• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער?

• פותח הנושא arvin
  • פורסם בתאריך
לזכותו יאמר שגם אני נשברתי וחשבתי שהעליות יקחו זמן. ההבדל שמי שמבין נכנס כשהמצב פארש ומחכה כמו דייג בים ללא דגים. בסוף מגיע דג שמן.
אני ממש לא חושב שזאת המסקנה, זה שהמצב פארש זה לא אומר שהמצב לא יכול להיות יותר גרוע.
המסקנה הרבה יותר פשוטה, אם מישהו לא יודע לתזמן את השוק אז שלא יעשה את זה.
כמובן רוב האנשים לא יודעים לתזמן את השוק.

השאלה הגדולה היא מה יקרה בשלב של הורדת הריבית, זה יקרה בצעדים איטיים, והשאלה היא האם, ואם כן אז מתי, נפגוש שוב את האינפלציה,
למה הריבית צריכה לרדת? העשור האחרון היה עם ריבית נמוכה היסטורית, אם כבר 'תיקנו' לא בטוח שבנקים מרכזיים ירצו לחזור למצב המעוות אלא אם יש סיבה מאוד מאוד טובה

אני ממש לא חושב שזאת המסקנה, זה שהמצב פארש זה לא אומר שהמצב לא יכול להיות יותר גרוע.
המסקנה הרבה יותר פשוטה, אם מישהו לא יודע לתזמן את השוק אז שלא יעשה את זה.
כמובן רוב האנשים לא יודעים לתזמן את השוק.
תיקון: אף אחד לא יודע לתזמן הכל ניחושים. כל מי שהרוויח פשוט נשאר הרבה בשוק אם השוק ירד אחרי שנכנס או הרוויח מהר אם השוק עלה אחרי שנכנס

תיקון: אף אחד לא יודע לתזמן הכל ניחושים. כל מי שהרוויח פשוט נשאר הרבה בשוק אם השוק ירד אחרי שנכנס או הרוויח מהר אם השוק עלה אחרי שנכנס
לא מסכים, מי שמרוויח לאורך זמן או שיש לו מזל (שמתישהו יגמר) או שיש לו שיטה עם תוחלת חיובית כאשר מבצעים מספיק עסקאות.
לשים את הכסף בשוק לאורך זמן זאת שיטה אחת שעבדה הרבה מאוד שנים (ויכול מאוד להיות שתמשיך לעבוד) וכמובן שיש לה תוחלת חיובית והיא לא מכילה תזמון של השוק.

למה? דברים השתנו, האינפלציה ירדה בחדות, גל העלאת הריבית קרוב לסיום.
נראה שהסיכון ירד...למה אתה חושב שראינו את גל העליות הזה?
אפילו קרן המטבע העולמית שיפרה את תחזיות הצמיחה.
אולי אני צריך לשקול מחדש את עניין ההלוואה....
זה נכון שהאינפלציה ירדה בחדות, אבל זה עדיין לא אומר שהיא תמשיך לרדת, עד לפני כמה חודשים היה בעיה קשה בתובלה הימית, וזה גרם לחוסר בהיצע, פלוס הבעיות עם רוסיה שגרמו למחירי האנרגיה לזנק, כרגע שני הבעיות הגדולות האלו יחסית התייצבו, ממילא זה עצמו גורם שאפילו שיש לחצים אינפלציוניים גבוהים עדיין האינפלציה לא עולה, וממילא באינפלציה השנתית רואים ירידה.

כרגע בחודשים הקרובים אפילו עם האינפלציה תהיה יותר מחצי אחוז כל חודש עדיין יהיה ירידה, כי בשנה שעברה החודשים המקבילים היו עם אינפלציה גבוהה במיוחד.

אבל בעיני מה שחשוב זה כשדנים האם אנחנו שולטים באינפלציה אחרי כשהיא כבר הספיקה להתפשט לכל המשק... לדעתי יש כאן ספק גדול, וגם אם נראה שאינפלציה הליבה יורדת בצורה עקבית עדיין אחרי אינפלציה כל כך גבוהה, זה מכה קשה לכולם כי השכר הריאלי של כולם ירד באחוזים ניכרים, וברור שכל העסקים מחכים לרגע שיוכלו לעלות מחירים, והעובדים מחכים לרגע שיוכלו לדרוש העלאת שכר, וממילא גם אם יצליחו להתגבר על האינפלציה יש עבודה קשה מאוד לדאוג שזה לא התפרץ שוב... ולכן אני חושב שהמצב עדיין בעייתי, ובעייני החודש האחרון לא באמת חידש משהו משמעותי שמצדיק שינוי כל כך גדול.

לא מסכים, מי שמרוויח לאורך זמן או שיש לו מזל (שמתישהו יגמר) או שיש לו שיטה עם תוחלת חיובית כאשר מבצעים מספיק עסקאות.
לשים את הכסף בשוק לאורך זמן זאת שיטה אחת שעבדה הרבה מאוד שנים (ויכול מאוד להיות שתמשיך לעבוד) וכמובן שיש לה תוחלת חיובית והיא לא מכילה תזמון של השוק.
לא הבנת אותי. אנחנו טוענים אותו דבר. אני דיברתי על המקרים בהם משקיעים הכניסו הון במקרה לפני עליות גדולות והתפרסמו בשל כך.

לדעתי הדוחות של אפל, אמזון וגוגל הוכיחו במובן מסויים שכנראה ביום שני השוק לא יקפוץ ל-ATH.
הרווחיות של החברות הגדולות נפגעה ואפל פעם ראשונה לאחר הרבה מאוד שנים מפספסת, כל עוד לא נראה תהליך של ירידת ריבית ואכן ירידת האינפלציה מכוונת לשם אין סיבה שהשוק יעלה, לדעתי לפחות השוק כרגע צריך לנוע בתחום מסויים עד שיהיה מידע חדש כמו התחלת הורדת ריבית.

לדעתי הדוחות של אפל, אמזון וגוגל הוכיחו במובן מסויים שכנראה ביום שני השוק לא יקפוץ ל-ATH.
הרווחיות של החברות הגדולות נפגעה ואפל פעם ראשונה לאחר הרבה מאוד שנים מפספסת, כל עוד לא נראה תהליך של ירידת ריבית ואכן ירידת האינפלציה מכוונת לשם אין סיבה שהשוק יעלה, לדעתי לפחות השוק כרגע צריך לנוע בתחום מסויים עד שיהיה מידע חדש כמו התחלת הורדת ריבית.
להערכתי אנחנו עוד רחוקים מירידת ריבית (ועוד לא הגענו לשיא העלאות). לא אופתע אם בסוף 2023 הריבית תהיה באותו שיעור כמו כיום, ואולי גם לתוך אמצע 2024 עד שיתחילו ירידות, שגם הן יהיו מתונות. להערכתי לא נחזור לעולם של ריבית אפס, אלא יותר לכיוון ה2%-2.5% כריבית הבסיס.

אבל למה בעצם?
כי הריבית היא כלי חשוב בידי הבנקים המרכזיים לשליטה על עוצמת הפעילות המרכזית, וברגע שהיא תמיד על אפס זה גם מעודד עליית מחירים וגם לא מותיר שום כלי לעיתות משבר.
ריבית גבוהה מכבידה על החוב הממשלתי ומדכאת צמיחה.
ריבית של 2% אינה ריבית גבוהה בראייה היסטורית. ריבית אפסית לאורך עשור וחצי היא המצב החריג.

הזדמנות להיכנס במחירים יותר נוחים...

אג"ח ממשלתי כללי ירד היום ב0.87% , חוץ מהקורונה היו ירידות יומיות כאלו גדולות.
אכן בארץ סוער (:

אני חוזר על ההודעה הקודמת שלי, הזדמנות להיכנס בארץ במחירים מצחיקים למשקיעי טווח ארוך...
לא ייעוץ לא המלצה, זה מה שאני עושה...

הזדמנות להיכנס במחירים יותר נוחים...
מדד אג"ח ממשלתי ירד כ-3% בחודש האחרון. נראה לי אני הולך למכור את כל המניות שלי בשביל ההנחה הזו שלא תחזור.
1520099941947

מדד אג"ח ממשלתי ירד כ-3% בחודש האחרון. נראה לי אני הולך למכור את כל המניות שלי בשביל ההנחה הזו שלא תחזור.
אם נשים את הסרקזם בצד, יש עכשיו הזדמנות לנעול ריביות לכל מי שרוצה חלק סולידי בתיק.
למשל על אג"ח צמוד אפשר לנעול תשואה של 1% כמעט לכל טווח שתרצה.

עד לפני כמה חודשים התשואה על צמוד הייתה שלילית.

אם נשים את הסרקזם בצד, יש עכשיו הזדמנות לנעול ריביות לכל מי שרוצה חלק סולידי בתיק.
למשל על אג"ח צמוד אפשר לנעול תשואה של 1% כמעט לכל טווח שתרצה.

עד לפני כמה חודשים התשואה על צמוד הייתה שלילית.
אתה כמובן צודק, אך הבעיה היא שהעסק גם יכול להמשיך להתרסק. האם תשואה של 1-3% שווה הסיכון הזה? לדעתי האישית לא.

הזדמנות להיכנס בארץ במחירים מצחיקים למשקיעי טווח ארוך...
1. לטווח ארוך, הנחה כזו במחיר היא חסרת משמעות.

2. אם משקיעים בארץ קטנה כלשהי יותר מהמשקל שלה בשוק העולמי - לוקחים סיכון גבוה יותר, בגלל הפיזור הנמוך.
אז להחליט על השקעה כזו רק בגלל המחירים המצחיקים -
זה כמו לקנות בחנות מוצר שאתה לא צריך ולא התכוונת לקנות, רק בגלל שהוא בהנחה.

1. לטווח ארוך, הנחה כזו במחיר היא חסרת משמעות.

2. אם משקיעים בארץ קטנה כלשהי יותר מהמשקל שלה בשוק העולמי - לוקחים סיכון גבוה יותר, בגלל הפיזור הנמוך.
אז להחליט על השקעה כזו רק בגלל המחירים המצחיקים -
זה כמו לקנות בחנות מוצר שאתה לא צריך ולא התכוונת לקנות, רק בגלל שהוא בהנחה.
+100

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
S האם הפגנות באמת מביאות לשינוי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1134
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה