• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הורים לילדים קטנים חוסכים יותר ממה שהם חושבים?

אני מבין הורה שרואה שהילד שלו צובר פיגור במתמטיקה, מסוגל להבין אבל לא רוצה, והדרך היחידה לעזור לו להשלים את הפער היא לשלם מאות ש"ח בחודש כדי לתקן את המצב.
יש עוד הרבה דרכים זולות יותר

אם הוא מסוגל להבין אבל לא רוצה - נראה לי ששום מורה פרטי לא יעזור.
אם הוא רוצה להשלים את הפער - אני אעזור לו בשמחה, ואם יהיה משהו שאני לא אצליח , יש לו דודים נחמדים שכולם יסכימו להקדיש לו כמה שעות.

אני מסכימה שאם הילד צבר פער גדול מאד (שזה כנראה קצת פספוס של ההורים שלא תפסו בזמן ) או שיש לו קשיי למידה הוא צריך משהו יותר מזה,
בכל אופן לא קרה במשפחה שלנו לאף אחד , ויש לנו לא מעט ילדים, ברוך השם .

בגדול, אני חושבת שאם יוצאים מהקופסא של המקובל, אפשר למצוא הרבה פתרונות חינמיים לכל דבר.

גם החינוך רחוק מאד מלהיות חינם. מי שחי בסביבה בה מוציאים 3000 ש"ח על גן, יוציא בדרך כלל סכום לא רחוק מזה בגילאים המבוגרים יותר על חינוך
אני משלמת על בית ספר ייחודי עם תשלומי הורים גבוהים יחסית ועל 4 חוגים איכותיים בשבוע, כלומר כמעט כל יום חוג. עדיין ההוצאה שלי לא מגיעה ל1000 שח בחודש על חינוך, בהשוואה ל3000 שח שעולה פה גן לקטנים. אני לא רואה איך הייתי מגיעה ל3000.

בגדול, אני חושבת שאם יוצאים מהקופסא של המקובל, אפשר למצוא הרבה פתרונות חינמיים לכל דבר.
איך את פותרת חינמית את הבעיה שכל החברים של הילד הולכים ביחד לפעילויות שעולות כסף (צופים, חוג מסוים וכולי) ורק הוא נשאר בחוץ וסובל חברתית? איך את מלמדת ילד מוכשר בתחום שאת לא מבינה בו דבר בחינם?

אני משלמת על בית ספר ייחודי עם תשלומי הורים גבוהים יחסית ועל 4 חוגים איכותיים בשבוע, כלומר כמעט כל יום חוג. עדיין ההוצאה שלי לא מגיעה ל1000 שח בחודש על חינוך, בהשוואה ל3000 שח שעולה פה גן לקטנים. אני לא רואה איך הייתי מגיעה ל3000.
הסברתי מעט בהמשך הדברים שציטטת.
בגילאים הקטנים ההוצאות הנוספות על הגן הן מאד נמוכות. בגילאים מבוגרים הוצאות ביגוד / אוכל / פנאי הולכות וגדלות עם השנים.
מעבר לכך, בגילאים הצעירים יש סבסוד כבד של המדינה לשכבות הגבוהות דרך מנגנון נקודות הזיכוי.
ספציפית לחינוך, ברור שיש חוגים איכותיים בזול. אם עולה צורך בהוראה פרטית במגוון נושאים - מוסיקה / שיעורים פרטיים / הוראה מתקנת / קלינאי תקשורת ועוד (חלקים על הגבול בין חינוך לצורך רפואי), אז הסכומים מאמירים.
הבן שלי בכיתה ז', בלי שום בעיה שדורשת טיפול יקר, ואני מוציא למעלה מ-1000 שקל על החינוך שלו (חישוב לפי 10 חודשים, כך שבשנה אכן מדובר במעט פחות, אבל מצד שני יש עלות גם לקייטנה עד גיל די מאוחר) ושאר ההוצאות הרבה יותר גבוהות מאשר בגיל שנתיים.

איך את פותרת חינמית את הבעיה שכל החברים של הילד הולכים ביחד לפעילויות שעולות כסף (צופים, חוג מסוים וכולי) ורק הוא נשאר בחוץ וסובל חברתית? איך את מלמדת ילד מוכשר בתחום שאת לא מבינה בו דבר בחינם?
בדיוק.
ויש פעילויות שמטבען דורשות קבוצה. גם אם אני יודע לנגן, אני לא יכול לספק תזמורת.

אני עוד לא שם ובינתיים לא הזדקקתי לשיעורים פרטיים. מניסיון של אחרים, לעיתים זה נדרש.
אני מקווה שאת צודקת ואסתדר בלי זה.

הבן שלי בכיתה ז', בלי שום בעיה שדורשת טיפול יקר, ואני מוציא למעלה מ-1000 שקל על החינוך שלו (חישוב לפי 10 חודשים, כך שבשנה אכן מדובר במעט פחות, אבל מצד שני יש עלות גם לקייטנה עד גיל די מאוחר) ושאר ההוצאות הרבה יותר גבוהות מאשר בגיל שנתיים.
זה עדיין הרבה פחות מ3000 ש"ח שעולה ילד בגן, רק על הגן, לא כולל אוכל ביגוד וכל הוצאה אחרת.
אני לא רואה איך הבת שלי שהיא בכיתה ה עולה לי עוד 2000 ש"ח על הוצאות אחרות מלבד חינוך. לכל היותר כ500 ש"ח על אוכל. וגם ילדים קטנים אוכלים.

זה עדיין הרבה פחות מ3000 ש"ח שעולה ילד בגן, רק על הגן, לא כולל אוכל ביגוד וכל הוצאה אחרת.
אני לא רואה איך הבת שלי שהיא בכיתה ה עולה לי עוד 2000 ש"ח על הוצאות אחרות מלבד חינוך. לכל היותר כ500 ש"ח על אוכל. וגם ילדים קטנים אוכלים.
מסכים. הבת שלך בערך בגיל הכי זול. כבר אין חינוך פרטי וצהרון ועדיין אין את העלויות של גיל ההתבגרות. אם אני מחשב את הוצאות החינוך של בן ה 13 שלי, מעריך את העליה בהוצאות המזון והבילוי (אצל בנות הרבה יותר) ומביא בחשבון את הפגיעה בנקודות הזיכוי, הפער קטן מאד אם קיים.

איך את פותרת חינמית את הבעיה שכל החברים של הילד הולכים ביחד לפעילויות שעולות כסף (צופים, חוג מסוים וכולי) ורק הוא נשאר בחוץ וסובל חברתית?
אכן, העובדה שזה נהיה סטנדרט היא רעה חולה.

מעתיקים מהמבוגרים שכשרוצים לפגוש חבר קובעים בבית קפה / פאב, כשרוצים לעשות משהו עם המשפחה הולכים לאכול (מגלידה ועד מסעדה), לקנות בגדים זה בילוי וכו' וכו'. אגב, אפילו תנועת נוער עולה היום כמו חוג (כולל טיולים).
השאלה האם לגרום לילד שלך להיות חריג בכך שהוא לא משתתף (בהנחה שמדובר באידיאולוגיה גרידא ולא חוסר אפשרות כספית), היא שאלה קשה.

מעתיקים מהמבוגרים שכשרוצים לפגוש חבר קובעים בבית קפה / פאב, כשרוצים לעשות משהו עם המשפחה הולכים לאכול (מגלידה ועד מסעדה), לקנות בגדים זה בילוי וכו' וכו'.
אני לא מתייחסת לבילויים שמהותם צרכניזם, אלא לפעילויות חינוכיות כמו חוג התעמלות או תנועת נוער. אני לא חושבת שזו רעה חולה שזה סטנדרט לשלם עבורם (באוכלוסיות שיכולות להרשות לעצמן את זה). המשמעות היא שמי שמחליט להמנע מלשלוח לחוגים שעולים כסף בסביבה כזאת, עלול להעמיס מחיר חברתי גבוה מאד על הילדים שלו.

מעריך את העליה בהוצאות המזון והבילוי (אצל בנות הרבה יותר) ומביא בחשבון את הפגיעה בנקודות הזיכוי, הפער קטן מאד אם קיים.
אני מעריכה ממה שאני רואה סביבי שעלויות המזון גבוהות יותר אצל בנים בגיל ההתבגרות (אוכלים הרבה בשר). עלויות הבילוי בכל זאת ניתנות לשליטה ותלויות מאד בסביבה החברתית. נקודות זיכוי: רק בשנתיים האחרונות בערך מקבלים יחסית הרבה נקודות זיכוי בשנים הראשונות, עד כמה שידוע לי זו תקנה זמנית, האם היא אמורה להמשך? ובכל מקרה זו בדיוק היתה מטרת התקנה, להפחית מהעומס הכלכלי על הורים לילדים צעירים.

כאן קבור הכלב
נכון. אין ספק שמי שרוצה להיות סולידי, במיוחד עם ילדים, כדאי שיבחר בסביבה שלפחות לא מאד רחוקה מעמדתו. אם חיים במקום שבו כל הילדים טסים לחו"ל כמה פעמים בשנה עם ההורים עוד אפשר להתמודד עם זה - הילד לומד שכמו כל דבר, ילדים שונים מקבלים דברים שונים. אבל אם חיים במקום שבו כל הילדים מהכיתה טסים ביחד לחו"ל, זו בעיה קשה להחריג את הילד מזה.

אני לא מתייחסת לבילויים שמהותם צרכניזם, אלא לפעילויות חינוכיות כמו חוג התעמלות או תנועת נוער. אני לא חושבת שזו רעה חולה שזה סטנדרט לשלם עבורם (באוכלוסיות שיכולות להרשות לעצמן את זה). המשמעות היא שמי שמחליט להמנע מלשלוח לחוגים שעולים כסף בסביבה כזאת, עלול להעמיס מחיר חברתי גבוה מאד על הילדים שלו.

אני מעריכה ממה שאני רואה סביבי שעלויות המזון גבוהות יותר אצל בנים בגיל ההתבגרות (אוכלים הרבה בשר). עלויות הבילוי בכל זאת ניתנות לשליטה ותלויות מאד בסביבה החברתית. נקודות זיכוי: רק בשנתיים האחרונות בערך מקבלים יחסית הרבה נקודות זיכוי בשנים הראשונות, עד כמה שידוע לי זו תקנה זמנית, האם היא אמורה להמשך? ובכל מקרה זו בדיוק היתה מטרת התקנה, להפחית מהעומס הכלכלי על הורים לילדים צעירים.
קשה לי לראות שר אוצר שמבטל נקודות זיכוי לילדים ולכן כתבתי שהיום המעמסה הכספית של גידול ילדים קטנים לא גבוהה בהרבה אם בכלל מגידול ילדים גדולים.
לגבי ההבחנה בין חוג לצרכניזם בהקשר החברתי היא יותר קשה ליישום כשגדלים. רוב הילדים בחטיבה הולכים לפחות חוגים, אבל הם הרבה יותר ניידים, אז אם הולכים לסרט (שאפשר לראות בבית), תגידי לא? ואם כל הכיתה קונה אחרי כן אוכל בחוץ (מנהג מגונה כשעל בסיס קבוע) הבת שלך תיסע הביתה לבד? ואם הבילוי של הבנות בקיץ החם הוא בקניון ולא בבית הממוזג, מה ילד סולידי אמור לעשות?
זה גיל שקשה בו להיות שונה מאשר כמה שנים אחר כך.

אני מראש חיה בחברה שבה זה לא מקובל , והכל קל יותר :)
אבל אם הייתי שם - הייתי מחפשת פתרונות, הייתי מחפשת חברה של ילדים שלא הולכים ,
הייתי מפעילה אותו בעצמי כמה שאני יכולה, אבל יתכן שעדיין לא הייתי מוצאת משהו חלופי. לא ניסיתי ולא מכירה.

ולגבי השיעורים הפרטיים - הייתי מחפשת שיעורים באינטרנט (אקדמית קאהן בעברית למשל ) ולומדת איתו ביחד.
או מחפשת קרוב משפחה נחמד עם ידע רלוונטי

אני קוראת את כל השרשור ושמחה לגלות כמה החיים שלנו אחרים .
אם רצינו לממן לנו לימודי נגינה עבדנו בשביל זה, וגם בשביל אטרקציות או חוויות פעם בשנה.
לא הלכתי לאף חוג, ולא חסר לי דבר (לפחות לא מהתחום הזה..)
עד היום אנחנו אוכלים בחוץ פעם בחצי שנה, ועוד פעם בחודש ברמת הגלידה :)
וההוצאה הכי כבדה היא מעון (סבסוד של התמ"ת) או לימודי תעודה בגיל 17

אני לא חושבת שזו רעה חולה שזה סטנדרט לשלם עבורם (באוכלוסיות שיכולות להרשות לעצמן את זה).
זה בסדר לשלם עבורם, רעה חולה התכוונתי לכך שהסטנדרטיים החברתיים שהתפתחו יקרים.
אדם בוגר גורלו בידו, יכול להחליט לא להיגרר לסטנדרט החברתי סביבו ויכול גם לתמרן חברתית באופן סולידי כפי ש @נולי עשתה בצורה מרשימה
לעומת זאת ילדים ונערים שיחוו פער משמעותי ביחס לחבריהם זה עלול להותיר עליהם רושם שנים לאחר מכן.

נערך לאחרונה ב:
אני מראש חיה בחברה שבה זה לא מקובל , והכל קל יותר :)
אבל אם הייתי שם - הייתי מחפשת פתרונות,
יש עוד פיתרון אם כי הוא חלקי. להקציב לילד תקציב (בילויים, בגדים, לא משנה) ולתת לו להסתדר לפי העדפותיו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C הטבות מס לילדים (או הורים לילדים) צרכנות פיננסית 2
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
Jane Doe האם אתם הורים לילדים בערים: אשדוד, חולון, ראשון לציון ומודיעין? אוף טופיק 10
Y הורים בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ניהול כספים והשקעות עבור הורים צרכנות פיננסית 1
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
E הורים רוצים לקנות דירה נדל"ן 8
T משכנתא, הורים ומה שביניהם התפתחות אישית 29
F הון עצמי לדירה - מכירת מניות, margin, הלוואה כנגד קה"ש או "למשכן" דירה של הורים? נדל"ן 13
I סכום גדול להשקעה עבור הורים שבעוד כמה שנים יוצאים לפנסיה שוק ההון 6
חסכונית מחפשת שרשור לגבי הורים וכסף אוף טופיק 1
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
F בי״ס פרטי לילדים צרכנות פיננסית 14
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
Modric19 סדרות וסרטים לילדים אוף טופיק 4
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Fitch המלצה לשעון חכם לילדים פוסטים מאיכות נמוכה 17
de dud קונסולת משחקים לילדים קנטים אוף טופיק 16
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
ש הקניית אנגלית לילדים אוף טופיק 12
האזרח החשדן חיסכון לילדים - מבולבל שוק ההון 34
S השקעה לילדים ישראלים של אזרחים אמריקאים מיסים 4
Y חשבון ברורקאז לילדים? שוק ההון 5
M חיסכון לילדים - קופת גמל להשקעה מחקה sp 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
adamshalev טלפון טיפש\מסורס לילדים צרכנות פיננסית 16