• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים?

עידו1986

משתמש רגיל
דירוג
101
אז אחרי bing שעשיתי פה על פוסטים הקשורים ב"מה ללמוד?" או "אני רוצה לעשות הסבה",
אני חושב שפוסט שמרכז בתוכו את מקצועות חברי הפורום ומה הוביל אותם לבחור בו יועיל מאוד למתלבטי לימודים.
זה לא פייסבוק, הרוב המוחלט פה אנונימיים מה שיאפשר גם להרגיש נוח לרשום את המשכורת.

אני מתכנת

מה שהוביל אותי זה שחיפשתי משהו שקשור במחשבים אחרי הצבא
בהתחלה חשבתי להיות טכנאי מחשבים
ומפה לשם דיברתי עם חבר שבדיוק עשה תואר במדעי המחשב
והמסקנה הייתה שזה יהיה
הכיוון החדש

מפה לשם למדתי תואר במדעי המחשב ועבדתי בפיתוח סביב ה 6 שנים

כיום לא עובד המשכורת האחרונה שלי הייתה 18000 בסיס ו 3000 תוספת

כשאני חושב על זה בדיעבד אני לא מצליח לראות את עצמי עובד במשהו אחר
אולי דברים קשורים כמו למשל מורה לתכנות/מתמטיקה (אבל עבור זה צריך תעודת הוראה אבל אין לי פנאי לזה לצערי) ומורה פרטי זה פחות עבורי כי זה סוג של עצמאי דבר שאני לחלוטין לא רוצה

אם אינך עובד, מדוע אין לך פנאי לעשות תעודת הוראה?
כי זה לא שאני באיזו פרישה מוקדמת.. אני מחפש עבודה ומאוד עסוק בזה..
אם הייתי יכול ללכת למשרד החינוך ללמד מתמטיקה\מדעי המחשב והיה מספיק התואר שלי במדעי המחשב הייתי מקסימום יתנו לי איזו בחינה בנושא הלימוד יש מצב לא רע שבאמת הייתי הולך על זה אבל עכשיו ללכת שנתיים לתעודת הוראה זה יתר מידי... חשוב לי יותר להתחיל לעבוד

אני מתכנת, והייתי מתכנת מאז חטיבת הביניים. אני יכול לומר שהחיים חייכו אלי (גם) בזה שאני מאוד נהנה ממשהו שמאוד רווחי.
בצבא שירות טכנולוגי, 2 חברות גאמפא, משכורת גבוהה + RSU, היום עובד בסטארט אפ.

האמת שהתלבטתי אם לכתוב את זה, כי אולי זה יכול להוציא את האוויר מהמפרשים, אבל זה לא המסלול היחיד כמובן.
אבל ביקשת לדעת, ואני מניח שידע עדיף על חוסר מענה.

כי זה לא שאני באיזו פרישה מוקדמת.. אני מחפש עבודה ומאוד עסוק בזה..
אם הייתי יכול ללכת למשרד החינוך ללמד מתמטיקה\מדעי המחשב והיה מספיק התואר שלי במדעי המחשב הייתי מקסימום יתנו לי איזו בחינה בנושא הלימוד יש מצב לא רע שבאמת הייתי הולך על זה אבל עכשיו ללכת שנתיים לתעודת הוראה זה יתר מידי... חשוב לי יותר להתחיל לעבוד
לא רוצה לחטוף שרשור אבל לדעתי בצב הנוכחי של מחסור במורים יש גמישות בזה, בטח למ"מ שזה יכול להתאים אולי גם לך...

עכשיו ללכת שנתיים לתעודת הוראה זה יתר מיד
זה לא עובד ככה. אתה יכול לעשות תעודת הוראה בשנה וסביר להניח שכבר תוך כדי הלימודים, תקבל הצעות ללמד. עם הותק שלך, לא תגיע למשכורת בתכנות אבל, תוכל להגיע למשכורת נאה וכמובן, לעבוד הרבה פחות שעות.

אני חושב שפוסט שמרכז בתוכו את מקצועות חברי הפורום ומה הוביל אותם לבחור בו יועיל מאוד למתלבטי לימודים.
אם אתה שואל בהיבט של משכורות, אז כן, זה יכול לעזור בתור סקר שוק. לגבי בחירת מקצוע, איך הבנת השיקולים של אנשים אחרים יכולה לעזור לך לבחור? חשוב להבין מהם תחומי החוזק שלך ומשם להתייחס.
באופן כללי, בלי להתייחס לבחירה ספציפית, אנשים ישקלו: משכורת, תנאים, שעות עבודה, חופשות, גמישות בשעות, קרבה לעבודה, אפשרות לקביעות, האם רוצים לעבוד עם אנשים או לבד, עצמאי או שכיר ועוד. מה מכל זה מדבר אליך?

אני אח, סיימתי את התואר בקיץ והמבחן הממשלתי לפני המלחמה.
הייתי במילואים עד פברואר ואז ישר התחלתי לעבוד במשרה הראשונה שלי.
בפברואר עבדתי 19 משמרות (2 משמרות לילה, 6 משמרות ערב ו-11 משמרות בוקר)
קיבלתי 1800 שקל מביטוח לאומי על ה-6 ימי מילואים שעשיתי בפברואר ועוד 11 אלף ברוטו על המשרה בתור אח.
אם מישהו היה מתייעץ איתי על הסבה למקצוע הזה הייתי אומר שחד משמעית לברוח כמו מאש, אלא אם אתה רואה בזה שליחות אלוהית ואז הייתי ממליץ לעשות 33-50% משרה פשוט.
כרגע ממשיך לעבוד, לנסות לעשות יותר לילות בשביל הכסף בזמן שאני מחפש אלטרנטיבות אחרות.

מקסימום יתנו לי איזו בחינה בנושא הלימוד יש מצב לא רע שבאמת הייתי הולך על זה אבל עכשיו ללכת שנתיים לתעודת הוראה זה יתר מידי...

יש גם היבטים פדגוגיים בהוראה, לא רק לדעת את החומר המקצועי ברמה טובה.
גם לדעת להעביר אותו, לנהל כיתה, לדעת לוודא הבנה, להתנהל עם תלמידים (הטובים, והפחות).
להיות מורה מקצועי (ולא מחנך, לדוגמא) לא פוטר מכל אלו.

יש גם היבטים פדגוגיים בהוראה, לא רק לדעת את החומר המקצועי ברמה טובה.
גם לדעת להעביר אותו, לנהל כיתה, לדעת לוודא הבנה, להתנהל עם תלמידים (הטובים, והפחות).
להיות מורה מקצועי (ולא מחנך, לדוגמא) לא פוטר מכל אלו.
להתנהל עם הורים, למלא את ההנחיות המנותקות של משרד החינוך, לא לקבל משרה מלאה בבית ספר אחד ועוד כמה מאפיינים של המקצוע.

@Shaz
שוב, אני לא רוצה לחטוף פה שרשור
אם תפתח אחד על איך לעשות הסבה להוראה
אני אשמח לתת טיפים.
בקצרה: לך לבית הספר הסמוך ודבר עם סגנ.ית המנהל.ת או עם רכז.ת המערכת.

אם תעשה את זה נכון רוב הסיכויים שתקבל פניות למילוי מקום בטוח של ימים.

אחרי התנסות קצרה תדע האם זה מה שחלמת עליו

אני אח, סיימתי את התואר בקיץ והמבחן הממשלתי לפני המלחמה.
הייתי במילואים עד פברואר ואז ישר התחלתי לעבוד במשרה הראשונה שלי.
בפברואר עבדתי 19 משמרות (2 משמרות לילה, 6 משמרות ערב ו-11 משמרות בוקר)
קיבלתי 1800 שקל מביטוח לאומי על ה-6 ימי מילואים שעשיתי בפברואר ועוד 11 אלף ברוטו על המשרה בתור אח.
אם מישהו היה מתייעץ איתי על הסבה למקצוע הזה הייתי אומר שחד משמעית לברוח כמו מאש, אלא אם אתה רואה בזה שליחות אלוהית ואז הייתי ממליץ לעשות 33-50% משרה פשוט.
כרגע ממשיך לעבוד, לנסות לעשות יותר לילות בשביל הכסף בזמן שאני מחפש אלטרנטיבות אחרות.
באיזה מחלקה אתה עובד?

מנהל מחלקת שירות.
אומנם כבר עשור בתחום, אבל עדיין מסתכל על זה כמשרה זמנית עד שאמצא את מה שבאמת מתאים לי וליכולותיי.
15 ברוטו. דיי בלי תנאים, לא קה"ש לא אפשרויות לצמוח. אבל, דיי עושה מה שבא לי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
Y שיפוץ צפוי בבניין - השערות במה מדובר? נדל"ן 3
נ שאלה על קרנות אג"ח זר, לוודא במה משקיעות שוק ההון 0
P אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד? התפתחות אישית 55
Z כסף שמיועד לרכישת לדירה - במה להשקיע נדל"ן 15
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
כ לא מצליח להחליט במה להשקיע יומני מסע אישיים 7
N במה אתם משקיעים ומה הניסיון לימד אתכם ? שוק ההון 34
תפוזינה רוברט קיוסאקי שוב מקבל במה אוף טופיק 12
M מתלבט במה להשקיע כסף ששוכב בבנק שוק ההון 25
S שאלת נדל"ן, במה הייתם בוחרים? נדל"ן 17
L חישוב מס רווחי הון. במה מותר להתחשב? שוק ההון 6
SpidiMan זקוק לעצה מהמומחים - במה להשקיע בארץ? שוק ההון 29
adamshalev במה משקיע אדם ממוצע שוק ההון 36
R המחקר של כל הזמנים: במה היה כדאי להשקיע? שוק ההון 2
ממהרת במה כדאי להתמקד בקריאה בפורום אוף טופיק 9
ל במה אפשר להשקיע סולידית/פאסיבית ב-IRA? שוק ההון 19
adamshalev פינת האפליקציות - במה אתם משתמשים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27

נושאים דומים

Back
למעלה