תוך כמה זמן בעל דירה אמור לתקן מזגן?

Happy

משתמש סולידי
דירוג
13
אז ככה. אני גר עם חברה שלי בחולון.
היחסים עם הבעל דירה טובים הם אנשים מאוד נחמדים זוג צעיר עם 3 ילדים.
נוצר אי נעימות סביב מקרה עכשיו שקרה.
לפני 3 שבועות היה רעש במזגן. בעל הדירה בא לראות ומצאנו יפתרון זמני מעין קומבינה להפסקת הרעש. ביקש ממני לחכות לחורף אם אפשר הוא כבר יחליף מזגן ויהיה זול אמרתי לו שבכיף אשתדל כל עוד אשאר ככה.
לפני שבוע בשישי הבעיה חזרה והחריפה רעש של חזק שלא ניתן לטפל בו. ביום שישי הודענו בראשון דיברנו ואמרו שיש להם מישהו שבשלישי יעדכן לפי הלוז ורק עליו הם סומכים. הסברתי לו בשני שאין לי בעיה עם טיפה לחכות אבל שלא יתחיל לסחוב אותנו סחבת למה זה לא מסג אוויר לחיות בלי מזגן ואנחנו ישנים על מזרן בצורה ממש לא נוחה בסלון שכל הריהוט שלנו קופל ומאוד לא נוח אבל קורה...
הגיע רביעי האדם עדיין לא נתן תשובה בטוחה ובסוף אמר שיגיע בחמישי ב4
ב3 דיברנו. מ4 לא ענה עד עכשיו כמעט 7 מסנן ולא חוזר ל7 שיחות שמתוכם היה ב4 ממתינות לא אלי ולא לבעל הדירה.
ממש כעסתי האמת ואמרתי לו שאני לא צריך להידפק עקב הרצון שלהם לבחור מתקין ספציפי. אמרתי שכל עוד יקבע יום ויגיע כמו שצריך אין בעיה אבל לנסות לדחוף אותנו בין דברים ולא להגיע אני סובל מהמצב. מבחינת בעלי הדירה מרגיש קצת שלגיטימי להם והם סומכים רק עליו. פה נשאלת השאלה אחרי כל הפורקן הזה. ברגע שהודעת על בעיה המזגן והבעל דירה החליט להחליף/ לתקן
תוך כמה זמן צריך להחליף את המזגן או לפחות להיות דדן ליין בחום כמו עכשיו.

Mitlabet

משתמש ותיק
דירוג
134
כמה כסף החיסכון שלו על ידי העיכוב זה נראה מאד מעט
תעשה לבד ותריבו אחר כך (או שלא) על הסכום הזניח.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
26,028
יולי אוגוסט אלו החודשים העמוסים ביותר על אנשי המזגנים וגם אז מין הסתם הם נותנים עדיפות לעבודה עם הרבה בשר.
אם המזגן מקרר תמתין בסבלנות ורק מרעיש, אין הרבה מה לעשות ובספק שתמצא איש מזגנים שעובד מהיום להיום, אמין וגם מקצועי.
תעשה לבד ותריבו אחר כך (או שלא) על הסכום הזניח.
מי אמר לך שזה זניח? זה יכול להיות כמה אלפי שקלים.

Happy

משתמש סולידי
דירוג
13
יולי אוגוסט אלו החודשים העמוסים ביותר על אנשי המזגנים וגם אז מין הסתם הם נותנים עדיפות לעבודה עם הרבה בשר.
אם המזגן מקרר תמתין בסבלנות ורק מרעיש, אין הרבה מה לעשות ובספק שתמצא איש מזגנים שעובד מהיום להיום, אמין וגם מקצועי.

