• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש סיבה ב 2021 להתחתן דרך הרבנות?

אז ידועים בציבור זה שקול לנישואים בלי כל החרא של הרבנות?

פלוס נוסף של ידועים בציבור.
כשעושים חתונה רפורמית/אזרחית בארץ, מבחינת החוק זה נחשב כאילו לא התחתנת (נשארים ידועים בציבור) ולכן כשנפרדים, אין לרבנות יד ורגל בזה.
זה נכון. מי שלא נשוי לפי חוקי המדינה לא צריך להתגרש לפי חוקיה. ייתכנו חסרונות אחרים לידועים בציבור בקשר לפירוק החבילה, אבל לא על זה שאלו כאן.

אז ידועים בציבור זה שקול לנישואים בלי כל החרא של הרבנות?
אני חושב שאין תחליף לנישואים במקרה של הגירה, אם רוצים לקבל אשרה מכח אזרחות של בן/בת הזוג.

אני חושב שאין תחליף לנישואים במקרה של הגירה, אם רוצים לקבל אשרה מכח אזרחות של בן/בת הזוג.
אוקיי, מצאת מקרה קצה...

ייתכנו חסרונות אחרים לידועים בציבור בקשר לפירוק החבילה, אבל לא על זה שאלו כאן
למה? זה בדיוק הנקודה. למצוא אלטרנטיבות לרבנות שלא יפגעו בך. אשמח להרחבה.

וגם במקרה של רילוקיישן ייתכנו בעיות לבן הזוג שאינו רשום כנשוי

למה? זה בדיוק הנקודה. למצוא אלטרנטיבות לרבנות שלא יפגעו בך. אשמח להרחבה.
כי אם אתה לא נשוי, יכולות לעלות שאלות שונות לגבי המועד בו פורקה החבילה ונושאים נוספים בקשר לפירוק הקשר הזוגי שלא מוכר ולא מוגן על ידי המדינה כקשר של נישואים.
עם זאת, למיטב ידיעתי, הדין העיקרי שמגן על הצד החלש במקרה של גירושים, חזקת השיתוף, חל גם על ידועים בציבור.
כדאי מאד לידועים בציבור להסדיר את היחסים באמצעות עורכי דין כבר בראשית הקשר הזוגי.

כדאי מאד לידועים בציבור להסדיר את היחסים באמצעות עורכי דין כבר בראשית הקשר הזוגי.
זאת אכן המלצה, ונפגשנו עם ארגון משפחה חדשה בשביל זה. קיבלנו ייעוץ, והוצאנו ״תעודת זוגיות״, שזה בעיקר חמוד ולא שימושי לכלום. בסוף לא עשינו שום דבר פורמלי עם עו״ד, אבל זה בעיקר מעצלנות וחוסר עניין. במקרה של פרידה, אם אין הסכמה הדדית אז הולכים לבית דין לענייני משפחה ופותרים דרכו כל מה שקשור למשמורת ילדים, חלוקת נכסים וכד׳.
ביום ביום, לא נתקלתי ולא מכיר מאף ידוע בציבור אחר שום מגבלה בהשוואה לנשואים. אפס.

ביום ביום, לא נתקלתי ולא מכיר מאף ידוע בציבור אחר שום מגבלה בהשוואה לנשואים. אפס.
סיפרו בפורום מספר פעמים שברשות המיסים לא מכירים בידועים בציבור (לפעמים זה יתרון ולפעמים חסרון).

בסוף לא עשינו שום דבר פורמלי עם עו״ד, אבל זה בעיקר מעצלנות וחוסר עניין.
טעות גדולה בעיני, הרבה יותר מאשר זוגות נשואים שלא עורכים הסכם ממון. מאחל לך שלעולם לא ייבחן אם אני צודק.

טעות גדולה בעיני, הרבה יותר מאשר זוגות נשואים שלא עורכים הסכם ממון. מאחל לך שלעולם לא ייבחן אם אני צודק.
איך זה יתבטא לדעתך?ֿ
אנחנו עדיין יכולים לעשות עכשיו הסכם מול עו״ד, אני פשוט תוהה מה החשיבות.

איך זה יתבטא לדעתך?ֿ
אנחנו עדיין יכולים לעשות עכשיו הסכם מול עו״ד, אני פשוט תוהה מה החשיבות.
אם חלילה תפריט, הצד החלש פחות מוגן ובהיעדר הסכמה מראש, הפוטנציאל לדיון משפטי ארוך, גדל

זה נכון, פשוט אין לזה השלכה שלילית שאני מכיר.
ייתכנו כאלו בקשר לנקודות זיכוי.
ועולה גם השאלה המוסרית במקרה ההפוך - איך להצהיר לרשויות שונות במקרה בו קשר הנישואים פוגע בזכויות.

עוד חיסרון לנישואין רשומים זה במקרה שאחד מבני הזוג בחובות ולשני יש נכסים.

ועולה גם השאלה המוסרית במקרה ההפוך - איך להצהיר לרשויות שונות במקרה בו קשר הנישואים פוגע בזכויות.
שאלה מוסרית? אתה לא תישן טוב בלילה כי רשויות המדינה לא יודעים עם מי אתה חי?

אם חלילה תפריט, הצד החלש פחות מוגן ובהיעדר הסכמה מראש, הפוטנציאל לדיון משפטי ארוך, גדל
יש לנו הסכמה בע״פ שכל הנכסים משותפים, ואנחנו מתנהלים ככה בפועל. אם נשים את זה בכתב, זה יפשט עניינים במקרה של פרידה, אבל אני לא רואה תרחיש סביר ששופט יחליט אחרת בכל מקרה.
הסכם ממון \ משפטי זה עדיין רעיון טוב לזוגות ידועים בציבור, אני לא נגד, כאמור זה בעיקר מעצלנות, וזה גם עולה כמה אלפים יפים.

וגם במקרה של רילוקיישן ייתכנו בעיות לבן הזוג שאינו רשום כנשוי
נכון, הבן שלי התחתן רפורמית והוא וזוגתו אמרו שאם יעלה נושא רילוקיישן רלוונטי - הם יתחתנו ברבנות בלית ברירה. כלומר, הם לא רוצים את הרבנות בחייהם אם אפשר, אבל הם לא מתנגדי מסורת (להיפך, הבת זוג מצהירה על עצמה שהמסורת חשובה לה) ולכן לא יעשו מזה עניין גדול.
זה נכון, פשוט אין לזה השלכה שלילית שאני מכיר.
אני מכירה היטב רק זוג אחד (בגילי) שהיו ידועים בציבור ונפרדו. לכל אורך חייהם המשותפים, הם ניצלו היטב את נקודות הזכות וכל מה שחוקי המיסוי מאפשרים כדי להפוך למשקיעי נדל"ן. הפרידה שלהם היתה קלה מאד וחברית מאד מבחינת פירוק השיתוף הכלכלי, בלי עו"ד, בלי רבנים ובלי אמוציות מיותרות.

יש לנו הסכמה בע״פ שכל הנכסים משותפים, ואנחנו מתנהלים ככה בפועל. אם נשים את זה בכתב, זה יפשט עניינים במקרה של פרידה, אבל אני לא רואה תרחיש סביר ששופט יחליט אחרת בכל מקרה.
הפרידה שלהם היתה קלה מאד וחברית מאד מבחינת פירוק השיתוף הכלכלי, בלי עו"ד, בלי רבנים ובלי אמוציות מיותרות.
החשיבות של סטטוס הנישואים והסכם ממון הם במקרים בהם אין הסכמה.
אף אחד לא מדמיין מתחת לחופה שהאדם שלצידו יראה בו אויב בעוד עשרות שנים ובכל זאת שליש מהזוגות מתגרשים וחלק לא מבוטל מהם, תוך מלחמות.
כשיש הסכמות חבריות ולכולם ברור שצריך לכבד הסכם בעל פה ואין מחלוקת על תוכנו, גירושים הם דבר די פשוט, אפילו ברבנות.
[ובנושא אמוציונלי חשוב להדגיש - הדיון מבחינתי תיאורטי. אין שמץ של ביקורת על בחירה של מישהו שכותב כאן]

