• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באזר [שוק] טורקי - או איך מורידים עמלות

אם אתה רופא והיד רועדת אכן לא תוכל לעבוד במקצוע שלך.
אם אתה עובד במקצוע חופשי, הא.כ.ע בקרן פנסיה הוא כללי הרבה יותר והוא לא יופעל במקרה של א.כ.ע חיצוני שמה ההתנייה שונה.
[תקן אותי אם אני טועה]
אני חושב שבדיוק להיפך. אומנם את הביטוח שיש בביטוח מנהלים (ושאר ביטוחים "חיצוניים") ממתגים כביטוח יותר טוב (ובכך מתרצים חלקים את העלות הגבוהה יותר), אבל בתכלס לרוב האנשים (במיוחד לעובדי משרד, הייטקיסטים וכו') אין הרבה הבדל.

נכון שברוב הביטוחים החיצוניים יש להם "הגדרה עיסוקית" (לא בטוח אם לכולם), שאומר שאם אתה לא יכול לעבוד בדיוק במקצוע שלך אז אתה מכוסה (וגם שם ההדרה ל"מקצוע" היא די רחבה).
ובקרן פנסיה זה מוגדר כ "אינו מסוגל לעבוד בעבודתו או בכל עבודה אחרת המתאימה לו לפי השכלתו, הכשרתו או ניסיונו".
ונכון שאפשר לדחוף לך כל מיני עבודות מוזרות שהן "עבודה המתאימה לפי השכלתו הכשרתו או נסיוני", אבל יש גבול לכמה. אם אתה מהנדס תוכנה יהיה מאוד קשה להגיד שנהג אוטובוס זה עבודה שמתאימה להכשרה/נסיון שלך. במיוחד כשהשכר שלך יהיה נמוך בהרבה.
חוץ מזה, אני לא רואה איזה פציעות/מחלות יש שיכולות למנוע ממך לעשות עבודה משרדית כמו הייטק אבל לא ימנעו ממך לעשות עבודה אחרת.

חוץ מזה, אני לא רואה איזה פציעות/מחלות יש שיכולות למנוע ממך לעשות עבודה משרדית כמו הייטק אבל לא ימנעו ממך לעשות עבודה אחרת.
נדמה לי שדווקא בנושא הזה העבודות המשרדיות הן חסרון.
הרבה יותר קל לפועל בניין לטעון שאינו יכול לעבוד עוד מאשר למי שעובד בעבודה משרדית. כפי שכתבת, כדי לטעון לחוסר מסוגלות מוחלט לתכנת אתה צריך מצב בריאותי גרוע ביותר. את חברת הביטוח לא מעניין עד כמה אתה סובל כל עוד תוכל לשבת מול המחשב ולהקליד.

נדמה לי שדווקא בנושא הזה העבודות המשרדיות הן חסרון.
הרבה יותר קל לפועל בניין לטעון שאינו יכול לעבוד עוד מאשר למי שעובד בעבודה משרדית. כפי שכתבת, כדי לטעון לחוסר מסוגלות מוחלט לתכנת אתה צריך מצב בריאותי גרוע ביותר. את חברת הביטוח לא מעניין עד כמה אתה סובל כל עוד תוכל לשבת מול המחשב ולהקליד.
בדיוק.
ולכן אין שום יתרון לביטוח אכ"ע "עיסוקי" (הביטוח החיצוני והיקר יותר) עבור עובד משרדי.

@roneng @גרהם
נכון שברוב הביטוחים החיצוניים יש להם "הגדרה עיסוקית" (לא בטוח אם לכולם), שאומר שאם אתה לא יכול לעבוד בדיוק במקצוע שלך אז אתה מכוסה (וגם שם ההדרה ל"מקצוע" היא די רחבה).
מול
בקרן פנסיה זה מוגדר כ "אינו מסוגל לעבוד בעבודתו או בכל עבודה אחרת המתאימה לו לפי השכלתו, הכשרתו או ניסיונו".
אם אני נהג אוטובוס / עובד בעבודה משרדית ואין לי הגדרה עיסוקית בקרן פנסיה
לא מן הנמנע שאני אוכל לעבוד כזבן/מנקה רחובות [לא בציניות]
לפיכך
בקרן הפנסיה זה עמום אל מול ההגדרה המקצועית שכן אולי תהייה לך בא.כ.ע החיצונית,
בד בבד בקרן פנסיה זה אך ורק אל מול השכר המובטח שהפרשת.
אני חושב אבל שיש יתרון בקרן פנסיה שממשיכים להפקיד עבורך.

[אני עדיין על המדוכה בעניין הזה]

אם אני נהג אוטובוס / עובד בעבודה משרדית ואין לי הגדרה עיסוקית בקרן פנסיה
לא מן הנמנע שאני אוכל לעבוד כזבן/מנקה רחובות [לא בציניות]
אם אתה נהג אוטובוס אני מסכים שיש כל מיני סוגי פציעות/נכויות שימנעו ממך לעבוד כנהג אוטובוס אבל לא ימנעו ממך לעבוד כזבן/מנקה רחובות.
אבל אם אתה עובד בעבודה משרדית (נגיד מתכנת), איזה פציעה/נכון יכולה להיות לך שתמנע ממך לעבוד מול מחשב (בין אם בישיבה או בעמידה) אבל לא תמנע ממך מלעבוד כזבן/מנקה רחובות?

חוץ מזה שלעבור מעבודה כמתכנת לעבודה של זבל זה ממש לא "עבודה אחרת המתאימה לו לפי השכלתו, הכשרתו או ניסיונו", כי אין שום קשר בין נסיון כמתכנת לנסיון כזבן.

בקרן הפנסיה זה עמום אל מול ההגדרה המקצועית שכן אולי תהייה לך בא.כ.ע החיצונית,
נכון. אבל מה שאני אומר שבמקצועות מוסיימים (בעיקר עבודה משרדית כמו תוכניתן וכאלה), ברגע שאתה לא יכול לעבוד בהם מסיבות רפואיות אז כנראה שלא תוכל לעבוד בשום עבודה אחרת מאותן סיבות רפואיות.
זה משהו הרבה יותר חשוב כשהעבודה שלך היא פיסית, או דורשת יכולות פיסיות מדוייקות (נגיד נגן או רופא מנתח).

בד בבד בקרן פנסיה זה אך ורק אל מול השכר המובטח שהפרשת.
גם ביטוח חיצוני זה רק מול השכר המבוטח שהפרשת.
אתה לא יכול לבטח יותר כסף ממה שאתה מרוויח...
אני חושב אבל שיש יתרון בקרן פנסיה שממשיכים להפקיד עבורך.
גם בביטוח חיצוני (לפחות בזה שבא עם ביטוח מנהלים) יש שחרור מהפקדות.

איך הגענו משוק פרסי [הורדת מחיר לצרכון] שהוא נושא השרשור לדיון על נהגי אוטובוסים...
בבקשה להצמד לנושא.
תודה.

איך הגענו משוק פרסי [הורדת מחיר לצרכון] שהוא נושא השרשור לדיון על נהגי אוטובוסים...
בבקשה להצמד לנושא.
תודה.
לא יודע איך אתה מגיע לשוק הקרוב אליך, אותי בד"כ מסיע נהג אוטובוס :)

יש סיכוי שלאומי קארד יעלו את העמלות ל-Ineedit מתישהו אבל אז מקים הקבוצה כנראה ימצא חברה אחרת שתרצה לשרת 70K לקוחות...

הנקודה היא ש-Ineedit זו קבוצה חזקה יותר מכל קבוצת הייטק, וזו הסיבה שעמלת המט"ח שם טובה יותר מהעמלה בכרטיסים שמוצעים בקבוצות ההייטק.
מחברת ההייטק שלי קיבלתי כרטיס עם 0% עמלת המרה, זה לא נראה לך עדיף על 1% בI Need It?

מחברת ההייטק שלי קיבלתי כרטיס עם 0% עמלת המרה
גם אני, אבל זה נדיר. רוב חברות ההייטק משיגות תנאים דומים ל I need it (בד"כ דרך הייטקזון) או פחות טובים, מבחינת עמלות המרה.

גם אני, אבל זה נדיר. רוב חברות ההייטק משיגות תנאים דומים ל I need it (בד"כ דרך הייטקזון) או פחות טובים, מבחינת עמלות המרה.
שמע, לא עשיתי סקר שוק. עבדתי בצבא ואחרי זה בחברה הנוכחית. מה שכן יש עוד הטבות נחמדות דרך הייטקזון שכל עובד(?) הייטק יכול לקבל.

בבקשה להיצמד לנושא הדיון. יש אין ספור דיונים על איזה כרטיס אשראי טוב יותר ואיזה נותן יותר פינוקים בלה, בלה.
הדיון כאן הוא ספציפי על הנסיון שלכם בג'ונגל של השוק הפרסי והורדת עמלות בשוטף ובעת חידוש מנוי - אינטרנט, טלפוניה, כרטיסי אשראי וכד'.
תודה.

יש עוד הטבות נחמדות דרך הייטקזון שכל עובד(?) הייטק יכול לקבל
הייטקזון לא נגיש לכל עובד הייטק. צריך שהמעסיק יעבוד איתם (משמע, ישלם להם). לצורך העניין אני כבר עברתי 3 מעסיקים ואף אחד מהם לא עבד איתם.

אם לחזור לנושא השירשור - עד לא מזמן ההורים שלי שילמו כמעט 400 שקל בחודש על טריפל בהוט (טלויזיה / טלפון / תשתית אינטרנט).
ניסיונות התמקחות לאורך השנים הוזילו באיזה 10-20 שקל פה ושם, אבל לרוב פשוט דחפו להם עוד ערוצים מיותרים כדי "לבוא לקראתם".

התחלתי לדחוף אותם לעבור לפתרונות אחרים (למשל Sting TV), והם פנו להוט כדי להתחיל לברר על תהליך עזיבה, כמה יעלה להשאיר רק את הטלפון/אינטרנט, וכו'.
המחיר החודשי קוצץ בחצי.

הייטקזון לא נגיש לכל עובד הייטק. צריך שהמעסיק יעבוד איתם (משמע, ישלם להם). לצורך העניין אני כבר עברתי 3 מעסיקים ואף אחד מהם לא עבד איתם.

אם לחזור לנושא השירשור - עד לא מזמן ההורים שלי שילמו כמעט 400 שקל בחודש על טריפל בהוט (טלויזיה / טלפון / תשתית אינטרנט).
ניסיונות התמקחות לאורך השנים הוזילו באיזה 10-20 שקל פה ושם, אבל לרוב פשוט דחפו להם עוד ערוצים מיותרים כדי "לבוא לקראתם".

התחלתי לדחוף אותם לעבור לפתרונות אחרים (למשל Sting TV), והם פנו להוט כדי להתחיל לברר על תהליך עזיבה, כמה יעלה להשאיר רק את הטלפון/אינטרנט, וכו'.
המחיר החודשי קוצץ בחצי.
את אמא שלי שכנעתי להעביר מקוואטרו משפחתי שעלה 270 לסטינג (מסלול סדרות), חבילות טלפון מופרדות (ודי זולות) ואינטרנט. סה״כ זה עולה למשפחה 200 ש״ח. מתוכם היא משלמת עכשיו 125 אבל אני מנסה לשכנע אותה לבטל את הסטינג (היא לא באמת רואה סדרות דרך סטינג).

לגבי ההייטקזון לא ידעתי שזה כזה ״אקסקלוסיבי״.. נראה שI need it זו אחלה חלופה לקהל הרחב.

את אמא שלי שכנעתי להעביר
מדגיש שההורים שלי בסוף לא עברו. רק מעצם האיומי מעבר למתחרים, הוט קיצצו להם את המחיר בחצי. אחרי שנים של קיר.
בהקשר של שוק טורקי וכו'.

רציתי רק לשתף, איך הופתעתי כמה התמקחות של חצי דקה מול הבנק, פתרה אותי מעמלות בשווי מאות שקלים.
אני סטודנט בשנת השלמות, נשאר לי עוד חצי סמסטר בשנת הלימודים הבאה על מנת להשלים את התואר הראשון. בכל אופן כדי שאוכל להיות מוגדר סטודנט בבנק, נדרשתי להציג אישור לימודים, אומנם בגלל שאין לי מספיק 'בשר' של נק"ז לעשות בשנה הבאה, לא אוכל לקבל כזה. אז אמרתי לפקיד שקיבל אותי בבנק שאני 'אשקול את צעדיי' עם פרצוף מאוכזב מבנק הפועלים.. והוא אומר לי: 'מה קרה? למה כל כך דרמטיות?' אמרתי לו שלא 'התחתני עם אף בנק, ובנק שיגבה ממני עמלות לא אשאר יום אחד'. ואז הוא אומר לי ' עד מתי אתה מעריך שתהיה סטודנט?' אמרתי לו נראה לי בדיוק עוד שנה, 06/2021'. והוא אומר לי קיבלת. וזהו.. אין עמלות.

חחח חשבתי אח"כ, שיכולתי לומר 2025.... אבל במחשבה שנייה, אין צורך לשקר כדי שחשבון הבנק שלי יהיה פטור מעמלות, יש מספיק בנקים שיקבלו אותי גם בלי שקרים.

שיכולתי לומר 2025
אם אכן מדובר בבנק הפועלים אז אני בספק, לא שמעתי על אף אחד שהצליח לגרד מהם יותר משנה של פטור עמלות.
לי זה הספיק כדי לעזוב אותם, אבל במידה ותרצה להישאר - פשוט תבקר בסניף פעם בשנה ותאיים בעזיבה, וכנראה יביאו לך פטור לעוד שנה, סטודנט או לא.

היי חברים,

השבוע נוכחתי לראות שפתאום התחלתי להיות מחוייב בעמלות עו"ש(עמלת מינימום, עמלת הקצאת אשראי, עמלת פקיד וכו') של הבנק שלי - הבנק הבינלאומי.
התקשרתי לשאול לפשר הדבר והנציגה אמרה לי שהבנק הבינלאומי כבר לא עובד עם "מועדון הוט" שדרכו פתחתי את החשבון ולכן התנאים הסתיימו לי.
לאחר שהתעצבנתי שלא רק שהם שינו לי את התנאים, הם גם לא הודיעו לי בכלל ועכשיו אני לא ממש יודע מה לעשות ?

הנציגה אמרה לי שהדבר היחיד שאני יכול לעשות דרכם זה לעבור למסלול הירוק שלהם שכל עמלות העו"ש שלהם יורדות חוץ מהמעלת הקצעת אשראי שעומד על 18 ש"ח כל רבעון. אשמח לשאול מה אני יכול לעשות במצב כזה כי די נתקעתי... והאם יש כאן אנשים שגם פתחו חשבון בנק בבנק הזה דרך מועדון לקחות הוט ומצאו פיתרון אחר ? אם כן אשמח לשמוע...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D שוק הקנאביס השקעות אלטרנטיביות 11
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 5
N קשר בין שוק בעלייה לדולר יורד שוק ההון 43
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
ת דירה או שוק ההון נדל"ן 8
R ג'ק בוגל (ז"ל, 2017) - "מה שיוביל לתשואה שנתית בשיעור של 4% עבור שוק ההון האמריקאי" שוק ההון 3
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
S שוק ההון כתחליף לעו"ש שוק ההון 15
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
yossik תוכנות, אפליקציות למעקב ואנליזה של שוק ההון, ניהול תקציב ועוד... אוף טופיק 11
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
ג החזרי מס על רווחי שוק ההון שוק ההון 8
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
ג מעונין ללמוד א' ב' של מושגי שוק ההון לא למטרת השקעה התפתחות אישית 3
C בס״ד שוק ההון תשואות 2022 YTD שוק ההון 15
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
נ אוסף המקרים בהם קפיטליזם\שוק חופשי כמו שפועל היום לא עובד אוף טופיק 48
ש שוק ההון לצד נדלן פוסטים מאיכות נמוכה 0
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
G לימודי שוק ההון שוק ההון 17
L מכירת RSU בזמן שוק דובי שוק ההון 11
N שוק הפקדונות - חלופות שוק ההון 3
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
ס ביג דאטה על שוק ההון והערכות אוף טופיק 0
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
Y פקדון תשואה בטוחה אל מול שוק המניות? שוק ההון 3
L כיצד ניתן להשוות את שוק ההון לנדל"ן? השקעות אלטרנטיביות 7
oferM כיצד יושפע שוק הנדל"ן משינויים גדולים בשוק העבודה ? נדל"ן 2
א שוק ההון גבוה- שווה להיכנס עכשיו? שוק ההון 12
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2
הסיני שוק המניות הסיני - שאנגחאי ושנז'ן שוק ההון 16
F הוצע לי להשכיר את דירתי ל-3 שנים מעל מחיר שוק, כולל שיפוץ הדירה על חשבונם. יש קאצ'? נדל"ן 1
L מצב שוק הנדל"ן נדל"ן 136
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3
T עד כמה אמין מדד איכות השירות ע״פ רשות שוק ההון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M רשות שוק ההון עוצרת את המינוף בקרנות הפנסיה המחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה