• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עוקץ כרטיסי האשראי 2021 - המרכז לגביית קנסות

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,692
שימו לב ותעקבו בפירוט החיובים שלכם.
בחודשים האחרונים מתנהלת פרשיית הונאה מוזרה ביותר,
עשרות קורבנות נעקצו כאשר כרטיס האשראי שלהם משמש לתשלום קנסות בסכומים של עשרות אלפי שקלים במרכז לגביית קנסות,
הנקודה היא שממש קל לאתר את אותם נקנסים שעבורם שולמו הקנסות באמצעות כרטיס אשראי גנוב ולעצור את התופעה,
אבל המשטרה מטייחת את החקירות, וסוגרת את התיקים באופן תמוה ביותר.
קראתי על זה בעיתון לראשונה לפני כחודשיים וקצת פקפקתי, כל שבוע שחלף הצטברו עדויות של עוד ועוד קורבנות.
היום זה הגיע אלי.
מעבר לעשרות אלפי שקלים שחויבו עבור המרכז לגביית קנסות במספר עסקאות, בוצעו גם ניסיונות לחיובים בבתי עסק שונים אך אלו סורבו לאחר שהמסגרת כבר נוצלה עד תום.
למזלי מדובר על כרטיס אשראי חוץ בנקאי כך שכמעט לא מתאפשרת חריגה ממסגרת, קורבנות אחרים בעלי כרטיס אשראי בנקאי מדווחים שאושרו חיובים הרבה מעבר למסגרת (זה ידוע לי מזמן שהבנקים מאשרים אוטומטית חריגה מהמסגרת לפי שיקולים שלהם).

הכתבה מדברת על המשטרה שלא עושה כלום אבל אין התייחסות לשאלה אם חברת האשראי זיכתה את בעל הכרטיס על החיוב. הרי הכחשת עסקה פשוטה אמורה להשיב את הכסף, ואם חברת האשראי תיפגע מספיק היא כבר תפעיל את הלחץ שלה על מי שצריך.

• אהבתי
Reactions: YPV
אני עובד רק עם כרטיס בנקאי, זה יותר נח בגלל שיש חיוב ישיר של דולרים בלי המרה, אבל יש לי גם הודעת sms על כל חיוב בארץ או בחול, אז אשים לב מייד למשהו חריג ואודיע לחברת האשראי.

יש לי גם הודעת sms על כל חיוב בארץ או בחול, אז אשים לב מייד למשהו חריג ואודיע לחברת האשראי.
למיטב ידיעתי כל המנפיקות בארץ מציעות שירות כזה. בהחלט כדאי.

באסה. מה חברת האשראי אומרת? מזכים אותך?
כשגילינו את זה המוקד כבר היה סגור, אז ביטלנו את הכרטיס והגשנו הכחשת עסקה על כל העסקאות, היום נברר מה עם זה.
החיוב בבנק טרם בוצע
הכתבה מדברת על המשטרה שלא עושה כלום אבל אין התייחסות לשאלה אם חברת האשראי זיכתה את בעל הכרטיס על החיוב. הרי הכחשת עסקה פשוטה אמורה להשיב את הכסף, ואם חברת האשראי תיפגע מספיק היא כבר תפעיל את הלחץ שלה על מי שצריך.
לפי הידוע לי חברת האשראי זיכתה ברוב המקרים, בפרט כאשר מדובר על המרכז לגביית קנסות כי לא סופק מוצר, חיובים אחרים אני לא יודע.
בניגוד להונאה נפוצה בה הגנב קונה לעצמו טובין/שירותים, כאן מדובר על מקרה מעניין בו לחברת האשראי אין תמריץ משמעותי לטפל בנושא, אין לה הרבה מה להפסיד כל עוד מדובר על המרכז לגביית קנסות, מבחינתם זה win win, אם הלקוח פספס הם ירוויחו עמלה על העסקה, אם הלקוח התלונן יבטלו את החיוב בלי שבית העסק יוכל להתנגד כי לא סופק מוצר (וגם אם מדובר על כספים שכבר שולמו קל להם לקזז כי זה בית עסק עם היקף גבוה של חיובים באופן קבוע)
התלונות כלפי המשטרה הן למה סוגרים תיקים מחוסר ראיות במקרה שהעבריין כה קל לאיתור.

הייתי הולך להגיש תלונה במשטרה רק בשביל העיקרון אבל זה כרטיס של אשתי ולא בשבילה הטרטור הזה.

נערך לאחרונה ב:
לחברת האשראי אין תמריץ משמעותי לטפל בנושא, אין לה הרבה מה להפסיד כל עוד מדובר על המרכז לגביית קנסות, מבחינתם זה win win, אם הלקוח פספס הם ירוויחו עמלה על העסקה, אם הלקוח התלונן יבטלו את החיוב בלי שבית העסק יוכל להתנגד כי לא סופק מוצר
האינטרס הבסיסי של חברות כרטיסי אשראי הוא שללקוחות יהיה אמון בשימוש בכרטיסי אשראי. לכן הן גם לוקחות על עצמן את הסיכונים של אובדן כספים כתוצאה מגניבה/מרמה/שימוש רשלני וכו'. אגב, יש מדינות בהן זה לא המצב וחברות אשראי מגלגלות את הסיכון ללקוח. לכן גם יש שם אחוזי שימוש מאוד נמוכים בכרטיסי אשראי.

האינטרס הבסיסי של חברות כרטיסי אשראי הוא שללקוחות יהיה אמון בשימוש בכרטיסי אשראי. לכן הן גם לוקחות על עצמן את הסיכונים של אובדן כספים כתוצאה מגניבה/מרמה/שימוש רשלני וכו'.
גם אני חושב כך, אבל מספר לך מה קורה במציאות כרגע, עד אתמול חשבתי שזה בדיוני.
ייתכן שבגלל העובדה שהם מבטלים את החיובים על אתר, אמון הלקוחות נשמר,
בסופו של יום רק להם יש את הנתונים האם לקוחות נשארו או נטשו או צמצמו שימוש, בהנחה וחברת האשראי נוכחת לדעת שהלקוחות שנעקצו מרוצים מהטיפול בפנייתם, הזנחת הנושא לא פוגעת באינטרס שציינת.
הנקודה שרציתי להבהיר היא שבהונאה רגילה חברת האשראי לא תמיד מגלגלת את ההפסד לבית העסק אלא לעיתים לוקחת על עצמה את ההפסד כך שזה נזק כספי ישיר שיש לה תמריץ להקטין אותו, במקרה כאן לעומת זאת תמיד היא מגלגלת את ההפסד לבית העסק, אז אין נזק ישיר, רק כפי שצינת אמון ומוניטין (שלא בהכרח נפגעים)

• אהבתי
Reactions: YPV
יש לי התלבטות מה לעשות,
לחברת האשראי ייקח עד שבועיים לטפל בהונאה, מועד החיוב יהיה לפני כן,
אציין שהייתה חריגה משמעותית מהמסגרת אך למרות זאת העסקאות אושרו ( - בניגוד למה שחשבתי אתמול - היום ראיתי עסקאות נוספות שבוצעו אך טרם הופיעו באתר בשעה שנחשפתי לתקרית לראשונה)
זה די מרגיז שאני צריך עכשיו לדאוג שיהיה בחשבון 30K וחברת האשראי לא מסכימה לדחות את החיובים הללו עד לאחר הבירור.
מתלבט אם לתת להוראת קבע לחזור או פשוט לדאוג שיהיה יתרה מספקת ולבלוע את הרוק.

אגב, השורה האחרונה מרמזת למה הטיפול המשטרתי לקוי
CNOnJKi.png

נערך לאחרונה ב:
באמת?
ואו!

עוד סיבה טובה לעבור לכרטיסים אמריקאים - שם ברגע שאתה מתלנון על חשד להונאה דבר ראשון שהם עושים זה לזכות את חשבון האשראי שלך בסכום החיוב. אח"כ (בסוף הטיפול), אם יתגלה שזה לא הונאה יחיבו אותך מחדש. אבל כל עוד הנושא בבדיקה אתה בעצם לא מחוייב.

מדהים אותי כל פעם מחדש עד כמה המצב בארץ בנושא כרטיסי אשראי גרוע יחסית לארה"ב

יש לי התלבטות מה לעשות,
אציין שהייתה חריגה משמעותית מהמסגרת אך למרות זאת העסקאות אושרו ( - בניגוד למה שחשבתי אתמול - היום ראיתי עסקאות נוספות שבוצעו אך טרם הופיעו באתר בשעה שנחשפתי לתקרית לראשונה)
זה די מרגיז שאני צריך עכשיו לדאוג שיהיה בחשבון 30K וחברת האשראי לא מסכימה לדחות את החיובים הללו עד לאחר הבירור.

CNOnJKi.png
לא מבין את ההתלבטות בכלל. ברור שעדיף שהכסף יהיה אצלך והם ירדפו אחריך מאשר להפך.
שיבטלו את העיסקאות ויגישו לך חשבון מתוקן על מה שבאמת שלך ואת זה תשלם.
אם היו מגישים לך במסעדה חשבון של 30 אלף שקל היית משלם ומבקש החזר או שהיית מבקש חשבון מתוקן?

יש לי התלבטות מה לעשות,

CNOnJKi.png
ניסית להתעקש עם חברת האשראי שלא לשלוח לגביה בבנק את העסקאות שהכחשת?
אין סיבה שדירוג האשראי שלך ייפגע כי הם יקבלו סירוב מהבנק, ואין סיבה שתיתן להם הלוואה בחינם על 30,000 ש"ח (אלא אם הם מוכנים לשלם לך את אותה ריבית שהיו גובים ממך אילו לקחת מהם הלוואה בסכום דומה).

לא מבין את ההתלבטות בכלל. ברור שעדיף שהכסף יהיה אצלך והם ירדפו אחריך מאשר להפך.
יש קצת הבדל בין מסעדה לבין חברת אשראי.
שלא לדבר על זה שיש הבדל בין לסרב לשלם כסף לבין לדאוג שלא יהיה לך כסף בעו"ש וכשהחיוב מגיע הוא ידחה.
אם חיוב אשראי חוזר מסיבת "אין כיסוי מספיק" זה יכול לדפוק לך יפה מאוד את ציון האשראי...
שיבטלו את העיסקאות ויגישו לך חשבון מתוקן על מה שבאמת שלך ואת זה תשלם.
אם הם היו מסכימים זאת מן הסתם הייתה האלטרנטיבה האופטימלית. הבעיה שהם לא מסכימים.

לדעתי תלונה במשטרה ושליחת התלונה לחברת האשראי + שיחה אסרטיבית עם מנהל שירות הלקוחות ותלונה לפניות הציבור שלהם, יכול מאד להיות שיעזרו (אפילו הלי לערב עיתונות).

באמת?
ואו!

עוד סיבה טובה לעבור לכרטיסים אמריקאים - שם ברגע שאתה מתלנון על חשד להונאה דבר ראשון שהם עושים זה לזכות את חשבון האשראי שלך בסכום החיוב. אח"כ (בסוף הטיפול), אם יתגלה שזה לא הונאה יחיבו אותך מחדש. אבל כל עוד הנושא בבדיקה אתה בעצם לא מחוייב.

מדהים אותי כל פעם מחדש עד כמה המצב בארץ בנושא כרטיסי אשראי גרוע יחסית לארה"ב
רק בשביל להיות הוגן יותר מדויק, לוקח להם עד 8 ימי עסקים, אבל כשלא עובדים שישי וערב חג זה יוצא שבועיים קלנדריים,
מאז ההודעה הספקתי קצת להפעיל עליהם לחץ, לפקידים בשירות אין הרבה מה לעזור, ניכר היה שהאפשרויות העומדות בפניהם מוגבלות ביותר (הציעו לי לפנות לבנק להסדיר אשראי על מנת שהחיוב לא יחזור או לחילופין פריסת תשלומים כאשר חיוב הריבית עלי, לא פחות משערוריה!!)
כתוצאה מהפצרותי, (לצעוק לא עוזר, רק להזדהות עם הנציג שמוגבל ביכולת הפעולה שלו ובד בבד להתעקש ולהסביר באסרטיביות כמה מופרך מה שהם מציעים ושיעשו אסקלציה למקרה) הדבר היחיד שהם יכלו לעזור זה לשלוח הודעות למחלקה המטפלת בהונאות לזירוז הטיפול בפניה כי הסכום חריג ומדובר על סמיכות למועד החיוב.
קיבלתי קודם הודעה שהפניה טופלה, אבל לא מספיק ברור האם הזיכוי יחול לפני מועד החיוב.
אם חיוב אשראי חוזר מסיבת "אין כיסוי מספיק" זה יכול לדפוק לך יפה מאוד את ציון האשראי...
וגם יש עמלת שחיטה בבנק על כזה דבר, וגם חברת האשראי עשויה לגבות עמלות שאצטרך להילחם בשביל לבטל אותם, לא מחפש להיות צודק אלא חכם, ההתלבטות שלי איזה תגובה יותר ״חכמה״
לדעתי תלונה במשטרה ושליחת התלונה לחברת האשראי + שיחה אסרטיבית עם מנהל שירות הלקוחות ותלונה לפניות הציבור שלהם, יכול מאד להיות שיעזרו (אפילו הלי לערב עיתונות).
הבעיה העיקרית היא שהסיפור התרחש סמוך למועד חיוב האשראי בשילוב 2 ימים שאינם ימי עסקים, החיוב ירד בבנק ביום שישי, אין כמעט סיכוי להספיק משהו בזמן הזה, למעט מה שציינתי למעלה ועל פניו נראה שהצליח.
ניסית להתעקש עם חברת האשראי שלא לשלוח לגביה בבנק את העסקאות שהכחשת?
כן, הציעו פריסת חיובים בריבית

• וואו
Reactions: Roi
רק בשביל להיות הוגן יותר מדויק, לוקח להם עד 8 ימי עסקים, אבל כשלא עובדים שישי וערב חג זה יוצא שבועיים קלנדריים,
עדיין.
הבעיה היא לא משך הטיפול, הבעיה אם הכסף הזה אצלך או אצלהם בזמן הזה
בארה"ב טיפול יכול לקחת גם עד חודשיים, ואין לי שום בעיה עם זה כי העלות היא עליהם ולא עלי.

מאז ההודעה הספקתי קצת להפעיל עליהם לחץ, לפקידים בשירות אין הרבה מה לעזור, ניכר היה שהאפשרויות העומדות בפניהם מוגבלות ביותר (הציעו לי לפנות לבנק להסדיר אשראי על מנת שהחיוב לא יחזור או לחילופין פריסת תשלומים כאשר חיוב הריבית עלי, לא פחות משערוריה!!)
כתוצאה מהפצרותי, (לצעוק לא עוזר, רק להזדהות עם הנציג שמוגבל ביכולת הפעולה שלו ובד בבד להתעקש ולהסביר באסרטיביות כמה מופרך מה שהם מציעים ושיעשו אסקלציה למקרה) הדבר היחיד שהם יכלו לעזור זה לשלוח הודעות למחלקה המטפלת בהונאות לזירוז הטיפול בפניה כי הסכום חריג ומדובר על סמיכות למועד החיוב.
קיבלתי קודם הודעה שהפניה טופלה, אבל לא מספיק ברור האם הזיכוי יחול לפני מועד החיוב.
ואו!
פשוט בזיון.

@מתכנת
אפשרות נוספת, אבל דורשת התעסקות: לתת להם את הסכום. ובסוף, אחרי כל הטיפול והתיקון וההחזר, לדרוש פיצוי + ריבית. אם הם מסרבים, תביעה קטנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
שם משתמש בעייתי "סלייס" גמל להשקעה. זה עוקץ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A עוקץ/ הונאת משכירי דירות - משכיר שרוצה לסגור מרחוק נדל"ן 29
ה עוקץ איתור כספים אבודים צרכנות פיננסית 9
מומו הברווז טווח השקעה ל3 שנים ו"עוקץ" הריבית במשכנתא שוק ההון 23
הסולידית עוקץ ביטוח מוצרי חשמל צרכנות פיננסית 42
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
D כרטיסי אשראי וצבירת credit score צרכנות פיננסית 10
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
X שאלות על כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 13
D כרטיסי אשראי לצבירת נקודות טיסה צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
Y כרטיסי אשראי אמריקאים ו-credit score במהלך רילוקיישן צרכנות פיננסית 4
N כרטיסי אשראי - הסברים אוף טופיק 2
J ריבוי כרטיסי אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
ד כרטיסי אשראי ישראליים חינמיים צרכנות פיננסית 148
adamshalev איך מוצאים כרטיסי טיסה בזול לחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
מ כרטיסי אשראי עם הטבות צרכניות צרכנות פיננסית 41
P כרטיסי אשראי עם גם חיוב מט"ח ישיר וגם המרה? צרכנות פיננסית 7
oz1987 כרטיסי סים חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
A הזמנת מספר רב של כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 3
Jane Doe כרטיסי אשראי אמריקאיים [ו- credit score אמריקאי] צרכנות פיננסית 3002
א כרטיסי אשראי בטוחים לקנייה באינטרנט צרכנות פיננסית 29
V אפליקציות למעקב אחרי הוצאות - בעיקר כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 1
yossik רכישת כרטיסי טיסה באינטרנט. צרכנות פיננסית 13
whybe חיבוץ (churning) של כרטיסי אשראי בארץ צרכנות פיננסית 11
Matias Katz כרטיסי אשראי אוף טופיק 10
אבישי ע חברות כרטיסי האשראי מעלות עמלה על השימוש בחו"ל! עמלה ממוצעת - 3% צרכנות פיננסית 25
ר מעקב אחר חיובי כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 9
I מה אפשר ״לסחוט״ מכרטיס האשראי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
B כשל תמורה - החזר מחברת האשראי צרכנות פיננסית 3
amit הורדת דירוג האשראי של ארה"ב פוסטים מאיכות נמוכה 20
ש השפעת מעבר בנק על דירוג האשראי צרכנות פיננסית 0
M ביטול וסדר בכרטיסי האשראי צרכנות פיננסית 6
B איך מעלים את דירוג האשראי האישי? צרכנות פיננסית 27
B העברת כסף לבנק בחו"ל מכרטיס האשראי צרכנות פיננסית 3
amit האם דחיית משכנתא פוגעת בדירוג האשראי? צרכנות פיננסית 4
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
H כניסה למאגר האשראי - צעירים צרכנות פיננסית 2
דוג לקיחת הלוואת כדי להעלות את דירוג האשראי שוק ההון 47
J חוק האשראי החדש צרכנות פיננסית 3
לא חשוב שמות מהי משמעות השינויים של כרטיס האשראי "ישראכרט"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
Benjamin W סין חתכה את דרוג האשראי של ארהב שוק ההון 46
G להיות 'מסומן' אצל חברת האשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
L מהו כרטיס האשראי עם עמלות המשיכה הזולות ביותר לאירו בחו"ל? צרכנות פיננסית 11
efrat עמלות מטח גבוהות של חברת האשראי צרכנות פיננסית 55

נושאים דומים

Back
למעלה