• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דמי ביטוח לאומי ומס הכנסה - לאחר מעבר בין מקומות עבודה

יבגני רונד

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם

אני חדש פה בפורום ומקווה שאני מכוונן את השאלות שלי לאזור הנכון.

בחודש יולי 2019 החלפתי מקום עבודה והייתה תקופה מאוד קצרה שבה עבדתי בשני מקומות העבודה בישנה ובחדשה. עשיתי בין שני מקומות העבודה תיאום מס הכנסה המעסיק אותו עזבתי נשאר להיות המעסיק הראשי .
בהתחלה חושב לי מס הכנסה בגובה של 19% אצל המעסיק החדש, ולאחר זמן מסוים הצלחתי לעשות תיאום מס נוסף ולהוריד את המס הכנסה ל9%.
ביקשתי ממס הכנסה להפוך בין המעסיקים והוסבר לי שאם אעשה זאת אני מסתכן בתשלום מס גבוהה משום שאם המעסיק שאותו עזבתי יהפוך להיות מעסיק משני אהיה מחוייב במס של 9% אחוז על כל תקופת ההעסקה של 2019 ועלול להיווצר לי חוב למס הכנסה.
האם זה נכון או שהנציג במס הכנסה סתם לא רצה להתעסק עם זה?
האם באמת אני עלול לשלם יותר מס הכנסה על תקופת ההעסקה אצל המעסיק הישן?

בנוסף לבאלגן עם המס הכנסה נוצר לי גם בלאגן עם הביטוח לאומי, דמי הביטוח הלאומי שמחושבים אצל המעסיק החדש והיחידי מאוד גבוהים, וזאת על אף שאני עובד רק במקום עבודה אחד מאז אמצע יולי. אני לא מצליח לעשות תיאום ביטוח לאומי בגלל שאני לא עובד במקום הישן מאז יולי ואני לא יכול לבקש החזר דמי ביטוח לאמי לשנתם 2019 כי עושים רק על השנה החולפת. כל עוד אני לא מגיש תיאום ביטוח לאומי למעסיק החדש הם לא יחזירו לי את הכסף ואני לא יכול לשלוח להם את התיאום ביטוח לאומי כי כאמור אני לא עובד במקום הישן.
מה עושים?

בבקשה עזרה איך אני יוצא מהפלונטר הזה כי הוא גומר אותי נפשית וכלכלית(לא בטוח מה יותר מהשני)
תודה ענקים מראש לכל העוזרים וסליחה עם מישהו קיבל כאב ראש מכל הסיפור הזה.

נ.ב
יש לי גם עסק פטור בעל הכנסה מאוד נמוכה של פחות מ1000 ש"ח בחודש (במקרה הטוב), מבחינת הביטוח לאומי הוא מוגדר כעוסק שלא עונה להגדרה כלומר שאני לא משלם ביטוח לאומי עליו וכמובן מבחינת המס הכנסה ההכנסה היא מאוד נמוכהכך שאני לא יודע אם בכלל אם אני אמור לשלם מס הכנסה.

האם העוסק פטור משפיע איך שהוא על העבודה שלי כשכיר?
יש טעם בכלל להחזיק עסק בשביל הכנסה כזו נמוכה(כמובן שמקווה בעתיד להגדיל את ההכנסה)?

אני לא מומחה, אבל למיטב ידיעתי מה שמשנה זה ההכנסה שלך בסוף השנה משני המעסיקים.
כל תאומי המס זה רק כדי לנכות לך מהשכר סכומים שווים פחות או יותר, אבל בסוף השנה אתה יכול להתחשבן מול מס הכנסה וביטוח לאומי על כמה באמת הרווחת וכמה באמת לקחו לך.
ממליץ לך להעזר ברואה חשבון, אין שום סיבה להילחץ מהדברים האלה.

כן אין לי ספק שאקבל החזר מס וביטוח לאומי אבל את ההחזר מס במקסימום אוכל לקבל רק במאי 2020 בערך כי רק באפריל אפשר להגיש החזר מס כי רק במרץ מקבלים 106.

וביטוח לאומי אין לי מושג מה קורה איתו הוא בעיני חידה לא פתורה

נערך לאחרונה ב:
ממליץ לא להתרגש ולא להילחץ. אף אחד לא יחזיר לך גרוש על השנה הנכחית, תגיש באפריל בקשות להחזר גם ממס הכנסה (טופס 135 אלא אם יש לך סיבה מיוחדת להגיש ממילא 1301) וגם מביטוח לאומי (תתחיל כאן https://www.btl.gov.il/Insurance/Teum/Hechzer/Pages/default.aspx)

עדכון קטן אם זה מעניין מישהו הפתרון הסופי היה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי וחבל שלא ידעתי שזה הפתרון,
היה סך הכל צריך למלות טופס 101 ולהצהיר מחדש שזו היא עבודתי היחידה, ביקשתי יפה מהחשבת שכר למלות טופס מחדש
ועכשיו יערכו לי מחדש את הביטוח לאומי ויעשו גם החזר של כל מה שנגבה ממני עד עכשיו.
מעניין תכלס מה זה יעשה גם למס הכנסה כי אם אני מצהיר מחדש שזה מקום העבודה היחידי שלי ושאני לא צריך תיאום מס אז תכלס אין סיבה גם להמשיך לגבות ממני מס הכנסה גבוה.

טוב ברגע שהכל יסתיים אעדכן פה, אולי זה יוכל לעזור למישהו בעתיד...

היה סך הכל צריך למלות טופס 101 ולהצהיר מחדש שזו היא עבודתי היחידה
והייתה תקופה מאוד קצרה שבה עבדתי בשני מקומות העבודה בישנה ובחדשה
שני אלו לא הולכים ביחד.
עובד שמחליף מקום עבודה באמצע השנה בלי חפיפה, ומדווח בשניהם על עבודה יחידה, זה בתחום האפור של "דיווח לא מדוייק שלא גורר חבות מס".
עובד שבתקופה כלשהי עובד בחפיפה אצל שני מעסיקים, ונרשם אצל שניהם כ"עבודה יחידה", בהכרח מדווח למס הכנסה בצורה שגויה שגורמת גם לניכוי מס באופן שגוי לרעת מס הכנסה. מס הכנסה יכול בקלות מאוד לגלות את זה...
וזה עוד בלי תיאום המס שבצעת ועכשיו אתה מצפה שיתעלמו ממנו...

עשיתי תיאום מס בין שני המעסיקים הצהרתי על הישן כעיקרי ועל החדש כמשני ומס הכנסה פינק אותי בתיאום מס של 19%.
כשעזבתי את הישן ביצעתי תיקון של התיאום מס דרך המס הכנסה אצל הפקיד שומה, והוא בתמורה פינק אותי במס הכנסה "מופחת"
של 9% על המשרה היחידה, המשנית, אבל היחידיה והעיקרית שלי o_o (מבולבלים?)

הטופס 101 מה שהוא עשה זה לחשב לי את הביטוח לאומי ואת הדמי בריאות וזהו.

בשביל המס הכנסה אצטרך לעשות תיאום באפריל. וב2020 ינואר המס הכנסה יחזור לעצמו כלומר 2.25 נקודות זיכוי (שאני מניח שההנחה היא על
המס הכנסה הרגיל?) לאחר שאגיש שוב טופס 101.

אם כבר הייתי יותר מדי כנה ולא נכנסתי לשום שטחים אפורים, וגם הדיווחים שלי היו מדוייקים מאוד, למס הכנסה ולביטוח לאומי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O החזר דמי ביטוח לאומי בעקבות זקיפת שכר של הפרשות פנסיוניות מיסים 9
ח תיאום דמי ביטוח לאומי צרכנות פיננסית 1
J תקרת דמי ביטוח לאומי צרכנות פיננסית 7
deussex החזר מס - החזר דמי ביטוח vs החזר מס הכנסה מיסים 2
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
W החזר דמי ביטוח שארים ליחיד ללא שארים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H מחשבון דמי ניהול ביטוח מנהלים/פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ט ביטוח חיים - להעביר לפנסיה? או איך להוריד דמי ניהול צרכנות פיננסית 4
I דמי טיפול של סוכנות ביטוח צרכנות פיננסית 21
ט דמי ניהול עבור פנסיה ועבור ביטוח מנהלים/חיים צרכנות פיננסית 1
P ביטוח מנהלים: מרכיבי דמי ניהול, והטעם בביטוח חיים? צרכנות פיננסית 18
adamshalev האם כדאי להמשיך לשלם דמי ביטוח לקרן פנסיה אחרי יציאה לפנסיה? צרכנות פיננסית 10
L האם כדאי להעביר ביטוח מנהלים עם דמי ניהול מופרזים לטובת קרן פנסיה? צרכנות פיננסית 43
ס דמי לידה במכירת מניות שוק ההון 5
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 2
J דעה לגבי דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס דמי ניהול לסטודנט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ MTF מחקה DAX - דמי ניהול אפס ? שוק ההון 0
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 38
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה