• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בגדים זה יקר

Y4ish

משתמש סולידי
דירוג
20
היי, במשך שנים לא קניתי בגדים.
אני רוצה להתחיל להתלבש יפה יותר אבל אני נכנס לחרדות שאני מסתכל על מחירים של פריטי אופנה גם בארץ וגם בחול.
ג'קט ג'ינס 200 שח? על מה ולמה? ג'ינס 150
ושלא נדבר על נעליים ב400 שח...
בקצב הזה אני חושב להישאר עם הפולו התכלת כל החיים.
השאלה שלי אליכם איך להתחיל לשחרר מהכסף ולקנות בגדים יפים לעצמי?

נעליים אפשר לקנות באינטרנט בחו"ל בחצי המחיר - אני קונה באיביי נעליי נייק כבר מספר שנים, הייתי צריך לדעת פעם אחת מה המידה ומשם הפסקתי לקנות בארץ
בגדים - גם יש חנויות אינטרנטיות, אולי next תתאים, אני פחות קונה בגדים אבל אני בטוח שיש שפע אתרים ומבחר

היי, במשך שנים לא קניתי בגדים.
אני רוצה להתחיל להתלבש יפה יותר אבל אני נכנס לחרדות שאני מסתכל על מחירים של פריטי אופנה גם בארץ וגם בחול.
ג'קט ג'ינס 200 שח? על מה ולמה? ג'ינס 150
ושלא נדבר על נעליים ב400 שח...
בקצב הזה אני חושב להישאר עם הפולו התכלת כל החיים.
Next direct
גינסים ונעליים בקסטרו ב100-150 זה לא דבר נדיר

אמנם אני אישה כך שאני לא מסתכלת על בגדי גברים, אבל בכל זאת: יש חנויות כמו תמנון וכו' שהן חנויות זולות. המחירים בחנויות אחרות (קסטרו, רנואר וכו') הזויים. נעליים גם אפשר למצוא יותר בזול. יש אאוטלטים, שווה לקנות בהם אם אתה מגיע לשם.
אפשר למצוא בכל עיר חנויות זולות של ביגוד ונעליים, רק צריך לשים לב שזה משהו נורמלי שלא יתפרק מהר

אינטרנט זה הפתרון ;)
אבל תצטרך ללמוד לסמוך על מידות גם בלי למדוד.

מצטרף להמלצה על NEXT.

חנויות עודפים - בגדים יפים במחיר נורמלי, והרבה מבצעים שווים

NEXT - זול, יפה, מבחר גדול מאוד. הביגוד איכותי ושולחים לך הביתה כך שלא צריך לכתת רגליים לחנויות.
החיסרון: צריך לדעת את המידה שלך

אם קונים 3 ג'ינסים ו5 חולצות פעם בשנה המחיר לא כל כך גבוה ומאפשר לך להתלבש בסדר גמור

אם לא מדובר בקניית בגדים דחופה אפשר להמתין ל black friday או למבצע. אפשר גם לקנות בסוף העונה. ואגב, חולצת הפולו התכולה שלך מהממת. לא מוצא פסול בלהשאר איתה כל החיים שלך או כל החיים של החולצה (המוקדם מביניהם).

לשמחתי נכנסתי לתפקיד שלצערי דורש ממני להתלבש בצורה שונה ממה שאני רגיל, עד כדי מותגים וכו'.
חולצות - יש בבני ברק ובכל מיני מקומות אחרים חנויות זולות למותגים, אני קונה אחת ואז מזמין מהאינטרנט חולצות זהות בצבע אחר כי אני יודע את המידה.
מכנסיים - יש במשביר לצרכן מכנסיים יפים, נוחים, מחזיקים מעמד הרבה זמן במחירים סבירים, אם תרצה אבדוק של איזו חברה (נדמה לי בגירה או פולגת?)
נעליים יפות - יש חברה ישראלית שיש לה חנות המפעל בחולון - גם נעליים טובות, מאוד נוחות, מחזיקות מעמד יפה ולעודד תעשייה ישראלית. כבר זוג שני שאני קונה משם ומבסוט מאוד, גם כאן אם יש מישהו שמעוניין שישלח לי הודעה ואבדוק מה השם.

תתחיל להסתובב ליד פחי אשפה.
יש הרבה אנשים שמוציאים שקיות עם הבגדים ומניחים.
בדרך כלל בגדי ילדים/תינוקות, אם אין למי להעביר למשפחה, לפעמים חולצות בית ספר, אבל לפעמים מוציאים בגדים של מבוגרים ולפני חורים.
אפשר לחפש חנויות יד שניה, ויצ"ו,...

אני מחזיק בדעה שעדיפה האיכות על הכמות.
יש לי ג'ינס של ליוויס כבר כמעט 4 שנים שאומנם עלה פי 2/3 מג'ינס רגיל אבל הוא עדין נראה מצוין לעומת ג'ינסים זולים יותר שכבר הספיקו להיקרע/להיפרם.
אם תבנה לעצמך ארון מינמליסטי שהבגדים משתלבים אחד עם השני כמו לדוגמא 4 ג'ינסים ו7 חולצות תואמות זה יוצא 28 קומבינציות לבוש שונות.

אם תבנה לעצמך ארון מינמליסטי שהבגדים משתלבים אחד עם השני כמו לדוגמא 4 ג'ינסים ו7 חולצות תואמות זה יוצא 28 קומבינציות לבוש שונות
היתה איזו בלוגרית שציינה שניסתה חצי שנה להתלבש ב-3~4 חליפות בלבד ובמשרד אף אחד לא שם לב במשך יותר מחצי שנה, אז היא זרקה את יתר הבגדים שנצברו לה.
http://slow.org.il/2015/01/23/מלתחה-מינימלסטית-הצד-שלה/

היה לי פעם ג'ינס שהלך איתי יותר מ-עשור...
באחד הימים נקרע לי הכיס האחורי ואז נזכרנו שהצבע שלו היה כחול כהה במקור (הגיע להיות כמעט לבן).

אין הרבה משמעות לשאלה (ותשובות) מבלי להבין איך אתה מגדיר בגדים יפים.
ולאילו מטרות אתה צריך בגדים "יפים"? עבודה? חברים? דייטים?

הזכירו כאן את NEXT, מאוד ממליץ גם כן, הבגדים גם מתכווצים הרבה פחות בכביסה מאשר הזבל של קסטרו.

אין הרבה משמעות לשאלה (ותשובות) מבלי להבין איך אתה מגדיר בגדים יפים.
ולאילו מטרות אתה צריך בגדים "יפים"? עבודה? חברים? דייטים?
אכן כל מה שציינת
אם לא מדובר בקניית בגדים דחופה אפשר להמתין ל black friday או למבצע. אפשר גם לקנות בסוף העונה. ואגב, חולצת הפולו התכולה שלך מהממת. לא מוצא פסול בלהשאר איתה כל החיים שלך או כל החיים של החולצה (המוקדם מביניהם).
תודה על המחמאה! אני עוד אסמיק
NEXT - זול, יפה, מבחר גדול מאוד. הביגוד איכותי ושולחים לך הביתה כך שלא צריך לכתת רגליים לחנויות.
החיסרון: צריך לדעת את המידה שלך
מה שלום הגינה אחרי מה שהערסים עוללו לה?

היתה איזו בלוגרית שציינה שניסתה חצי שנה להתלבש ב-3~4 חליפות בלבד ובמשרד אף אחד לא שם לב במשך יותר מחצי שנה, אז היא זרקה את יתר הבגדים שנצברו לה.

היה לי פעם ג'ינס שהלך איתי יותר מ-עשור...
באחד הימים נקרע לי הכיס האחורי ואז נזכרנו שהצבע שלו היה כחול כהה במקור (הגיע להיות כמעט לבן).