מי אמר לך שזה זניח? זה יכול להיות כמה אלפי שקלים.
מצאנו כבר 3 אנשים שיכולים להגיע בשני הקרוב עם המזגן והכל ולעשות את העבודה. אפילו יותר חשוב התאריך כמו שרשמתי ולא לנסות להכניס בין חורים ולדחות אותנו פעמיים. הם עדיין רוצים אותו עם כל הכבוד שיבוא כל עוד יש לו דד ליין לפחות השבוע לא אמורה להיות בעיה שלי שהוא עסוק יש אנשים אחרים אני זה שנפגע מזה

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
26,028
מצאנו כבר 3 אנשים שיכולים להגיע בשני הקרוב עם המזגן והכל ולעשות את העבודה. אפילו יותר חשוב התאריך כמו שרשמתי ולא לנסות להכניס בין חורים ולדחות אותנו פעמיים. הם עדיין רוצים אותו עם כל הכבוד שיבוא כל עוד יש לו דד ליין לפחות השבוע לא אמורה להיות בעיה שלי שהוא עסוק יש אנשים אחרים אני זה שנפגע מזה
תעשה מה שאתה רואה לנכון, אם מישהו היה מכניס איש מקצוע לדירה שלי בלי לתאם איתי מראש אני לא הייתי ממשיך איתו את החוזה.

Happy

משתמש סולידי
דירוג
13
תעשה מה שאתה רואה לנכון, אם מישהו היה מכניס איש מקצוע לדירה שלי בלי לתאם איתי מראש אני לא הייתי ממשיך איתו את החוזה.
אני לא אעשה זאת כי זה לא אני. אני שואל מה לגיטימי מבחינה חברתית יותר מה המוסכמה.

vieri

משתמש ותיק
דירוג
125
היה לי בעבר מקרה מאוד דומה. אני די פנאט בכל מה שקשור למזגן :)
בכל אופן אחרי שבעל הדירה משך אותי הזמנתי טכנאי בעצמי והוא סידר את התקלה. אחרי דין ודברים בעל הדירה העביר לי את הסכום (אחרי ~שבוע). אמנם הייתי צריך להרים קצת את הקול אבל זה שווה את המחיר של להזיע מחום.
קמצנות של בעלי הדירה - לא על חשבוני :)

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
17,657
מקרה גבולי כי מבחינת נחיצות מזגן זה לא שירותים סתומים אבל ודאי יותר נחוץ משלב בתריס שנשבר.
ומבחינת התנהגות בעל הדירה, לגיטימי שיבקש שרק המתקין שלו יעבוד בדירה (סביר שגם בבית שלו זה כך) ונשמע שהוא ענה לכם די מהר.
אבל בשורה התחתונה אתם כבר שבוע בלי מזגן בלי צפי לתיקון וזה לא בסדר.
לפי ההיגיון שלי, למעלה משבוע לבי מזגן בקיץ הישראלי זה לא סביר, אבל כל אחד וההיגיון שלו.
נסה לדבר עם בעלי הדירה ולהסביר לו שאמנם הסכמת לבוא לקראתו בתיקון והחלפה, אבל לישון בלי מזגן בחודש יולי זה לא מקובל לחלוטין.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
26,028
רגע המזגן מקרר ומרעיש או שלא מקרר ומרעיש?

Happy

משתמש סולידי
דירוג
13
רגע המזגן מקרר ומרעיש או שלא מקרר ומרעיש?
יש מקרר ומרעיש ויש מקרר ומרעיש. הרעש הוא ברמת חיכוך פלסטיק וחיכוך חזק שאפילו אטמים לא עוזרים. לא לי ולא לבת זוגתי. הכל זה היגיון אני ולא בת זוגתי ירשנו שינה בצבא בכל רעש שהוא.

שוב אני באמת חושב שיש דד לימן לכל דבר שבוע שלם בלי תאריך יום שיקרה מועד התיקון זה לא לגיטימי לתקופות כאלה. האם אתם בתור שוכרים הייתם מחכים 3 שבועות או שבועיים למזגן תקבל וישנים על הספה/ מביאים מזרון לסלון כי אין דד ליין אחרי שבוע לגחמות של בעל דירה לאדם ספציפי.
בסופו של דבר אם נהיה כנים רק הדייר סובל בסיטואציה הזאת.

ExeAction

משתמש ותיק
דירוג
385
לדעתי זו שאלה משפטית כי התשובה בהתאם לחוזה.
בחוזה שלי כתוב שאם בעל הדירה לא מתקן משהו דחוף בזמן סביר, אני רשאי להביא מטעמי 2 או 3 בעלי מקצוע ולבחור בהצעת התיקון הזולה ביותר ולבקש החזר מבעל הדירה.
מה נחשב זמן סביר? לא יודע, אני לא עו"ד אבל מבחינתי סביר שבעל הדירה תוך כמה ימים ספורים יקבע עם טכנאי בצורה מסודרת ליום ושעה מאוד ידועים.
כרגע בעל הדירה סיפק טכנאי והוא הבריז לך היום ולדעתי תצטרך לראות מה קורה בהמשך.
אגב, יש מצב שמציע לך פיצוי של 600 שקל על ההברזה אם בא לך לטרוח

נערך לאחרונה ב:

רוני

משתמש בכיר
דירוג
5,352
תוך כמה זמן צריך להחליף את המזגן או לפחות להיות דדן ליין בחום כמו עכשיו.
היי
אני חושב שבעל הדירה צריך לדאוג לתקן מהר ככול הניתן כאילו הוא עצמו היה מתגורר בדירה בתקופת הקיץ,
אך קשה להגדיר פה זמן מסוים, זה תלוי בזמינות של בעלי המקצוע, זמינות חלקי חילוף ומזגנים להחלפה במקרה הצורך.

בשבוע שעבר נתקלתי בבעיה דומה, לאחר מספר נסיונות לתקן מזגן מיני מרכזי בדירה שאני שוכר כאשר בעלת הדירה שוהה
בפריז, התברר שהאופציה היחידה היא להחליף למזגן חדש, דבר שהוא קשה לעיקול לבעלת הדירה בגלל הסכום.

התקשרתי לבעלת הדירה והצעתי שאני אשלם על החלפת המזגן ובהמשך על החלפת דוד שמש 200 ליטר, בעלות כוללת בסביבות 22,000 ש"ח
בתמורה להארכת חוזה השכירות בשנתיים נוספות במחיר השכירות הנוכחית, היא מיד הסכימה זה הייתה הקלה עבורה ופתרון נפלא עבורי,
לצערי רוב בעלי הדירות מתקשים להכיל בלתמים ואף לא מכינים קופת חירום לצורך זה.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
26,028
התקשרתי לבעלת הדירה והצעתי שאני אשלם על החלפת המזגן ובהמשך על החלפת דוד שמש 200 ליטר, בעלות כוללת בסביבות 22,000 ש"ח
בתמורה להארכת חוזה השכירות בשנתיים נוספות במחיר השכירות הנוכחית, היא מיד הסכימה זה הייתה הקלה עבורה ופתרון נפלא עבורי,
לצערי רוב בעלי הדירות מתקשים להכיל בלתמים ואף לא מכינים קופת חירום לצורך זה.
יפה, דיל טוב, השכ"ד באיזור בטיסה למעלה.

רוני

משתמש בכיר
דירוג
5,352

Mitlabet

משתמש ותיק
דירוג
134
אני מכיר כמה שוכרים שמוכרים במחיר קצת יותר זול ממחיר שווק בתמורה לכך שלא ישכחו את בעל הבית על כל דבר קטן רק במקרים קיצוניים מאד.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
26,028
זה לפי סבירות ששכר הדירה אמור היה לעלות בעוד 900 ₪ בממוצע ובמוסף כשאתה משלם מראש זה יוצא יותר יקר
אני מכיר את הדירה של רוני ויודע כמה היא שווה בשוק היום, יש לו דיל של החיים כזכור לי.

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
2,959
תבדוק בחוזה תוך כמה זמן הוא התחייב לתקן
בדרך כלל רשום משהו חלול כמו "פרק זמן סביר".
בכל מקרה, הייתי מתקן על חשבוני ומנסה למשוך ממנו את הכסף לאחר מכן. לאחר שיש לי מספיק גיבוי שניסית שהוא יתקן, ליצור קשר, לשלוח הודעות וכד' ופשוט לא נותרה לך ברירה.
בכל מקרה, זה כנראה גם ככה האופציה המועדפת עליו.

רוב בעלי הדירות מתקשים להכיל בלתמים ואף לא מכינים קופת חירום לצורך זה.
זה אסון. אין להם שקל לעת צרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ניוד קרן פנסיה פעם נוספת תוך זמן קצר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F עצמאות כלכלית - תוך כמה זמן? יומני מסע אישיים 12
R תוך כמה זמן נייר נמכר? שוק ההון 2
ת תוך כמה זמן נכנסות הפרשות ל-IRA? צרכנות פיננסית 5
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P קבלת הלוואה קצרה תוך כמה שעות? פוסטים מאיכות נמוכה 25
E פיזור תוך נכסי - כללים מנחים שוק ההון 12
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
O חידוש תיק השקעות תוך כדי שינוי ברוקר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 21
ב אימונים תוך כדי תואר אוף טופיק 16
M להתחיל למשוך קצבת פנסיה תוך כדי עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
ק בנית תיק השקעות תוך התחשבות במיסים שוק ההון 1
A שאלה תוך כדי מעבר לאינטראקטיבי ישראל שוק ההון 3
ש מעבר לאירופה תוך כדי עבודה חלקית מהבית בחברה ישראלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
ה לקיחת משכנתא ומיחזור תוך שנה נדל"ן 43
S איפה כתוב את התשואה הכוללת ב-portfoliovisualizer תוך זה שלוקחים בחשבון גם הפקדות תוך כדי? שוק ההון 11
Ben Dover אסטרטגית קניה תוך יומית שוק ההון 22
A מקסום סך סכום דמי אבטלה תוך התחשבות במיסוי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
ה פרישה מוקדמת תוך הסתמכות על דירה במקום תיק השקעות נדל"ן 19
ל מכפיל רווח של מדד התרסק תוך יום? שוק ההון 4
מיקי לחסוך תוך כדי סגירת חובות או קדם לסגור חובות ומהר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
O עבודה עבור מעסיק מחו''ל למשך זמן קצר מיסים 6
ל זמן פוסטים מאיכות נמוכה 22
M פרישה מוקדמת - השקעות בטווח זמן בינוני פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
ב זמן טוב למשוך כספי פיצויים ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
D קרן ישראלית עוקבת סנופי - הפרשי זמן שוק ההון 23
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
tonytony כמה זמן לוקחת העברת תיק בניהול עצמי מהבנק לברוקר ישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
A רשימה של אתרם מבזבזי זמן לחסימה פוסטים מאיכות נמוכה 7
B שיוך הפקדות חודשיות מהמעסיק - כמה זמן זה אמור לקחת ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C איך שומרים ומטפחים פוקוס לאורך זמן? התפתחות אישית 25
K מס רווחי הון לפי זמן החזקה שוק ההון 2
שם משתמש בעייתי האם interactive brokers היא פלטפורמה מתאימה להשקעה צנועה לתווך זמן של שנים בודדות? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
Liron2035 זמן אופטמלי להמרת ש"ח לדולרים בברוקר חול (לדוגמה IB) שוק ההון 12
Henchman34 האם קיימת דרך לשמור על ערך הקרן בלי להתחייב לפרקי זמן ארוכים? שוק ההון 12
N 50K דולר פנויים להשקעה לטווח זמן ארוך שוק ההון 5
Shtunz זמן מדף של דירה למכירה נדל"ן 30
C איך נמנעים מהרגלים מבזבזי זמן? אוף טופיק 15
M הבדלים בדמי ניהול לאורך זמן- פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D משך זמן השקעה שוק ההון 11
י מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
T עתיד מקצועי ועודף זמן פנוי התפתחות אישית 36
L פיזור על פני זמן: מינוף כדרך להורדת סיכון שוק ההון 76
H החזקת כסף לפרק זמן קצר-בינוני (שנתיים) צרכנות פיננסית 1
C פתיחת חסכון עם 0 ידע/זמן בתחום. שוק ההון 5

נושאים דומים

למעלה