה הכלכלית של עדות מוצדקת לגמרי. כולם מחוץ לפורום קודם מבקשים תעודת לידה של הסבתא ואחר כך חותמים.
העיקר שיש לך חבר מזרחי לספר עליו. הוא יודע שלא היית קונה ממנו מסטיק?

חד משמעי קיים ואני אשכנזי שמעדיף לא לעשות עסקים עם מזרחים, יותר מכך אני מעדיף לעשות עסקים עם כאלו שכמה שיותר דומים לי.
הסיבה לכך היא הבדלי התרבות.
לדוגמה:
כשקובעים פגישה בשעה 14:00, זה אומר 14:00 ולא 14:30 ולא 14:15 ולא 14:05. אם מאחרים אז מודיעים וזה מובן מאליו.
כשקובעים עם מזרחים אז ב14:15 הם מודיעים שהם מאחרים.כשמזרחי קובע עם מזרחי ב14:00 אז הראשון מאחר ב30 דקות, השני מאחר ב35 דקות סה"כ הפרש 5 דקות ואז מבחינתם הכל תקין. אצלי זה יהיה הפרש של 40 דקות כי אני מגיע ב13:55 כדי שחס וחלילה אף אחד לא יחכה לי.
והכי עצוב, שהמקרה הנ"ל באמת קרה לי.
כשרושמים הסכם - מבחינתי זה חקוק בסלע, אצל מזרחים זה רק דו עם נייר ועל הכל ניתן לשינוי.
וכמובן כשמבטיחים שיחזרו אליי - זה ברור מאליו שאף אחד אף פעם לא יחזור אליי. לפעמים זה מפתיע אותי שאני מופתע מזה. חייב לציין שהתופעה הזאת חוצה תרבויות.

סייג : כמובן שכל מה שרשום למעלה היא הכללה חסרת פרופורציות ויצא לי לפגוש הרבה סוגי אנשים ובין היתר מזרחים שהם יותר דייקנים ממני. ואם הייתי בן אדם טוב ומוסרי אז הייתי נותן הזדמנות שווה לכל אחד ודבר האחרון שהייתי עושה זה לקבל החלטות על סמך מוצא של סבאים. אבל אין לי מספיק זמן, עצבים וכסף לשקול כל החלטה באופן רציונלי ולא לעשות קיצורי דרך. בסופו של דבר - לצערי ומנסיון השיקולים ההזויים האלו עובדים.
מהניסיון שלי ההכללות האלה מנותקות מהמציאות.

ההחרמה הכלכלית של עדות מוצדקת לגמרי.
אף פעם לא טענתי שזה מוצדק, אף פעם לא טענתי שזה נכון ואמור להיות ככה. אבל אם זה ככה, אולי באמת יש סיבה לזה? מעבר למקום הולדת של סבים.

העיקר שיש לך חבר מזרחי לספר עליו. הוא יודע שלא היית קונה ממנו מסטיק?
מזל שכל העסקים מסתכמים במסחר במסטיקים בין חברים.

מהניסיון שלי ההכללות האלה מנותקות מהמציאות.
ומנסיון שלי - לא. מה נעשה?

אף פעם לא טענתי שזה מוצדק, אף פעם לא טענתי שזה נכון ואמור להיות ככה. אבל אם זה ככה, אולי באמת יש סיבה לזה? מעבר למקום הולדת של סבים.
טוב שאתה מסכים שההחרמה שלך לא מוצדקת. ברור שיש סיבה להחרמה וקוראים לה גזענות. לא מקובל במטה ה21.

ומנסיון שלי - לא. מה נעשה?
כלום. בכנות דייקנות לא ממש מעניינת אותי אצל מי שאני עושה איתו עסקים.

מעניינים אותי יושרה, אמינות, ואינטליגנציה. ומהניסיון שלי בני כל העדות מפוזרים בקטגוריות האלה על פני כל הסקלה. גם כל הקטע עם "תרבות" לא רלוונטי למי שנולד והתחנך פה...

ברור שיש סיבה להחרמה וקוראים לה גזענות
אנחנו בבעיה , אני מזהה דפוס שחוזר על עצמו ומפריע לי. ואתה קורא לזה גזענות.

גם כל הקטע עם "תרבות" לא רלוונטי למי שנולד והתחנך פה...
אני לא יודע אם התכוונת למה שהבנתי, אבל המשפט הזה ממש הצחיק אותי :lol:

אנחנו בבעיה , אני מזהה דפוס שחוזר על עצמו ומפריע לי. ואתה קורא לזה גזענות.
אכן זו המשמעות של החרמה כלכלית על רקע מוצא. קשה לשרש בעיה כזו בפורום.
נסה למצוא חבר עם דעות מתקדמות משלך שיתן לך פרספקטיבה על עומק הבעיה. נסה לחשוב איך היית מרגיש אם היו דוחים על הסף מועמדות שלך לעבודה על רקע מקום הלידה של סהתך.

נערך לאחרונה ב:
אכן זו המשמעות של החרמה כלכלית על רקע מוצא. קשה לשרש בעיה כזו בפורום.
אני חושבת שהוא פחות מתכוון למוצא ויותר להלך הרוח התרבותי. הטעות היא לחשוב שאחרי 3-4 דורות בארץ יש הבדל מהותי בין האנשים. כמו שאנשים נדחפים בתור כאן או נותנים עצות בלי שהתבקשו או נוסעים כמו אידיוטים, או מתגזענים על פארש- תמצא אותם בכל הצבעים והצורות... הייתי מציעה לסטטיסטיקן בשנקל לחפש את חבריו בגרמניה או שוויץ. אולי שם יש עדיין רוב לבני מינו המדייקים בזמן.

אני חושבת שהוא פחות מתכוון למוצא ויותר להלך הרוח התרבותי. הטעות היא לחשוב שאחרי 3-4 דורות בארץ יש הבדל מהותי בין האנשים. כמו שאנשים נדחפים בתור כאן או נותנים עצות בלי שהתבקשו או נוסעים כמו אידיוטים, או מתגזענים על פארש- תמצא אותם בכל הצבעים והצורות... הייתי מציעה לסטטיסטיקן בשנקל לחפש את חבריו בגרמניה או שוויץ. אולי שם יש עדיין רוב לבני מינו המדייקים בזמן.
אני פחות סלחן ממך לגבי גזענות.
הוא ציין שיש מזרחים דייקנים, אמר שהוא מבין שהוא לא רציונלי ועדיין המסקנה היא חרם כלכלי כל עסקים של מזרחים.
אני בספק אם בגרמניה אושוויץ יש סובלנות לאנשים שעושים חרם לפי מוצא בעל הבית.

חד משמעי קיים ואני אשכנזי שמעדיף לא לעשות עסקים עם מזרחים, יותר מכך אני מעדיף לעשות עסקים עם כאלו שכמה שיותר דומים לי.
הסיבה לכך היא הבדלי התרבות.
לדוגמה:
כשקובעים פגישה בשעה 14:00, זה אומר 14:00 ולא 14:30 ולא 14:15 ולא 14:05. אם מאחרים אז מודיעים וזה מובן מאליו.
כשקובעים עם מזרחים אז ב14:15 הם מודיעים שהם מאחרים.כשמזרחי קובע עם מזרחי ב14:00 אז הראשון מאחר ב30 דקות, השני מאחר ב35 דקות סה"כ הפרש 5 דקות ואז מבחינתם הכל תקין. אצלי זה יהיה הפרש של 40 דקות כי אני מגיע ב13:55 כדי שחס וחלילה אף אחד לא יחכה לי.
והכי עצוב, שהמקרה הנ"ל באמת קרה לי.
כשרושמים הסכם - מבחינתי זה חקוק בסלע, אצל מזרחים זה רק דו עם נייר ועל הכל ניתן לשינוי.
וכמובן כשמבטיחים שיחזרו אליי - זה ברור מאליו שאף אחד אף פעם לא יחזור אליי. לפעמים זה מפתיע אותי שאני מופתע מזה. חייב לציין שהתופעה הזאת חוצה תרבויות.

סייג : כמובן שכל מה שרשום למעלה היא הכללה חסרת פרופורציות ויצא לי לפגוש הרבה סוגי אנשים ובין היתר מזרחים שהם יותר דייקנים ממני. ואם הייתי בן אדם טוב ומוסרי אז הייתי נותן הזדמנות שווה לכל אחד ודבר האחרון שהייתי עושה זה לקבל החלטות על סמך מוצא של סבאים. אבל אין לי מספיק זמן, עצבים וכסף לשקול כל החלטה באופן רציונלי ולא לעשות קיצורי דרך. בסופו של דבר - לצערי ומנסיון השיקולים ההזויים האלו עובדים.

תגובה גזענית, ומטופשת, מוזר שזה עובר כל כך מתחת לרדאר פה.
מטופשת - בגלל שאתה מנסה להסיק מהחוויות שלך מול מספר אנשים, שאולי מושפעות מסוג עסק מסוים או איזור וכו' על כל האנשים מטווח נרחב של מוצאים .
מניסיוני, ככל שבן אדם מכליל ודעתן וצעקן יותר, רמת האינטליגנציה שלו נמוכה יותר.

מציע לך לעבור את המבחן ש @מרק עוגיות הביאה:
נכון, יכול להיות שזה מקרי. אני חושבת שהנתונים במקרה הזה נוטים יותר לכיוון אחר.

אני מאמינה לך שזה מה שאתה חושב. זה גם מה שאני חושבת על מקום העבודה שלי ועל התפקיד שלי כמראיינת/מסננת במגוון מקומות בהווה ובעבר. אבל המציאות היא שגם כשאנחנו חושבים כך זה לא בהכרח נכון. יש לנו הטיות לא מודעות שיכולות לגרום לנו להפלות גם כשאנחנו חושבים שאנחנו הכי הוגנים בעולם.

למי שלא מכיר, הנה מבחן מאלף שמאפשר לכם לבדוק את ההטיות הבלתי מודעות שלכם:
https://implicit.harvard.edu/implicit/takeatest.html

תעדכן אותנו בתוצאות

חייב להגיד שזה מרגיש חרטא .

המבחן המדויק יותר מבין השניים הוא ה-IAT (מבחן האסוציאציות). אלו התוצאות שלך ב-IAT:
לפי התוצאות, יש לך העדפה אוטומטית קלה לאשכנזים על-פני מזרחים.

מבחן חדש יותר ומהימן מעט פחות הוא ה-SPF (מטלת ארבע הפינות). אלו התוצאות שלך ב-SPF:
לפי התוצאות, יש לך העדפה אוטומטית חזקה לאשכנזים על-פני מזרחים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הנחה במס שבח למי שמעמיד את הדירה לשכירות? פוסטים מאיכות נמוכה 0
c881 "הנחה את הרמטכ"ל "לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר" פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
ד שאלה לגבי הנחה במס רכישה לעולים נדל"ן 1
ר יש איזו הנחה קבוצתית בIB ישראל? שוק ההון 12
G דרך/מועדון שנותן הנחה על מנויים לעיתונים וכ'ו? אוף טופיק 11
E מעדיפים כרטיס טיסה ולא הנחה בדמי הניהול בפנסיה צרכנות פיננסית 8
M הנחה אפשרית בקבוצת רכישה נדל"ן 1
adamshalev קיבלתם הנחה בדמי ניהול? היא תקפה לשבע שנים צרכנות פיננסית 14
c881 לכל מי שיש חוב מול הוצל"פ/ מכיר מישהו... מבצע מהיום - 40% הנחה אוף טופיק 5
ג הנחה לביטוח רכב לסטודנט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Sinister הנחה בארנונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
yossik 50% הנחה בתחבורה ציבורים לגימלאים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S איך מדווחים מיסים מ IBKR מיסים 1
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
R איך לזהות קרן שנחשבת PFIC לענייני מיסים אמריקאים מיסים 2
T תושב חוץ ותשלום מיסים מיסים 5
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
מ תשלומי מיסים לIRS מIB מיסים 15
R מיסים עם אזרחות אמריקאית - סחר בnasdaq מיסים 3
D מיסים בinteractive. מיסים 8
A נניח שיש לי אג"ח האם עלי לשלם מיסים רק על הקופונים או גם מיסים 6
T מיסים על קופת גמל מיסים 4
deussex שאלה על החלפת דירות שניות - מיסים נדל"ן 10
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
D חומר קריאה על מיסים פוסטים מאיכות נמוכה 5
T חרדים-לא משלמים מיסים (?)/לא תורמים למדינה (?) צרכנות פיננסית 0
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
משתמש מחוק 9 מיסים ובפרט מס עזבון שוק ההון 7
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
Tsachi01 עובד כשכיר וגם כעצמאי במקביל - מיסים מיסים 4
א מיסים על דירה שניה נדל"ן 1
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
א מיסים עבור קרן השתלמות וקופות גמל להשקעה לאזרח ארה"ב מיסים 26
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
ש מיסים שדרוג דירה נדל"ן 7
M מיסים על אופציות לאזרח אמריקאי מיסים 9
ע מיסים בריטיים על חשבון בנק בבריטניה ללא תושבי בריטניה מיסים 9
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
T איך לשלם פחות מיסים אם אני לא גר בארץ מיסים 41
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
Y מיסים בהשקעה בwall street דרך מיטב דש מיסים 1
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה