• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח למס הכנסה

משקיע חדש

משתמש סולידי
דירוג
9
ניסיתי לחפש בפורום ולא מצאתי.

נניח ואני אפתח תיק בIB ואעביר לשם חלק מחשבון ההשקעות שלי. האם אצטרך לדווח על כך למס הכנסה?
נניח ואקנה פעם בכמה חודשים בסכום של כמה אלפי דולרים, על כך אצטרך לדווח למס הכנסה?

כלומר, מה יוצר את חובת הדיווח למס הכנסה?

האם נדרשת פעולת מכירה על מנת להידרש לדוח? האם מספיק לקבל דיבידנד בשביל להתחייב בדיווח? האם עצם החזקת החשבון מחייבת? אולי צריך לעבור רף מינימלי?

בקיצור, אשמח להסבר. תודה!

לא יועץ מס ולא רואה חשבון.
להבנתי יש שני סוגים של דברים במצבך שבגינם תצטרך לדווח למס הכנסה.
1. רווחים בIB (ממכירה, ריביות, ודיבידנדים. יש כנראה חוסר הסכמה לגבי מצב של דיבידנדים בלבד)
2. סיבה שלא קשורה ישירות לIB (סך האחזקות מעל X, הכנסה שנתית מעל Y, הגשת דו״ח בשנה שעברה, ועוד).

לגבי 1. אפשר למצוא שרשורים בנושא, לגבי 2. יש פירוט בכלזכות ובעוד מקומות (למשל פקודת מס הכנסה). בכל מקרה נראה לי שכדאי בשנה הראשונה למלא עם רו״ח (או לפחות זה מה שאני מתכנן לעשות בעצמי)

נניח ואני אפתח תיק בIB ואעביר לשם חלק מחשבון ההשקעות שלי. האם אצטרך לדווח על כך למס הכנסה?
רק אם בשנה קלנדרית העברת בשווי של יותר מ-500,000

נניח ואקנה פעם בכמה חודשים בסכום של כמה אלפי דולרים, על כך אצטרך לדווח למס הכנסה?
לא

כלומר, מה יוצר את חובת הדיווח למס הכנסה?
קבלת הכנסה (דיבידנדים, ריבית וכו)
קיים ויכוח חם בפורום, האם דיבידנד שנוכה ממנו 25% במקור (במקרה של דיבידנד אמריקאי) גורר דיווח או לא.
האם נדרשת פעולת מכירה על מנת להידרש לדוח?
זה בוודאות גורר חובת דיווח

האם מספיק לקבל דיבידנד בשביל להתחייב בדיווח?
אם אתה אמריקאי בוודאות כן. אם לא אמריקאי, אז תקרא על הויכוח החם בפורום ותראה למה אתה מתחבר, או שתתייעץ עם מומחה למס (רו"ח/יועץ מס).

האם עצם החזקת החשבון מחייבת?
לא. מלבד אם יש לך נכסים בחו"ל בשווי של מעל 1.93 מיליון ש"ח.

עוד משהו קטן... גם אם תחליט שאתה לא מדווח בשוטף על הדיבידנדים...
אם קיים לך חובת הגשת דוח שנתי מכל סיבה אחרת (כמו ריבוי הכנסות כשכיר בארץ), אז תהיה חייב לדווח גם על הדיבידנדים. כלומר ברגע שיש לך חובת הגשת דוח שנתי, חייב לדווח על כלל ההכנסות שהיו באותה שנה.

תודה על התשובות.

הסיבה שאני שואל היא כי אני לא רוצה לדווח למס הכנסה. גם אם זה לא בלאגן גדול מדי, מעדיף כרגע לא לעבוד מול רואה חשבון ולהגיש דוחות. לא אוהב את זה. לכן כרגע אני נשאר בבנק.

אני מנסה להבין מה אני יכול להעביר ל IB ולעשות שם בלי להתחייב בדיווח למס הכנסה.

בנוסף, האם הסכומים משתנים אם אני רושם על החשבון בIB גם את שני הילדים שלי?
כלומר, אם נניח צריך להכניס מעל 1000 שח בשביל להתחייב בדיווח, על שלושה אנשים זה 3000 שח?

האם קיים צד על פיו צריך לדווח על הדיבדינדים לבדם? נניח ואני לא מוכר כלום, האם העובדה שאני מקבל נניח אלף שקל בשנה כדיבדינד מספיקה על מנת לחייב אותי בדיווח?

האם מישהו יודע מה רמת הפעילות המקסימלית שאני יכול לעשות דרך IB בלי להיות מחייב בלקיחת רואה חשבון והגשת דוחות?

זה בעצם תמצית השאלות הקודמות. אם מישהו יכול להרחיב סעיף סעיף אודה לו מאוד.

סעיף סעיף
1. דיבידנדים - 0 (לפי גישות מסוימות), 334,000 ש"ח לפי גישות אחרות.
2. ריבית - 0 (לפי כל הגישות)
3. רווחי/הפסדי הון - 0
4. סכום מצטבר של נכסים - 1.93 מיליון ש"ח
5. סכום העברות לחו"ל - 500,000 ש"ח
6. סך מכירות - 2.5 מיליון ש"ח

וכמו שכתבתי בהודעתי הקודמת, יכול להיות שהפעילות שלך ב-IB לא תגיע לכדי הגשת דוח, אבל...
אם קיים לך חובת הגשת דוח שנתי מכל סיבה אחרת (כמו ריבוי הכנסות כשכיר בארץ), אז תהיה חייב לדווח גם על הדיבידנדים. כלומר ברגע שיש לך חובת הגשת דוח שנתי, חייב לדווח על כלל ההכנסות שהיו באותה שנה.

אגב, הרוב המוחלט של הדברים כתובים בהודעתי הקודמת.

מדבר על סה"כ העברות בשנה קלנדרית?
כן. צריך לעקוב אחרי המספר כי הוא משתנה משנה לשנה בהצמדה למדד.

אם כן להעביר 499000 והיתר שנה הבאה למשל?
אם תעשה את זה ולא יהיה לך שום סיבה אחרת להגיש דוח שנתי אז רק בגלל ההעברה לא תצטרך להגיש דוח באותה שנה.

אם תעשה את זה ולא יהיה לך שום סיבה אחרת להגיש דוח שנתי אז רק בגלל ההעברה לא תצטרך להגיש דוח באותה שנה.
IB מודיעה לך על זה כי לדעתי יש מלא שמעבירים מעל ולא יודעים על זה בכלל?

IB מודיעה לך על זה כי לדעתי יש מלא שמעבירים מעל ולא יודעים על זה בכלל?
לא מודיעים לך על זה.
IB חברה אמריקאית, ומכירה את חוקי המס האמריקאיים.

הם גם לא מודיעים לך בכל משהו אחר שקשור להגשת דוח שנתי.

1. דיבידנדים - 0 (לפי גישות מסוימות), 334,000 ש"ח לפי גישות אחרות.
2. ריבית - 0 (לפי כל הגישות)
3. רווחי/הפסדי הון - 0
4. סכום מצטבר של נכסים - 1.93 מיליון ש"ח
5. סכום העברות לחו"ל - 500,000 ש"ח
6. סך מכירות - 2.5 מיליון ש"ח

וכמו שכתבתי בהודעתי הקודמת, יכול להיות שהפעילות שלך ב-IB לא תגיע לכדי הגשת דוח, אבל...

אגב, הרוב המוחלט של הדברים כתובים בהודעתי הקודמת.

תודה. אין לי חובת דיווח מסיבות אחרות. לפי מה שאתה אומר כל דיבידנד מחייב אותי בהגשת דוח, לא רלוונטי.

לפי מה שאתה אומר כל דיבידנד מחייב אותי בהגשת דוח, לא רלוונטי.
יש גישה כזו, אני דווקא לא חושב כך, וכתבתי אפילו שאילתא למס הכנסה והפקיד הספציפי שענה לי הסכים איתי.

הכל תלוי איך מגדירים "נוכה מלוא המס במקור".

מצד שני, קח בחשבון שאני אמריקאי וגם ככה חייב להגיש דוח שנתי בישראל בגלל הדיבידנדים בIB.

לפי מה שאתה אומר כל דיבידנד מחייב אותי בהגשת דוח, לא רלוונטי.
יש שרשור בין 24 דפים ותראה בדף 21-23 ששלוש פקידי שומה ענו לשאילתות שהמס נוכה במלואו לאמריקאים ואין מס לישראל, אין מה להגיש דוח כי אין מה לחייב וזה בטוח הגיוני. רק בגישה קיצונית, ביורוקרטית חסרת הגיון ופרשנות לא הגיונית אפשר להגיד שצריך דוח על ניכוי דיבידנדים במקור ממניות אמריקאיות אז אני לא מגיש לפי זה ויש אסמכתאות מפקידי שומה אז יש הגנה.

נערך לאחרונה ב:
הכל תלוי איך מגדירים "נוכה מלוא המס במקור".
יש שרשור בין 24 דפים ותראה בדף 21-23 ששלוש פקידי שונה ענו לשאילתות שהמס נוכה במלואו לאמריקאים ואין מס לישראל אין מה להגיש דוח ע"י אין מה לחייב וזה בטוח הגיוני. רק בגישה קיצונית, ביורוקרטית חסרת הגיון ופרשנות לא הגיונית אפשר להגיד שצריך דוח על ניכוי דיבידנדים במקור ממניות אמריקאיות אז אני לא מגיש לפי זה ויש אסמכתאות מפקידי שומה אז יש הגנה.
לא מדויק בכלל. התשובה של מפקחי המס המדוברים הייתה בסך הכל הגדרה של מי חייב בדוח, לא שלילה על כך שהסיטואציה הספציפית שנשאלה בשאילתה אינה מחוייבת דיווח (כלומר הטענה ש״ויש אסמכתאות מפקידי שומה אז יש הגנה״ היא לא נכונה)
רואה חשבון (שלי) אמר לי כבר שמכיוון שהחוק פוטר דיווח במידה והמס נוכה במקור ע״פי הוראות הפקודה (של מס הכנסה הישראלי), העובדה שהמס נוכה במקור ע״י רשות המיסים האמריקאית איננה ממלא את התנאי לפטור (שהרי ניכוי אמריקאי לא ממלא את הוראות הפקודה בישראל)
ראוי לציין שכל נישום אחראי לעצמו (אישור רו״ח לא מהווה תירוץ), ובמידה ומס הכנסה הישראלי יחליט להתחיל לאכוף מתישהו את החוק הזה הוא רשאי להטיל קנס מנהלי (של אלפי שקלים עם הצמדה למדד כמובן), ובמקרה היותר רע - עונש גדול יותר.
כמובן שמי שחושב שמס הכנסה עוסק בצדקות (לפטור אנשים מעונש בגלל שהוא לא ״הוגן״) - טועה ובגדול. אולי לא תהיה אכיפה על זה עד סוף ימי חיינו, ואולי כן. אני אישית מעדיף לא להתעסק איתם ובמילא צריך להגיש דוח שנתי (בלי קשר לדיבידנדים) - אז בשבילי זה על הדרך.

* אני לא יועץ ולא מייעץ, אין לי שום הסמכה בדיני מיסים ובכל תחום השקעות אחר. כל אחד אחראי לעצמו *

רק להזכירכם:
קשה לקבל תשובות חד משמעיות ממי שהאינטרס שלו לקחת ממך כמה שיותר כסף ולעשות זאת בפחות עבודה

נתקלתי בתופעה דומה כששאלתי שאלה לגבי עובדת משק בית (שאלתי כי היתה לה עבודה נוספת).
הפקיד התקשר אלי כדי לברר עוד פרטים(!), וענה לי.
בין שאר הדברים שהוא בירר, האם העובדת חוצה את סף המס עבור שתי העבודות ביחד?

השתמע מזה (בניגוד לחוק היבש), שאם היא לא חוצה את סף המס היא לא צריכה לדווח, למרות שבעצם, כל עובדת משק בית שהמעסיק מדווח עליה רק לביטוח לאומי (יש פטור מיוחד מדיווח למס הכנסה), יש לה הכנסת עבודה שלא נוכתה במקור, והיא חייבת להגיש דוח שנתי.

בסופו של דבר, פקידי מס הכנסה יודעים שהם תמיד יכולים להטיל קנסות עצומים על אנשים תמימים כי לא הגישו דוח אפילו שלא היתה השלכה על חובת המס, אבל ביום אחרי שהם יעשו את זה, יונחו על שולחנם עוד הרבה דוחות לאישור, מה שסותר את האינטרס של "לקחת כמה שיותר כסף בכמה שפחות עבודה".

תודה. בעצם ההתלבטות היא בין הפקודה היבשה (שמחייבת בדיווח) לבין הניסיון המעשי (שעל פי תיאורכם, מניח שאף אחד לא יתעניין בדג קטן כמוני).

נדמה לי שאוותר כעת ואעדיף לא לקחת סיכון, למרות הניסיון המעשי. תודה!

וכתבתי אפילו שאילתא למס הכנסה והפקיד הספציפי שענה לי הסכים איתי.
למה זה רלוונטי אליך? הם הרי לא מנכים לך במקור, כי אתה אמריקאי, לא?

@FIYaacov האם במידה ואני מדווח בשנה מסויימת על רווחי הון ב-IB בעקבות מכירה, עלול להיות מצופה ממני להמשיך להגיש דוחות גם בשנים הבאות בכל מקרה? או שזה לגיטימי ונפוץ להגיש דוח רק על שנת מס אחת ספציפית?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
א העברה מט"ח לחשבון זר , דיווח למס הכנסה שוק ההון 3
A דיווח ESPP/RSU בדו"ח שנתי למס הכנסה מיסים 2
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
ט אינטרקטיב ברוקר - דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 2
yossidiv דיווח למס הכנסה על חשבון חו"ל - נוהל גילוי מרצון שוק ההון 11
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
R מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה? צרכנות פיננסית 123
I ברוקר זר וחובת דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 1
ע דיווח למס הכנסה על השקעות בחו"ל שוק ההון 156
Couch Potato דיווח למס הכנסה אמריקאי כאזרח ישראלי אוף טופיק 23
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9