נערך לאחרונה ב:
שאלה מוסרית? אתה לא תישן טוב בלילה כי רשויות המדינה לא יודעים עם מי אתה חי?
את הרשויות ממש לא מעניין עם מי אתה חי ולכן כתבתי על קבלת זכויות ולא הצהרה ערטילאית.
קבלת זכויות על חשבון המדינה או על חשבון אנשים אחרים בזכות הצהרה שקרית היא שאלה מוסרית בעיני (ואני לא מדבר על השאלה אם זו עבירה פלילית).
גם בפורום כבר היה מי שכתב שכאשר נדרש להצהיר פוזיטיבית שהוא חד הורי, הוא נמנע מכך.
אני לא רואה הבדל גדול בין המקרים האלו לרמאות בכל מקרה אחר ויכול לספר לפחות על שני מקרים שאני מכיר בהם אנשים שנפגעו מהרמאות הזו (במערכת החינוך) איימו בפנייה למשטרה.

תלוי אם מדובר במדינות משפט כללי או לא. או שיש לך לפעמים מדינות כמו ארה״ב ואפילו בריטניה (סקוטלנד) שבחלק מהטריטוריות יש משפט אזרחי - שם בדרך כלל אין דבר כזה ״ידועים בציבור״ אלא אם כן חוקק כזה חוק בבית הנבחרים. ואיפה שכן מכירים, אז זה דווקא תופס לצורך הגירה.

אז עבור הגירה, זה יכול לעבוד אם הזוג בא כבר עם הסטטוס ״ידועים״ ביד ויש לו את הראיות להוכיח את זה - וגם תחום השיפוט הזר מקבל את זה. כל מקרה לגופו…
מקרה למשל בו באמת אין מנוס מחתונה, זה אם רוצים להיות ביחד שני אנשים ממדינות שונות ואין להם דרך לקבל סטטוס כדי לחיות יחד מלבד חתונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
א סיבה אמיתית למה לא למשוך פיצויים פטורים ממס? פוסטים מאיכות נמוכה 24
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D סיבה לא לשים פנסיה לא פעיל בקרן המחקה של הלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 1
doc29 קרן השתלמות קטנה מאוד -האם יש סיבה להשאיר? צרכנות פיננסית 24
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
unrealx יש סיבה להשתמש ב- IB במקום ברוקר ישראלי? שוק ההון 3
P נכסים לא סחירים - סיבה להעדיף פוליסות חסכון מסוימות? צרכנות פיננסית 53
ט מסחר נמוך בתעודות סל - יש סיבה הגיונית? שוק ההון 9
A גרעון במקפת משלימה- למי שהיה צריך עוד סיבה למה ק. גמל עדיפה צרכנות פיננסית 19
yoni יש סיבה להעדיף בנק מול בית השקעות? שוק ההון 66
ל עוד סיבה לפרוש מוקדם מעבודה אוף טופיק 3
Sesquiterpene Spread גבוה - סיבה לא לקנות קרן? שוק ההון 8
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
ח קיזוז הפסדים ומענקי קורונה בדוח השנתי 2021 מיסים 1
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
H דוח שנתי 2021- ני"ע מיסים 0
S דו"ח שנתי מלא (1301) מקוון לשנת 2021 מיסים 9
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
P הרפורמה בביטוחי הבריאות 10/2021 פוסטים מאיכות נמוכה 10
מתכנת עוקץ כרטיסי האשראי 2021 - המרכז לגביית קנסות צרכנות פיננסית 145
A פודקאסטים כלכלים מומלצים 2021 התפתחות אישית 1
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
c881 השרשור על בחירות 2019 עד 2021 ננעל אוף טופיק 42
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
חתול לילה התלבטות הצבעה בבחירות 2021, 2022.... אוף טופיק 878
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
A 154 קרנות נאמנות מייקרות את דמי ניהול ל-2021 שוק ההון 0
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
Y שנת 2020 חלפה לה יעדים ומטרות שנת 2021 יומני מסע אישיים 3
Mr. Bigglesworth שרשור בחירות 2021 אוף טופיק 187
adamshalev תחזית לשנת 2021 אוף טופיק 114
M תקרת הפקדה לקופת גמל להשקעה 2021 שוק ההון 3
Koby Paris סיכום תשואות 2020 ותובנות ל 2021 שוק ההון 99
N רופין ב אוקטובר 2021 או אוניברסיטה ב22/23 התפתחות אישית 11
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה