• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יש סיבה להעדיף בנק מול בית השקעות?

• פותח הנושא yoni
  • פורסם בתאריך

yoni

משתמש רשום
דירוג
6
קיבלתי הצעה יחסית טובה מבנק ירושלים מבחינת עלויות ק/מ. מאידך, הבנק גובה עמלת המרה של 0.2% בנוסף למרווח, דבר שהוא מקובל בבנקים באופן כללי, ודמי ניהול של אחוז מסוים של התיק. אני יכול לחיות עם עמלת המרה, אבל עליית דמי ניהול בהתאם לגובה התיק יכול לצמצם רווחים באופן משמועתי כשהתיק יגדל בעתיד, ואני שואל את עצמי אם זה שווה כדי להרוויח מידה של ביטחון בגלל יציבות של בנק מול בית השקעות.

יש למישהו דעה או עצה בעניין? האם לדעתכם אין סיבה להעדיף את היציבות של בנק על פני בית השקעות?

בנק ירושלים מאפשר לך לפתוח חשבון אצלם דרך אינטראקטיב ברוקרס וגובה (אם אני זוכר נכון) 3 דולר עמלה על כל פעולה ודמי ניהול כאחוזים משווי התיק שהם די גבוהים.

כמו כן כאשר אתה רוכש מניות בצורה זו אז המניות נרשמות על שם בנק ירושלים במסלקת הבורסה (כי להם יש חשבון מול אינטראקטיב במקומך) ואתה מוזכר רק בספרים של בנק ירושלים.
אם בנק ירושלים יפשוט רגל או "יאבד את הספרים שלו" אז אתה תצטרך להוכיח שהמניות שלך ולהמציא תיעוד מספק לבית המשפט בשביל לקבל אותן בחזרה ממסלקת הבורסה (ואם לא הצלחת להוכיח זאת אז אתה לא תקבל את המניות שלך בחזרה!).

מה שאתה יכול לעשות זה לפתוח חשבון מול אינטראקטיב בעצמך ולשלם עמלות אפילו יותר נמוכות.
אם אתה פותח חשבון ישירות מולם אז עמלת מינימום לפעולה עומדת על 1 דולר ואם אתה עושה זאת דרך גוף מתווך בארץ (כמו קוואנטום שוקי הון או בי-טריידר שהתמזגו לא מזמן) אז העמלת מינימום היא 1.5 דולר בלבד.
פירסמתי יותר פרטים עליהם והצלחתי להשיג מהם הנחה מסויימת בעמלות פר-מניה בבלוג שלי אז אתה יכול לקרוא עוד שם.

בכל מקרה אם אתה עובד ישירות מול אינטראקטיב אז המניות שאתה רוכש רשומות על שימך במסלקת הבורסה עצמה (כך שאם אינטראקטיב פושטים רגל והספרים שלהם נעלמים אז המניות עדיין שלך).

תשים לב שהסיכון של פשיטת רגל של אינטראקטיב חל עליך גם אם החשבון שלך בבנק ירושלים.
אם יש לך חשבון בבנק ירושלים אז הכספים והנכסים שלך לא מבוטחים אבל אם יש לך חשבון באינטראקטיב אז הם רכשו ביטוח שמכסה נכסים בשווי של עד 30 מיליון דולר (מתוכם עד 900 אלף דולר במזומן) - הביטוח לא מכסה חוזים עתידיים.

כלומר גם במקרה ואינטראקטיב פשטו רגל ואיבדו חלק מהנכסים שלך אז חברת הביטוח מחוייבת לפצות אותך בסכום שהיה לך בחשבון!
תשים לב שבמקרה של בנק ירושלים חברת הביטוח מחוייבת לפצות את בנק ירושלים (לא אותך כלקוח של בנק ירושלי) בסכום של עד 30 מיליון דולר.
אני לא יודע מה איתך אבל הניחוש שלי הוא שבנק ירושלים יחזיק שם חשבון עם הרבה מעבר ל-30 מיליון דולר (סך הנכסים של כל הלקוחות שלהם).

**עריכה**
@Lamur מניסיוני האישי בנק ירושלים לא מוכן אפילו לדבר איתך על הנחה בדמי הניהול - הם מתעקשים שהעמלות של 3 דולר לפעולה מצדיקות את דמי הניהול.

פירסמתי יותר פרטים עליהם והצלחתי להשיג מהם הנחה מסויימת בעמלות פר-מניה בבלוג שלי אז אתה יכול לקרוא עוד שם
סתם שתדע שלא קיבלתי מייל על הרשומה הזאת, רק עכשיו אני רואה שהוספת.

סתם שתדע שלא קיבלתי מייל על הרשומה הזאת, רק עכשיו אני רואה שהוספת.
זה פורסם כדף סטטי ולא כמאמר ובגלל זה לא נשלח מייל לרשימת התפוצה.

@daat99 הסיבה שאני מעדיף להשתמש בבנק או בית השקעות בישראל היא שהם מתעסקים במס הכנסה וזה חוסך לי את העלות של עבודת רו"ח בהכנת דוחות. למעשה אני לא יודע כמה היה עולה להכין דו"ח אז קשה לי באמת להחליט במה עדיף.

שאלה נוספת - למה להעדיף IB מול בנק בארה"ב כמו Fidelity?

הסיבה שאני מעדיף להשתמש בבנק או בית השקעות בישראל היא שהם מתעסקים במס הכנסה וזה חוסך לי את העלות של עבודת רו"ח בהכנת דוחות. למעשה אני לא יודע כמה היה עולה להכין דו"ח אז קשה לי באמת להחליט במה עדיף.
הנציג של קוואנטום שאני מתעסק איתו מתנדב לעזור לאנשים למלא את הדו"חות של מס הכנסה (זה פחד מאוד נפוץ) ולפי מהשהוא הראה לי זה דו"ח מאוד פשוט (לי יש רואה חשבון שמייצג אותי כך שלא מילאתי את הדו"ח בעצמי).
כמו כן יש כמה חסרונות גדולים בלתת לבנק לנכות לך מס במקור:

1. הבנק מחייב אותך על מס במקור במועד ביצוע הפעולה.
2. הבנק גובה ממך מיסים שאתה לא צריך לשלם.

בעבודה ישירות מול איטראקטיב אתה:
1. מקבל דחיית מס (הללוואה ללא ריבית שאתה יכול להמשיך ולהשקיע) עד לחודש מאי/יוני של השנה העוקבת.
2. לא משלם אפילו שקל אחד במס יותר ממה שאתה חייב.

מה אתה מעדיף:
1. לשלם יותר מיסים יותר מוקדם בלי למלא טופס פשוט
2. לשלם פחות מיסים יותר מאוחר ולמלא טופס פעם בשנה

אני חושב שכדאי שתתקשר איתם ותציג בפניהם את השאלות ששאלת (איש הקשר שלי הוא קובי ואני התרשמתי ממנו בצורה הרבה יותר טובה משאר הנציגים שלהם).

כמו כן יש כאן אנשים בפורום שהעידו שהם ממלאים את הדו"חות של עצמם ולפי מה שאני ראיתי זה לא מסובך במיוחד.

אני לא חושב שזה חכם לפסול אפשרויות על הסף בגלל פחד כאשר בהחלט יכול להיות שכשתראה במה מדובר אתה תגיד לעצמך "זה ממש פשוט".
כמובן שיצירת קשר איתם היא לא מחייבת ואתה תמיד יכול לחזור לבנק ירושלים עם כל החסרונות שבדבר.

שאלה נוספת - למה להעדיף IB מול בנק בארה"ב כמו Fidelity?
לא שמתי לב ששאלת את זה :)

IB זה גוף ענק (שנסחר בבורסה בעצמו) שמספק תשתיות מסחר וסליקה לבנקים ומוסדות ברחבי העולם.
כגוף ענק שמשרת בעצמו גופי ענק ומסדות עם מיליוני/מיליארדי דולרים (כמו לדוגמא בנק ירושלים...) יש לו מחויבות גבוהה ביותר ללקוחות שלו.
אנחנו כלקוחות פרטים לא כל כך מעניינים את IB אבל אנחנו משתמשים באותם השירותים ותשתיות שבהם משתמשים גופי ענק מכל העולם ולכן אנחנו יכולים לדעת בוודאות שהשירותים הטכניים (אם כי לא בהכרח התמיכה) יהיו ברמה גבוהה ביותר.
לא סתם הוא נבחר לברוקר הטוב ביותר בארצות הברית כבר כמה שנים ברציפות:
2015:
http://www.barrons.com/articles/SB51367578116875004693704580502703510707706
2014:
http://www.barrons.com/articles/SB50001424053111904628504579433251867361162
נמאס לי לחפש קישורים אבל הם היו מקום ראשון גם קודם...

Fidelity זה בסה"כ בנק עם היתרונות והחסרונות שבו.
העמלות אצלו יותר גבוהות מאשר בארץ (לאזרחי ישראל לפחות) והוא לא מספק ערך מוסף מיוחד (לדעתי).

אם יש לך חשבון בבנק ירושלים אז הכספים והנכסים שלך לא מבוטחים
אתה מערבב ומפחיד פה.
ני"ע נמצאים בנאמנות ומופרדים מנכסי הבנק. אז למה צריך לבטח אותם?
הכספים בבנק הם לא בנאמנות ולכן לא כדאי להחזיק כסף בעו"ש

1. הבנק מחייב אותך על מס במקור במועד ביצוע הפעולה.
2. הבנק גובה ממך מיסים שאתה לא צריך לשלם.

בעבודה ישירות מול איטראקטיב אתה:
1. מקבל דחיית מס (הללוואה ללא ריבית שאתה יכול להמשיך ולהשקיע) עד לחודש מאי/יוני של השנה העוקבת.
2. לא משלם אפילו שקל אחד במס יותר ממה שאתה חייב.

זה משנה למי שמשקיע כמוך. למי שמשקיע בקרנות צוברות (כמו קרנות איריות) וקרנות מחקות ישראליות זה לא משנה בכלל
אישית, לא מוצא יתרון מובהק לעבוד דרך IB או ברוקר זר\מקומי אחר שהוא לא בנק למשקיע פאסיבי (במיוחד למי שיש תיק שאיתו ניתן להתמקח יפה מול הבנקים)

גם בבנקים אתה יכול לבקש ביטול של דמי הניהול לחלוטין.
לבקש אפשר.
בשביל לקבל - צריך תיק של מינימום כמה מאות אלפים ובבנקים מסוימים החל מ - 1M.
האם את מכירה מישהו עם תיק של 100 קיי שלא משלם דנ"פ כלל והוא לא עובד בנק או בן לעובד בנק או בעל תנאים מיוחדים בקומבינה מסוג אחר?

האם את מכירה מישהו עם תיק של 100 קיי שלא משלם דנ"פ כלל והוא לא עובד בנק או בן לעובד בנק או בעל תנאים מיוחדים בקומבינה מסוג אחר?
אני מדברת מניסיון אישי. אני קיבלתי פטור מדמי ניהול כשהיו לי 120K. ואין לי אף קומבינה או קרוב עובד בנק.
באתי בכוונה אמיתית להעביר את התיק לבית השקעות, בכלל לא ביקשתי הנחות או משהו כזה, רק חתימה בשביל העברת התיק שזה מה שבית ההשקעות דרש.
ובבנק ביקשו יפה שאשאר.
אולי זה תלוי בפקיד שעובדים מולו או בסניף.

ני"ע נמצאים בנאמנות ומופרדים מנכסי הבנק. אז למה צריך לבטח אותם?
הנכסים נמצאים בנאמנות ומופרדים מנכסי הבנק אבל לא רשומים על שימך אלא על שם הבנק (במקרה שהבנק הוא לא חבר הבורסה בעצמו כמו שקורה עם כל הבנקים בארץ).
כמו כן הביטוח הוא גם על מעילות ולא רק על פשיטת רגל (כולל מעילות של הנאמן).

זה משנה למי שמשקיע כמוך. למי שמשקיע בקרנות צוברות (כמו קרנות איריות) וקרנות מחקות ישראליות זה לא משנה בכלל
זה משנה לכל מי שמבצע פעולות שגוררות ניכוי מס במקור.
אם אתה מוכר נכס בשביל לאזן אז אתה תשלם יותר מס ממה שאתה חייב דרך בנק בארץ.
אם אתה מקבל ריבית מאג"ח אז אתה תשלם יותר מס ממה שאתה חייב דרך בנק בארץ.

כמובן שבשני המקרים אתה יכול לקבל החזר מס בסוף השנה במידה והגשת את הטפסים אבל אנחנו מדברים כאן על אדם שלא רוצה להגיש טפסים ולכן לא יקבל החזר.

אישית, לא מוצא יתרון מובהק לעבוד דרך IB או ברוקר זר\מקומי אחר שהוא לא בנק למשקיע פאסיבי (במיוחד למי שיש תיק שאיתו ניתן להתמקח יפה מול הבנקים)
אם לדעתך אין בזה יתרון אז זו כמובן זכותך לחשוב כך :)
כמובן שיש חסרונות לעבודה מול ברוקר זר:
1. חייבים להגיש טפסי תיאום מס בסוף השנה.
2. חייבים להעביר מט"ח לחו"ל (וכאן הבנק שלך יכול לשדוד אותך אם לא תתמקח).

מעבר לכך ההבדל היחיד הוא עמלות הפעולה שכאן אין ממש מקום להשוואה.
בחו"ל אתה תשלם 1.5 דולר לפעולה ובארץ אתה מתחיל ב-7.5 דולר לפעולה דרך בית השקעות (הרבה יותר בבנקים - למעט 3 דולר ספציפית דרך בנק ירושלים אבל זה ממש יוצא דופן ואתה משתמש במערכת של אינטראקטיב דרך בנק ירושלים - כמו כן הם לא מוכנים בכלל לדבר על הנחות בדמי הניהול שלך ללא קשר לגודל התיק).

@Lamur כל הכבוד, פעם ראשונה שאני שומע על פטור מלא מדנ"פ עם כזה סכום.

אני כרגע משקיע דרך הבנק ולא דרך בית השקעות. העלות הנוספת לעומת בית השקעות (שהיא לא גבוהה משמעותית אחרי התמקחות) מוצדקת מבחינתי בזה שיש פחות התעסקות - פחות גופים, סיסמאות, העברות כספים וכו׳.
כמו כן, וזו דעתי הלגמרי לא מבוססת ואני לכן לא מתכוון להגן עליה בוויכוח :), הממשלה בכיף תיתן לבית השקעות ליפול אבל לא כ״כ בכיף לבנק.

ומה עם דמי משמורת?
זה לא אותו הדבר? על מה הם כבר שומרים? :)
דמי משמורת לא היה לי מעולם, תמיד קראו לזה דמי ניהול.
בכל מקרה, לא יורד לי כלום בחשבון חוץ מכאשר אני עושה פעולה אקטיבית (עמלות קניה/מכירה/המרה שהן אכן גבוהות מההצעה של בית ההשקעות, את זה לא היו יכולים להשוות לי לדבריה)

אני מדברת מניסיון אישי. אני קיבלתי פטור מדמי ניהול כשהיו לי 120K. ואין לי אף קומבינה או קרוב עובד בנק.
באתי בכוונה אמיתית להעביר את התיק לבית השקעות, בכלל לא ביקשתי הנחות או משהו כזה, רק חתימה בשביל העברת התיק שזה מה שבית ההשקעות דרש.
ובבנק ביקשו יפה שאשאר.
אולי זה תלוי בפקיד שעובדים מולו או בסניף.
יפה. אני זוכר שפעם באתי עם תיק השקעות דומה בגודלו בבקשה להעביר אותו לבית השקעות והיא פשוט הוציאה טפסים נתנה לי לחתום ואמרה תודה.

אם אתה מוכר נכס בשביל לאזן אז אתה תשלם יותר מס ממה שאתה חייב דרך בנק בארץ.
אם אתה מקבל ריבית מאג"ח אז אתה תשלם יותר מס ממה שאתה חייב דרך בנק בארץ.
למה אתה חושב שבכל מקרה אשלם יותר חס בארץ? זאת הנחה גורפת הדורשת הוכחה.

מתי זה קרה? אני עדיין רואה באתרים שלהם ישויות נפרדות.
שבוע +-
הם עדיין די מבולגנים ולא ברור מי עונה לך לטלפון :)

כמו כן, וזו דעתי הלגמרי לא מבוססת ואני לכן לא מתכוון להגן עליה בוויכוח :), הממשלה בכיף תיתן לבית השקעות ליפול אבל לא כ״כ בכיף לבנק.
אתה מבין שאנחנו משווים ברוקר אמריקאי (אינטראקטיב ברוקרס) שבו הנכסים רשומים על שימך ומבוטחים לבין בנק ישראלי (בנק ירושלים) שיש לו חשבון באותו ברוקר אמריקאי (אינטראקטיב ברוקרס) בדיוק אבל הנכסים לא רשומים על שימך, נכון?

אפשר לשאול באיזה בנק מדובר?
אני עשיתי שמיניות באויר בכמה בנקים שונים עם סכום יותר גדול ושני קרובי משפחה בתפקידים בכירים (בבנק יהב ובבנק מזרחי) ועדיין לא קיבלתי פטור מלא :(

למה אתה חושב שבכל מקרה אשלם יותר חס בארץ? זאת הנחה גורפת הדורשת הוכחה.
1. דו"ח מבקר המדינה? http://www.themarker.com/news/1.2476051
2. העובדה שלא מזכים אותך על תשלומים שניתן לקזז מול רווחי הון?
3. העובדה שלא מזכים אותך על מגן מס משנים קודמות? (אם אתה מאזן אז אתה בסופו של דבר גם מייצר מגן מס כי אתה "מוכר את מה שגדל באופן יחסי")
4. העובדה שגובים ממך מס "רווחי הון" על "החזר עמלות"? (היו מספר תלונות בנושא בהקשר של הבנק הבינלאומי כאן בפורום)
5. העובדה שיש תעשייה שלמה של רואי חשבון ויועצי מס שמתנדבים למלא בשבילך את כל הטפסים בתמורה ל"אחוזים מההחזר בלבד"? (כמה אנשי מקצוע יתנדבו למלא טפסים לאנשים בחינם אם הם לא יודעים שיצא להם מזה משהו?)

היו המון דיונים בפורום שהנושא של גביית מס יתר עלה בהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
P נכסים לא סחירים - סיבה להעדיף פוליסות חסכון מסוימות? צרכנות פיננסית 53
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
Y האם יש סיבה ב 2021 להתחתן דרך הרבנות? אוף טופיק 134
א סיבה אמיתית למה לא למשוך פיצויים פטורים ממס? פוסטים מאיכות נמוכה 24
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D סיבה לא לשים פנסיה לא פעיל בקרן המחקה של הלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 1
doc29 קרן השתלמות קטנה מאוד -האם יש סיבה להשאיר? צרכנות פיננסית 24
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
unrealx יש סיבה להשתמש ב- IB במקום ברוקר ישראלי? שוק ההון 3
ט מסחר נמוך בתעודות סל - יש סיבה הגיונית? שוק ההון 9
A גרעון במקפת משלימה- למי שהיה צריך עוד סיבה למה ק. גמל עדיפה צרכנות פיננסית 19
ל עוד סיבה לפרוש מוקדם מעבודה אוף טופיק 3
Sesquiterpene Spread גבוה - סיבה לא לקנות קרן? שוק ההון 8
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11

נושאים דומים

Back
למעלה