אני אישית חי ככה מ2016. יש לי כל כך קצת בגדים(4 ג'ינסים ו10 חולצות) ובכללי רכוש שעברתי דירה כמה פעמיים באוטובוס בעזרת תיק גב ומזוודה.
אין לי גם בגדים בצבע לבן כדי שאני לא אצטרך לעשות 2 כביסות בנפרד.
חוץ מבני משפחה שאמרו לי "אתה תמיד לובש שחור/כחול, תגוון קצת" והחברה הקודמת שהתעקשה לקנות לי עוד קצת בגדים, לא קיבלת אף פעם הערות שליליות, דווקא להפך.

אם הצלחת להישאר יותר מ10 שנים באותה מידה אז גם לך מגיע שאפו :)

אכן כל מה שציינת
אם אתה מחפש בגדים "יפים", כבר הכשלת את עצמך.
"יופי" הוא לא יותר מאופנה שמתחלפת וחייבת להתחלף - כי רק ככה חברות בגדים יכולות להרוויח.
ובגד שנחשב יפה באזור מסוים נחשב מכוער/מיושן/ערסי/צפונבוני/השלם את החסר, באזור אחר.
ומה שיפה ליומיום הוא לא יפה לעבודה. והוא גם לא יפה לדייטים.
ואז אתה כמובן חייב שיהיו לך כל מיני בגדים לכל מיני אירועים.
ובעונה הבאה יהיה דגם אחר וסגנון אחר. וזה שקנית אתמול כבר לא יפה.
ואם לא תתאים את עצמך לאופנה, תיחשב לווירדו.
ואם תרצה להיות אופנתי עם בגדים "יפים", אתה חוזר לנקודת התחלה, ושוב מתחיל לבזבז כספים.

הפתרון הוא לא לנסות להתלבש "יפה" ולא לנסות להיות אופנתי. אתה לא בתחרות אופנה.
אתה צריך להיראות טוב בבגד שאתה לובש. לא צעקני מדי, לא בולט מדי, לא משהו מוגזם.
יש דברים שמשפיעים הרבה יותר על ההופעה שלך מאשר סוג, מותג או איכות הבגד.

לדוגמה התאמה לגזרה. בגד זול ולא ממותג, שיושב עליך נכון (מידה/אורך/רוחב), גורם לך להיראות טוב הרבה יותר מאשר בבגד יקר וממותג, כאשר השרוולים ארוכים מדי, המכנס נראה למטה כמו אקורדיון, הג'ינס כל הזמן נופל ונראה כמו שק, או שהוא קטן מדי ונראה כמו טייץ. קרעים בג'ינס, שיפשופים, נצנצים, צבעים צעקניים ועוד מיני זוועות, אולי נראים "אופנתיים" לרגע קצר, אבל אח"כ נראים מגוחך, ותצטרך לקנות ג'ינס "אופנתי" חדש.

כהתחלה תחפש ג'ינס קלאסי, בצבע כחול כהה. גזרה רגילה, ואם מתאים לך אולי סלים. לא חייב ליוויס או איזה מותג. תוודא שהוא במידה שלך. אח"כ תבקש שיקצרו אותו, כך שיתאים לאורך הרגל. קנה חגורת עור חומה (קלאסית) וזהו. זה יתאים גם לעבודה, גם לבילויים, גם לדייטים. ויהיה טוב גם בעונה הבאה וגם בעוד עשור. אומנם לא תקבל את פרס האופנתיות אבל תרגיש ותראה טוב בעיני הסובבים, ובעיקר לא תוציא כסף מיותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
צ אופטימיזציה לארון בגדים צרכנות פיננסית 29
ע בגדים יד 2 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
דאניל בגדים של "גדולים" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
1 קניית בגדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
K קניית בגדים לתערוכה דרך העבודה אוף טופיק 6
משה מפגש סולידי במרכז / אירוע החלפת בגדים. אוף טופיק 2
א תובנות על בגדים ומלתחה+התייעצות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
A מכירת בגדים משומשים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
מ המלצה על חנות בגדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
aziz בניית ארון בגדים התפתחות אישית 4
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10

נושאים דומים

Back
למעלה