• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעל הבית גונב חשמל בצורה מתוחכמת, איך הייתם פועלים במצב הזה?

200 קוט"ש זה בערך 100 ש"ח
נראה לי תרמית מפוקפקת
אף פעם אל תזלזל ביכולת של אנשים לעשות שטויות בשביל סכומים קרובים לזניחים.

דרך אגב, אתה יודע שלפעמים חברת חשמל שולחת חשבות לפי הערכה ואז אחרי כמה חודשים מודדים את המונה ומתקנים הפרשים.
ככה שלא חייבת להיות התאמה בין המונה הכללי לחשבון הכללי.

חשמלאי אמר לי היום שאם השעון חשמל הוא של 6 ספרות, הספרה הימנית ביותר היא עשירית הקוט"ש.

גם התמונה ששלחת וגם ההגיון לפי הדברים שציינת אומרים שאין לו עשיריות במונה.
במקום לשאול את אותו חשמלאי באוויר, שלח לו תמונה של המונה של בעל הדירה ותראה מה הוא אומר.
בדרך כלל העשיריות במונה מסומנות באדום או/ו מופיע "0.1" לידם. נראה שאצל בעל הדירה זה לא זה ולא זה.
גם ההגיון אומר שאם הצריכה שלך מוכלת במונה שלו, 2 הדירות ביחד צורכות כ30 קוטש ביום. הוא לא מסתכן ומסתבך עם לרמות את חברת החשמל אלא הולך על פיתרון הרבה יותר פשוט, "להפיל" עליך כמעט את כל צריכת החשמל של שניכם.

200 קוט"ש זה בערך 100 ש"ח
נראה לי תרמית מפוקפקת
חכה, הוא לא התכוון לקרוא לי לשלם עכשיו, הסיבה היחידה שעליתי על זה עכשיו כי אני מודד את הצריכות כל יומיים לכן שמתי לב לקפיצה. עד התשלום יש עוד חודש, ועד אז יש לו זמן לעשות את הטריק הזה (של להעיף את המונה שלי ב 200 קוט"ש ברגע) עוד כמה פעמים, ולנפח את החשבון בעוד כמה מאות שקלים. לפי ההערכה שלי, בחודש שעבר (ששילמתי לו צריכה על חודש בודד ולא חודשיים), הצריכה שלי היתה 100 ש"ח, והוא גבה ממני 312 ש"ח. זו גניבה של 212 ש"ח לחודש אחד, כלומר הוא מכוון לאזור הגניבה של 400-500 ש"ח לתשלום דו-חודשי.

אם זה קרה לך ואתה חבר בפורום המצומצם שלנו, אני מתאר לעצמי שזו תופעה רחבה אף יותר. הייתי ממליץ להפיץ את זה לגורמים רלוונטיים של חשיפת נוכלים כמו חיים אתגר, אדווה דדון בערוץ 2 ומקומות דומים

נשמע כמו בעל דירה נוכל, שכן כל בר דעת יסכים שהצריכה מופרזת בצורה לא סבירה.
אציין שאני כרגע גר ביחידת דיור, עם כנסתי לדירהבעלת הדירה אמרה לי ש "את המספר על מונה החשמל יש לה לכפול פי 3 שכן מדובר בחיבור תלאת פאזי".
היא גם הוסיפה "הוכחה" של הקלטת חשמלאי שלה שמאשר את העניין.
מסתבר שיש רבים כאלה, חלקם מתוחכמים יותר וחלקם פחות.

יכול להיות שהוא מחזיק בדירה שלו מצברים וביום מסויים בחודש מטעין אותם? זה מסביר את הקפיצה ההדדית אצלך ואצלו. מרבית הטעינה (שני שליש) מתבצעת על חשבונך ושאר הטעינה (שליש) על חשבונו. זה גם מסביר את הצריכה המועטה מאוד שלו שתיארת (2.5 קוט"ש ליום אם אני זוכר נכון)
אין לי תיאוריה הגיונית אחרת כרגע, אבל הסיפור הזה נהיה מעניין מרגע לרגע.

בנוגע לתזמון, היה משהו מיוחד מבחינתך הימים האלו? (ימים ראשון שני השבוע)
אם לא, והיית בבית כרגיל... תזכור את התאריכים הללו ושים עליהם דגש גם בחודש הבא (אולי אפילו לצלם יום יום בתאריכים הללו), יכול להיות שזו טעינה מתוזמנת של מצברים.
אני מקווה שאתה ממשיך לבדוק מדי יום-יומיים, כי יכול להיות שיהיה עוד יום כזה. מנחש שבעוד כעשרה ימים.

סיפור הזוי, ממש תודה רבה על השיתוף והפירוט! מרגיש לי כמו קריאת ספר מתח! מחכה לעדכון הבא!

לא הגיוני, אלא אם יש לו Rimac C Two שלה סוללה של 150kWh, מעבר לזה נפח הסוללות ברכבים חשמליים נע בין 4.4kWh ל־60kWh בממוצע למיטב ידיעתי.
בתור סולידי שמקמבן חשמל מדיירים אני שולל את האפשרות של ה־Rimac C Two.

הקטע שגם לתחזק חדר של מצברים בשביל "להרוויח" 200-300 ₪ בחודש נשמע הזוי, פשוט לא מצליח לחשוב על משהו הגיוני יותר.

עוד תובנה - אולי הוא מוכר את החשמל לחברת החשמל? @noam23 יש לך דרך לבדוק אם הוא רשום כיצרן חשמל? יש לו פאנלים סולאריים על הגג?
https://www.iec.co.il/homeclients/pages/privateproducerstariffs.aspx

נערך לאחרונה ב:
1. יש מכשירים לשינוי שעוני חשמל, מכניים או דיגיטליים, ללא מגע או פתיחה פיזית של המונה.
2. ניתן להתחבר לקו הזנת חשמל של צרכן בצורה נסתרת עם הפעלה מרחוק.
3. עבור חברת החשמל מדובר בסכסוכיי שכנים. (למרות שהיינו רוצים להאמין אחרת.)
4. את טכנאי חברת החשמל זה יעניין רק אם אתם חברים או שדיברת נכון והצלחת לסקרן אותו.
5. לחשמלאי, גם אם הוא בנו של זאוס, אין כל דרך לעלות על טריקים בסעיף אחד ושתיים. לבלש עם זמן שהוא גם חשמלאי יש כבר סיכויים טובים יותר.
6. משטרה ? עו"ד ? בית משפט ? ראה סעיף 3 בתוספת פגיעה בעובר ושב שלך.
7. נראה ששילמת בשמחה על משחק בבלשות ובדירה הבאה אתה עלול להשתעמם מעט.

* המגיב מנהל אחזקות דיור ומעולם לא פגש טריקים שכאלו או אחרים משוכללים יותר והכול פרי דמיונו הפורח.

1. יש מכשירים לשינוי שעוני חשמל, מכניים או דיגיטליים, ללא מגע או פתיחה פיזית של המונה.
2. ניתן להתחבר לקו הזנת חשמל של צרכן בצורה נסתרת עם הפעלה מרחוק.
3. עבור חברת החשמל מדובר בסכסוכיי שכנים. (למרות שהיינו רוצים להאמין אחרת.)
4. את טכנאי חברת החשמל זה יעניין רק אם אתם חברים או שדיברת נכון והצלחת לסקרן אותו.
5. לחשמלאי, גם אם הוא בנו של זאוס, אין כל דרך לעלות על טריקים בסעיף אחד ושתיים. לבלש עם זמן שהוא גם חשמלאי יש כבר סיכויים טובים יותר.
6. משטרה ? עו"ד ? בית משפט ? ראה סעיף 3 בתוספת פגיעה בעובר ושב שלך.
7. נראה ששילמת בשמחה על משחק בבלשות ובדירה הבאה אתה עלול להשתעמם מעט.

* המגיב מנהל אחזקות דיור ומעולם לא פגש טריקים שכאלו או אחרים משוכללים יותר והכול פרי דמיונו הפורח.
1. זה הדבר הראשון שחשבתי עליו, אבל כולם כאן אמרו לי שזה קרוב לבלתי אפשרי, או לפחות ממש לא טריוויאלי.
2. אני מתקשה מאוד להאמין שהוא התחבר לקו הזנת החשמל שלי, מכיוון שלא סביר שיש לו מוצר שיכול לצרוך קרוב ל 200 קוט"ש בשעות ספורות (אין פנלים סולרים על הגג, פרט לדוד השמש. אין לו רכב חשמלי, והוא הכי רחוק מטכנולוגי שיש. דיברו כאן על האפשרות שהוא כורה ביטקוין, זה משעשע מכיוון שעבודת היום שלו קרובה מאוד לכריית פחם)
3. ברור לי שחברת החשמל לא תתערב בכלל, מכיוון שהשעון של הדירה שלי הוא פרטי, ולכן לא תחת אחריותם בשום צורה. מה שכן אני יכול לשאול, זה מדוע דירה חוקית בישראל לא זכאית לקו ישיר לרשת החשמל עם שעון חשמל של חברת חשמל. חשבתי שיש חוק בישראל שחייבים לחבר דירות חוקיות לחשמל (הדירה היא חוקית, אני משלם ארנונה לעירייה, ומים לחברת המים).
4. לא אצליח להגיע בכלל לטכנאי חברת חשמל, מכיוון שאיני לקוח של חברת החשמל
5. מסכים
6. אני לא בטוח אם אתה צודק כאן. גם בעל הבית, וגם חשמלאי שהוא הביא, שניהם אמרו ששעון החשמל המשותף (שהוא רשמי של חברת החשמל), מודד את צריכת החשמל של הדירה של בעל הבית, וגם את צריכת החשמל של הדירה שלי. כלומר, כל צריכת החשמל שמודד שעון החשמל הפרטי שלי, צריכה להופיע גם בשעון החשמל המשותף. כעת, יש לי צילומים בסלולרי שמראים כי בפרק זמן של יומיים, שעון החשמל הפרטי שלי עלה ב 180 קוט"ש (שעון אנלוגי עם דיסקה מסתובבת, לא כזה שמספרים יכולים לקפוץ בו בפתאומיות, ושעון שהיה מדויק לחלוטין בשבועות שקדמו למקרה), בעוד שעון החשמל המשותף (זה שאמור למדוד את שנינו) עלה בפחות משישית מכך. הצילומים נמצאים ב Google Photos עם Time/Date stamp. אם הראייה הזו קבילה, יכולה לשמש כחלק מעדות של חשמלאי לטובתי. זו ראייה די חותכת לכך שנפגעתי. בעל הבית יצטרך להסביר כיצד תקלה כזו אפשרית שלא במזיד. בנוסף יצטרך להסביר מדוע הפתרון היחידי שנתן לי זה להזמין חשמלאי על חשבוני שיבדוק את כל לוח החשמל שלו, ויחליף שעונים אם צריך.
7. לא שילמתי בשמחה על כלום. עשיתי את הדבר היחידי שהייתי יכול לעשות כדי להוכיח את הבעיה, קודם כל לעצמי, זאת כדי לקבל לגיטימציה לפעול. הדייר הקודם שהיה מהנדס חשמל בהכשרתו, ידע שמשהו לא בסדר, ועדיין שילם כמו ילד טוב את החשבונות, כי לא הצליח להוכיח שהחשבונות המנופחים אינם אמיתיים, אם כי היה לו ברור שמשהו דפוק לגמרי.

נערך לאחרונה ב:
אולי תארגן מצלמה שמצלמת כשיש תנועה. תחביא אותה בתוך ארון החשמל. בטח מוכרים כאלה בגרושים .

@noam23 מתוך סקרנות, מה אתה הולך לעשות עכשיו?
א. לגבי חשבון החשמל של עוד חודש שכבר ברור שהוא מנופח?
ב. לגבי המשך מגוריך בדירה?

מה שכן אני יכול לשאול, זה מדוע דירה חוקית בישראל לא זכאית לקו ישיר לרשת החשמל עם שעון חשמל של חברת חשמל.
יש הבדל בין זה לבין
חשבתי שיש חוק בישראל שחייבים לחבר דירות חוקיות לחשמל
דירה חוקית אכן זכאית לחיבור לחשמל, אבל אף אחד לא מחייב את בעל הדירה להתחבר. אם הוא פונה לח"ח היא אכן חייבת לחבר אותו תמורת דמי חיבור של כמה אלפי ש"ח.

בכל אופן אני לא בטוח ש
הדירה היא חוקית, אני משלם ארנונה לעירייה, ומים לחברת המים
הן אינדיקציות לחוקיות הדירה. חיבור למים בטוח שלא. ארנונה אולי כן.
בכל אופן המסמך היחיד שמעיד על חוקיות הדירה הוא טופס איכלוס (טופס 4). ניתן להוריד אותו מתיק הבנין באתר הועדה המקומית לתכנון ובניה. לא צריך עו"ד בשביל זה. אני הייתי מתחיל בלבדוק את זה. אם אין טופס 4, יש לך מנוף רציני עליו.

@noam23 מתוך סקרנות, מה אתה הולך לעשות עכשיו?
א. לגבי חשבון החשמל של עוד חודש שכבר ברור שהוא מנופח?
ב. לגבי המשך מגוריך בדירה?
א. הודעתי לו שאני לא משלם את הקפיצה שהיתה, ושאני לא משלם יותר לפי השעון בארון החשמל שלו. אחרי שהחשמלאי החבר שלו אמר לו שהשעון חשמל שלי אצלו "תקול", אין לו מה להגיד יותר.
ב. הוא נתן לי שעון חשמל דיגיטלי להתקין בארון החשמל בתוך הדירה שלי. יום ראשון מכר שלי יתקין לי אותו. אני אמשיך לעקוב אחרי השעון הדיגיטלי החדש, ומדי השקעים. אם הרמאות היתה ע"י סיבוב של השעון שלי בארון החשמל שלו (האופציה הסבירה לדעתי), זה לא יעבוד לו יותר (דרך אגב, הוא ביקש שהחשמלאי שלי יסיר את שעון החשמל "התקול" שלי מהארון שלו, ממש התחנן, לא הצליח להסביר לי מדוע זה הכרחי או למה אני זה שצריך לעשות את זה (מה אני בעל הבית שלו, או הוא שלי?). ביקש גם שהחשמלאי שלי יבדוק את הארון שלו טוב אם יש משהו שיכול להסביר את התקלה... אם יש דבר שהוא טוב, זה לשחק את הדמות התמימה, אוסקר מגיע לו).

נערך לאחרונה ב:
אולי מגנט יכול לסובב אותו?
אולי אפשר לעשות את זה טכנית במכוון, אבל איך דבר כזה קורה כתוצאה מתקלה שלא במכוון? זה לא נראה לי הוא יוכל להסביר בבית המשפט.

יש הבדל בין זה לבין

דירה חוקית אכן זכאית לחיבור לחשמל, אבל אף אחד לא מחייב את בעל הדירה להתחבר. אם הוא פונה לח"ח היא אכן חייבת לחבר אותו תמורת דמי חיבור של כמה אלפי ש"ח.

