הנחה מיסים ביישובים מסויימים

katon

משתמש ותיק
דירוג
71
אני מחפש מידע על יישובים שמקבלים הנחנה במיסים. .
עלו לי כמה שאלות שאולי אפשר לדון עליהן כאן:

1) מה הפער בין משכורת ממוצעת במרכז הארץ לבין יישובים שמקבלים הנחה במיסים. ?

2) רשימת יישובים שמקבלים הנחה מתעדכנת כל שנה. איך המגמה של אחוז ההנחה לאורך הזמן ביישובים השונים? תמיד יורדים לאורך השנים?

3) יש אפשרות שזוג יקבל קיזוז (ממוצע) מבחינת הכנסה נטו בין אם הוא מתפרנס ביישוב עם הנחה לעומת אם הוא מתפרנס במרכז ? הכוונה אם הפער במשכורת בין אזור גיאוגרפי שונה יכול להיות מקוזז ע''י הנחות המס.

4) כל השאלות הנ''ל עבור עבודות בתור מהנדסים

5) כל השאלות הנ''ל עבור עבודות אחרות לא בהכרח של מהנדסים

***הערה : אני מנסה לא להתחשב בעבודות הייטק שמאוד מפורסמות בשנים אחרונות כמו סייבר או אינטרנט מסויימות שרחוקות מאוד מאוד ממשכורות ממוצע וגם אין אותם כמעט בפריפריה.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
10,399
מה הפער בין משכורת ממוצעת במרכז הארץ לבין יישובים שמקבלים הנחה במיסים. ?
אם אתה רוצה תשובה בשבילך, אין לך צורך בממוצעים. תבדוק לגבי העיסוק האישי שלך את ההבדל. כמו-כן, נדמה לי שגם ההתנחלויות התחילו לקבל הנחות ואז אולי אפילו תוכל להמשיך לעבוד במרכז במשכורת גבוהה (מאריאל אתה חצי שעה בת"א). ההנחה היא לפי מקום המגורים ולא לפי מקום הפרנסה.
איך המגמה של אחוז ההנחה לאורך הזמן ביישובים השונים? תמיד יורדים לאורך השנים?
יש לכאן או לכאן. אני גרתי בישוב עם 15% הנחה שירד ל-13% אבל נדמה לי שבקריית שמונה העלו את גובה ההנחה במשך השנים.
יש אפשרות שזוג יקבל קיזוז (ממוצע) מבחינת הכנסה נטו בין אם הוא מתפרנס ביישוב עם הנחה לעומת אם הוא מתפרנס במרכז ? הכוונה אם הפער במשכורת בין אזור גיאוגרפי שונה יכול להיות מקוזז ע''י הנחות המס.
זה תלוי בפער הראשוני של ההשתכרות אבל בהחלט יתכן. חישוב ההנחה הזאת הוא מאד נדיב. לא מחשבים את המס שאתה צריך לשלם ואז מפחיתים את אחוז ההנחה. ההנחה היא מסכום ההשתכרות ברוטו ואת הסכום הזה מפחיתים ממס הכנסה (לפחות זה היה כך בתקופתי). מצד שני יש הגבלה על השכר לצורך ההנחה הזאת. למעשה, רוב האנשים בפריפריה בכלל לא נהנים מההטבה הזאת כי הם מלכתחילה לא מגיעים לחבות מס.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
9,977
אני מחפש מידע על יישובים שמקבלים הנחנה במיסים. .
עלו לי כמה שאלות שאולי אפשר לדון עליהן כאן:

1) מה הפער בין משכורת ממוצעת במרכז הארץ לבין יישובים שמקבלים הנחה במיסים. ?

2) רשימת יישובים שמקבלים הנחה מתעדכנת כל שנה. איך המגמה של אחוז ההנחה לאורך הזמן ביישובים השונים? תמיד יורדים לאורך השנים?

3) יש אפשרות שזוג יקבל קיזוז (ממוצע) מבחינת הכנסה נטו בין אם הוא מתפרנס ביישוב עם הנחה לעומת אם הוא מתפרנס במרכז ? הכוונה אם הפער במשכורת בין אזור גיאוגרפי שונה יכול להיות מקוזז ע''י הנחות המס.

4) כל השאלות הנ''ל עבור עבודות בתור מהנדסים

5) כל השאלות הנ''ל עבור עבודות אחרות לא בהכרח של מהנדסים

***הערה : אני מנסה לא להתחשב בעבודות הייטק שמאוד מפורסמות בשנים אחרונות כמו סייבר או אינטרנט מסויימות שרחוקות מאוד מאוד ממשכורות ממוצע וגם אין אותם כמעט בפריפריה.

תשובות כמעט לכל מה ששאלת נמצאות כאן (כל-זכות)

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,409
לא הבנתי למה לא להתחשב במקצועות מסויימים לצורך המחקר שלך.
יש עוד מקצועות, בחלקם שכר גבוה מאד, בהם מקבלים הטבות בפריפריה אך לא דרך מס הכנסה.

katon

משתמש ותיק
דירוג
71
לא הבנתי למה לא להתחשב במקצועות מסויימים לצורך המחקר שלך.
יש עוד מקצועות, בחלקם שכר גבוה מאד, בהם מקבלים הטבות בפריפריה אך לא דרך מס הכנסה.
אפשר קצת פרטים ?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,409
אפשר קצת פרטים ?
ראה למשל:
http://www.negev.mod.gov.il/FAMILYINFO/RESIDENCE/GENERALBENEFITS/Pages/default.aspx
http://www.israel-surgery.org.il/primarypresentationdoctorsagreement.pdf
קבע ורופאים אלו דוגמאות ידועות של גופים גדולים. אני מניח שגם חברות קטנות יותר משלמות יותר כשהן רוצות לפתח מרכז פריפריאלי, אבל אין לי מידע מבוסס על כך.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
10,399
אגב, אם מדובר על אזור קריית שמונה (ראיתי תגובה שלך בשרשור אחר) אז יש שם את מכון המו"פ מיג"ל ויש את פארק התעשייה תל-חי ואפשר לבדוק גם במפעלי הקיבוצים בסביבה. רק שתדע לך שהטבות המס האלו נועדו קודם כל בדיוק לאנשים כמוך כדי שיבחרו לעבור לפריפריה ולחזק אותה.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,050
זה מחקר אישי או שאתה שוקל לעבור?

זאת דעה לא פופולרית בישראל, מכל מיני סיבות, אבל לדעתי "הפריפריה" זה קונספט נפסד. למדינה ולמי שגר שם.

ועידוד אנשים לעבור הוא איוולת

katon

משתמש ותיק
דירוג
71
זה מחקר אישי או שאתה שוקל לעבור?

זאת דעה לא פופולרית בישראל, מכל מיני סיבות, אבל לדעתי "הפריפריה" זה קונספט נפסד. למדינה ולמי שגר שם.

ועידוד אנשים לעבור הוא איוולת
גם מחקר אישי וגם שוקל לעבור וגם גרתי בפריפריה בארץ וגם גרתי במטרופוליס בעיר של 15 מיליון איש הרבה שנים.
היום אני עובד בפריפריה וגר בעיר גדולה בארץ .

מה כוונתך בלא פופולרית?

הייתי רוצה שהחיבור בין האזורים הרחוקים (פריפיריה) למרכזים היה יותר טוב מבחינת תחבורה רכבבות , רכבות תחתית . אבל זה לא המצב .

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,050
למי שגר שם זה סובייקטיבי, אבל מדוע למדינה?
פוגע באיכות הסביבה
אין שרותים ציבוריים- חינוך פח, בריאות פח. תחבורה ציבורית פח.
אין תשתיות. כל הכבישים אדומים.
אין הכשרה מקצועית, וכל מיני השכלה למבוגרים. משכורות נמוכות. אין הזדמנויות תעסוקה. אין עם מי לעשות עסקים. כולם עובדים באותו מפעל כושל של פרי הגליל מגיל 19, ומפגינים ובוכים שהמדינה תציל אותם. אכלוסיות הומוגניות, מבדיוק שני סוגים. אין בטחון אישי.

למדינה -
בזבוז של הון אנושי. פגיעה ביצרנות. הוצאה עצומה על תשתיות ושרותים ציבוריים בשביל מעט מאוד אזרחים.

אורבניזציה, זה טוב, ויעיל.

---
אגב, הנ"ל גם נכון להרבה התנחלויות - "מעלה פיגועים", תושבים: 3 משפחות, 1 עז, 4 אבטשניקים.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,409
פוגע באיכות הסביבה
אין שרותים ציבוריים- חינוך פח, בריאות פח. תחבורה ציבורית פח.
אין תשתיות. כל הכבישים אדומים.
אין הכשרה מקצועית, וכל מיני השכלה למבוגרים. משכורות נמוכות. אין הזדמנויות תעסוקה. אין עם מי לעשות עסקים. כולם עובדים באותו מפעל כושל של פרי הגליל מגיל 19, ומפגינים ובוכים שהמדינה תציל אותם. אכלוסיות הומוגניות, מבדיוק שני סוגים. אין בטחון אישי.

למדינה -
בזבוז של הון אנושי. פגיעה ביצרנות. הוצאה עצומה על תשתיות ושרותים ציבוריים בשביל מעט מאוד אזרחים.

אורבניזציה, זה טוב, ויעיל.

---
אגב, הנ"ל גם נכון להרבה התנחלויות - "מעלה פיגועים", תושבים: 3 משפחות, 1 עז, 4 אבטשניקים.
אביע עמדה מאד לא PC אז אשתדל להזהר.
בדרך כלל כשמדברים על אינטרס המדינה, מתכוונים בעצם לאינטרס הציונות. קיימת טענה שאם לא יהיו יהודים בנגב ובגליל, נפגע אינטרס המדינה.
מי שמעוניין שיגגל על פרופ' ארנון סופר.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,050
אביע עמדה מאד לא PC אז אשתדל להזהר.
בדרך כלל כשמדברים על אינטרס המדינה, מתכוונים בעצם לאינטרס הציונות. קיימת טענה שאם לא יהיו יהודים בנגב ובגליל, נפגע אינטרס המדינה.
מי שמעוניין שיגגל על פרופ' ארנון סופר.
ארנון סופר, מאז שנולד, באופן קבוע חוזה שבעוד 20 שנה מדינת ישראל תושמד בקטקליזמה דמוגרפית. בינתיים המגמה התהפכה.

יכול להיות שאתה צודק.. וציונות והכל....

מצד שני, מסכנים העולים, במיוחד המזרחים, שזרקו אותם בפריפריה. ומסכנה המדינה שהקיבוצניקים סוחטים ממנה אדמות ותקציבים.

@אנון נימוס , לא התעצבן עדיין היום.

משפחתי עלתה לארץ. ואחד הדברים החכמים שההורים שלי עשו, היה להימנע מההטבות שנתנו לעולים אשר נשלחו לפריפריה. והורי עבדו קשה, וחיינו בתנאים יותר קשים, בשביל לגור במרכז. ואין לי ספק, שזה תרם לכך שהורי השתלבו טוב מבחינה תעסוקתית, לכך שאני זכיתי ללמוד בבתי ספר טובים, ולהשתלב גם כן.

אנון נימוס

משתמש בכיר
דירוג
2,444
מצד שני, מסכנים העולים, במיוחד המזרחים, שזרקו אותם בפריפריה. ומסכנה המדינה שהקיבוצניקים סוחטים ממנה אדמות ותקציבים.

@אנון נימוס , לא התעצבן עדיין היום.
אין עצבים, ראית את לול, כל דור מסכן ודפוק ומגיע לו
תסמונת הפזמניק

גם המשפחה שלי נזרקה לעיירת פיתוח וגם הם הפריחו את השממה, רק שקראו לזה פועלי דחק בקק"ל ולא גדוד העבודה על שם יוסף טרומפלדור
והם השקיעו את מרבית מאמצם לעבור לשכונת עולים מצוקמקת במרכז בדירת עמידר עד שהצליחו לאגור כסף כדי לעבור לשכונה רגילה באותה עיר, וזה לקח להם כמעט 15 שנים.

העבר מת, עד יש לי תוכנית למכונת זמן שתתקן את העבר אבל אין לי זמן בין העבודות לגמור אותה ...
בינתיים רק העתיד הוא בר שינוי.

ואני בהחלט חושב שכדי להקים את המדינה היה צריך להיות יזם, ויזם אינו אדם דמוקרטי, אז בן גוריון ידע מה היהודים צריכים, והיה מוכן גם להקריב ٪1 מהתושבים היהודים בא"י כדי להקים מדינה, אבל מה שהיה נכון ב
30 השנים הראשונות צריך לעבור מהעולם
*** עריכה טעיתי באחוזים
600 אלף יהודים חיו בן הירדן לים ב47 מתוכם 6000 נהרגו כלוחמים בקרבות מלחמת העצמאות
עדיין בהתחשב בעלילות אותם שנים זה פחות מ 6 מליון אזרחים יהודים מגיל 0 עד 100

נערך לאחרונה ב:

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
10,399
היום אני עובד בפריפריה וגר בעיר גדולה בארץ .
זה לכאורה להפסיד פעמיים, לגור במקום ללא הטבות מס ולהרוויח משכורת של פריפריה...
(ואתעלם הפעם משונא הפריפריה שכתב למעלה)

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
10,399
אולי לא ידעת, אבל יש כרונולוגיה הפוכה. הקיבוצים קמו עשרות שנים לפני המדינה. הם קנו את האדמות ואחר-כך העבירו לקק"ל (כי כקומוניסטים הם לא רצו בעלות). אז עכשיו האדמות רשומות על שם המדינה והקיבוצניקים הם הנבלים בסיפור, במיוחד בסיפור של העולה החדש ששיכתבו לו קצת...
הקיבוצניקים בחרו להיזרק במקומות שוממים וביצתיים ולהפריח אותם. מין כזאת אידיאולוגיה מטופשת. המזרחיים באמת נזרקו ע"י המדינה למקומות שהם לא בחרו אבל יכלו להפוך את הלימון ללימונדה ובחרו שלא. (חצי אמת, המזרחיים הקימו מושבים לתפארת ויש גם ערי פיתוח שנהפכו לפנינים).

מרק עוגיות

משתמש בכיר
דירוג
4,716
המזרחיים באמת נזרקו ע"י המדינה למקומות שהם לא בחרו אבל יכלו להפוך את הלימון ללימונדה ובחרו שלא
יש גם מזרחיים שכן הפכו את הלימון ללימונדה, במקרה אני צאצאית של חלק מהם. ויש גם אשכנזים שלא. לא כדאי לחטוא בהכללות.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,050
אולי לא ידעת, אבל יש כרונולוגיה הפוכה. הקיבוצים קמו עשרות שנים לפני המדינה. הם קנו את האדמות ואחר-כך העבירו לקק"ל (כי כקומוניסטים הם לא רצו בעלות). אז עכשיו האדמות רשומות על שם המדינה והקיבוצניקים הם הנבלים בסיפור, במיוחד בסיפור של העולה החדש ששיכתבו לו קצת...
הקיבוצניקים בחרו להיזרק במקומות שוממים וביצתיים ולהפריח אותם. מין כזאת אידיאולוגיה מטופשת. המזרחיים באמת נזרקו ע"י המדינה למקומות שהם לא בחרו אבל יכלו להפוך את הלימון ללימונדה ובחרו שלא. (חצי אמת, המזרחיים הקימו מושבים לתפארת ויש גם ערי פיתוח שנהפכו לפנינים).
זה בסדר אני מכיר את ההיסטוריה של ההתיישבות בארץ...

זאת גם הייתה הערה שולית יחסית לשאר דברי. אין לי כוח לדיון על הקיבוצים...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד שאלה לגבי הנחה במס רכישה לעולים נדל"ן 1
ר יש איזו הנחה קבוצתית בIB ישראל? שוק ההון 12
G דרך/מועדון שנותן הנחה על מנויים לעיתונים וכ'ו? אוף טופיק 11
E מעדיפים כרטיס טיסה ולא הנחה בדמי הניהול בפנסיה צרכנות פיננסית 8
M הנחה אפשרית בקבוצת רכישה נדל"ן 1
adamshalev קיבלתם הנחה בדמי ניהול? היא תקפה לשבע שנים צרכנות פיננסית 14
c881 לכל מי שיש חוב מול הוצל"פ/ מכיר מישהו... מבצע מהיום - 40% הנחה אוף טופיק 5
ג הנחה לביטוח רכב לסטודנט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Sinister הנחה בארנונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
yossik 50% הנחה בתחבורה ציבורים לגימלאים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
Y מיסים על הכנסות מניירות חו"ל לעולים חדשים בברוקר ישראלי מיסים 5
A גביית מיסים לא נכונה בתלוש מיסים 8
ק מיסים על ירושה מחו״ל מחשבון בנק של חברה. מיסים 4
G מיסים על רווחים משיווק שותפים מיסים 4
ס החזר מיסים לחיילים מיסים 12
D איך אני משלם מיסים? שוק ההון 6
פ האם אפשר לחשב בכמה הממשלה תעלה מיסים אחרי הבחירות? מיסים 18
ד מימוש הפסדי הון כדי לשלם פחות מיסים בסוף שנה מיסים 4
S מיסים לאזרח ארה"ב וישראל שוק ההון 19
D מיסים על קרן ריט נדל"ן 1
J עוסק פטור בעסק בדיגיטל- חישוב מיסים עצמי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
T שאלת מיסים של טירון בIB שוק ההון 8
A איך מחשבים כמה מיסים מרווחי הון עליי לשלם? צרכנות פיננסית 5
A שאלה לגבי מיסים על קרנות מחקות או קרנות סל: שוק ההון 7
klayhamn שאלה לגבי מיסים התפתחות אישית 34
NivGold123 איך משלמים מיסים עם IB שוק ההון 6
yossik וובינרים בנושאי מיסים לאזרחים אמריקאים אוף טופיק 4
A מיסים שוק ההון 480
W מיסים בהעברת קופת גמל שוק ההון 1
E איך לחשב מיסים על RSU מיסים 34
שיקלר מעקב אחרי תשואת האג"ח ללא מיסים שוק ההון 0
איתי הסולידי אזרחות דיגיטלית באסטוניה - לשלם רק 20% מיסים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ס התנתקות מחובת תשלום מיסים בפרישה צרכנות פיננסית 92
eivgeni תשלומי מיסים למחזיקי גרין קארד צרכנות פיננסית 1
Fitch חדש בתחום - השקעת ETF בחו"ל - מיסים, דמ"נ, המרות מט"ח וכד' שוק ההון 15
O סדר בעניין מיסים בארץ + ארה"ב שוק ההון 2
א תשלום מיסים אמריקאיים צרכנות פיננסית 11
P איך לנהל ענייני מיסים בעבודה עם Fiverr? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
Y מיסים שוק ההון 16
M השקעה ב-lending club - מיסים שוק ההון 0
ש מיסים על השקעות שוק ההון 6
Arikarik מספר שאלות על השקעות, מיסים ודיבידנדים שוק ההון 7
שלי לשלם מיסים זה לא כיף שוק ההון 0
ח עצמאי, מיסים וקרן השתלמות התפתחות אישית 4