• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש סיבה ב 2021 להתחתן דרך הרבנות?

מהצד של בת זוגתי אח שלה לא עשה ברית לבן שלו
מילה, לא ברית. מילה (circumcision), זה האקט של חיתוך חלק מאיבר המין.
ברית, מתייחס לברית שלך עם דמות דמיונית:
אֲנִי הִנֵּה בְרִיתִי אִתָּךְ וְהָיִיתָ לְאַב הֲמוֹן גּוֹיִם: וְלֹא-יִקָּרֵא עוֹד אֶת-שִׁמְךָ אַבְרָם וְהָיָה שִׁמְךָ אַבְרָהָם כִּי אַב-הֲמוֹן גּוֹיִם נְתַתִּיךָ: וְהִפְרֵתִי אֹתְךָ בִּמְאֹד מְאֹד וּנְתַתִּיךָ לְגוֹיִם וּמְלָכִים מִמְּךָ יֵצֵאוּ: וַהֲקִמֹתִי אֶת בְּרִיתִי בֵּינִי וּבֵינֶךָ וּבֵין זַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ לְדֹרֹתָם לִבְרִית עוֹלָם לִהְיוֹת לְךָ לֵאלֹהִים וּלְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ: וְנָתַתִּי לְךָ וּלְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ אֵת אֶרֶץ מְגֻרֶיךָ אֵת כָּל-אֶרֶץ כְּנַעַן לַאֲחֻזַּת עוֹלָם וְהָיִיתִי לָהֶם לֵאלֹהִים

אני יותר חושב על זה מהכיוון שלי עשו ואני סך הכל בסדר בריא לא מפריע לי, לא מרגיש בכלל וכו..

ועולה המחשבה שאולי דווקא אם לא היו עושים אז אולי זה כן היה מפריע לי

כל צעד יכול להיות צעד נכון או לא נכון באותה מידה
יש הרבה חלקים בגוף שאפשר לכרות לך ולא תתלונן כשתגדל.
אחת מתשע נשים תחלה בסרטן השד במהלך חייה, אם נכרות את השד לתינוקות בנות 8 ימים, אז הן גם לא יתלוננו (הן תינוקות), גם לא יחלו בסרטן השד, וגם פחות יחוו הטרדה מינית וגירוי מיני. נצחון קל. כל מה שצריך לעשות זה לקבל החלטה לא חיונית על גוף של אנשים אחרים ולהצדיק לעצמנו למה זה בסדר....

פוגעת לאין שיעור, בהשוואה לברית
יש הרבה סוגי מילת נשים. אפשר לחתוך רק את הדגדגן, או חלק ממנו.
מילה
מילה
מילה

לפחות תשתמש במילה הנכונה.

"לטעמי אחד הטעמים", זה בדיוק מה שזה, רציונליזציה מאוחרת
גם זה רציונליזציה:
עושים את זה אלפי שנים בגלל הטעם המקורי בתנ"ך שהוא ברית בין האל לאדם והשתייכות לעם הזה
בתנך כתובים שלל דברים שאתה לא עושה (סוקל למוות באבנים מחללי שבת למשל) ודברים שאתה כן עושה. ההבדל בין הדברים שכתובים ואתה עושה לבין הדברים שכתובים ואתה לא עושה זה רציונליזציה, הצדקה עצמית ו-cherry picking, אז אל תספר סיפורים על ״זה כתוב בתנך״, כל אדם דתי\לאומי\חרדי שאני מכיר (ומכיר לא מעט, אחותי חרדית) בוחר כראות עיניו מה לעשות ומה לא לעשות, ולכולם יש רצינאליזציה מושלמת לבחירות שלהם. כולן באותה מידה באות מהפסיכוזה האישית שלהם, ולא מאלוהים.

מי שלא מאמין במשמעות הבסיסית הזו - שלא יעשה
תינוק לא בוחר שיעשו לו מילה, ועם זאת זה נכפה עליו על ידי אנשים אחרים. אז הטיעון שלך לא שווה כלום.
ואז מה שקורה בפסיכולוגיה אנושית, זה שאנשים שעשו להם בכפיה מבלי לשאול אותם, גדלים לחשוב שזה בסדר ועושים את זה בכפיה לילדים שלהם עם הרציונל הבא:
אני יותר חושב על זה מהכיוון שלי עשו ואני סך הכל בסדר בריא לא מפריע לי, לא מרגיש בכלל וכו..

אני חושב שמחיר הסרת העורלה שווה את תחושת המשמעות שנובעת מהשייכות הקולקטיבית.
לא החלטה שלך לקבל, אלא של האדם שפוגעים לו באיבר מינו, ושל האדם שירגיש (או לא ירגיש) את תחושת השייכות הקולקטיבית.

בארץ היא האוטוריטה. כשתהיה בחו"ל, חלק מקהילה יהודית פרטית בתוך מדינה, תצטרך לדאוג לצרכים האלה מא' עד ת'.
כשאתה במדינה יהודית, היא דואגת לזה באופן מערכתי.
אתה יכול לקרוא לזה סימן רשום בjurisdiction שהיא מדינת ישראל, בהחלט.
אתה מתייחס לעניין דתי כעניין רגולטורי ודווקא זו אחת הסיבות העיקריות למה התערבות המדינה בעניין היא יותר התעללות חסרת הגיון משמירה על ציבור המאמינים.
הרי "מדינת ישראל" עם כל הכבוד לה על הכרזתה כמדינה יהודית, היא ארגון אזרחי שאין לו כל קשר לדת היהודית או סמכות בה. במצב כזה, כל אכיפה של חוקי דת בידי המדינה היא חסרת משמעות דתית, לא שונה מאכיפה של כשרות בידי הרבנות הראשית של הותיקן בראשות האפיפיור. אז למה בכלל להפנות לכך משאבים?
בעצם השגשוג של גופי כשרות פרטיים מוכיח ב-2 דרכים למה הרבנות הראשית מיותרת: 1. ריבוי הגופים מעיד שהתחום הוא תחרותי גם בנוכח השירות הממשלתי - אז למה להשקיע משאבים בשירות נחות ויקר? 2. סמכות המדינה לא מתקבלת ע"י הדתיים - אז את מי השירות הזה משמש בדיוק?

דרך אגב, אתה יודע שלא על כל מילה מותר לרשום סימן היכר, נכון? זה שאתה בוחר להסתכל על המילה "כשר" בצורה כזו לא הופך את זה ללגיטימי. הרי על "שווארמה" או "גדול" לא יתנו לחברה פרטית לרשום סימן היכר.

תינוק לא בוחר שיעשו לו מילה, ועם זאת זה נכפה עליו על ידי אנשים אחרים. אז הטיעון שלך לא שווה כלום.
רגע, אז גם הבחירה שלי לגדל את הילדים בארץ מוכת מלחמות ופיגועים היא כפייה. ואני עוד בחרתי לגדל אותם ליד גבול הצפון בתקופות מאד מלחמתיות.
באיזו זכות סיכנתי אותם כך? ומה עם אלה שמנקבים חורים באזניים לתינוקות (לעגילים)? או אלה שבוחרים להגר ולנתק את ילדיהם מהסביבה המוכרת?
אדם, היוולדותו של תינוק וגידולו נובעים מהחלטות של אחרים. הטיעון הזה שלך לא מספיק חזק לדעתי.

רגע, אז גם הבחירה שלי לגדל את הילדים בארץ מוכת מלחמות ופיגועים היא כפייה. ואני עוד בחרתי לגדל אותם ליד גבול הצפון בתקופות מאד מלחמתיות.
באיזו זכות סיכנתי אותם כך? ומה עם אלה שמנקבים חורים באזניים לתינוקות (לעגילים)? או אלה שבוחרים להגר ולנתק את ילדיהם מהסביבה המוכרת?
אדם, היוולדותו של תינוק וגידולו נובעים מהחלטות של אחרים. הטיעון הזה שלך לא מספיק חזק לדעתי.
רוב הדברים שציינת הן החלטות הפיכות. הילד לכשיגדל יכול לעבור לגור בעיר אחרת או ארץ אחרת וחורים באוזניים מחלימים. מילה היא בלתי הפיכה ופוגעת באיבר המין.
אין לי ספק שיש אינספור דרכים שבהם ההורים יכולים להטיל מום פיסי או נפשי בילד, אבל אף אחד מהם הוא לא רצוי ולא מצדיק את האחרים.

מילה, לא ברית. מילה (circumcision), זה האקט של חיתוך חלק מאיבר המין.
ברית, מתייחס לברית שלך עם דמות דמיונית:
ברית בכל מקרה אין
הכוונה שלי למילה

יש הרבה חלקים בגוף שאפשר לכרות לך ולא תתלונן כשתגדל.
אחת מתשע נשים תחלה בסרטן השד במהלך חייה, אם נכרות את השד לתינוקות בנות 8 ימים, אז הן גם לא יתלוננו (הן תינוקות), גם לא יחלו בסרטן השד, וגם פחות יחוו הטרדה מינית וגירוי מיני. נצחון קל. כל מה שצריך לעשות זה לקבל החלטה לא חיונית על גוף של אנשים אחרים ולהצדיק לעצמנו למה זה בסדר....
אין לי באמת טיעון טוב

אדע מה נעשה רק בבוא ביום

אפשר לחזור בבקשה לנושא הדיון?
תודה.

לגבי השאלה המקורית - רבנות או לא, יש בכלל סיבה ב2021 להתחתן?

מה הנישואים שווים אם 12.4% מהנשואים לא סומכים על בן-בת זוגם שיתמוך בהם כשיהיו חולים -הרבה יותר מ 7.5% שהשיבו תשובה דומה מבין הרווקים שחולקים משק בית עם בן-בת זוג.

נערך לאחרונה ב:
מילה

לפחות תשתמש במילה הנכונה.
זה ברית.
מילה זה חיתוך כמו שאמרת,
מילה (circumcision), זה האקט של חיתוך חלק מאיבר המין.
ההבדל בין ברית לבין מילה זה גם בפעולות של אחרי החיתוך.
זה כמו שתגיד שאומלט זה חביתה
נכון, המצרכים אותו דבר, אבל דרך ההכנה שונה. ולכן הטעם יוצא שונה.
בדיוק ככה גם פה.
למה עושים את זה שונה? בגלל הדת, אבל זה פרט שולי.

אז גם הבחירה שלי לגדל את הילדים בארץ מוכת מלחמות ופיגועים היא כפייה. ואני עוד בחרתי לגדל אותם ליד גבול הצפון בתקופות מאד מלחמתיות.
באיזו זכות סיכנתי אותם כך?
אגב כן וזו זכותך המלאה
אבל כשאחד מאחיי הגיע לביקור בחול אצל אימו (הגרושה מאבי) היא תבעה וקיבלה משמורת עליו בדיוק מסיבה זו

זה ברית.
מילה זה חיתוך כמו שאמרת,
כן טוב זה סמנטיקה, אבל בסופו של דבר ברית זה סתם קיצור של ברית מילה.
מה הנישואים שווים אם 12.4% מהנשואים לא סומכים על בן-בת זוגם שיתמוך בהם כשיהיו חולים -הרבה יותר מ 7.5% שהשיבו תשובה דומה מבין הרווקים שחולקים משק בית עם בן-בת זוג.
זה עניין אחר. בכל מקרה, זאת גישה קצת פסימית ופטאליסטית, אתה יודע ש12.4 זה עדיין מיעוט שבמיעוט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
א סיבה אמיתית למה לא למשוך פיצויים פטורים ממס? פוסטים מאיכות נמוכה 24
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D סיבה לא לשים פנסיה לא פעיל בקרן המחקה של הלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 1
doc29 קרן השתלמות קטנה מאוד -האם יש סיבה להשאיר? צרכנות פיננסית 24
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
S רעיונות מאיזו סיבה תבוא הקריסה הבאה שוק ההון 46
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
unrealx יש סיבה להשתמש ב- IB במקום ברוקר ישראלי? שוק ההון 3
P נכסים לא סחירים - סיבה להעדיף פוליסות חסכון מסוימות? צרכנות פיננסית 53
ט מסחר נמוך בתעודות סל - יש סיבה הגיונית? שוק ההון 9
A גרעון במקפת משלימה- למי שהיה צריך עוד סיבה למה ק. גמל עדיפה צרכנות פיננסית 19
yoni יש סיבה להעדיף בנק מול בית השקעות? שוק ההון 66
ל עוד סיבה לפרוש מוקדם מעבודה אוף טופיק 3
Sesquiterpene Spread גבוה - סיבה לא לקנות קרן? שוק ההון 8
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
ח קיזוז הפסדים ומענקי קורונה בדוח השנתי 2021 מיסים 1
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
H דוח שנתי 2021- ני"ע מיסים 0
S דו"ח שנתי מלא (1301) מקוון לשנת 2021 מיסים 9
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
P הרפורמה בביטוחי הבריאות 10/2021 פוסטים מאיכות נמוכה 10
מתכנת עוקץ כרטיסי האשראי 2021 - המרכז לגביית קנסות צרכנות פיננסית 145
A פודקאסטים כלכלים מומלצים 2021 התפתחות אישית 1
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
c881 השרשור על בחירות 2019 עד 2021 ננעל אוף טופיק 42
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
חתול לילה התלבטות הצבעה בבחירות 2021, 2022.... אוף טופיק 878
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
A 154 קרנות נאמנות מייקרות את דמי ניהול ל-2021 שוק ההון 0
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
Y שנת 2020 חלפה לה יעדים ומטרות שנת 2021 יומני מסע אישיים 3
Mr. Bigglesworth שרשור בחירות 2021 אוף טופיק 187
adamshalev תחזית לשנת 2021 אוף טופיק 114
M תקרת הפקדה לקופת גמל להשקעה 2021 שוק ההון 3
Koby Paris סיכום תשואות 2020 ותובנות ל 2021 שוק ההון 99
N רופין ב אוקטובר 2021 או אוניברסיטה ב22/23 התפתחות אישית 11
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה