באזר [שוק] טורקי - או איך מורידים עמלות

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י yossik, ‏16/12/18.

1. yossik

yossik מודרטור

מספר פעמים בעבר דיברתי על התופעה של שוק פרסי לפני חידוש מנוי כלשהו.
    הפעם אספר לכם מה קרה לי ונגמר בכיף.
    רקע -
    לפני שנה עברתי לחבילת טריפל של ס... שכוללת קו טלפון קוןי [voice over ip], תשתית אינטרנט וספק.
    זה חלק מתכנית השוק הסיטונאי. החלק של קוו הטלפון הוא 29 לחודש עבור 3000 דקות שיחה. אני לא דברן גדול ומתוך זה אני מנצל אולי כ 200 דקות לחודש.
    עכשיו, אם אתם לא מודעים לזה, אז הבנדלים הסיטונאים הם רק לשנה הראשונה ואחר כך החבילה מופרדת לספקים. ז"א שמינואר אני אתחיל לשלם לנט....ן 54 ש"ח עבור קוו הטלפון!
    צילצלתי, התלוננתי והתרעתי כי אעבור בחזרה לב... הנציגים במעגל הראשון התעלמו ממני ואמרו בתוקף 'אי אפשר, זה המחיר'.
    מייד צילצלתי לב... וגם קבעתי תאריך להתקנת הקו הביתי לעוד שבוע.
    ונחשו מה קרה היום?
    נציגה בכירה משימור לקוחות מתקשרת, לאחר 2 דקות המתנה הודיעה לי בשימחה כי היא דיברה עם המנהל והורידו לי את את המחיר ל 20 ש"ח לחודש, לא רק לשמר את המחיר הקיים אלא כ 33% הנחה נוספת.
    טיפ - כשאתם מנהלים משא ומתן מול החברות אל רק תאיימו שאתם תעזבו [הרי אי אפשר לאיים על גונה בגיין], תתקשרו לחברה המתחרה מייד. החברות מחליפות מיידע ביניהם ולכן נ...ן ראו שאני רציני ולמרות שביום חמישי זלזלו בי היום [יום ראשון] הם חזרו אלי על 4.

2. יוסי מערוף

יוסי מערוף משתמש ותיק

לדעתי הלא מלומדת זו הגדרה של קרטל וזה לא חוקי

3. yossik

yossik מודרטור

לא בתקשורת ואינטרנט. אם תבדוק את המחירים תראה הבדלים משמעותיים של עשרות שקלים לחודש.
    מטרת התקשורת בינהם הו ליידע אותם מראש על נייוד הקו ושימור המספר הקיים.

4. roneng

roneng משתמש בכיר

עצוב, אבל זה ככה בכל דבר בארץ.
    היה לי בדיוק אותו סיפור עם קרן הפנסיה - אחרי שהחברה ה"ישנה" קיבלה את טפסי בקשת הניוד מהחברה ה"חדשה" הם פתאום התקשרו אלי והורידו מחירים.
    אני לא חושב שזה החלפת מידע פרופר, אלא פשוט העברת בקשה לניוד.
    הרעיון מאחורי זה הוא למנוע את הצורך מהלקוח "להתנתק" מהחברה הישנה ובמקום זה החברה ה"חדשה" פשוט פונה לחברה ה"ישנה" עם טופס "ניוד" שבתכלס אומר להעביר את מספר הטלפון (או הכסף במקרה של קרן פנסיה) לחברה החדשה ולסגור את המנוי של המשתמש בחברה הישנה.

שים לב שעדיין רצוי לברר מול החברה הישנה שאכן נותקת ומפסיקים לחייב אותך, כי הרבה פעמים יש להם "טעויות" בנושא.

5. גרהם

גרהם משתמש בכיר

נכון, אבל מדובר בתופעה חיובית כי זו משמעתה של תחרות. חברה עסקית רוצה למקסם רווחים ואחת הדרכים היא לדעת איך לתמחר שרות כלפי לקוחות שונים. אתה כלקוח עם מודעות צרכנית צריך לשמוח על כך. אם היה מחיר אחיד לכולם היית משלם הרבה יותר על כל דבר.

yossik אוהב/ת את זה.
  6. roneng

roneng משתמש בכיר

מסכים איתך.
    מצד שני זה יוצר 2 מעמדות:
    אלו שהם "יודעי דבר" - יודעים שיש מחיר מוזל ויודעים איך להשיג אותו
    ואלו שאינם יודעים ומשלמים "מחיר מלא" (כלומר יקר בהרבה).

כלומר לי ולך זה עוזר כי אנחנו מבינים מספיק ויש לנו מספיק זמן וסבלנות להשקיע בנושא ולהוריד את המחיר. מצד שני אנשים אחרים (חלקם גם אנשים מסכנים וקשיי יום) לא יודעים/אין להם זמן להשקיע בנושא והם משלמים הרבה פעמים מחיר מופרך.

נגיד אם במכולת היה מפורסם שחלב עולה 10 ש"ח, אבל מי שבא למוכר ואומר לו איזה ססמא סודית היה מקבל את אותו חלב ב5 ש"ח במקום, זה לא היה קצת צורם לך? (בין אם היית יודע את הססמא הסודית ובין אם לא).

cypriano de rore אוהב/ת את זה.
  7. גרהם

גרהם משתמש בכיר

זו בדיוק המשמעות של כלכלה קפיטליסטית בה יש הרבה יותר משני מעמדות.
    אלו שכישוריהם מתאימים יותר לכללי כלכלת השוק (יודעים את הסיסמה הסודית) זוכים ברוב המשאבים והכללים כוללים את היכולת לתת פחות משלך בשביל משהו ששייך לאחר. הסולידית כתבה על זה בלוג שלם (נו טוב, רק החלקים על צרכנות).
    הדוגמה שלך על המכולת מתקיימת במגוון תחומים, אפילו מכולות. ככלל המעמד הנמוך משלם המון על אוכל במכולות שכונתיות וסופרים שאין סביבם תחרות וכך גם בבנק למשל, כשהקשיש שחי מקצבת זקנה משלם עמלות שאתה לא היית חולים לשלם (שלא לדבר על הריבית שנותנים לו בפקדון לעומת ההשקעות שלך דרך IB).
    ה"סיסמה סודית" עליה כתבת קיימת בכל תחום וכל הזמן. if you cant beat them join them.

עריכה: הפערים בין המעמדות בנושאים צרכניים הוחרפו מאד בשנים האחרונות בעקבות גידול עצום בצריכה של מוצרים מחו"ל. המעמדות הגבוהים חוסכים המון, הבינוניים מעט והנמוכים כמעט בכלל לא.

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/18
  8. yossik

yossik מודרטור

אני מעוניין להרחיב מעט את הנושא.
    אכן, יש צרכנים שלא מודעים לעניין המיקוח והוזלת מחירי המנויים.
    לכן אני מציע לכם לבדוק את החשבונות של ההורים ובמיוחד של סבא/סבתא ונהל משא ומתן בשמם לפני חידוש מנוי.
    אתם צריכים עבור זה מס אשראי, תוקף, 3 ספרות מגב כרטיס, ת.ז.
    אני עושה זאת כול שנה עבור אימי וזה עובד ולא צריך להפוך שולחנות, הכול בנועם.

yaakov, Roi, גרהם ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  9. יוסי מערוף

יוסי מערוף משתמש ותיק

הכסף הגדול באמת הוא במיקוח על דמי הניהול של הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות.
    אני מסביר לכל מי שאני מכיר (ששומע איך אני מתנהל מול כל חברות הפיננסים) שהמחיר שהם אומרים זה לא המחיר האמיתי. זה שוק ואתה חייב להתמקח.

היה לי סיפור עם קרן השתלמות מסויימת. הסוכן של העבודה החדשה שכנע אותי לעבור לשם בגלל דמי ניהול ממש טובים להסדר (0.4%) כאשר הקיימת הייתה 0.5%. לאחר שכל הכסף עבר, התגלה שההסכם שלהם פג חודש קודם, ודמי הניהול שנרשמו לי היו 0.7%.
    פניתי לקרן ההשתלמות הקודמת והשגתי מהם 0.3% אם אני חוזר ומביא את אשתי. מפה לשם, שיפרתי את תנאי קרן ההשתלמות שלי ושל אשתי.

בחורה מסויימת שעבדתי איתה, שמעה איך אני מתנהל מול קרן ההשתלמות שלי ומוזיל ל-0.3%, ביקשה ממני טיפים ואחרי לא מעט מו"מ הצליחה להוזיל את קרן ההשתלמות שלה מ-%0.8 ל-%0.5 ואת קרן הפנסיה שלה מ-4.5%/0.5% ל-2%/0.2%

בקיצור חובה להתמקח!

שלי, yossik, Roi ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. yossik

yossik מודרטור

היום קיבלתי את חשבון כרטיס האשראי של אחת מרשתות הסופרמרקטים.
    הודיעו לי שמ ה1 לפברואר יחוייב כרטיס האשראי ב 3 שקלים לחודש עבור חברות במעדון הרשת.
    טוב, סכום ממש זעום של 36 ש"ח לשנה שזה פחות מהחיסכון שלי בקניה אחת בסופר ע"י רכישה בכרטיס האשראי שלהם.
    חשבתי לעבור לסדר היום אבל משהו לא הסתדר לי ונדלקה לי נורה אדומה ולכן הרמתי טלפון לחברת האשראי.
    נאמר לי שגם יתווסף חיוב של 10 ש"ח לחודש עבור הכרטיס.
    עכשיו זה לא רק 36 ש"ח לשנה אלא 140 + 36 = 176 ש"ח לשנה.
    מה שהרגיז אותי שהיה חוסר גילוי נאות מצד חברת האשראי שיידעה אותי על החברות במועדון והסתירה את המיידע על החיוב הנוסף עבור שימוש בכרטיס.
    לא אכנס לפרטי השיחה ואמרתי למוקדנית שהחל מפברואר אני מבטל את הכרטיס וגם איידע את הממונה על ווטאבר על חוסר שקיפות והיא מייד הציעה לי דיל -
    תקנה ב 300 + ש"ח לחודש וניתן לך זיכוי חודשי על סך של 15 ש"ח.
    אז, 'מעז יצא מתוק', יחייבו אותי ב 13 ש"ח [ 3 + 10] לחודש ויתנו לי זיכוי של 15 ש"ח לחודש.
    לא הגרוייסע מציאה ולא אהייה מיליונר אבל הרגשה טובה ועוד ניצחון קטן שעשה לי את היום.

חברים, שוק פרסי זה אנחנו הסולידים.
    לא לוותר על שום כלום. אם רק תקדישו 5 דקות בחודש לבדוק את החיובים השונים ולהתמקח תחסכו מאות שקלים בשנה.
    אוסיף שוב ואומר, תנהלו משא ומתן בשקט ובנועם. מדברים בנימוס אבל באסרטיביות וזה עושה את העבודה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/12/18
    Lian, שלי, DorA ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  11. dror

dror משתמש ותיק

בכרטיס האשראי החוץ בנקאי ראיתי שהתחילו לחייב אותי בדמי שימוש
    אחרי שהתקשיתי לתפוס אותם בטלפון
    שלחתי פנייה דרך האתר שלהם
    וכתבתי בתוכן ההודעה
    בבקשה לבטל את הכרטיס כי גובים ממני דמי שימוש
    חזרו אלי במייל
    דמי השימוש בוטלו

yaakov, HHH ו-yossik אוהבים את זה.
  12. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

איזה כרטיס ?

13. yossik

yossik מודרטור

למה זה חשוב? זה נכון לכול הכרטיסים.

14. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

[אמרו לי שאין סיכוי ש"I NEED IT" יעלו דמי שימוש ויהי מה]

15. yossik

yossik מודרטור

טוב, אתקן
    לא כל הכרטיסים אלא כרטיסי מועדון למיניהם.
    יש לי כרטיס נוסף club 50 שלא מחובר למועדון כלשהו ואכן חינם לחיים.

16. dror

dror משתמש ותיק

רמי לוי

17. c881

c881 משתמש בכיר

אני אתן את ה-2 סנט שלי.
    היה לי בנדל של HOT בדירה הישנה. החלטנו לעבור דירה ולהעביר את החיבור. סבבה -קבענו לעבור.
    על הדרך, אמרנו - נוסיף קו טלפון בדירה, לחירום - שתוכל להתקשר לסלולרי לחפש וכו'.
    (קצת נוגד את החירום, כי בהפסקת חשמל - רק בזק ממשיך לעבוד ורק אם לא חשמלי... אבל ניחא)
    אממה, מסתבר שברגע שיש לך גם קו של HOT מדובר ב-MIX ולא ב-בנדל (לא יודע מאיפה זה שוחרר) וניתקו לי את הספק.
    אז יש תשתית ויש קו טלפון והמחיר עלה ב-10 שח (על הטלפון) אבל הספק נותק.
    טלפון ראשון לנסות להסתנכרן - הסבירו לי את הבעיה.
    אבל נעביר אותך ל-HOT NET ויציעו לך חיבור כרגיל, 4 חודשים ראשונים חינם.
    מגיע ל - HNET - לא מכירים את המושג עלות 17 שח בחודש ו-4 חודשים ראשונים ב-10 שח.
    לקח לי 4 שיחות ל-HOT עם פינג-פונג שלהם בין המוקדים ושיחות ועידה שהפכו לשיחה עם הנציג מהמוקד ההוא...
    שהשיחה הפכה ל - "נא לתאם טכנאי לקחת את הראוטר"...
    פתאום זה "אני מבינה את הבעיה, אתה רוצה לחזור למצב הקודם במחיר נמוך יותר"?

ופתאום המחיר ירד למתחת למחיר במקום - 61 שח (מניח שלא כולל מעמ) ל - 100 מגה.

נ.ב.
    לגבי כרטיסי אשראי - יש לי CORPORATE, יש לי מ-PEPPER - כולם ללא עלות.
    בלי אותיות קטנות.

Fitch ו-sogi אוהבים את זה.
  18. sogi

sogi משתמש בכיר

יש סיכוי שלאומי קארד יעלו את העמלות ל-Ineedit מתישהו אבל אז מקים הקבוצה כנראה ימצא חברה אחרת שתרצה לשרת 70K לקוחות...

הנקודה היא ש-Ineedit זו קבוצה חזקה יותר מכל קבוצת הייטק, וזו הסיבה שעמלת המט"ח שם טובה יותר מהעמלה בכרטיסים שמוצעים בקבוצות ההייטק.

19. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

20. yossik

yossik מודרטור

הציטות מהאתר שלהם.
    פלטינה 25 ש"ח = 1 נקודה לאומי קארד.
    28 נקודות לאומי קארד = 1 נקודת טיסה
    700 ₪ = 1 נקודה באל על
    שים לב שהנקודות המצטברות הן נקודות לאומי קארד שניתן לנצל ל'פינוקים' או להמירן ביחס של 28:1 לאל-על

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.