• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגיע הזמן להתחיל - בן 26

שייק חלבון

משתמש רגיל
דירוג
358
היי לכולם

ראשית אתחיל שאני קורא פסיבי בפורום הנהדר הזה מזה כמה חודשים, נתקלתי בו לגמרי במקרה דרך איזה לינק שהפנה אותי לבלוג. התחלתי לקרוא ונשאבתי. תמיד הייתה לי בראש המחשבה שצריך לחסוך, להתנהל נכון ולהרוויח טוב אבל באמצעות האתר הזה והפורום בפרט, התחלתי באמת לקחת דברים לידיים והנה אני כאן.
אז קצת רקע ואיך הכל התחיל (מסביר גם את הכינוי שבחרתי :) )

כשהשתחררתי מהצבא הייתה לי בראש מטרה אחת - להתחרות בתחרות פיתוח גוף.
מאוד אוהב את העולם של האימונים והכושר מגיל קטן, אז סיימתי את השירות והתחלתי.
במשך שנתיים המהות שלי בחיים הייתה להתאמן, לישון ולאכול כמו שצריך בשביל המטרה הזו.
עזבתי את הבית של ההורים ועברתי לגור ביחידת דיור קטנה, לא היה לי שום מושג כלכלי ופשוט חייתי ממשכורת למשכורת - עבדתי אז במכירות ושכר שנע בין 5 ל7 אלף.

לא יודע כמה אנשים מה מבינים בעולם פיתוח הגוף התחרותי, אבל הוא כולל בתוכו עלויות גבוהות מאוד וזהו ספורט לא סולידי בעליל - מנוי לחדר כושר, אוכל בכמויות הזויות, תוספי תזונה ועוד ועוד - מגיע בקלות לכמה אלפים בחודש. לצערי בזמנו לא עקבתי אחר ההוצאות אבל הסדר גודל לא היה קטן.
אז הגיע הרגע ואכן התחריתי לקחתי מקום אחרון והייתי מבואס, אבל אמרתי - מטרה זו מטרה, לא מפסיקים.
עברה עוד שנה שבה עשיתי הכל מהתחלה, התאמנתי חזק יותר, אכלתי מסודר יותר והצלחתי להשתפר עוד - כל זה כדי לעלות ולהתחרות לבד (הרמה של הפיתוח גוף בארץ זהה בערך לרמה של כדור מים מבחינת ההכרה של הספורט והמודעות). אז עשיתי את כל זה כדי לעלות לבד, מן הסתם שניצחתי וסימנתי את הוי שלי אבל הרגשתי שאני פשוט טוחן מים וזה לא מביא אותי באמת לשום מקום. אני כבר בן 24 וחייב להתעורר על החיים שלי כמו שאבא שלי תמיד אמר.

ידעתי מה אני אוהב לעשות. ידעתי במה אני טוב. מה שטוב גם בכל השנתיים האלה שצברתי המון המון ידע בתחום התזונה והאימונים. עשיתי קורס של תזונת ספורט והתחלתי לבצע ייעוצים דרך רשת גדולה בתחום שאני עובד איתם בשותפות.
במקביל התחלתי לעקוב אחרי כל ההוצאות עד רמת המסטיק בטבלת אקסל חודשית שאני מכין.
היום אני בן 26, גר במרכז בארץ בדירה שאני שוכר יחד עם חברה שלי (סטודנטית).
אני כאמור בעל עסק לייעוץ בתחום התזונה והכושר.
התחלתי לעשות זאת בתחילת 2018 כעוסק פטור וזה צמח וצמח האמת הרבה מעבר למה שדמיינתי בפרק הזמן שעבר. היום כבר עוסק מורשה, ההכנסה שלי מהעסק היא 30 אלף ברוטו (ללא מעמ כמובן) ודי התייצבתי עליה. כמובן שתמיד שואף ליותר והחודש האחרון זה היה 32000.
בנוסף יש לי תפקיד קטן באותה הרשת שאני עושה שלוקח לי כשעה פלוס מינוס ביום ואני מקבל עליו תשלום בצורת תלוש משכורת - עוד 1500 נטו בחודש.
סהכ הכנסה נטו (לצורך העניין זה מה שהיה החודש הזה), לאחר מעמ, בלמ, מס הכנסה והפרשות לקופת פנסיה עצמאי וקה"ש- 22 וקצת נטו.
הוצאות בחודש - היה מאוד תלולי השנה בגלל בלתמים וכו אבל בגדול כ-7000 ומנסה לרדת מזה לכיוון 5.5-6.
ככה או ככה מנסה מאוד לא לרדת מטווח ה70 אחוז חיסכון כל זמן שאני בלי ילדים - לא מתכנן בשנים הקרובות.

והתחלתי במסע לפני כמה חודשים, בנתיים זה נראה ככה:
פתחתי חשבון בIB וקניתי מניות של אמזון - שווי נוכחי כ44K (שקל)
פתחתי חשבון במיטב דש וקניתי מניות של מקדונלנס ושל אפל.
וETF של VOO סה"כ שווי נוכחי במיטב דש כ-129.5 K

אני יודע שהרבה פה לא התחברו למהלך ושהוא לא סולידי בעליל, אני מודע לזה בעצמי אבל אני קניתי את המניות האלה בלב שלם, כמו שבאפט אמר - אני קניתי את החברות האלה כי אני מכיר את העסק והשתמשתי במהלך חיי במוצר \ שירות של כולן. בנוסף אני מאמין בהן לטווח הארוך. במצב הגרוע גם אם כולן נסגרות וקורסות (קשה לי להאמין) אני מוכן לשאת בהשלכות.
הבטחתי לעצמי שלא אקנה עוד מניות בודדות למרות הפיתוי ומעכשיו מה שאני מתכנן לעשות זה לקנות במנות בכל רבעון עוד מניות של VOO בסכום של 30K או צפונה במשך זמן לא מוגבל. מעדיף להשקיע במנות ולאט לאט.
לא מחפש הרפתקאות אחרות ולא רוצה להיכנס לדברים שאני לא מבין בהם (מניות אחרות, נדלן, השקעות של 10 אחוז תשואה מובטחת בשנה וכל שאר הדברים)
כרגע כמו שאתם רואים 100% מניות, זה נעשה בלב שלם, בהמשך אשנה את החלוקה בהתאם לשינוי במצב משפחתי (ילדים וכו)

סה"כ כרגע :
התיק במיטב + IB = 173K
קופת חירום בעוש - תמיד משאיר שתספיק לחצי שנה בערך מחיה - 46K
קרן פנסיה מהעיסוק כשכיר - 50K
קה"ש - עם הוראת קבע של 1500 בחודש, פתחתי לא מזמן - כרגע 4.5 K
אין התחייבויות או חובות.
יש ברשותי רכב ששווה (אני מאמין) סביב 50K היום

סהכ נכסים (הרכב לא נכס מבחינתי) - 273.5K (שקל) נכון לכתיבת שורות אלה

מטרה :
עצמאות כלכלית וכמה שיותר מוקדם, מכוון לגיל 45-50.
לא יודע אם ארצה להפסיק לעבוד, הקטע שאני באמת מאוד אוהב ונהנה מהעבודה שלי.
אני פשוט יותר רואה בזה כמסע ליעד ונהנה מהדרך.

זה היה מאוד ארוך ואני ממש מעריך מי שקרא עד לכאן.
מבטיח לעדכן פה אחת לכמה חודשים.
אשמח לשמוע הערות / הארות
שבוע טוב חברים :)

ברוך הבא לפורום @שייק חלבון וכל הכבוד על ההתמדה וההצלחה!

למה יש לך שני חשבונות מסחר? במה זה תורם לך?

אני אישית פחות מתחבר להשקעה בארה״ב בלבד אבל זו החלטה לגיטמית כמובן. הכי חשוב שאתה תדע להסביר לעצמך איך זה משרת את מטרותיך.

בהצלחה בהמשך!

כדאי לך להתייעץ עם רו"ח, ידוע לי שכאשר מרוויחים כ-30,000 לחודש יתכן ששווה לפתוח חברה בע"מ כדי לשלם פחות מס.
מיסים של חברה בע"מ הם כ-25%. מנגד קח בחשבון שזה גם מוסיף עלויות (עלות פתיחת חברה, ניהול ספרים מורכב יותר וכו').
תבדוק אם שווה לך ואולי תוכל לחסוך הרבה כסף (אאל"ט עוסק מורשה משלם הרבה יותר מיסים מחברה בע"מ)

ברוך הבא לפורום @שייק חלבון וכל הכבוד על ההתמדה וההצלחה!

למה יש לך שני חשבונות מסחר? במה זה תורם לך?

אני אישית פחות מתחבר להשקעה בארה״ב בלבד אבל זו החלטה לגיטמית כמובן. הכי חשוב שאתה תדע להסביר לעצמך איך זה משרת את מטרותיך.

בהצלחה בהמשך!

אתה צודק, פתחתי ב-IB ובגלל קטע שלא אהבתי שם (קניתי מניות דרך נציג שלהם בטלפון זו הייתה הפעם הראשונה שעשיתי את זה ובגלל איזה בלאגן שהיה שם קניתי ביותר ממה שהיה לי , נכנסתי למינוף ואז מהר מכרתי) הם לא היו מוכנים להודות בטעות והתבאסתי עליהם.
בכל מקרה ממש נוח לי במיטב דש ואם הייתי יכול הייתי מעביר אליהם את החשבון של IB אבל זה דורש ללכת ולחתום ולבזבז זמן יקר. אז משאיר את האמאזון פשוט בIB וכל היתר דרך מיטב.

לגבי השאר - תודה רבה :)

אני מבין. בכל זאת - אתה כרגע משלם כל חודש עמלת שימוש כפולה ולטווח הארוך זה יעלה לך המון כסף, חבל.

קודם כל תודה,
במידב דש אני משלם 15 שח בחודש שאני מדע לזה וזה בסדר
בIB אני לא משלם דמי טיפול חודשיים.
אולי פספתי אותך אבל התכוונת למשהו אחר?

קודם כל תודה,
במידב דש אני משלם 15 שח בחודש שאני מדע לזה וזה בסדר
בIB אני לא משלם דמי טיפול חודשיים.
אולי פספתי אותך אבל התכוונת למשהו אחר?
לא פספסת. לזה התכוונתי.

אני מבין שאתה בIB ישראל (קפריסין) ולא ארה״ב.

לא פספסת. לזה התכוונתי.

אני מבין שאתה בIB ישראל (קפריסין) ולא ארה״ב.
נכון, משאיר שם רק את המניות של אמאזון ולא נוגע בזה בשנים הקרובות.
מבחינתי מנהל את הכל דרך התיק במיטב דש.
תודה שוב :)

אם רגע להיכנס עוד פעם לנושא של הבחירה במיטב דש:
ב-IB (בעבודה ישירה, דרך האינטרנט) לא אמורות להיות בעיות כמו שתיארת.
האם הבעיה היא פערי שפה? כי עקרונית אתה (כנראה) מוציא הרבה כסף על הבחירה במיטב דש (המרת מט״ח ועמלות קנייה).
וזה בלי להזכיר את היכולות שמתווספות לך אם אתה עובד דרך IB (במינימום, סדר מכירה שהוא לאו דווקא זהה לסדר הקנייה, היכולת להלוות מניות, וכו׳)

חוץ מזה בהצלחה וברוכים הבאים לפורום.

זה לא, הכל אפשר לעשות אונליין.
ניסיתי
מסתבר שהחשבון שפתחתי במיטב הוא חשבון רגיל כי לא הלכתי לחתום פיזית על מסמכים ופתחתי אותו אונליין
ובשביל להעביר חשבון מIB למיטב צריך ללכת ולחתום פיזית בסניף ואין לי כוח לזה
מה גם שכל הפעילות שלי מעכשיו והלאה הולכת להיות במיטב ומבחינתי המניות של אמאזון שישארו בIB.
גם ככה אני לא רוצה למשוך או לממש בשנים הקרובות וזה לטווח ארוך

בקצרה - נושא IB / מיטב פחות רלוונטי
אשמח אם תתייחסו ליתר הדברים
תודה רבה חברים :)

ניסיתי
מסתבר שהחשבון שפתחתי במיטב הוא חשבון רגיל כי לא הלכתי לחתום פיזית על מסמכים ופתחתי אותו אונליין
ובשביל להעביר חשבון מIB למיטב צריך ללכת ולחתום פיזית בסניף ואין לי כוח לזה
מה גם שכל הפעילות שלי מעכשיו והלאה הולכת להיות במיטב ומבחינתי המניות של אמאזון שישארו בIB.
גם ככה אני לא רוצה למשוך או לממש בשנים הקרובות וזה לטווח ארוך

בקצרה - נושא IB / מיטב פחות רלוונטי
אשמח אם תתייחסו ליתר הדברים
תודה רבה חברים :)
לגבי קרן חירום יש הרבה מחלוקות בפורום ויש אנשים (כמוני) שחושבים שזה לא נכון להחזיק כזו קרן (מעבר לאשראי הפנוי שיש לך, למשל).
יש גם כאלה שממנפים את עצמם בכל מיני דרכים (עם הסיכון שנלווה לכך).

לגבי השאיפות שלך, הן אפילו קצת פסימיות (מישהו שחוסך 70% מההכנסות שלו אמור בכל שנה לחסוך יותר משנתיים, כלומר לכאורה גם בלי תשואה חיובית ממהשקעות אתה אמור להגיע למצב שתוך לא יותר מ-12 שנים אתה ״עצמאי״ על פי חוק ה-300)

אחלה קריאה, הרבה בהצלחה!

לגבי קרן חירום יש הרבה מחלוקות בפורום ויש אנשים (כמוני) שחושבים שזה לא נכון להחזיק כזו קרן (מעבר לאשראי הפנוי שיש לך, למשל).
יש גם כאלה שממנפים את עצמם בכל מיני דרכים (עם הסיכון שנלווה לכך).

לגבי השאיפות שלך, הן אפילו קצת פסימיות (מישהו שחוסך 70% מההכנסות שלו אמור בכל שנה לחסוך יותר משנתיים, כלומר לכאורה גם בלי תשואה חיובית ממהשקעות אתה אמור להגיע למצב שתוך לא יותר מ-12 שנים אתה ״עצמאי״ על פי חוק ה-300)

מכבד את דעתך, רוב הסיכויים שאני לא אצטרך אבל תמיד עדיף להיות מוכן ליום סגריר לכן מעדיף כן לשמור את הקופת חירום כרגע.
לגבי מה שכתבת - החישוב נכון, אבל הפרישה עבורי משמעותה לא רק "לעמוד" בחוק ה300 אלא להגיע למצב שבו אני אוכל לחיות בכיף עם תקציב שהוא יותר ממה שאני חי עליו כרגע ועדיין לא להיות תלוי בעבודה וזה ייקח לי יותר זמן.
אבל אני לא ממהר, כמו שאמרתי אוהב את העבודה שלי ונהנה מהמסע :)

מכבד את דעתך, רוב הסיכויים שאני לא אצטרך אבל תמיד עדיף להיות מוכן ליום סגריר לכן מעדיף כן לשמור את הקופת חירום כרגע.
לגבי מה שכתבת - החישוב נכון, אבל הפרישה עבורי משמעותה לא רק "לעמוד" בחוק ה300 אלא להגיע למצב שבו אני אוכל לחיות בכיף עם תקציב שהוא יותר ממה שאני חי עליו כרגע ועדיין לא להיות תלוי בעבודה וזה ייקח לי יותר זמן.
אבל אני לא ממהר, כמו שאמרתי אוהב את העבודה שלי ונהנה מהמסע :)
הטענה הרווחת בקרב מי שמתנגד לקרן החירום זה לא שעדיף לא להיות מוכן ליום סגריר אלא שאתה כבר מוכן ליום סגריר גם בלי קרן חירום (כי יש לך ביטוח כלשהו, כי יש לך אשראי שמחזיק ל-3 חודשים~ בקלות, כי יש לך אפשרות לקחת הלוואה בתנאים טובים יחסית להפסד התשואה שאתה מקבל מזה שאתה לא בשוק ההון, ובמקרה הכי גרוע אתה יכול להנזיל חלק מהכסף מתיק ההשקעות. המחיר של השארת הכסף בחוץ הוא די גבוה, ממליץ לך לחקור על זה קצת).

לגבי היעד של לחיות בכיף עם תקציב גבוה יותר - בתור מי שלא לחוץ להפסיק לעבוד כי הוא נהנה בעבודה, למה אתה לא חי עם תקציב גבוה יותר כבר עכשיו? אם המטרה היא להעלות בהדרגתיות את ההוצאות, זה גם בסדר (למשל, אני מכוון לכך) אבל אם זו מחשבה כזו של ״אני ׳אתכלב׳ כמה שנים שצריך כדי שאחר כך אוכל לחיות כמו מלך״ זה נראה לי חבל.
אולי מה שאני בעצם שואל זה מה היעדים שלך בפועל ואיך אתה פועל על מנת להשיג אותם?

הטענה הרווחת בקרב מי שמתנגד לקרן החירום זה לא שעדיף לא להיות מוכן ליום סגריר אלא שאתה כבר מוכן ליום סגריר גם בלי קרן חירום (כי יש לך ביטוח כלשהו, כי יש לך אשראי שמחזיק ל-3 חודשים~ בקלות, כי יש לך אפשרות לקחת הלוואה בתנאים טובים יחסית להפסד התשואה שאתה מקבל מזה שאתה לא בשוק ההון, ובמקרה הכי גרוע אתה יכול להנזיל חלק מהכסף מתיק ההשקעות. המחיר של השארת הכסף בחוץ הוא די גבוה, ממליץ לך לחקור על זה קצת).

לגבי היעד של לחיות בכיף עם תקציב גבוה יותר - בתור מי שלא לחוץ להפסיק לעבוד כי הוא נהנה בעבודה, למה אתה לא חי עם תקציב גבוה יותר כבר עכשיו? אם המטרה היא להעלות בהדרגתיות את ההוצאות, זה גם בסדר (למשל, אני מכוון לכך) אבל אם זו מחשבה כזו של ״אני ׳אתכלב׳ כמה שנים שצריך כדי שאחר כך אוכל לחיות כמו מלך״ זה נראה לי חבל.
אולי מה שאני בעצם שואל זה מה היעדים שלך בפועל ואיך אתה פועל על מנת להשיג אותם?

דווקא זה שאלות לגיטמיות מאוד ואני שמח ששואל כי זו מטרת הפוסט בסופו של יום.
1. מקבל לגבי קרן החירום - כמו שאמרתי, עדיין מעדיף להשאיר אותה שם. אתה צודק לחלוטין - זה ממש לא חובה אבל זה סתם בשביל השקט - "שיהיה".
2.אני לא הייתי מגדיר את עצמי כמתכלב כרגע. עם הוצאות של כ-7000 בחודש (או 6000 כי אני מנסה לצמצם)
אני עדין : לוקח את חברה שלי לחופשה כל שנה, מתאמן במכון כושר, מחזיק רכב ויש לי את כל מה שאני רוצה.
המחשבה ב"להנות יותר מהחיים" בגיל מבוגר עבורי משמעותה לנסוע לחול 4 פעמים בשנה ולא פעם אחת
לצאת למסעדות ובכללי יותר להנות מהכסף, שוב אדגיש - אני עכשיו לא סובל ומתכלב.
אבל מן הסתם שאני לא חי כמו ש"הישראלי הממוצע" שמרויח כמוני ככל הנראה היה חי, ואין לי שום בעיה עם זה.
3. היעדים בפועל זה להגיע לשווי של 8M צפונה בטווח גילאים שרשמתי.
ואז לפי חוק המשיכת 3% בשנה אוכל להגיע להכנסה של תקציב מאוד לגיטימי (לוקח בחשבון אינפלציה)..
זה מאוד שאפתני אני יודע, אבל כשיש לי מטרה קל לי מאוד להיות מכוון אליה ולעשות מה שצריך כדי להשיג.

לא מצליח להבין למה "דוחפים" זאת לאנשים שבתחילת דרכם. החזקת קרן חירום שלא במזומן מחייבת שליטה, הבנה מעמיקה וביטחון עצמי גם בניהול תיק ההשקעות וגם באותם כלים "חוץ מזומניים", וביצוע להטוטים ביניהם. לדעתי זה רק מתכון לבלבול וגרוע יותר, הסתבכות פיננסית בעת משבר, בגלל הנחות ותכנון שגויים. השקט הנפשי, והפשטות, שווים הרבה יותר מכל מחיר של "השארת כסף בחוץ".

דווקא זה שאלות לגיטמיות מאוד ואני שמח ששואל כי זו מטרת הפוסט בסופו של יום.
1. מקבל לגבי קרן החירום - כמו שאמרתי, עדיין מעדיף להשאיר אותה שם. אתה צודק לחלוטין - זה ממש לא חובה אבל זה סתם בשביל השקט - "שיהיה".
2.אני לא הייתי מגדיר את עצמי כמתכלב כרגע. עם הוצאות של כ-7000 בחודש (או 6000 כי אני מנסה לצמצם)
אני עדין : לוקח את חברה שלי לחופשה כל שנה, מתאמן במכון כושר, מחזיק רכב ויש לי את כל מה שאני רוצה.
המחשבה ב"להנות יותר מהחיים" בגיל מבוגר עבורי משמעותה לנסוע לחול 4 פעמים בשנה ולא פעם אחת
לצאת למסעדות ובכללי יותר להנות מהכסף, שוב אדגיש - אני עכשיו לא סובל ומתכלב.
אבל מן הסתם שאני לא חי כמו ש"הישראלי הממוצע" שמרויח כמוני ככל הנראה היה חי, ואין לי שום בעיה עם זה.
3. היעדים בפועל זה להגיע לשווי של 8M צפונה בטווח גילאים שרשמתי.
ואז לפי חוק המשיכת 3% בשנה אוכל להגיע להכנסה של תקציב מאוד לגיטימי (לוקח בחשבון אינפלציה)..
זה מאוד שאפתני אני יודע, אבל כשיש לי מטרה קל לי מאוד להיות מכוון אליה ולעשות מה שצריך כדי להשיג.
1. זה לשיקולך, אנשים עושים דברים יותר מוזרים בשביל לישון בשקט.
2. לא התכוונתי להעליב אותך או את אורח החיים השלך. הכוונה היא שאתה חי מתחת לרמה שאתה רוצה לחיות בה על אף שאתה לא חייב. (כלומר, אתה יכול לחיות ברמת החיים שאתה רוצה לחיות בה בלי להיכנס למינוס. אפילו תוכל להמשיך לחסוך). נראה לי מוזר 20 שנים לטייל פעם בשנה ואז פתאום עוד 20 שנים להתחיל לטייל 4 פעמים בשנה כי עכשיו אתה כבר רשמית ״יכול״. אם נראה לך שלהתחיל לטייל 4 פעמים בשנה במצב הנוכחי שלך זה מוגזם, סבבה. אבל אתה תוכל גם לפני גיל 45 להחליט שאתה מתחיל לטייל פעמיים בשנה, ואז 3 פעמים בשנה, ועוד ועוד.
3. 8 מיליון זה אפשרי אם ההכנסות יעלו וההוצאות ישארו בערך אותו דבר (או אם התשואה הממוצעת השנתית של ההשקעות שלך תהיה ממש מעל 5% בשנה). הייתי אומר שזה שאפתני אבל לא בלתי אפשרי (אבל חלק מזה, תשואות של שוק ההון, לא תלוי בך. במובן הזה הייתי נזהר בציפיות).

לא מצליח להבין למה "דוחפים" זאת לאנשים שבתחילת דרכם. החזקת קרן חירום שלא במזומן מחייבת שליטה, הבנה מעמיקה וביטחון עצמי גם בניהול תיק ההשקעות וגם באותם כלים "חוץ מזומניים", וביצוע להטוטים ביניהם. לדעתי זה רק מתכון לבלבול וגרוע יותר, הסתבכות פיננסית בעת משבר, בגלל הנחות ותכנון שגויים. השקט הנפשי, והפשטות, שווים הרבה יותר מכל מחיר של "השארת כסף בחוץ".
לא ״דוחף״ שום דבר.
הוא לא ״חדש״ (הוא הספיק לפתוח חשבונות בשני בתי השקעות ולחסוך 200000+~).
בסוף זה משהו להיות מודע אליו (ולדעתי הרבה יותר פשוט להבנה למשל מאשר אופטימיזציות בין איריות לאמריקאיות על פי טווח ההשקעה)

הוא לא ״חדש״ (הוא הספיק לפתוח חשבונות בשני בתי השקעות ולחסוך 200000+~).
ראשית אתחיל שאני קורא פסיבי בפורום הנהדר הזה מזה כמה חודשים, נתקלתי בו לגמרי במקרה דרך איזה לינק שהפנה אותי לבלוג. התחלתי לקרוא ונשאבתי. תמיד הייתה לי בראש המחשבה שצריך לחסוך, להתנהל נכון ולהרוויח טוב אבל באמצעות האתר הזה והפורום בפרט, התחלתי באמת לקחת דברים לידיים והנה אני כאן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
B הגיע הזמן לא? יוצא לדרך יומני מסע אישיים 9
מ הגיע הזמן לשתף יומני מסע אישיים 187
D הגיע הזמן לעזוב? התפתחות אישית 31
A האם הגיע הזמן לשדרג את הארי בראון? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
E הגיע הזמן לביזנס- תיק התחלתי שוק ההון 17
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
ק הגיע הזמן להגן על הפוזיציה? שוק ההון 75
T הגיע הזמן להשקיע את תקבולי החתונה - אשמח לקצת סדר בבלאגן שוק ההון 3
ט הגיע הזמן לקחת אחריות. יומני מסע אישיים 1
U עשיתי בלאגן, הגיע הזמן לעשות סדר שוק ההון 14
Y ביטוח בריאות - הגיע הזמן צרכנות פיננסית 5
N איך הוא הגיע למליון דולר אוף טופיק 0
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
O הכסף לא הגיע לwise צרכנות פיננסית 0
S האם תיק "כל העונות" הגיע לסוף דרכו? שוק ההון 5
א עשיתי העברה בIB והכסף לא הגיע, יש מה לדאוג ? שוק ההון 11
S הינה זה הגיע - The social dilemma אוף טופיק 21
נ פקודת לימיט בוצעה למרות שהמחיר לא הגיע לשם שוק ההון 5
קובי טורנהיים היום הגדול שלכם הגיע. אתם מתחילים להרוויח מההתנהלות שלכם צרכנות פיננסית 92
א תיק ההשקעות שלי הגיע ליעד שוק ההון 9
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
Zach Moshe למה העברת סוויפט לוקחת עוד 2 ימי עסקים *אחרי* שהכסף הגיע לבנק בארץ? צרכנות פיננסית 8
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
S עוד צעיר הגיע :-) שוק ההון 28
c881 אז הגיע היום שנאלצים לקחת משכנתה יומני מסע אישיים 24
Zohar איך יודעים שהתשואה על האג"ח הגיע לקצה גבול יכולתו? ושאלה בנוגע לאיזון תיק הארי בראון שוק ההון 2
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
צ אג"ח למשקיע חסר הזמן שוק ההון 1
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
P בעקבות הזמן האבוד יומני מסע אישיים 21
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
B זה הזמן להכין את גינת ירקות הקיץ אוף טופיק 20
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
T זה הזמן להקצות יותר לקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 13
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
Y קנית 2 נכסים באותו הזמן נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה