• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בלקרוק הורידו את דמי ניהול של ACWI ל0.2% בקרן שנסחרת בארץ

נקודה שולית היא שבתרחיש של עלייה ביורו וירידה בדולר, על אותה קרן הנקובה באירו תשלם פחות מס.
זה קשור למטבע הקניה ולא לשאלה אם קנית קרן אחת או שלוש.
את שתי האופציות אפשרות לקנות במספר מטבעות, בין הייתר שקל דולר ואירו.

ובינתיים בואנגארד: 0.08%
מעניין לעשות בחינה אם יותר משתלם להמיר ולקנות VT או פשוט SSAC בשקלים בגלל ההפרש בדמי הניהול בטווח של 20 שנה

אתה איש של מותגים הא?
זה לא שבלאקרוק זה השוק הבדואי.
דמי ניהול יותר זולים (לפי שעה)
אין המרת מט"ח.
עמלות ק/מ יותר זולות.

אני משכנע את עצמי לעבור :lol:

תוספת: הדבר היחיד שיש לי נגד ssac זה הפחד שיסגרו אותה בארץ ולא אקבל יחידות דולריות ואצטרך למכור
דמי ניהול בVT יותר נמוכים משל בלאקרוק השקלית. לגבי עמלה זה גם תלוי יש כאלה שבקנייה בארהב העמלה תהיה יותר זולה.

מעניין לעשות בחינה אם יותר משתלם להמיר ולקנות VT או פשוט SSAC בשקלים בגלל ההפרש בדמי הניהול בטווח של 20 שנה

אל תשכח שVT היא קרן אמריקאית מחלקת -> כלומר אתה תקבל שם דיבידנדים שנוקה מהם 25% מס ותצטרך להשקיע אותם מחדש ולשלם עמלות קנייה.
בעוד שSSAC היא קרן אירית צוברת -> כלומר מהדיבידנדים שקיבלת נוקה 15% מס שבצורה אוטומטית מושקע חזרה בקרן.

לטווח הארוך יש לזה משמעות גדולה.

ניסיתי לעשות היום קנייה קטנה של הקרן SSAC הישראלית ונתקלתי בנפח מסחר נמוך עד לא קיים, זה לא משפיע על התשואות? אתם לא מתחשבים בזה כשבאים לבחור בינה לבין VT?

ניסיתי לעשות היום קנייה קטנה של הקרן SSAC הישראלית ונתקלתי בנפח מסחר נמוך עד לא קיים, זה לא משפיע על התשואות? אתם לא מתחשבים בזה כשבאים לבחור בינה לבין VT?
הנפח פחות חשוב מהמרווח בספר פקודות, בייחוד אם הקנייה היא של כמות יחסית קטנה.

אני לקראת פתיחה של חשבון מסחר עצמאי (כ-100,000) ותכננתי לקנות את שלושת הקרנות השקליות של בלקארוק (CSPX, SMEA, EIMI) כחלק מתיק שיש בו גם קרן פנסיה של הלמן אלדובי - מחקה מדד על סנופי.
בעקבות הירידה בדמי הניהול, מתלבט אם להחליף את שלושת הקרנות בקרן האחת (ולהרוויח בעיקר את הפשטות אבל גם את הפיזור הנוסף). אני מאוד מתלהב מהפשטות אבל מתלבט האם חוסר היכולת לאזן הוא סיבה להכריע נגד ולהישאר עם שלושת הקרנות.(יוצא שיהיה משקל גבוה מאוד לארה"ב).

מבין שאסור להמליץ. יעזור לי אם תשתפו באופן תאורטי מה נראה לכם נכון.
(וזאת תגובה ראשונה אחרי תקופה ארוכה של קריאה בפורום ובבלוג אז תודה לכולכם על כל המידע והעזרה :) )

אין צורך לאזן, הם מאזנים בשבילך, זה עוד יתרון.
אני חושב שהוא התכוון לאיזון של האקסטרה סנופי שיש לו בקרן הפנסיה, לא?
הרי אם הוא הולך עם ה3 קרנות אז הוא פשוט קונה פחות סנופי בתיק הממוסה.

הרי אם הוא הולך עם ה3 קרנות אז הוא פשוט קונה פחות סנופי בתיק הממוסה.
המטרה בחיים זה לא לאזן, המטרה היא להרוויח כסף ושהיה לך זמן פנוי, אא"כ פלוני נהנה להתעסק בזוטות כאלה וזה מסב לו הנאה כלשהי.

מתלהב מהפשטות
בתור מישהו שהתחיל עם השלוש קרנות, מכר וקנה VT, מכר וקנה את הבלקרוק MSCI השקלית אני יכול לומר להגיד מה היו השיקולים מבחינתי:

1. עם השלוש קרנות אתה צריך לאזן מידי פעם, שזה קצת מוסיף עבודה אלא אם כן אתה אוהב את זה וזה כבר משהו אחר.. אישית גם המערכת של ספארק מרגישה לי נוראית אז לא היה לי כח לזה. (כבר באיזון הראשון שלי נתקלתי בקטע של הכמות מינימום במהלך המסחר הרציף שמנעה ממני לעשות קניה חודשית בקלות [ניתן לפתור אם קונים בהתחלה או בסוף מסחר כשאין כמות מינימום]

2. לא אהבתי את העובדה שהפיזור שלי לא מקיף עם השלושה קרנות. ייתכן שזה לא ישפיע על כלום, אבל פסיכולוגית בעיתות משברים בשוק אני בטוח שיעלו לי כל מיני תהיות "האם הפיזור שלי לא מספיק טוב. מה הקרנות העולמיות עשו מנגד?" והעדפתי להמנע מזה

3. הפשטות מנצחת מבחינתי, (זה מוטיב חוזר גם כאן וגם באידואולוגיה של הבוגלהדס) בגלל זה גם העדפתי למכור את VT ולקנות את הבלקרוק הצוברת כי בין היתר זה מוריד לי גם את הצורך לקנות מחדש עם הדיבידנדים והמרות מט"ח.

כל ההשוואות שלא נעשה (ואני יכול לומר לך שישבתי עם אקסלים זמן לא מבוטל להסתכל על הכל) אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד, יש יותר מידי נעלמים בשביל שתהיה אפשרות מנצחת.
חוקי המיסוי יכולים להשתנות, האינפלציה יכול להתנהג בכל מיני צורות, שער הדולר שקל, הפיזור העולמי, קרנות יכולות להיסגר ולשנות דמי ניהול ועוד.

אז אני בעד לבחור בדברים שכן ידועים לי כרגע - פשטות. כמה שפחות התעסקות כך גם פחות סיכון לטעויות אנוש :)

*לא המלצה ולא ייעוץ כמובן

תודה רבה על התשובות

אכן, לזה התכוונתי

אם אני מבין נכון את מה שכתבתם (@אורי ג. @s0lid ), לא להיות מוטרד מזה שהתיק שלי מושקע יותר מדי בארה"ב? (או לפחות - הפשטות חשובה יותר מהחסרון הזה)

אם אני מבין נכון את מה שכתבתם (@אורי ג. @s0lid ), לא להיות מוטרד מזה שהתיק שלי מושקע יותר מדי בארה"ב? (או לפחות - הפשטות חשובה יותר מהחסרון הזה)
אין לי תשובה בשבילך. אם אתה חושש שאתה עלול להיות מוטרד ממשקל עודף לארה"ב - שעלול לגרום לזה שבעתיד תעשה מהלכים שלא נאמנים לתכנית ההשקעה שלך - אז כדאי שלא. אולי בשביל להבהיר את כוונתי:

לדוגמה תרחיש היפותטי:
אומרים לך כאן בפורום שאין מה להיות מוטרד ממשקל עודף לארה"ב (יש גם אנשים ששמים 100% מהתיק שלהם על S&P500..), אתה מחליט שמתאים לך וממשיך בתכנית.
מגיעה לה שנת 2030 ופתאום סין מתחזקת והכלכלה האמריקאית מתחילה לצנוח. S&P 500 יורד ב40% בחודש אחד. אתה מתחיל לפקפק בעצמך ושואל את עצמך אם עשית את הבחירה הנכונה.. אחרי כמה ימים אתה מחליט לעשות שינוי ולהעביר את הפנסיה שלך ממסלול S&P500 (שירד ב40%) למסלול CHINA137. קיבעת הפסד. לאחר חודשיים S&P500 מתאושש ומחזיר 150% תשואה.

הסיפור המומצא והקצר הזה רק בא רק להמחיש שמעל הכל משמעת משחקת גורם יותר משמעותי מכל שאר הפרמטרים (פלוס מינוס, ראה פירדמת הצרכים של המשקיע). בגלל זה חשוב שתבין את היתרונות והחסרונות להחלטות שלך מה שיתרום לך בטחון במה שבחרת לעשות (אין בעיה לעשות שינויים בעתיד - אבל ממקום מושכל ולא כמו בדוגמה לעיל)

*לא ממליץ לא מייעץ לא באמת מבין משהו

המטרה בחיים זה לא לאזן, המטרה היא להרוויח כסף ושהיה לך זמן פנוי, אא"כ פלוני נהנה להתעסק בזוטות כאלה וזה מסב לו הנאה כלשהי.
מהסיבה הזו אני חושב שלא פחות חשוב להכניס small caps שלא כלולות ב- SSAC/iSFF505 אבל כמעט לא עוסקים בזה כאן.

מהסיבה הזו אני חושב שלא פחות חשוב להכניס small caps שלא כלולות ב- SSAC/iSFF505 אבל כמעט לא עוסקים בזה כאן.
אם אתה חושב שזה ישיא את תשואתך (ויעלה לך משמעותית את הסיכון) לך על זה, ב16 שנים האחרונות זה לא.

נראה לי שאתה יכול פשוט להוסיף את זה או אחת הוריאציות האחרות בחתימה שלך :)
ואז רק תוכל להקליד את אחד מהתוים הבאים:
☟,

נראה לי שאתה יכול פשוט להוסיף את זה או אחת הוריאציות האחרות בחתימה שלך :)
צודק, מה לעשות שיש פה ריבוי אנשים עם OCD/עודף זמן פנוי שצריך להזכיר להם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
Gari למה מוצמדות קרנות הסל האיריות של בלקרוק ואינבסקו? שוק ההון 10
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
H בלקרוק sp500 לעומת voo שוק ההון 34
גירסה 2 בלקרוק בארץ או בלונדון שוק ההון 1
B האם בלקרוק iShares MSCI ACWI נסחרת? פוסטים מאיכות נמוכה 2
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
R תעודת סל של בלקרוק אשס.חוץ spx500. שוק ההון 22
ה בנוגע לקרנות בלקרוק שוק ההון 5
ו מישהו מחזיק פה את הקרן העולמית של בלקרוק? שוק ההון 2
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
S S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק שוק ההון 11
Liron2035 רענון כלי השקעה בקה"ש IRA פסיבי/עולמי (IWDA -> בלקרוק) שוק ההון 23
י תשואה עודפת לניירות ישראלים עוקבי S&P500 מול בלקרוק? שוק ההון 27
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
M קרנות בלקרוק וזרות אחרות שוק ההון 1
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
שניצלוינאי בלקרוק בקופת גמל בניהול אישי צרכנות פיננסית 11
amikal התלבטות בין קרן סל מחקה מדד סנופי לבין כזאת של ishares (בלקרוק) שוק ההון 21
W מרגיש שתשואת קרנות בלקרוק הישראליות נמוכה מהמקבילות האירופאיות שוק ההון 12
ה קרנות בלקרוק שוק ההון 2
U Msci world של תכלית או msci all world של בלקרוק? שוק ההון 20
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה