סקר הוצאת מזון ממוצעת

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י Sinister, ‏5/6/15.

data-full-width-responsive="true">
?

הוצאה ממוצעת חדשית לאדם על מזון (ראו הנחיות):

  1. עד 300

    8 הצבעות
    7.8%
  2. 301-450

    14 הצבעות
    13.7%
  3. 451-600

    24 הצבעות
    23.5%
  4. 601-750

    19 הצבעות
    18.6%
  5. 751-900

    16 הצבעות
    15.7%
  6. מעל 901

    12 הצבעות
    11.8%
  7. מעל 1051

    6 הצבעות
    5.9%
  8. מעל 1201

    3 הצבעות
    2.9%
  1. Sinister

    Sinister משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    1,232
    לייקים שהתקבלו:
    1,745
    היי,

    מאחר שזה נושא חם חשוב שיהיה פה סקר כזה. אנא רשמו הוצאה ממוצעת לאדם על מזון, לא כולל חומרי ניקוי וכו', כולל אוכל בחוץ וכימות כלשהו של אוכל שאתם מקבלים חינם (נניח בעבודה או בגן). נראה לי שאפשר לכלול מעט אלכוהול, אבל מי שזה חלק משמעותי מהפנאי שלו (כמוני :) שלא יכלול את זה.
     
  2. קפבלנקה

    קפבלנקה משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏27/1/15
    הודעות:
    1,473
    לייקים שהתקבלו:
    2,057
    בחרתי באופציה של מעל 901 כי בכל זאת אנחנו אוכלים לפעמים בחוץ, וגם זורקים לצערי לא מעט מזון (מוכן או פג תוקף). וצורכים ג'אנק לפעמים, או קונים לא במקומות הזולים ביותר, או מתפנקים על משהו יקר שאינו הכרחי וכו'.
    אבל לדעתי סביב ה - 500-700 לאדם אפשר לאכול מושלם בלי להתאמץ יותר מידי, אבל כן צריך משמעת.
    לא כולל ילדים, רק בגירים. מדבר איתך על 80 קילו וספורטיבי.
     
    הדיוט בכלכלה אוהב/ת את זה.
  3. אסתר

    אסתר משתמש סולידי

    הצטרף ב:
    ‏28/1/15
    הודעות:
    35
    לייקים שהתקבלו:
    68
    איך אתה מחשב ילדים?
     
  4. c881

    c881 משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    5,261
    לייקים שהתקבלו:
    6,880
    מסתובבים סביב ה-2000 שח - 4 נפשות.
    לחם מביא מהעבודה (למי בבית שעוד אוכל לחם), בעבודה אצלי יש חלב לקפה שאני כמעט לא שותה, כנ"ל אצל האשה.
    המחיר די קבוע, וכולל כל מה שנקנה בסופר/אצל הירקן /קצב /מנת פלאפל...

    אני מחשב "ילד" בדיוק כמו שאני מתייחס למבוגר. התקציב הוא של כל המשפחה.
     
  5. הדיוט בכלכלה

    הדיוט בכלכלה משתמש ותיק

    הצטרף ב:
    ‏26/1/15
    הודעות:
    189
    לייקים שהתקבלו:
    220
    בחרתי מעל 900, וזה הרבהההה מעל 900 אם מכמתים את האוכל בעבודה.
    שתי נפשות, אחד אוכל את רוב הארוחות בעבודה. בכל זאת אנחנו לא מצליחים לרדת מסביבות ה-1000 שקל לסופר, למרות שאנחנו קונים כמעט הכל בסופרים זולים. בנוסף, יש הוצאה של סביב ה-1000 שקל בחודש על מסעדות, בעיקר עם חברים.
     
  6. Sinister

    Sinister משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    1,232
    לייקים שהתקבלו:
    1,745
    הסקר הוא על הוצאת מזון ממוצעת למבוגר לחודש, אם הילדים אוכלים כמו מבוגרים (נניח גיל 13 ומעלה) את יכולה לעשות כמו @c881 , לקחת את ההוצאה המשפחתית על אוכל ולחלק למספר הנפשות. אם מדובר בילד קטן את יכולה להעריך את הצריכה שלו (נניח 50% ממבוגר) ולתקן בהתאם. אם מדובר על תינוק, אפשר לחסר את אוכל התינוקות מההוצאה הכוללת ואז לחלק את היתרה במספר המבוגרים.
     
  7. breezblock

    breezblock משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏26/1/15
    הודעות:
    1,377
    לייקים שהתקבלו:
    2,331
    אנחנו משפחה עם תינוק ופעוט שאוכלים המון בחוץ (זה הבילוי שלנו ולא מתכננים לקצץ בהוצאה הזו) ומוציאים כ- 2500 ש"ח לחודש.
    אבל ביחס לסערה האחרונה של 16 ש"ח ביום, אני באמת לא רואה סיבה שאי אפשר יהיה לאכול טוב ומגוון בתקציב כזה. מדובר ביותר מ 450 ש"ח.. זה בהחלט מספיק.
    הכתבת יצאה קצת סתומה..
     
  8. c881

    c881 משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    5,261
    לייקים שהתקבלו:
    6,880
    @Sinister לא מסכים.
    תינוק יצרוך טיטולים, מטרנה ודייסות במקום סטייקים ותבלינים.
    כשהוא יגדל, הוא אוכל ביצה בדיוק בגודל שאתה אוכל, שיפוד פרגיות שלך ושלו זהים, וכו'.
    @breezblock שוב, כמו שכבר כתבו לה שם וכמו הויכוח פה - הכל שאלה של מה אתה קונה ואיך. היא הרגישה בחרדה כל הזמן, כי היא רגילה לצורת אכילה מסויימת וכל הזמן חשבה על זה.
    יש את הבלוג של "בישול בזול" - כרעיים יעלו 20 שח לקג וגבות/גרונות יעלו 3~6 שח לקג. אם אתה רק מכין מרק עוף - אין באמת הבדל.
    אני יכול לקנות סטייק אנטריקוט ב-110 שח לקג, אני יכול לקנות כבד בקר לפי 15 שח לקג.
    אני יכול לקנות שקית חלב ב-4.3 שח, אני יכול לקנות קנקן של 2 ליטר חלב ב-12 שח, קרטון "חלב מיוחד לבוקר" ב-7.3...

    בזמנו ישבתי עם משפחה ומעבר מקרטונים לשקיות חלב, חסך להם 500 שח בשנה. אני לא בא לחנך אף אחד מה כן לאכול או לא, אני כן מנסה להראות להם איפה הם יכולים לקצץ בעלויות.
     
  9. breezblock

    breezblock משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏26/1/15
    הודעות:
    1,377
    לייקים שהתקבלו:
    2,331
    @c881
    לגבי הקרטונים, אנחנו מאנשי הקרטונים - בגלל שהחלב הוא "מפוסטר על" הוא מחזיק מעמד יותר זמן במקרר, ומכיוון שאני היחיד ששותה חלב במשפחה, ורק עם הקפה אין לי מה להתעסק עם שקיות. קונה קרטון אחת לשבועיים.. ושותה אותו גם אחרי הפג תוקף. אם הוא מחמיץ במקרה הוא משתלב מעולה בבלינצ'ס.
    אבל למשפחה שצורכת 217 (חישבתי נכון?!) ליטר חלב בשנה זה יותר משמעותי.

    את בישול בזול כמובן שאני מכיר, והוא באמת מסביר את עקרונות הבישול הזול בצורה מאוד ברורה ומדוייקת .. אבל האוכל שלה לא נראה כל כך טעים.
    אני מעדיף את בצק עלים ופתיתים. :)
    גם אצלם יש מתכונים בעלי עלות שווה לכל נפש.

    ובשגרה אני מכין אוכל שגרתי.. שבחיים לא יעלה לי כל כך הרבה.
    גם מה ההגיון לכנות כרעיים בכזה תקציב?
    רבאק - תקני עוף ותפרקי אותו לבד, ואז יהיו לך גם כרעיים, גם חזה עוף, וגם כנפיים גרון וגב למרק - ואת הבשר המכובס שישאר על העצמות תכניסי לסלט עוף, וכמו שאודטה אומרת - בא לציון גואל!!
     
    נערך לאחרונה ב: ‏7/6/15
    Sinister אוהב/ת את זה.
  10. c881

    c881 משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    5,261
    לייקים שהתקבלו:
    6,880
    היי, גם אני קונה כבר קרטונים, כי כמו שציינת - קרטון בשבועיים, זה מתקזז מול שקיות שמתקלקלות.
    דיברתי על משפחה שצורכת 10 שקיות חלב בשבוע.
     
  11. Sinister

    Sinister משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    1,232
    לייקים שהתקבלו:
    1,745
    זה סקר על אוכל בלבד, בלי טיטולים (-: אם מסתכלים על הכתבה והדיון הציבורי בעקבותיה, מדובר שם על מזון בלבד למבוגר, ולכן זו נקודת המוצא שלי.

    אתה חושב שילדה בת 5 צורכת מזון כמו מבוגר? קשה לי להאמין, אבל אולי, לא כזה קריטי.
     
  12. קפבלנקה

    קפבלנקה משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏27/1/15
    הודעות:
    1,473
    לייקים שהתקבלו:
    2,057
    ברור שלא.
    חיה במשקל 20 קילוגרמים לא צורכת מזון בכמות של אותה חיה במשקל 80 קילוגרמים.
    האמת שהחישוב הנכון לדעתי אמור להיות מספר שקלים פר קילוגרם וזה לא משנה אם ב - 300 קילו המשפחתיים יש 2 נפשות או 7.
     
  13. גרהם

    גרהם משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏6/3/15
    הודעות:
    8,830
    לייקים שהתקבלו:
    8,647
    כל הנירמולים האלו מאד בעייתיים. יש הבדל בין מתבגר זכר שפושט על המקרר, לבין מבוגר או אפילו בחורה בת 25 שלכולם אותו משקל.
     
    שלי ו-Jan Sobieski אוהבים את זה.
  14. c881

    c881 משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    5,261
    לייקים שהתקבלו:
    6,880
    @Sinister תבין... זה מאוד מקשה על משפחה להתחיל לשבת עם החשבונית בסוף כל קניה ולרשום - זה מזון, זה טואלטיקה, זה חומרי ניקוי...
    זה יכול ללהיות נחמד כתרגיל, כנסיון למצוא את העלויות הנוספות, אבל אני מסתכל על זה למטרת פישוט - שופרסל/מגה.
    ילדה בת 5 אוכלת פחות ממבוגר, נכון.
    מצד שני, ממתקים עולים לפעמים יותר מבשר - מעדן חלב ב-4.5 ל-150 גר = 30 שח לליטר, מסטיקים בכלל מגיע לכיוון של 80 שח לקג ובגיל צעיר יותר - יש מטרנה ב-67 שח ל-700 גר.
    יש הבדל אם קונים בחוץ (מנה במקדונלדס ב-50 שח) לקניה בסופר...
    הכתבת שמצוטטת בכתבה, התייחסה לאתגר שלקחה גווינת פלטרו. אני זוכר במעומעם מהכתבה לגבי גווינת' שירדו עליה שקנתה מוצרים יקרים - כרוב אדום ושעועית שחורה. WTF?
    בקיצור - מי שקונה בסופר תחרותי (רמי לוי/ויקטורי) בפריפריה, מול מי שקונה ב-AM:PM, מול מי שקונה בסופר עירוני, בקיוסק...
    זה יוצא מישמיש.

    נ.ב.
    איפה אתה מכליל את ה-אלכוהול שלך? למה זה לא נכנס לחלק מהוצאות המזון? אם זה כזה חלק גדול...
     
  15. Sinister

    Sinister משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    1,232
    לייקים שהתקבלו:
    1,745
    תראה, דוגרי אני רוצה שיהיה פה סקר הדומה ככל הניתן לסיטואציה המתוארת בכתבה. מבוגר שקונה אוכל. מספר שקלים פר קילו יסבך את העניין, אם מספיק אנשים יענו על הסקר גם ככה הוא יתכנס למבוגר הממוצע. ואז כשבן אדם יסתכל עליו הוא יוכל להגיד - אוקי יצא שהמבוגר הממוצע (80 קילו?) צורך 500 שקל, אני שוקלת 40, אז אם אני אצרוך כמוהו זה יהיה 250 שקל.

    כוס או שתיים של יין שאני שותה בארוחה אני מכליל. אם יוצאים לבירה (או מזמינים אנשים לבית לבירה) אני מחשיב את זה כבילוי, לא כמזון, בין השאר כי זה משהו שקורה באמצע הליילה ולא משפיע על השובע (אלא על הסובא) שלי במהלך היום, וכי הרבה פעמים זה בא על חשבון בילוי יותר יקר, בכל אופן זה לא הבדל כזה גדול, אפילו במקרה שלי (נגיד 400 בחודש במקום 350).
     
    קפבלנקה אוהב/ת את זה.
  16. קפבלנקה

    קפבלנקה משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏27/1/15
    הודעות:
    1,473
    לייקים שהתקבלו:
    2,057
    תסכים איתי גם שלהשוות בין 4 נפשות ששוקלות ביחד 200 ל - 4 נפשות ששוקלות ביחד 350, זה גם די בעייתי.
    אבל בסדר, אולי זה לא באמת משנה לצורך הסקר.
     
  17. c881

    c881 משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    5,261
    לייקים שהתקבלו:
    6,880
    לאיפה אתם נכנסים...
    200 קג שרירים צורכים יותר מ-300 קג שומן. מבחינה קלורית.
    ממליץ לפשט עניינים : כמה נפשות במשפחה / כמה כסף נשאר אצל הקופאית בסופר.
     
    קפבלנקה אוהב/ת את זה.
  18. Sinister

    Sinister משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏24/1/15
    הודעות:
    1,232
    לייקים שהתקבלו:
    1,745
    אני רואה שיש יותר כמה אנשים ב'זנב' של הסקר (מעל 901), לכן בכדי שהסקר יהיה יותר אמין, הוספתי עוד שתי אופציות גבוהות.

    אני לא יכול לשנות שמות של אופציות אז מעתה: אם עניתם 'מעל 901' הכוונה היא: '901-1050' וכו'. אתם יכולים להחליף למה שיותר מתאים לכם.
     
  19. קפבלנקה

    קפבלנקה משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏27/1/15
    הודעות:
    1,473
    לייקים שהתקבלו:
    2,057
    ד"א, עוד משהו קטן לגבי הסקר הזה, וסלח לי שאני מקשה:
    לטעמי, צריך להפריד בין מזון שנצרך בבית/בעבודה/בחוץ כארוחת צהריים קבועה כמו איזה חומוס פלאפל או שווארמה, לבין קטגוריה של מסעדות. כי קיימים לא מעט אנשים שרק על מסעדות - שזה יכול להיות לצורך העניין 2 ארוחות בחודש, מוציאים 1000 ש"ח למשפחה, אז זה נופל הרבה יותר קרוב לקטגוריה של בילוי ופנאי מאשר למזון.
    לדעתי מה שצריך להחשב הוא המזון הקבוע והיום יומי, אם אתה אוכל 10 חומוס בחוץ בחודש - סבבה, תכניס, אבל אם הלכת עם זוגתך לכבוד היומולדת לכתית ופרקתם שם 800 ש"ח על ארוחה, זה לא אמור להיות שייך.
     
    Sinister אוהב/ת את זה.
  20. breezblock

    breezblock משתמש בכיר

    הצטרף ב:
    ‏26/1/15
    הודעות:
    1,377
    לייקים שהתקבלו:
    2,331
    אצלי התשובה כוללת גם מסעדות וגם טואלטיקה/חומרי ניקוי/חיתולים.
    לא מרגיש צורך להתחיל לפרוט לפרוטות.
    מכיוון שאכילה בחוץ היא לא עניין חד פעמי אצלנו, אני כן מכליל אותה בהוצאות המזון. אנחנו אוכלים בחוץ לפחות 3 פעמים בשבוע.. אז להתעלם מזה יעוות את הוצאות המזון בבית.

    מבחינתי מה שחשוב לי להדגיש זה שאני יודע ששהוצאות שלי הן לא הכרח או צורך. הכל מבחירה.
    אני יכול גם לחיות מעשרה שקלים ליום אם יהיה הצורך.
     
    אסתר אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
סקרן לדעת את הלוגיסטיקה של חופשות בחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏6/7/18
סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏11/5/18
סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏7/2/18
סקר - האם אתם בודקים חשבוניות? - רצוי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏26/10/15
סקר: מה אחוז החסכון שלכם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏29/1/15
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.