בכל אופן אני לא בטוח ש

הן אינדיקציות לחוקיות הדירה. חיבור למים בטוח שלא. ארנונה אולי כן.
בכל אופן המסמך היחיד שמעיד על חוקיות הדירה הוא טופס איכלוס (טופס 4). ניתן להוריד אותו מתיק הבנין באתר הועדה המקומית לתכנון ובניה. לא צריך עו"ד בשביל זה. אני הייתי מתחיל בלבדוק את זה. אם אין טופס 4, יש לך מנוף רציני עליו.
ניסיתי להיכנס לאתר, אבל כדי לקבל את התיק אני צריך למלא את כל הפרטים של בעל הבית, כולל פרטים שאיני יודע (גוש, חלקה) והם יחזרו אלי.

דרך אגב, הוא ביקש שהחשמלאי שלי יסיר את שעון החשמל "התקול" שלי מהארון שלו, ממש התחנן, לא הצליח להסביר לי מדוע זה הכרחי או למה אני זה שצריך לעשות את זה (מה אני בעל הבית שלו, או הוא שלי?). ביקש גם שהחשמלאי שלי יבדוק את הארון שלו טוב אם יש משהו שיכול להסביר את התקלה
לא הייתי נוגע לו בארון, זה אולי איזה טריק כדי לטעון אחר כך שהרסת לו משהו/אתה יצרת את הבעיה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
N איך בודקים מי בעל החנות? נדל"ן 2
G מי בעל המניות בפועל? שוק ההון 2
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
fizban בעל דירה שמתמהמה בתיקון מזגן נדל"ן 11
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
ר לקיחת משכנתא כשאתה לא בעל הנכס נדל"ן 10
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
י תביעות קטנות-בעל מקצוע נעלם אוף טופיק 4
S בעל אזרחות כפולה אירופאית-ישראלית פוסטים מאיכות נמוכה 1
B התנהלות מול בעל דירה אוף טופיק 27
H תוך כמה זמן בעל דירה אמור לתקן מזגן? אוף טופיק 20
D הקמה חברה להשקעות במדינה בעל שיעור מס רווחי הון נמוך שוק ההון 2
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 7
T אח מוסמך בעל עסק - נחשב כמורשה או פטור? התפתחות אישית 3
IAmSam משכנתא כעוסק מורשה מול שכיר בעל שליטה נדל"ן 8
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
מ בן 26 ,בעל פחדים וחרדות לגבי העתיד יומני מסע אישיים 56
י שם בעל חשבון IB שוק ההון 1
A השקעה במוצרים בעל ערך ממשי כהגנה מנפילות של השוק שוק ההון 8
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
ש השקעה כבעל המשכנתא בארה"ב ולא בעל הנכס שוק ההון 4
ש האם בעל דירה אחת לא משלם מס שבח במכירתה? ? נדל"ן 3
ז בעל דירה שמסרב לתקן ליקויים אוף טופיק 3
ע לאחר שחברה הונפקה בבורסה, אבל יותר ממחציתה נשארה בידי בעל החברה. הוא מחוייב לבעלי המניות? שוק ההון 2
ביולוג ירושלמי קטלן יתושים בעל נורת UV = חארטה בריבוע. אוף טופיק 24
א בעל מקצוע בינוני התפתחות אישית 6
ERE בלי ה E המלצה על רואה חשבון בעל רישיון בארה"ב (CPA) צרכנות פיננסית 1
מ שיקולים של בעל תיק קטן שוק ההון 18
E פתרונות למשקיע צעיר בעל אזרחות ארה"ב שוק ההון 7
G שאלה לגבי מכשיר השקעה בעל נזילות שוק ההון 14
ד עוסק מורשה - בעל ואישה אוף טופיק 7
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
יבגני_ל משלוח עד הבית של דואר ישראל אוף טופיק 80
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
P מוכר את הבית בסכום נמוך ממחיר הקניה ועדיין מרוויח. איפה אני טועה? נדל"ן 22
J קרנות ishare נעלמו מדף הבית של אלטשולר שוק ההון 79
ש האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים. אוף טופיק 5
de dud צביעת הבית עם ילדים בסגר אוף טופיק 5
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה