• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להיות 'מסומן' אצל חברת האשראי

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
224
היי,
לפני כשבועיים עברתי בנק. האשראי היחיד שיש לי זה חוץ בנקאי של לאומי קארד.
ברוב טיפשותי פשוט סגרתי את החשבון בנק הישן ומשכתי את כל הכסף לחדש, כי הייתי בטוח שהחיוב האחרון שלי ירד.
עברתי ב11, ז"א יום אחרי יום החיוב ככה שחשבתי שאני 'מוגן'. אבל עסקה באינטרנט כמה ימים לפני, שהייתה אמורה לרדת תוך 3 ימי עסקים ירדה בסוף תוך 5 ימים. שזה בדיוק ביום שבו עברתי בנק ובקיצור זה לא כובד..
מאז.. וואו כמה שהייתי צריך לדבר עם החברת אשראי. בין היתר להפסיד קצת עבודה בשביל לרוץ לדואר (שוב - זה האשראי היחידי שלי לכן הייתי צריך אותו כמה שיותר מהר.) הסברתי להם שזה בסך הכל טעות תמימה, אבל הכרטיס היה חסום לאיזה שבוע עד שהופיע להם שהוא שולם.
חשבתי שזהו סיימתי עם הסוגיה הזו, אבל לא. לפני חודש הציעו לי להגיד את המסגרת ל9 אלף (יש לי 6 כרגע), וסירבתי כי לא היה לי סיבה. עכשיו בגלל הזמנת חופשה בחו"ל, אני כן צריך מסגרת יותר גדולה בשביל לא להזמין במקטעים. הם אמרו לי שאני לא יכול יותר להגדיל את המסגרת (לא ציינו סיבה, אבל אפשר לנחש למה..)
היום, קיבלתי מהם מכתב שאומר שהיתרה של האשראי תעודכן רק כשבוע אחרי מועד החיוב. במילים פשוטות יותר לא מביאים לי את המסגרת החודשית עד שמוודאים (במשך שבוע) שהחיובים כובדו.
אנסה לדבר איתם מחר (הזוי שכבר מ4 אין עם מי לדבר) אבל אשמח אם למישהו כאן יש עצות.
כרגע אני חושב פשוט לבטל את הכרטיס ולהוציא אצל חברת אשראי אחרת, כי נראה שאני יהיה 'מסומן' שם לתמיד. פשוט הזוי

אנסה לדבר איתם מחר (הזוי שכבר מ4 אין עם מי לדבר) אבל אשמח אם למישהו כאן יש עצות
למה שלא תוציא בבנק החדש כרטיס דביט (חיוב מיידי).
הבנק מחוייב להוציא לך ברגע שתבקש, כי זה לא אשראי.
המסגרת שלך היא למעשה כל היתרה בעוש.
עלות חודשית בין 0 ל 6 שקלים.
חלק מהאתרים בחול מוכרים כרטיסי טיסה עם עמלה קטנה יותר בכרטיס דביט.

כשאני החלטתי לעבור לכרטיס חוץ בנקאי, השארתי את הכרטיס אשראי הבנקאי שהיה לי לצורך משיכת כספים ולראות שאני לא מחויב בסתם כסף.
בעוד חודש חודשיים אני יבטל אותו (כשהכול יהיה טוב), תעשה כמוני אבל אני לא יודע תוך כמה זמן תקבל את הכרטיס החדש בשביל שתוכל לקחת לחופשה (אם זה רלוונטי לך).

מתייעץ בשביל קרוב משפחה,
לקוח וותיק שכל החיובים שלו כובדו מאז ומעולם.
פעם אחת עקב הוצאה חריגה פספס את העובדה שצריך להעביר כסף לחשבון וחיוב האשראי לא כובד. החוב שולם תוך יומיים.
באופן מיידי ובהודעה קצרה מסגרת האשראי צומצמה מ 15K ל 3K ובקשות להגדלת מסגרת אשראי נדחו מספר פעמים מאז.
הכרטיס הוא חוץ בנקאי של הייטק-זון
במוקד שירות לקוחות אין למי לדבר, יש מחלקת אשראי שבודקת נתונים בצורה יבשה וזהו. (מבקשים תלושי שכר ודף בנק של 3 חודשים ואחרי מספר ימים מקבלים תשובה בינארית)
מישהו יודע איזה נתונים הם בודקים? כמה מסגרת לבקש באופן יחסי לשכר? יש הוצאות מסוימות שאם מופיעות בדף בנק זה גורם לדחיית הבקשה?
בארץ אין בכלל מידע על דירוג אשראי, לבנאדם אין מושג כיצד עליו להתנהל או לייצג עצמו כדי לקבל מסגרת אשראי.

מישהו יודע איזה נתונים הם בודקים? כמה מסגרת לבקש באופן יחסי לשכר? יש הוצאות מסוימות שאם מופיעות בדף בנק זה גורם לדחיית הבקשה?
בארץ אין בכלל מידע על דירוג אשראי, לבנאדם אין מושג כיצד עליו להתנהל או לייצג עצמו כדי לקבל מסגרת אשראי.
לא יאשרו לו כלום לפני שיעברו 6 חודשים מה "אי-כיבוד"
לאחר מכן מומלץ לבקש בשירות לקוחות מישהו בכיר ממחלקת האשראי, כדי ש"יתגבר" על המחשב באופן חריג
לגבי גודל המסגרת, רצוי לבקש במנות קטנות, לדוגמא אם המינימום שלהם הוא 3K, לא לקפוץ ישירות ל 7K
בנוסף יש לשקול "פרעון עסקאות" לפני הזמן במידה והמסגרת אינה מספקת ואם אין עמלה

עוד דבר שניתן לעשות הוא בדיקה עצמית ב BDI ו"הסרת כתמים" (ערעור על רישום)

לא יאשרו לו כלום לפני שיעברו 6 חודשים מה "אי-כיבוד"
מה זה המספר קסם הזה?
עוד דבר שניתן לעשות הוא בדיקה עצמית ב BDI ו"הסרת כתמים" (ערעור על רישום)
כאן לדעתי אפילו לא מדובר עם DBI כי זאת אותה חברה בה החיוב לא כובד.
אבל סתם מעניין באיזה קייס אפשר לערער על רישום? למה שהם יסכימו אם זו תכלית הקיום שלהם?

מה זה המספר קסם הזה?
ככה נאמר לי מבכיר במחלקת (סיכון) אשראים בלאומי קארד
אבל סתם מעניין באיזה קייס אפשר לערער על רישום?
טעות, תום לב, לקוחות שציפו שהבנק לא יחזיר את החיוב כי סיפק להם (מסגרת) אשראי (זמנית) דומה בעבר
יש עורכי דין שמתעסקים בהסרת כתמים
זה לא מדע מדוייק אבל יש דרכים לנסות ואולי גם להצליח

לא חושב שתהיה מסומן לתמיד.
פשוט אצל אנשים שמדרדרים כלכלית הדינמיקה מתחילה הרבה פעמים בחריקות קטנות מהסוג הזה ואין להם דרך לדעת בוודאות מוחלטת שזה תמים (גם אם עברת בנק. הם לא רואים את מכלול הנסיבות והתמונה הגדולה אצלך והסיבות לחשבון החדש). הם לפחות לא קיצצו לך המסגרת הקיימת וזו אינדיקציה טובה.

זה המערכת סימנה אותך לא גורם אנושי, לא נראה לי ששיחת טלפון תפתור העניין כי מי שמידרדר ולחוץ לכסף יכול למצוא תירוצים לכל דבר ולא מעניין אותם להשקיע בחקירות מסועפות. הם נוקטים אמצעי זהירות.

נסה לעשות כרטיס חדש, מניח שחריקות ברמה הזאת לא משותפות בין חברות האשראי.

לגבי גודל המסגרת, רצוי לבקש במנות קטנות, לדוגמא אם המינימום שלהם הוא 3K, לא לקפוץ ישירות ל 7K
בזמנו היה לי כרטיס חוץ בנקאי עם מסגרת של 10K,כמה שנים טובות.
התקשרתי למוקד, שלחתי את הטופס "בקשה להגדלת אשראי" עם בקשה להגדיל ל-30,000 את המסגרת.
אישרו לי ל-18,000
שוב שלחתי את הטופס "בקשה להגדלת אשראי" עם בקשה להגדיל ל-45,000 את המסגרת.
אישרו לי ל-30,000.
תודה רבה ולהתראות.

בזמנו היה לי כרטיס חוץ בנקאי עם מסגרת של 10K,כמה שנים טובות.
התקשרתי למוקד, שלחתי את הטופס "בקשה להגדלת אשראי" עם בקשה להגדיל ל-30,000 את המסגרת.
אישרו לי ל-18,000
שוב שלחתי את הטופס "בקשה להגדלת אשראי" עם בקשה להגדיל ל-45,000 את המסגרת.
אישרו לי ל-30,000.
אי אפשר להקיש בין בקשת הגדלת מסגרת של לקוח רגיל לבין בקשת הגדל מסגרת לאחר שצומצמה עקב אי כיבוד.
הם לפחות לא קיצצו לך המסגרת הקיימת וזו אינדיקציה טובה.
מההודעה שלך אני מבין שענית לפות"ש.
במקרה עליו דיברתי הם כן קיצצו מ 15K ל 3K

מסתבר שיש אתר מידע על דירוג אשראי ישראלי
על פי חוק ניתן להזמין דוח עצמי פעם בשנה חינם ודוח עיון (כולל גם את פרטי המדווחים וגם אירועים שלא מופיעים בדוח הרגיל) פעמיים בשנה
אני הולך לסייע לקרוב להגיש בקשה לשני הדוחות הללו מכל ארבעת החברות בארץ.

מההודעה שלך אני מבין שענית לפות"ש.
במקרה עליו דיברתי הם כן קיצצו מ 15K ל 3K

כל חברה והמדיניות שלה / האלגוריתמים שלה.

את האופן בו נקבעות מסגרות או סימונים שונים במערכות שלהם הם שומרים בסוד (כדי שאנשים לא יוכלו להנדס אחורה ולחשוף חולשות, יש שמועות גם על קריטריונים שלא בדיוק פוליטיקלי קורקט) ולצערי קשה להוציא מהם תשובות ממש (המידע גם לא חשוף לכל נציג רק לבכירים רלוונטים). נותר בעיקר לקושש אינדיקציות מחוויות של אנשים. ולגבי המסגרת זה כנראה יחייב ניסוי וטעייה אין נוסחה גלויה לעבוד לפיה.

אגב הכרתי מישהו שהיתה לו הגבלה חמורה על החשבון וכמובן ביטלו לו כל הכרטיסים. מרגע שהבעיה סודרה הוא נדרש ע"י חב' האשראי להמתין חצי שנה כדי לפתוח רומן חדש. כיום יש לו כרטיסים טובים ומסגרות גבוהות כאילו לא קרה דבר וגם קיבל מהם הלוואה מחוץ למסגרת פעם. לכן אין לי ספק שהבעיה של פות"ש ושל הקרוב שלך, שהרבה פחות חמורה, זה עניין קטן מאד וזמני ולא צריך לדאוג.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
F ראיית חשבון מבלי להיות רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 5
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ז להיות פראייר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
T להיות אנג׳ל בישראל השקעות אלטרנטיביות 12
שם משתמש בעייתי האם נייר מחכה מדד יכול להיות "בועה"? שוק ההון 21
Y בנצ׳מרק של כמה בכלל אמור להיות לי בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
C האם יכול להיות שאינדיקטורים מסויימים אופיניים למניות מסוימות? שוק ההון 5
א איך אני נהיה מפתח טוב יותר ומעלה את הסיכויים שלי להיות מקודם? התפתחות אישית 6
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
פ יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה? מיסים 46
F IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
oferM המשלוחים מאליקספרסס הפכו להיות איטיים. למי הפתרונים? אוף טופיק 11
א מסחר בASX עמלות. יכול להיות שבנק ירושלים עדיף? שוק ההון 6
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
mudale222 יכול להיות ארביטראז' מעניין על קמהדע שוק ההון 22
N כמה זמן יקח לקרן זרה זולה להיות משלמת יותר ממקומית יקרה יותר? שוק ההון 3
S להתפטר? או להיות מפוטר? התפתחות אישית 30
ל מתעתד להיות עצמאי אוף טופיק 1
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
L להיות מורה בגילאי ה30 התפתחות אישית 17
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
א להיות שמחה עם מה שיש לי ולשאוף קדימה - איך עושים את זה? יומני מסע אישיים 25
א להיות ערפד בשוק ההון שוק ההון 17
J האם עדיף להשקיע בפוליסת חיסכון אם אני מעדיף להיות פחות מושקע רגשית? שוק ההון 23
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
ל שאלה- למה לא הלכתם להיות במגזר הציבורי? התפתחות אישית 8
D פירוט עובר ושב של הבנק (בינלאומי) הפך להיות מסובך ובלתי מובן צרכנות פיננסית 11
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
סול קרן פנסיה- חייבת להיות מנייתית? צרכנות פיננסית 5
ס הולך להיות משעשע, אשמח ליעוץ אוף טופיק 61
הק995 האם קופות IRA לא נזילות חייבות להיות מושקעות פאסיבי? שוק ההון 2
מ להתפטר או להיות מפוטר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 72

נושאים דומים

Back
למעלה