• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעיות אצל IBI - זוג נשוי (עם אמריקאית)

FreeGuy

משתמש רשום
דירוג
2
היי חבר׳ה,
פתחתי לא מזמן חשבון השקעות ב-IBI. אני נשוי טרי ואשתי אמריקאית, חשבון הבנק שלנו משותף וציינתי זאת ברישום לפתיחת חשבון. לא ידעתי שיש לי ברירה לפתוח לבד גם אם היא שותפה בחשבון הבנק (באפליקציה לא היתה אפשרות ורק היום אמרו לי שבגלל שנרשמתי דרך האפליקציה) שהיתה הדרך היחידה שהציעו לי מלכתחילה, לא היתה לי האפשרות). היא סטודנטית, מקבלת קצבת נכות מלאה וכל הכסף המושקע הוא שלי בלבד (כל הפיקדון הצבאי שלי) אך בגלל שכרגע היא נחשבת שותפה בחשבון ההשקעות (למרות שהיא לא מתעסקת בזה בכלל ואין לה מושג כלל בתחום) גיליתי שאני מוגבל בהשקעות שלי על מה שנחשב PFIC בגלל ה- 37% מס (משקיע בקרנות איריות וישראליות) ובנוסף זה מחייב אותנו להגיש בשמה דוחות שנתיים ל-IRS. אשמח לדעות/תובנות בנוגע להתנהלות מכאן הלאה. האם אני חייב למכור הכל, לסגור את החשבון, לפתוח חדש לבד ולקנות (ובמצב כזה אהיה בהפסד) או שיש דרך להעביר את כל הני״ע מחשבון אחד לשני? חשוב לציין שגם אני סטודנט, וקראתי שיש אפשרות לתת כ״מתנה״ מניות לקרוב משפחה שההכנסה שלו נמוכה, אך אני לא יודע אם זה אפשרי מחשבון שרשום על שנינו לחשבון שרשום על שמי בלבד. גם למרות שאנחנו נשואים טריים, אני חייב להיות ריאלי ולחשוב לעתיד במקרה של גירושין שעדיף שהחשבון השקעות יהיה על שמי בלבד, בייחוד כשרק הכסף שלי שם. איזה אפשרויות קיימות בשבילי?

לפנות לרואה חשבון שמתמחה בארה"ב.

נ.ב.
כמה קשה זה להגיש דוח שנתי ל-IRS?

לפנות לרואה חשבון שמתמחה בארה"ב.

נ.ב.
כמה קשה זה להגיש דוח שנתי ל-IRS?
זה לא העניין של הגשת דוחות, חוץ מזה שבמקרה כזה כבר עדיף לי לעבור ל-IB, ובתור סטודנט אין לי זמן או כוח לזה בשנים הקרובות.
העניין הוא שאני לא מעוניין להיות מוגבל בהשקעות שלי בגלל שהיא רשומה בחשבון בלי שיש לה אפילו עניין בזה.

למה התחתנת ?
זה מה שלקחת מהפוסט?
נשוי באושר, ועדיין מעדיף להיות ריאלי ולכסות בעיות שעלולות חס וחלילה לצוץ עוד 10-20 שנה.

אם ההשקעות שלך כרגע בהפסד אז אין בעיה למכור, להעביר את הכסף לחשבון על שמך ואז לקנות מחדש. תקבל מגן מס על ההפסד וכשיהיה רווח תוכל לקזז מולו.
דווקא אם ההשקעות ברווח אז יש נזק בתהליך מכירה וקנייה מחדש, כי אתה משלם מס שלא יחזור.

לא צריך למכור. פתח חשבון על שמך בלבד, ותעביר את הכסף אליו.
או שהיא תבקש לצאת מהחשבון.
זה מותר. נחשב שנתנה לך מתנה, מותר לתת מתנה ללא אמריקאי עד סכום די גבוה בשנה

והיות שהכסף יהיה רק על שמך ואין הסכם אריכות ימים שמחתימים בחשבון משותף, כדאי להסדיר צוואה.
בעיקר כשיש ילדים בע"ה.

אם אני מבין נכון, מדובר בפקדון מהצבא וזהו.
מעדיף להיות ריאלי ולכסות בעיות שעלולות חס וחלילה לצוץ עוד 10-20 שנה.
בזמן הזה תכניס סכומים שיגמדו את הפקדון, והכל יהיה רכוש משותף - גם אם זה משכורת שלך.
בהנחה שתרצה להשקיע אותם, כנראה שתאלץ לעשות את זה לפי הדרישות של האמריקאים (אני בטוח שזה נחשב משותף במקרה גירושין, לא בטוח לגבי מס אמריקאי).

אם ככה, זה שווה את ההתעסקות?
אולי עדיף לפתוח חשבון השקעות משותף שינוהל לפי הדרישות האמריקאיות וזהו?

לא צריך למכור. פתח חשבון על שמך בלבד, ותעביר את הכסף אליו.
או שהיא תבקש לצאת מהחשבון.
זה מותר. נחשב שנתנה לך מתנה, מותר לתת מתנה ללא אמריקאי עד סכום די גבוה בשנה
איך עושים את זה? ב-IBI אומרים לי שאי אפשר להוציא אותה מהחשבון גם אם שנינו באים פיזית.

איך עושים את זה? ב-IBI אומרים לי שאי אפשר להוציא אותה מהחשבון גם אם שנינו באים פיזית
מוזר. יודעת שבבנק איפשרו לצאת.
יש בסיס חוקי לא לאפשר לה לצאת מהחשבון?

אז אולי באמת צריך לפתוח חשבון ולהעביר אליו הכסף. כשאתה פותח חשבון לא להזכיר את צמד המילים אזרחות אמריקאית. נראה שכולם פוחדים להתעסק עם זה..

לא יזיק להתייעץ עם רו"ח

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תביעה קטנה נגד הוט על בעיות אינטרנט צרכנות פיננסית 6
Y בעיות פוטנציאליות בהעברות בנקאיות בשל חשש של הבנק מהלבנת הון שוק ההון 7
Regevkr בעיות עם ניכוי מס במקור לפי האמנה עם ארה"ב - לא מוצאים אותי במרשם מיסים 1
O משיכת כספי פנסיה לפני גיל 67 לבעלי בעיות בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P אלטרנטיבה כשיש בעיות בטופס מפ"ל? מיסים 7
Z האם בחירת שקל כמטבע בסיס בIBKR יוצר בעיות בדוחו"ת למס אחר כך? פוסטים מאיכות נמוכה 0
yossik בעיות באקספון/WE4G צרכנות פיננסית 2
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
M בעיות עם ניהול בהלמן - מישהו מכיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dinoman בעיות בunrelialized p&l באינטרקטיב שוק ההון 2
ת האם עדיין יש בעיות עם IRA? צרכנות פיננסית 10
G בעיות בהצגת נתוני מדד / מניה בחיפוש בגוגל אוף טופיק 18
P בעיות עם הבנק שוק ההון 22
G אקסלנס - בעיות בשירות לקוחות צרכנות פיננסית 17
c881 בעיות מעניינות במעבר קרן השתלמות אוף טופיק 13
שמוליק קיפוד בעיות בהפקדות הפנסיונית צרכנות פיננסית 10
yossik בעיות גלישה עם טלפוניה VOIP מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
א בעיות באתר של מיטב דש צרכנות פיננסית 6
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
T מגורים לבד או אצל ההורים התפתחות אישית 62
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D נימה של התנשאות, צביעות ותסביך עליונות אצל דוברים מהשמאל. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
P מגורים אצל דירה של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
F עבודה מישראל אצל מעסיק מחו''ל מיסים 3
E לגור ביחידת דיור אצל ההורים של הבת זוג? אוף טופיק 133
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
LtWorf מה קורה עם כספים המוחזקים אצל נאמן לצורך סעיף 102 שוק ההון 13
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
TheOneTech חשבון על שם אחר אצל חברת גז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
deussex הפקדת צוואות אצל רשם לענייני ירושה אוף טופיק 22
D מס שנוכה במקור אצל מדינה שלישית מיסים 21
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נ השקעת PFIC אצל בן הזוג הלא-אמריקאי שוק ההון 17
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
הק995 אצל מי מקבלים ייעוץ מס מיסים 11
ע הצהרת תושבות אצל הברוקר הישראלי שוק ההון 2
Z מיסוי רווחים מנכס שהתקבל בירושה אצל קטין או בן זוג. חריג לסעיפים 65,66. מיסים 0
יבגני_ל נהלי סליקה אצל ברוקרים ישראליים שוק ההון 3
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
always.smile סלולרי ב-1 שקל לחודש אצל רמי לוי - לעבור? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Z סיווג רווחי הון בבורסה אצל משקיעים פעילים שוק ההון 50
G להיות 'מסומן' אצל חברת האשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
א 'הבא תדפיס עו"ש' אצל משקיעים צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה