• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה

• פותח הנושא Izik
  • פורסם בתאריך

Izik

משתמש רגיל
דירוג
75
האם אני לפי החוק חייב להצהיר על מטבעות זהב/ כסף ברשותי בשדה התעופה.ואם כן האם אני יכול להצהיר בערכם הנקוב ,10 דולר,20 דולר וכדומה

חרשתי את האינטרנט ולא מצאתי תשובה עדיין.
ברור שצריך להצהיר אבל אני לא יודע מה הסכום המותר או הפטור.
אם זה ביציאה מהארץ נכנס גם עניין הלבנת הון.
כמו כן יש סיווגים שונים, פרטי, מסחרי, דוגמאות לתצוגות ועוד.

הכוונה בכניסה לארץ,נדמה לי שבכסף עד עשרת אלפים דולר לא צריך להצהיר,השאלה היא אייך מסתכלים על המטבעות

מצאתי משהו מהמכס של ארה"ב.
ה 10K$ זה בכניסה לארה"ב אבל לך תגדיר מה הערך? נקוב על המטבעה או ערכה האמיתית.
https://help.cbp.gov/app/answers/de...=/~/importing-gold-coins,-medals,-and-bullion
למרות שגוגל האלוהי נותן לנו תשובות כמעט לכל דבר, לא מצאתי יותר.
יש את האתר של המכס, אולי שם התשובה.

אומנם אני הולך לערב כאן הגיון עם נהלי מדינת ישראל (שזה כמו להביא סכין לקרב אקדחים), אבל מכיוון שמשלמים על זהב מע"מ ברכישה בישראל, הוא לא נחשב כמטבע ויש להצהיר עליו בכניסה לארץ.
מצד שני, אף אחד לא הולך לבדוק לך את המטבעות שיש לך בכיס, אז אם אתה מכניס כמה בוליונים, לאיש לא יהיה אכפת. אם אתה מנסה להבריח מטילי זהב, צפה למעצר...

נ.ב.
למיטב זכרוני, קראתי פעם על תפיסה של זהב במעבר אלנבי אז בטוח זה מעניין את המכס.

יש לי גם מטבע של 1קג כסף,לשים אותו בכיס...:)

גם לי היתה את הדילמה וגם אני לא ממש ידעתי לגבי זה. זה תלוי מן הסתם בעיקר בכמות ואני חושב שהעניין של עד $10,000 לא יסתכלו עליך. למיטב ידיעתי אם יש לך את הסכום הזה במזומנים אתה לא משלם כלום.
זה תלוי גם כמה אתה רוצה להביא לארץ. חלק מהבוליון הפיזי שלי הוא פרטי אספנות שאבא שלי בלי בעיה הכניס לארץ ואני ממש לא חושב שהוא הצהיר אפילו. אז אם מדובר בכמות שאפשר להכניס לארנק ולכיסים אני לא חושב שזה יהיה ביג דיל. עם סמארטפונים חדשים מחו"ל זה הרי לא ככה, וזה לא שאתה איזה בלדר שרוצה למכור את זה פה בארביטראז' (אני מניח...?).

אני חושב שזה יהיה בסדר רק כי יש להם דגים הרבה יותר רציניים להתעסק בהם. ממש לא חסרים בעולם בלדרי יהלומים, חליפות אייפונים, קונדומי הרואין בתחת... אז נראה לי לא סביר שבגלל מטבע מאסיבי של 1 ק"ג יקיזו שם את דמך.
ובהצהרה תרשום מה שרושמים הסוחרים על החבילות - coins [מטבע]... שיט לא התעסקתי עם בוליון פיזי בעצמי כבר שנים אני בקושי זוכר איך זה עובד =/

כסף לא קומפקטי כמו זהב...
ולא יקר כמו זהב.:).קשה לי לשלם מעל אלף דולר עבור מטבע קטן.כאשר מטבע של אוניקה יגיע לחמש מאות דולר אתחיל לקנות

כמה הערות:
  1. הסכום של $10,000 ארה״ב שהוזכר בדיון לעיל כלל לא קשור לישראל. זוהי תקרה הנוגעת לכניסה וליציאה מארה״ב. בשני הכיוונים התקרה מתייחסת לגובה הסכום שמתחתיו איו חובת דיווח ומעליו חייב הנכנס או היוצא לדווח על הכספים שברשותו. אין זו מגבלה על גובה הסכום שמותר להביא או להוציא ואין על כך מס.
  2. חוקי מדינת ישראל מחייבים דיווח על הכנסה או הוצאה של מזומן בסכום העולה על 100,000 ש״ח (הנה בעלון המכס, עמ׳ 10). שוב, דיווח בלבד. מותר להכניס ולהוציא יותר.
  3. בכניסה לישראל יש להצהיר על טובין שערכו עולה על $200 ארה״ב ולשלם עליו מס.
  4. עכשיו מה שנשאר זה להבין אם מטבע זהב הוא מזומן או טובין. אני לא מכיר את החוק הישראלי בנושא, אבל הן החוק האמריקאי הן ההיגיון קובעים שמטבעות ממתכת יקרה שהונפקו על ידי ממשלה ושיש להן ערך נקוב המשמש במחזור (מטבע זהב או כסף בערך נקוב של דולר) נחשבים מטבע ודינם כדין מזומן. לכן מטילי זהב וכסף לא יחשבו מזומן. זה גם הגיוני. אינני יודע אם החוק הישראלי רואה זאת באותו אופן.
  5. הסולידית כתבה על אחזקת זהב, אך נדמה לי שאין שם התייחסות לתרחיש הייבוא האישי.

עכשיו מה שנשאר זה להבין אם מטבע זהב הוא מזומן או טובין.
בתוך ערימת הספגטים באתר של המכס היה איזכור כ 3 פעמים לזהב. איני יכול למצוא את זה שוב.
בכול אופן מהייחסות לשטרות ומטבעות נאמר בפירוש כול מטבע שעובר לסוחר כולל מטבעות זהב שהונפקו באופן רישמי ע"י מדינה ומוכר במדינה המנפיקה כמטבע עובר לסוחר. מכאן אני מסיק שמדליות נחשבות כאוספים ומטבע רישמית זה כמו מזומן.

בתוך ערימת הספגטים באתר של המכס היה איזכור כ 3 פעמים לזהב. איני יכול למצוא את זה שוב.
בכול אופן מהייחסות לשטרות ומטבעות נאמר בפירוש כול מטבע שעובר לסוחר כולל מטבעות זהב שהונפקו באופן רישמי ע"י מדינה ומוכר במדינה המנפיקה כמטבע עובר לסוחר. מכאן אני מסיק שמדליות נחשבות כאוספים ומטבע רישמית זה כמו מזומן.
בדיוק. התחבטתי כי לא זכרתי אם רושמים על המטבעות את ה-face value שלהם או את הערך של המתכת.
בכל אופן ציינת את הקטע של אספנות אז לדעתי אפשר לקטלג את זה בלי בעיה תחת אספנות. אין היום מטבעות ומטילים כמעט (וראיתי רק 2 כאלו אולי) שהם לא מכילים כל מיני הטבעות מיוחדות ומגניבות.

אז להצהיר על מטבע הכסף בערך הנקוב שלו 100 דולר

התייאשתי, שלך למכס שאילתה.
תיצור חשבון ג׳ימל חדש כדי שלא ירגלו אחריך :)
** עריכה **
שלח לא שלך...

נערך לאחרונה ב:
על מאה דולר לא צריך להצהיר.

חוץ מזה ערך נקוב של מאה דולר הם מאה מטבעות, כלומר ערך נומיניסטי של כמאה שלושים אלף דולר.. זה הרבה. מי שמגזים סופו ליפול. אם אתה משחק חתול ועכבר עם החוק רק תזכור מי החתול ומי העכבר. אם אלו הסכומים אז במקומך הייתי מביא כמה מטבעות בכל נסיעה, ולא מאה במכה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
צ אופן דיווח וחישוב רווחי הון בדוח השנתי מיסים 1
avivkd דיווח על דיבידנדים מאינטראקטיב מיסים 1
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
C דיווח מס על הכנסה מחו״ל שוק ההון 6
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
Z דיווח מס על דיבידנד מחברה שרשומה במדינת מקלט מס מיסים 1
B דיווח בדוח שנתי על השכרת דירה מיסים 2
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
M מילואים כעצמאי ושכיר- דיווח ימים ותמורה נוספת אוף טופיק 0
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
B דיווח על חשבון בנק בחו"ל מיסים 15
NightStyle ספיגת מכירה בהפסד דורשת דיווח מס? מיסים 4
N שאלה קצרצרה על דיווח מס ב-Ib מיסים 3
K אחת ולתמיד ← דיווח עצמאי על ריווחי הון מאינטראקטיב ברוקרס מיסים 2
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
O לגבי דיווח מס רווחי הון מיסים 5
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
ח דיווח על IRA - אזרח אמריקאי מיסים 4
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
A דיווח עבור רווחים מניירות ערך - אזרח אמריקאי מיסים 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
E דיווח על דמי לידה מיסים 12
7 דיווח על הכנסות מחו״ל - שובר 351 וטופס 5329ב מיסים 18
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
R דיווח על חשבון בחו"ל מיסים 3
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
פסיוני דיווח על ריבית מיסים 4
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
D דיווח על מניה שהתקבלה בספין-אוף מיסים 17
S חשבון מט"ח דולרי על שמי בארץ: דיווח, עמלות, ומה הלאה? צרכנות פיננסית 18
א דיווח לרשויות המס בIB לעומת ברוקר ישראלי כשכיר ועצמאי שוק ההון 11
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
צ דיווח על משיכה מ-IRA בארה"ב מיסים 2
מ דיווח מס על חשבון משותף לידועים בציבור מיסים 14
N דיווח כמשפר דיור או כדירה להשקעה נדל"ן 5
א העברה מט"ח לחשבון זר , דיווח למס הכנסה שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה