• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות

yoku_ono

משתמש סולידי
דירוג
11
אהלן,
אז יצא שגיליתי את הסולידית וגם התפנה לי הון בערך לפני שנה, חודש לפני שנפלו כל המדדים שנה שעברה.
- הכנסתי X/2 לאלטשולר שחם קופת גמל להשקעה ומאז הרווח הוא בערך 10.6% על השנה האחרונה.
- לאחר מכן בשלבים שונים במהלכה של השנה האחרונה פתחתי חשבון במיטב דש שבו היו X/2 מההון ההתחלתי, התיק כרגע כולל:
1. הראל תא 125 - 29%
2. הראל ת''א בנקים - 14%
3. ממ SP500 הראל - 29%
4. NDX איישר - 28%

עכשיו לדברים שאני רוצה להתייעץ איתכם,
1. לפי אחוזי הרווח של שנה שעברה בכלל לא משתלם לי להמשיך ולהחזיק את התיק במיטב דש, אלטשולר לוקח, למרות שהתיק במיטב דש יושב לו שם פחות זמן מהתיק באלטשולר.
2. התיק במיטב דש הולך לקבל עוד השקעה בזמן הקרוב, ניסיתי לחפש איזה עוד מרכיב חסר לי ואני מתלבט בין: חלוקה בין 2 אג"חים כלשהם ( לא מבין עדיין באגח ולכן אין לי) לבין מדד כזה או אחר שיכול להתאים לתיק הסולידי שלי.

זמן השקעה: 5 6 שנים בערך לשני התיקים.
תודה לכם! למדתי המון מהפוסטים וגם מהפורום הזה

שחכתי לציין פרט חשוב:
התשואות בתיק שלי במיטב דש נעות בין שלוש וחצי לשתיים וחצי אחוז

1. לפי אחוזי הרווח של שנה שעברה בכלל לא משתלם לי להמשיך ולהחזיק את התיק במיטב דש, אלטשולר לוקח, למרות שהתיק במיטב דש יושב לו שם פחות זמן מהתיק באלטשולר.
תשואות העבר אינן מעידות על תשואות בעתיד.
דמי ניהול, לעומת זאת, דווקא כן.

שחכתי לציין פרט חשוב:
התשואות בתיק שלי במיטב דש נעות בין שלוש וחצי לשתיים וחצי אחוז
כנ"ל

אתה משווה שני תיקים שלכל אחד מהם הכנסת כסף בזמנים שונים?
נניח היית מכניס כסף למיטב דש בשיא הירידות של תחילת משבר הקורונה, איך זה היה משפיע על ההשוואה שלך?
במילים אחרות אם אתה לא מסתכל על אותה תקופה, אין שום משמעות להשוואה.

אה כן כמובן, אבל זה לא ממש אמור לעניין, אא"כ אתה עובד במחלקת השיווק של אחת החברות הנ"ל.
אני חושב שמשקיע כן רוצה להבין מה הכסף שלו עשה באפיקי ההשקעה השונים גם אם אין לזה לזה השפעה על העתיד.

אני חושב שמשקיע כן רוצה להבין מה הכסף שלו עשה באפיקי ההשקעה השונים גם אם אין לזה לזה השפעה על העתיד.
גם מסכים, רק שצריך לבדוק באיזה רמת סיכון הכסף שלך וכמה תשואה הוא עשה, לא תחת איזה מותג הוא עשה זאת ובטח שאין צורך להשוות למה מישהו אחר עשה. זה כבר מידע עודף בעל פוטנציאל לנזק.

לגבי נקודה אחת אני ממש מסכים - והיא העובדה שהכסף נכנס לאלטשולר שחם חודש לפני הקורונה ולמיטב דש במהלך השנה בזמנים שונים אז ההשוואה כאן היא בעייתית במובן הזה.
אורי - למה אין משמעות להשוואה גם אם התקופה הייתה זהה ? בגלל העובדה שהקופת גמל באלטשולר היא קופסא שחורה ואני עקרונית משווה תפוחים לתפוזים ?
optimum - ברור שתשואות העבר לא יכולות להעיד על תשואות העתיד במיוחד אם אפשר להניח שהשנה לא יהיה וירוס שישבית כלכלות ברמה עולמית, אבל אני כן חושב שעצם ההשקעה במדדים אתה כן עושה כאן אקסטרפולציה מסויימת ומניח שאם ת"א 125 בעשור האחרון עלה בשיפוע X אז הוא ימשיך באותה המגמה פחות או יותר ( כשאתה מדבר ברזולוציה של שנים כמובן) אחרת למה לך להשקיע שם את הכסף ? כאילו, אני חושב שכן יש מעיין ציפיה מהעתיד על סמך העבר פשוט הוויכוח הוא על הרזולוציה. אחרת למה להכניס לשם את הכסף ?
האזרח הקטן צודק, העניין כאן חוץ מלהרוויח כסף זה בעיקר להבין. להבין מה בדיוק הושקע ואיפה באלטשולר ( לא מספרים לי.. ניסיתי ) ואיך אני משפר את הניסוי הקטן שאני עושה במיטב דש

אורי - למה אין משמעות להשוואה גם אם התקופה הייתה זהה ? בגלל העובדה שהקופת גמל באלטשולר היא קופסא שחורה ואני עקרונית משווה תפוחים לתפוזים ?
בדיוק בגלל:
ברור שתשואות העבר לא יכולות להעיד על תשואות העתיד
אז למה להסתכל על העבר אם הוא לא מעיד על העתיד? איזו תובנות יצאו לך מזה?

לדעת מה ההשקעות עשו - כן, לקבל החלטה על בסיס הביצועים בשנה (או פחות) האחרונה - זה שקול ללהמר על השחקן שניצח במשחק הקודם בשש בש.

אם כבר החלטת בכל זאת לשנות את ההקצאה על סמך זה, תכבד את הכסף שלך ולפחות תעשה השוואה רצינית והוגנת - תשווה בין שני תיקים שמדד הייחוס שלהם זהה (להשוות תשואה של תיק מנייתי שעורב אחרי מניות בישראל עם תיק שעוקב אחרי מניות בארהב זו השוואה לא רלוונטית, כנ״ל לגבי השוואת תיקים עם אחוז חשיפה למניות שונה) התקופה צריכה להיות זהה (ורצוי ארוכה ככל הניתן), תנכה דמי ניהול, עמלות וכו׳.

תחושת ביטחון מדומה שהכסף בידיים טובות.
תחושות ביטחון מדומות כנראה יגרמו להחלטות פיננסיות שגויות ואיבוד תשואה.

תחושת ביטחון אמיתית שלי היא שהכסף שלי לא תלוי במנהל כזה או אחר שאפילו איני יודע מי הוא, כמה הוא טוב (או שלא) ומתי הוא מתחלף למנהל אחר, הוא תלוי בזה שהכסף שלי שוכב במדד המוביל בעולם הלו הוא הS&P500.

למה אין משמעות להשוואה גם אם התקופה הייתה זהה ? בגלל העובדה שהקופת גמל באלטשולר היא קופסא שחורה ואני עקרונית משווה תפוחים לתפוזים ?
נניח שאני ואתה מטילים קובית משחק הוגנת.
לי יצא 2, לך יצא 6.
האם פירוש הדבר שאתה יותר טוב ומוכשר ממני בהטלת קוביות?

ברור שתשואות העבר לא יכולות להעיד על תשואות העתיד במיוחד אם אפשר להניח שהשנה לא יהיה וירוס שישבית כלכלות ברמה עולמית, אבל אני כן חושב שעצם ההשקעה במדדים אתה כן עושה כאן אקסטרפולציה מסויימת ומניח שאם ת"א 125 בעשור האחרון עלה בשיפוע X אז הוא ימשיך באותה המגמה פחות או יותר ( כשאתה מדבר ברזולוציה של שנים כמובן) אחרת למה לך להשקיע שם את הכסף ? כאילו, אני חושב שכן יש מעיין ציפיה מהעתיד על סמך העבר פשוט הוויכוח הוא על הרזולוציה. אחרת למה להכניס לשם את הכסף ?
בקנה מידה של עשורים אולי זה הגיוני לעשות אקסטרפולציות.
אבל פה אתה משווה לפי נתוני 2020 בלבד.

תחושות ביטחון מדומות כנראה יגרמו להחלטות פיננסיות שגויות ואיבוד תשואה.

תחושת ביטחון אמיתית שלי היא שהכסף שלי לא תלוי במנהל כזה או אחר שאפילו איני יודע מי הוא, כמה הוא טוב (או שלא) ומתי הוא מתחלף למנהל אחר, הוא תלוי בזה שהכסף שלי שוכב במדד המוביל בעולם הלו הוא הS&P500.

אני איתך.
לצערי, כנראה שהמציאות היא שרוב האנשים מקבלים החלטות בהשקעות על בסיס תשואות עבר וגם זה במקרה טוב, הפחות טוב זה על סמך הבטחות שאין מאחוריהן גם נתונים בכלל.

אתה מודע לזה שהבורסה בתל אביב כבר שנים בתרדמת ? אתה מצפה שזה יישתנה ?

התיק כרגע כולל:
1. הראל תא 125 - 29%
2. הראל ת''א בנקים - 14%
3. ממ SP500 הראל - 29%
4. NDX איישר - 28%
מה זה? זה תיק מנוהל? זה תיק ניירות ערך שאתה בחרת? בין מה למה אתה משווה?

דנרוק54 - אם אני מתרגם את מה שאתה אומר אז אתה בעצם מתכוון לזה שהמדד ת''א 125 בעצם לא ממש מניב תשואה גבוהה ב(עשור)שנים האחרונות ובגלל זה ההשקעה בו לא טובה בעתיד? האמת שהתגובה שלך מעניינת, על סמך מה אתה אומר שהבורסה בת"א בתרדמת ? שואל באמת לא בציניות.
Yoss - לא כל כך מבין את השאלה האמת. נגיד סעיף אחד אומר שקניתי עוקב מדד של תל אביב 125 מהחשבון במיטב דש. מה המשמעות של "תיק מנוהל" / "תיק ניירות ערך שאני בחרתי " ?
אורי ג. - האמת שאני חושב שזאת מנטרה טובה אבל בסופו של דבר על סמך מה אתה בוחר באיזה מדד להשקיע אם לא על סמך הצ'ארט שלו בעשור / 2 האחרונים. ספר אם ככה מה הדרך הנכונה לבחור את הפיזור של הכסף. 100% מההון שלך מושקע בSNP500? וזהו? ז''א שאין טעם בסוג של תו"ל ובעצם כל השיחה כאן סוג של מיותרת כי אתה בעצם - בורסה = SNP500 ?

לא כל כך מבין את השאלה האמת. נגיד סעיף אחד אומר שקניתי עוקב מדד של תל אביב 125 מהחשבון במיטב דש. מה המשמעות של "תיק מנוהל" / "תיק ניירות ערך שאני בחרתי " ?
אפשט את השאלה: מי בחר את 4 ניירות הערך האלו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
למד לשונך לומר אלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
adamshalev ‏אלטשולר שחם מפסיק להפיץ את הקרנות של בלאקרוק בארץ‏ שוק ההון 181
S השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון השקעות אלטרנטיביות 62
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
hommie אלטשולר שחם - חלוקת נכסים במסלול מנייתי שוק ההון 2
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
Dinoman השוואה שעשיתי בין הקרן VT לבין אלטשולר שחם מסלול מנייתי לקופת גמל להשקעה בשנה האחרונה שוק ההון 32
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
ד אלטשולר שחם פרופרטיז נדל"ן 15
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
O האם יש חסרונות בקרן פנסיה קטנה (ספציפית אלטשולר שחם) צרכנות פיננסית 21
S אלטשולר שחם פנסיה, מתלבט בין שני מסלולים צרכנות פיננסית 32
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
C קרן השתלמות - IRA vs אלטשולר שחם שוק ההון 3
י קרן הפנסיה של אלטשולר שחם לחברי מועדון היטקזון צרכנות פיננסית 99
ש אלטשולר - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
A אלטשולר מסלול מניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
J קרנות ishare נעלמו מדף הבית של אלטשולר שוק ההון 79
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O לא מבין את ההתנהגות של אלטשולר S&P 1159250 שוק ההון 1
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
O שאלה לגביי מסחר ishares אלטשולר s&P שוק ההון 1
F אלטשולר קונה את הלמן? צרכנות פיננסית 1
S בקשת הסבר אודות רווח בקרנות פנסיה אלטשולר (תשואה מוצגת מול רווח כספי בפועל) צרכנות פיננסית 0
ש קניה של קרן סל BlackRock-אלטשולר נכשלת שוק ההון 1
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
SpidiMan מתלבט איפה לשים קרן השתלמות (דש / אלטשולר) שוק ההון 15
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1
Y התייעצות - מעבר מקופת גמל (30 שנה) בפסגות ל- אלטשולר צרכנות פיננסית 6
Fitch הרכב הקרן אלטשולר קרן ממונפת 5105895 שוק ההון 18
י.ג אלטשולר מפסיקה את ההלוואות מקופת גמל וקרן השתלמות שוק ההון 5
c881 אלטשולר וסלידתו מהשקעה במדדים אוף טופיק 9
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול פסיבי מדד מניות אטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H קופת גמל להשקעה. משהו מוזר באלטושר שחם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M הלוואה כנגד קרן פנסיה באלטשולר שחם פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מיקוח על דמי דמי ניהול באלטושר שחם צרכנות פיננסית 24
D חסכון לכל ילד "סיכון מוגבר" באלטשולר שחם צרכנות פיננסית 1
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
S אקסלנס VS מיטב שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 5
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
O עליית דמי ניהול הזויה בקופות הגמל של מיטב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11

נושאים דומים

Back
למעלה