• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח למס הכנסה על השקעות בחו"ל

עריכה: התקשרה ואמרה שהכל מסודר, התיק נסגר ואין צורך שאגיש דוח. עכשיו חזרתי לנקודת האפס והיא למצא מישהו שמכיר את השובר 351 כדי שאוכל להגיש אותו.
זה לא בדואר?

זה לא בדואר?
בחוזר אומרים שאני אמור לקבל באותו מקום בו אני פותח את התיק אבל מסתבר שכנראה לא ממש צריך לפתוח תיק ובשום מקום (גם לא בגביה), לא מכירים את השובר הזה.

אולי דרך רואה חשבון שמתעסק בתחום. נראה.

מנצל את השרשור:

איך מעבירים את הנתונים מטופס 1099 ל1301?
בפרט - איפה אני שם את ה-Non Dividends Distribution? מבחינת הרשויות בארץ זה כמו דיבידנדים רגילים?
וגם - לפי איזה שער אמורים לתרגם את הדיבידנדים לשקלים? שער ממוצע על כל השנה או שלבדוק את השער בכל יום שחילקו דיבידנד?

מנצל את השרשור:

איך מעבירים את הנתונים מטופס 1099 ל1301?
בפרט - איפה אני שם את ה-Non Dividends Distribution? מבחינת הרשויות בארץ זה כמו דיבידנדים רגילים?
וגם - לפי איזה שער אמורים לתרגם את הדיבידנדים לשקלים? שער ממוצע על כל השנה או שלבדוק את השער בכל יום שחילקו דיבידנד?
בפועל עושים על פי שער ממוצע שנתי. על פי חוק צריך לכל דיבידנד בנפרד. לרוב מדובר בפערים זניחים שמבטלים זה את זה וזה לא משנה לאף אחד.
לא המלצה ולא נעליים. זה מה שהרו״ח שלי. ממליץ להגיש דו״ח עם רו״ח אם לא בטוחים.

בפרט - איפה אני שם את ה-Non Dividends Distribution?
Distribution זה לרוב רווח הון
צריך לשים לב כי לפעמים זה כולל גם חלק מהקרן ולא רק רווח, וחבל לשלם מס על הקרן

Distribution זה לרוב רווח הון
צריך לשים לב כי לפעמים זה כולל גם חלק מהקרן ולא רק רווח, וחבל לשלם מס על הקרן
היה על זה דיון פעם בהקשר של מיסוי קרנות סל ריט זרות שנוטות לחלק ככה למשל VNQ.
לדעתי המסקנה הייתה באסה-לישראלים כי מס הכנסה לא יודע לאכול חלוקות שאינן דיבידנדים.

בפועל עושים על פי שער ממוצע שנתי. על פי חוק צריך לכל דיבידנד בנפרד. לרוב מדובר בפערים זניחים שמבטלים זה את זה וזה לא משנה לאף אחד.
לא המלצה ולא נעליים. זה מה שהרו״ח שלי. ממליץ להגיש דו״ח עם רו״ח אם לא בטוחים.

בדקתי, ויצא לי הפרש של 2.4 ש"ח :)
אני מניח שבשביל רו"ח זה מעצבן, כי זה עוד מידע מפורט שצריך לקבל מהלקוח, אבל למי שיש גם ככה אקסל של התקבולים זה לא כזו טרחה (סה"כ עמודה אחת בשביל להחליף פורמט תאריך, ועוד אחת עם vlookup לאקסל שערים יציגים של בנק ישראל). אם זה החוק אני לא רואה סיבה לא לעשות את זה.

עידכון אחרון לשנה הזו:

כבר בפברואר שילמתי את הסכום הרלוונטי באינטרנט (עוד לפני שידעתי מי נגד מי) אבל שם אין אפשרות לסווג את התשלום להכנסה מחו"ל ולכן הלכתי היום לגביה ושם סיווגו לי את התשלום למה שצריך.

התיק סווג מחדש לשכיר שלא צריך להגיש דוח למס הכנסה.

שובר 351 זו עדיין תעלומה. ראש הלשכה של הגביה לשכירים בעצמה לא יודעת על מה מדובר, היא צילמה את השובר ואמרה שתברר.

כרגע הנושא סגור עד לשנה הבאה.

כל מה שכתוב פה הוא רלוונטי אך ורק לי כך שכל אחד יבדוק לעצמו מה הוא צריך לעשות מול רואה חשבון או מס הכנסה.

אני שוקל לפתוח חשבון בib ורציתי לברר מה העלויות המשוערות של רו"ח עבור הגשת דוח שנתי.
בנוסף אשמח לקבל המלצות בפרטי לרואה חשבון טוב (עדיפות המרכז) שבקיא בסוגיות מורכבות כמו שינוי סדר מכירה וכו'....

אני שוקל לפתוח חשבון בib ורציתי לברר מה העלויות המשוערות של רו"ח עבור הגשת דוח שנתי.
כ-1000 שח בשנה לשכיר עם מעט פעולות בשוק ההון.

לא מכיר מישהו ספציפי להמליץ עליו.

דיברתי עם יועצת מס ששלחה לי את המסמך הזה.
אם מסתכלים על סעיף 2.3 -> הכנסת חוץ זה נראה שמי שקיבל הכנסה ששולמה עליה מס במקור מתחת לסכום 334,000 שקל בכלל פטור מהגשת דוח.
מצד שני, תסתכלו על הניסוח של שאר הסעיפים ותראו שהם מכסים את עצמם מכל הכיוונים, לדוגמה סעיף 1.ח. 2.7.
13170687_10153672554030888_1806257391_o.jpg
@עמוסס המסמך שצירפת בעבר, כבר לא נמצא בפוסט. האם יש באפשרותך לצרפו בשנית או לצרף קישור למסמך ממקור אחר?
תודה.

הרגע מצאתי את הקישור הבא, מאתר מס הכנסה ובו פירוט בנוגע למנגנון "דיווח מקוצר על הכנסות מחו"ל", כולל דוגמאות לשוברים: 351 (דיווח על הכנסות ורווחי הון מחו"ל) ו-352 (דיווח על הכנסות שכירות מקרקעין בחו"ל). מקווה שזה יסייע קצת...
https://taxes.gov.il/incometax/documents/hozrim/hoz23-2004.pdf

אם המסמך ההוא כבר לא תקף אז אין לי לינק אחר אליו. נסה לדבר עם הפקיד הרלוונטי במס הכנסה.

אם המסמך ההוא כבר לא תקף אז אין לי לינק אחר אליו.
מצאתי את הקישור החדש
https://www.gov.il/BlobFolder/polic...3-2004/he/Policy_IncomeTaxInst_hoz23-2004.pdf
ובשביל הפעם הבאה שהם יהפכו שוב את האתר חיפוש בגוגל לפי שם המסמך

@עמוסס אתה מוכן לשתף איזה סניף של מס הכנסה היה הסיפור שלך ?

אני מגיש דוחות פשוטים יותר (מבוססים על טופס 867 מבית השקעות ישראלי) ועדיין תמיד השתמשתי בפתרון ביניים - שירות שהיה ממלא לי את הדוחות באופן אוטומטי וזול יותר מרו"ח (מאות בודדות של ש"ח), גם כשכבר הכרתי איך למלא בעצמי - כי עבורי זה היה מוסיף רמת וודאות מסוימת ובדיקה חוזרת גם על מה שאני כבר מכיר
יכול להפנות לשירות כזה?

עידכון אחרון לשנה הזו:
.....
כרגע הנושא סגור עד לשנה הבאה.
מה עשית בסוף בשנים הבאות ?
תוודאו שזה בסיווג 95 ולא 94
אתה בטוח בזה ?
מחיפוש בגוגל הבנתי שסיווג 95 מיועד עבור הכנסות משכר דירה במסלול 10%.
בנוסף, הייתה לי שיחה ארוכה* עם גברת נחמדה וסבלנית, זאת שפותחת את התיקים בפועל, היא גם אמרה שתיק 95 מיועד להכנסות משכר דירה ורצתה לפתוח לי תיק בסיווג 97**.
ייתכן וסיווג 95 מתאים גם לסוגי הכנסות נוספות, לא יודע.

אני: מעוניין לפתוח תיק בשביל לשלם ולדווח על הכנסות מני״ע בחו״ל אבל דרך דיווח מקוצר ללא חובת הגשת דוח שנתי.
פקידה: לדעתי רק תיק 95 עבור הכנסות משכר דירה פטור מהגשת דוח לעומת זאת הכנסות מחו״ל אתה חייב בהגשת דוח שנתי
אבל בחוברת ״דע את זכויותך 2019״ עמוד 3 מופיע במפורש שיש פטור עד תקרה מסוימת (ידעתי בזכותך @עמוסס !)
רגע, אני הולכת להסתכל בחוברת - - - אוקי, כמה הכנסה שנתית שלך מחו״ל ?
כמה עשרות אלפי שקלים בודדים
צודק, אתה באמת פטור, אז תשלם מקדמה כפי שכתוב כאן
אבל אי אפשר לשלם מקדמה בלי שיש תיק פעיל
נכון, אז בא נפתח לך תיק
אבל אני רוצה פתיחת תיק בסיווג פטור מהגשת דוח, כמו שיש תיק בסיווג פטור עבור בעל הכנסה משכר דירה, כך אמור להיות גם עבור הכנסה מחו״ל לפי החוברת ״דע את זכויותך״
אהה הבנתי, לא בטוחה איזה קוד זה ....... עשתה בירור נוסף ....... נאמר לי לפתוח לך תיק בסיווג 97 תחת הכנסה חד פעמית מני״ע בחו״ל, תשלם את המקדמה, ולאחר מכן צור איתי קשר, נבדוק בגביה שהתשלום סווג כראוי ונסגור לך את התיק
ואפשר להשאיר ככה את התיק פתוח ?
כן, אם תרצה נשאיר את התיק פתוח
ובוודאות סיווג 97 יהיה בסטטוס פטור מהגשת דוח שנתי ?
לא, לא בטוחה, אני חושבת שבאותה שנה כן תהיה לך חובת הגשת דוח
אוקי, אז אחשוב שוב ואתייעץ מה עדיף לעשות (אחרי הסיפור של @עמוסס לא לקחתי סיכונים)
דבר נוסף, לגבי שובר 351 שמופיע בחוברת, את יודעת מה זה או היכן מקבלים אותו
לא, אין לי מושג
בהמשך חיפשתי קצת על קוד 97 הוא נקרא ״שכיר עם הכנסות ממקורות מיוחדים״ או ״תיק לשכירים במקרים מיוחדים״
כאן בעמוד 4 מופיע על מקרה מסוים שבו יש לפתוח תיק בסיווג 97 ״עם אפיון שלא מחייב הגשת דוח בכל שנה״ אני מסיק מזה שבאופן רגיל ייתכן שתיק זה יהיה חייב בהגשת דוח.

אתה בטוח בזה ?
עברו 5 שנים מאז... לי נאמר לי ש 95 זה שכיר שלא צריך להגיש דוח.
זה מסתדר עם ההכנסה שאתה מדבר עליה וכנראה שמשתמשים בקוד הזה (גם) למטרה הזו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
א העברה מט"ח לחשבון זר , דיווח למס הכנסה שוק ההון 3
A דיווח ESPP/RSU בדו"ח שנתי למס הכנסה מיסים 2
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
מ דיווח למס הכנסה שוק ההון 52
ט אינטרקטיב ברוקר - דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 2
yossidiv דיווח למס הכנסה על חשבון חו"ל - נוהל גילוי מרצון שוק ההון 11
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
R מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה? צרכנות פיננסית 123
I ברוקר זר וחובת דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 1
Couch Potato דיווח למס הכנסה אמריקאי כאזרח ישראלי אוף טופיק 23
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1