• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוצאת רישיון

קט_

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
אני בת 25 ועד היום אין לי רישיון.
בתקופת התיכון לא היה לי מספיק כסף לכך ולא רציתי לבקש מהוריי, בצבא היה לי עוד פחות ועם היציאה לשוק העבודה אחרי הצבא חסכתי באופן אגרסיבי לתואר ומיד התחלתי ללמוד. כיום אני בשלבי סיום התואר, חיה ברווחה ויש לי זמן וכסף להוציא רישיון.
אולם ממניעים סולידים אני לא צופה שארכוש רכב ב5 השנים הקרובות ולכן אני תוהה אם יש טעם לרישיון. כמובן שכל אחד אחר היה מייעץ להוציא כי חייבים, ותצטרכי, וטוסי לחו"ל.... אבל חשבתי שפה אשמע גם דעות אחרות.
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא

לדעתי כדאי אבל כדאי גם לנהוג על בסיס שבועי לאחר הוצאת הרשיון.
מנסיוני, ככל שעולה גיל הלומד כך זמן הלמידה יותר ארוך. נהגים שמוציאים רשיון בגיל מבוגר יהיו לרוב נהגים פחות מיומנים מנהגים שהוציאו רשיון בגיל צעיר.
מאידך מי שמוציא רשיון ולא נוהג על בסיס קבוע, לא יצבור מספיק בטחון ומיומנות לנהוג מידי פעם שיצטרך.

להוציא רישיון אם את לא מתכוונת לנהוג בקרוב זה די חסר טעם בעיניי.
האם תהיה לך גישה לרכב? אפשרות לעשות למישהו אחר סידורים תמורת נהיגה ברכב? האם יהיה לך מישהו שיוכל להדריך אותך בתקופת המלווה?
חשוב לדעת שגם לנהגים חדשים יש ביטוח יקר יותר. האם תהיה לך באמת גישה לרכב עם הביטוח המתאים? עד כמה זה פוגע בך כיום שאין לך רישיון כל עוד אין לך רכב?

אם לא, אז אין כל כך טעם. לניסיון וליווי יש הרבה תרומה לנהיגה לביטחון על הכביש ולהבין את החוקים מעבר למה שמלמדים בטסט. הרישיון הוא תעודה, לא באמת ערובה לידע, זה משהו שנצבר עם הזמן. להוציא את הרישיון ללא יכולת לנהוג ולצבור ניסיון לדעתי זה פשוט לא רלוונטי.

מסכימה מאד עם @האופטימית
תעשי רק אם את מתכוונת לנהוג, כי לימודי נהיגה יכול להיות דבר יקר מאד אם את לא עוברת מהר.

אני למדתי מלחץ חברתי, ואחרי הטסט הבנתי שהאחראיות שבנהיגה לא מתאימה לי ואין לי צורך באוטו אז וויתרתי.

לא חבל, להשקיע כל כך הרבה תשומות ובסוף לא לעבור את המדוכה האחרונה?
לא כי אני לא רוצה את האחראיות הגדולה שבנהיגה. אי אפשר לדרוס מישהו כי לא שמתי לב אליו ולהגיד "אופס, סליחה.."
אם כבר אז חבל שהתחלתי ובזבזתי כסף זמן ועוגמה.

לא כי אני לא רוצה את האחראיות הגדולה שבנהיגה. אי אפשר לדרוס מישהו כי לא שמתי לב אליו ולהגיד "אופס, סליחה.."
אם כבר אז חבל שהתחלתי ובזבזתי כסף זמן ועוגמה.
נקווה שעוד עשר שנים או פחות, בכלל לא יהיה מושג כזה של רשיון נהיגה, פשוט תזמיני רכב אוטונומי שיקח אותך לאן שאת צריכה.

זה בוודאות לא יהיה סולידי :) (בתחילה)
הרכב האוטונומי לא חייב להיות בבעלותך. להרבה אנשים שירות כמו אובר כתחליף לרכב יכול להיות משתלם כבר היום, וזה עוד לפני שהם הפכו לצי רכבים אוטונומיים בלי נהג.

הרכב האוטונומי לא חייב להיות בבעלותך. להרבה אנשים שירות כמו אובר כתחליף לרכב יכול להיות משתלם כבר היום, וזה עוד לפני שהם הפכו לצי רכבים אוטונומיים בלי נהג.
פספוס שני שאתה תופס אותי היום :)

אבל אולי אם היא "בונה על זה" משמע היא רוצה את החוויה/נוחות/פרטיות וכו' של רכב פרטי בלי לנהוג בעצמה.

לא חייבים רכב / רשיון.
הסייג היחיד שלי הוא ילדים - אם את מתכננת מתישהו בקרוב, משפחה עם ילדים כמעט וחייבת רכב מכל מיני סיבות. ואם רק הורה אחד יכול לנהוג בו זה מגביל מאד.
כמובן ש״ללמוד״ לנהוג עם הילדים ברכב זה לא רעיון טוב. אז אם את בזוגיות רצינית או נכנסת לאחת זה הזמן להתחיל לנהוג ולצבור נסיון.

בעשור האחרון נהגתי אולי 20 פעם ברכב, ועדיין מאוד שמחה שיש לי רשיון.
זה פשוט מקל על החיים בצורה מטורפת, גם אם אין לך רכב משלך.
תחושת החופש והמסוגלות שווה זהב לדעתי.
תמיד אפשר לקחת את הרכב של ההורים או חברים לאיזה סידור במקרה חירום, לפעמים הבנאדם שאיתך עייף אז אפשר להחליף אותו בנהיגה, לפעמים מתחשק לטייל אז שוכרים רכב, ואני לא מדברת על העתיד, שבו כשיהיו ילדים סביר להניח שרכב הוא פשוט הצלת חיים.
למה לוותר על רשיון ולהגביל את עצמך?
מכיוון שהתהליך של הוצאת רשיון הוא די ארוך, שווה לדעתי לעשות אותו עכשיו ולא כשפתאום תצטרכי רכב בדחיפות. (נניח הבן 6 שלך שבר רגל, ועכשיו הוא חייב שיסיעו אותו לבית הספר באוטו, או קיבלת את משרת חייך, אבל היא 3 שעות נסיעה ממך בתחבורה ציבורית)

יש דווקא מניע כלכלי להוציא רישיון עכשיו. אם בעתיד כן תצטרכי לנהוג, יהיה לך וותק ברישיון והביטוח יהיה זול יותר.
וכמובן תימנעי מלשלם ביטוח מאוד מאוד יקר של "נהג חדש".

נכון שהעולם הולך בכיוון מכונית אוטונומית, אבל העבר מלמד שכל כמה שנים נהיה עוד טיפה מסובך יותר להוציא רישיון.

ב-2007 ניסו לקצץ לי בדרגת הרשיון, כדי להתאים לאירופה.
גם אם לא אשב מהיום ועד עולם שוב על קטנוע/אופנוע - הרשיון הוא שלי וחוץ מעבירות תנועה/אי יכולת פיסית להשתמש בו (ראיה), לא אסכים שיקחו אותו.
מדובר בסוג של חופש - אם אני רוצה, אני יכול.
מניח שלכל אחד יש את מה שלמד ולא מוכן ל-ותר עליו. או שאני טועה ואני יחיד ב"שריטה" הזו.
שינהגו רק אלה שבאמת יודעים לנהוג ולא "עוברי טסטים"
טסט זו הצגה. רוב אלו "שיודעים לנהוג" לא יעברו היום טסט מכיוון שהם לא יעמדו בדרישות המבקרים.
וזה נאמר על ידי אחד שהוציא 3 רשיונות שונים בטווח של שנתיים וחצי.
לרשיון ה-4 כבר חיפשתי איך לעקוף את ההוצאה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y הוצאת כספים מ401K אמריקאי לאזרח ישראל שאיננו אזרח או תושב ארה"ב מיסים 1
ע הוצאת ני״ע לחו״ל מעל 500k ש״ח - מחוייב בדיווח למס הכנסה? מיסים 19
R הוצאת תגמולים - מס כפול ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
ה ניכוי הוצאת שכר דירה מסלול 10% נדל"ן 6
M התיישנות על הוצאת כספי פנסיה של נפטר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס איך מתנהלת מדינה עם איסור הוצאת כספים לחו"ל? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
R הוצאת כספים מחוץ לישראל - דו"ח למס הכנסה מיסים 7
ק הוצאת כספי פיצויים לחשבון ב-IB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
ל הוצאת פטור במבחן אמירם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad הוצאת כרטיס אשראי עם חשבון בWise צרכנות פיננסית 1
Michel שאלות לאחר הוצאת דו"ח מסלקה פנסיונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ הוצאת כספי פיצויים להוספת תיק צרכנות פיננסית 40
ק הוצאת אכ״ע מקרן פנסיה והעברתו לקופת גמל צרכנות פיננסית 2
E הוצאת הכסף מישראל לבעלי אזרחות אירופית צרכנות פיננסית 3
klayhamn הוצאת כספים מ-TRANSFERWISE צרכנות פיננסית 50
צפי הוצאת מט"ח מהבנק בעלות מינימלית צרכנות פיננסית 0
סטרבו הוצאת אזרחות פורטוגלית אוף טופיק 40
E הוצאת כרטיס אשראי ללא עמלות צרכנות פיננסית 8
פ מעבר בין קופות גמל - הוצאת קיטור צרכנות פיננסית 4
F הוצאת חישוב מס ממחשבון של מס הכנסה אוף טופיק 12
H הוצאת המזומן ממשוואת איזון התיק? שוק ההון 9
c881 הוצאת קיטור של מפתחים אוף טופיק 33
ס קרן השתלמות - הוצאת חלק מיתרת הקרן בתום 6 שנים שוק ההון 4
ס הוצאת קיטור והתיעצות צרכנות פיננסית 16
Sinister סקר הוצאת מזון ממוצעת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
R מחפשת יועץ השקעות עם רישיון של הרשות לניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 0
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
E האם מותר לייעץ בשוק ההון ללא רישיון? שוק ההון 2
D IB הפסידה בתביעה נגד הרשות לניירות ערך, תצטרך לקבל רישיון זירת סוחר שוק ההון 110
ERE בלי ה E המלצה על רואה חשבון בעל רישיון בארה"ב (CPA) צרכנות פיננסית 1
Z ניהול תיקי השקעות ללקוחות כשירים. האם בUSA קיים היתר דומה לניהול ללא רישיון? שוק ההון 1
אוטודידקט האם כדאי לעשות רישיון נהיגה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65

נושאים דומים

Back
למעלה