• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איפה כדאי לחפש דירה במרחק סביר מחיפה?

מצב
הנושא נעול.
תודה לכולם על התשובות, נתתם חומר למחשבה.
אין אהבה לחדרה אה חחח

אז אתה עובד במת"מ.
מזל טוב, אחלה של איזור לעבוד בו. המון מסעדות במתחם, המון תח"צ מחוצה לו (תחנת אוטובוסים חוף הכרמל, מטרונית ומה לא), חוף ים מטר מהאף וקניון עזריאלי (קניון חיפה) אחד אחלה (יש קופיקס ורמי לוי לקניות).

על הרכבת בהחלט אפשר לסמוך הרבה הרבה יותר מאשר פחות, מנסיון אישי שלי. ואם מישהו אומר שלא, תשאל אותו אם הוא משתמש בה באזור הזה באופן יומיומי ולפי זה תדע.
לא שהיא לא מאחרת בכמה דקות לפה ולשם, לא שהיא לא נתקעת ולא מפספת בצורה אקראית מעצבנת איזה יום פה ויום שם, לא שתמיד יש מקום לשבת, ולא שתמיד לא רועש וצפוף ומלא משפחות וערסים צעירים... אבל היא עושה את העבודה ועושה אותה טוב מאוד.
זה לא גרמניה ולא יפן פה ובהתחשב במדינת הלבנט שלנו היא גם סופר נוחה, מדייקת יותר מאשר פחות, וממוזגת (פשוט גש לקרון הממוזג לטעמך, לא כולם ממוזגים כי תמיד יש לכולם תלונות).

לכיוון ת"א:
טירת הכרמל אופציה סבירה. יש אוטובוסים בכיף והיא קרובה מרחק הליכה ואופניים חשמליות/קורקינט ממת"מ (הכל שטוח פלטה). אבל לך על השכונות החדשות יותר (זולות כי יש המון משקיעי נדל"ן שם שמתים להשכיר) ובעיקר כי השכונות הישנות נוראיות ומוזנחות לחלוטין. אחלה עיר בסה"כ עם שירותים מצויינים (אוכל, סופרמרקטים) אבל עם אוכלוסיה מאוד עממית שלפעמים עושה קצת הרגשה לא הכי בעין. אין מה לבלות בה והיא חור, מבלים וחיים בחיפה.
בנימינה אופציה מעולה. זולה יחסית. ארנונה לא זולה. קצת מושבה כזו. לפעמים שקטה מדי. קרובה לכל האיזור ההיפי-סטלני של פרדס חנה-כרכור עם המון המון דברים מעניינים.
נתניה אופציה מעולה. חוף ים. עירונית. מרכזית. סואנת. חיה. מלבלבלת. לא הכי זולה אבל לא ת"א.
הרצליה סבירה בקושי.
חדרה אם משעמם לך בחיים ואתה מחפש רק לשכור.

לכיוון צפון:
יקנעם בסה"כ אחלה ועירונית ונוחה, אבל הרכבת לא הכי קרובה ודרוש אוטובוס להגיע לתחנת הרכבת (שנמצאת בכלל סמוך לכפר יהושוע).
נהריה גם אחלה כי חוף ים, והנחות במס, ואחלה עיר. מטופחת מאוד. יש הכל. אפילו קניון. ירוקה וקרובה לירוק. המרחק ברכבת קצת ארוך אבל המון עושים אותו ברכבת ומתרגלים לגמרי (את המרחק מנהריה למת"מ).

מושבים ליד חיפה או דרומה מחיפה ליד מת"מ?:
לא רלוונטי לך כי הצהרת שאתה מסתמך על תח"צ, ובעיקר על הרכבת והאוטובוסים לשם ומשם יעשו לך חיים קשים.

ההתלבטות שלך לא רלוונטית, כי אם אתה עובד או מתכוון לעבוד בדרום בחיפה, סמוך לרכבת (=מת"מ במילים אחרות) אין לך מה לחפש בראשל"צ-חולון-בת ים.
אתה תהרוס לעצמך את הבריאות.
גם לא בגבעתיים-רמת גן, כי תצטרך השלמת תח"צ מייסרת ומאריכה זמנים לתחנות הרכבת בת"א, אלא אם אתה כמוני ומסוגל לדווש עם אופניים כל יום גם בקיץ וגם בחורף.

חוץ מזה? - חיפה. עיר מדהימה ולא מוערכת שמגלה את עצמה בפניי בשנים האחרונות ועושה לי המון המון המון המון טוב.
אתה לא יודע מה אתה תפספס. וגם מה אתה לא תפספס.

חוץ מזה #2 - זה מאוד תלוי בך.
אתה רוצה עירוני וסואן וחי ופעיל?
אתה רוצה ומעדיף שקט ושלווה ושעמום?
לא אכפת לך עיר מתה? אכפת לך עיר חיה?
תגדיר לעצמך מה הקווים שלף, מה איזורי הנוחות שלך, מה בא לך.
האם חוף ים חשוב? אתה תנצל אותו? חובב גלים וגלישה?
אתה תצטרך לפרט קודם כל לעצמך יותר לפני שתשאל אחרים.
וואו תודה על הפירוט !!
זה למה חשבתי תל-אביב, בערך שעה ברכבת, בלי החלפות זה הכי מהיר.
ים לא אכפת לי אבל לא בא לי לגור בחור לגמרי, נגיד בנימינה או טירת כרמל או אזור חיפה בכללי.
לא חשוב יותר מדי שהעיר תהיה חיה כמו תל אביב אבל שלא יהיה בית קברות.
צריך להגיע בזמן שפוי וכמה שפחות טרטורים, אבל שעה וקצת זה בסדר, לא חייב 20 דקות.

אם הולכים צפונה מתל אביב יש את הרצליה, למה סבירה בקושי?

וצפונה יותר יש את חדרה ונתניה וזהו בערך, חדרה אומרים פה שפחות.
נתניה אולי כדאי שאני ישקול את זה סתם עיר מוזרה קצת ומפחיד כל העברינות שם, צריך לבדוק את זה.

נראה שאתה סגור על תל אביב/גבעתיים. אפשר גם לשאול איפה ניתן למצוא עבודה טובה במרחק סביר מתל אביב....

נראה שאתה סגור על תל אביב/גבעתיים. אפשר גם לשאול איפה ניתן למצוא עבודה טובה במרחק סביר מתל אביב....
האמת זה הכי קצר ולא מת.
חשבתי חדרה ואז הרצליה, עכשיו אומרים נתניה אז זה גם כיוונים טובים.
כי בנימינה והצפון בכללי רחוק מדי מהכל.

תגיע תראה.
יש איזה מרכז בכניסה.
יש ים. יש רכבת. יש את בית אורן ועופר אם רוצים קצת ירוק.

שמע, את אבן גבירול לא תמצא מחוץ לת"א.
אוקיי מגניב, עתלית יכול להיות אחלה רעיון תודה על ההצעה.
לא מחפש את תל-אביב מחוץ לתל אביב האמת, אבל דיבורים על חדרה למשל או לגור באיזה כפר ליד חיפה זה די מרתיע.

אני רואה יש רכבת והמחירים סבבה, חוץ מזה יש משהו בסביבה צעירים וזה או מאה אחוז מת והכל שם תלוי בחיפה?
בעתלית אין כלום.
יש בתים. יש מרכז בקושי מסחרי. יש רכבת נגישה בערך כי הרבה קווים ישירים למרכז לא עוצרים שם ודווקא בבנימינה כן.

יש את בית אורן ועופר אם רוצים קצת ירוק.
לא רלוונטי לו בגלל התח"צ.
זה מה שהוא רשם אם אני לא טועה.
אם הוא יתפשר עם עצמו על רכב ישן או קטנוע - זה יהיה לו פיגוז.

לא מחפש את תל-אביב מחוץ לתל אביב האמת, אבל דיבורים על חדרה למשל או לגור באיזה כפר ליד חיפה זה די מרתיע.
לפי מה שרשמת ואיך שרשמת, ואיך שעל פניו נקרא שאתה רושם בין השורות, אז הייתי אומר שאתה פחות או יותר דווקא כן מחפש את תל אביב מחוץ לת"א...
הרצליה היא אחלה של עיר, יש הכל חוץ מבילויים (אם אתה מסתפק בבתי קפה משעממים ופאבים משמימים אז אחלה). די דומה לכפ"ס ורעננה.
לפי מה שאני זוכר ויודע שכירות די יקרה (כמו בת"א, רק שבהרצליה-כפ"ס-רעננה תשיג יותר מ"ר פר שכר דירה).
אבל שורה תחתונה, למרות שזו אחלה עיר, די "משעמם" שם (יש את המרינה של הרצליה שהיא כבר לא מה שהייתה פעם)....
שוב, אני חוזר על עצמי - אין פה התלבטות באמת, זה באמת רק תלוי בך.
אם אתה מחפש מקום עירוני עם תח"צ טובה לגור במחיר סביר (יחסית), שירותים לאזרח (קופת חולים נגישה, סופרמרקט נגיש במרחקי הליכה סבירים) ואם אתה לא זקוק ומחפש כל כך הרבה גירויים ובילויים אז הרצליה-נתניה יכולות לעשות את העבודה.
חדרה פחות. עתלית ממש לא. בנימינה ממש לא.
הייתי רושם לך "ים" אבל לא התלהבת מזה בחיפה, ולא בחדרה, ולא בנתניה, ולא בעתלית אז נוותר.

בסופו של עניין, אתה בקטע של ת"א-גבעתיים.
מעולה. לפחות אתה סגור על מה מתחשק לך.
יש לך באורלוזורוב בת"א דירות שותפים (קרוב לרכבת), ברחוב דפנה ליד... יש לך בשינקין וכצנלסון בגבעתיים דירות שותפים מצויינות ומרווחות..
אתה יכול לסגור חודש עם סביבות ה- 2,500 ש"ח בלי חשבונות בלי בעיה אם אתה יודע להתפשר קצת על מיקום, מצב הדירה ועוד כל מיני שלל פרמטרים (מנסיון).
אם מוכן לדווש קצת ולהסתדר עם מיקום לא משהו אך כן מעניין יש לך את שכונת התקווה ואת שפירא בת"א שהן נוף אנושי מעניין ומסקרן, מתפתחות עם הרבה יוזמות של צעירים ובאמת שהן על הכיפאק (אני אישית גרתי בשפירא ומאוד נהנתי).

נדמה לי שהסברתי מספיק :)

חשבתי חדרה
אחי.
שחרר מחדרה. באמת אבל.
אני אפילו אחסוך ממך את הסיבוב ליד השכונות של הרכבת.
בבקשה ואם תגיד שאני פופוליסט, רק תרים את היד, אני אצלם לך מחר תמונות.
ממש, אבל ממש לא. יש עוד הרבה מקומות עם רכבת עדיפים.
חוזה לך ברח.

אחי.
שחרר מחדרה. באמת אבל.
אני אפילו אחסוך ממך את הסיבוב ליד השכונות של הרכבת.
בבקשה ואם תגיד שאני פופוליסט, רק תרים את היד, אני אצלם לך מחר תמונות.
ממש, אבל ממש לא. יש עוד הרבה מקומות עם רכבת עדיפים.
חוזה לך ברח.
אין בעיה ירדתי מזה לגמרי
בעתלית אין כלום.
יש בתים. יש מרכז בקושי מסחרי. יש רכבת נגישה בערך כי הרבה קווים ישירים למרכז לא עוצרים שם ודווקא בבנימינה כן.

לא רלוונטי לו בגלל התח"צ.
זה מה שהוא רשם אם אני לא טועה.
אם הוא יתפשר עם עצמו על רכב ישן או קטנוע - זה יהיה לו פיגוז.

לפי מה שרשמת ואיך שרשמת, ואיך שעל פניו נקרא שאתה רושם בין השורות, אז הייתי אומר שאתה פחות או יותר דווקא כן מחפש את תל אביב מחוץ לת"א...
הרצליה היא אחלה של עיר, יש הכל חוץ מבילויים (אם אתה מסתפק בבתי קפה משעממים ופאבים משמימים אז אחלה). די דומה לכפ"ס ורעננה.
לפי מה שאני זוכר ויודע שכירות די יקרה (כמו בת"א, רק שבהרצליה-כפ"ס-רעננה תשיג יותר מ"ר פר שכר דירה).
אבל שורה תחתונה, למרות שזו אחלה עיר, די "משעמם" שם (יש את המרינה של הרצליה שהיא כבר לא מה שהייתה פעם)....
שוב, אני חוזר על עצמי - אין פה התלבטות באמת, זה באמת רק תלוי בך.
אם אתה מחפש מקום עירוני עם תח"צ טובה לגור במחיר סביר (יחסית), שירותים לאזרח (קופת חולים נגישה, סופרמרקט נגיש במרחקי הליכה סבירים) ואם אתה לא זקוק ומחפש כל כך הרבה גירויים ובילויים אז הרצליה-נתניה יכולות לעשות את העבודה.
חדרה פחות. עתלית ממש לא. בנימינה ממש לא.
הייתי רושם לך "ים" אבל לא התלהבת מזה בחיפה, ולא בחדרה, ולא בנתניה, ולא בעתלית אז נוותר.

בסופו של עניין, אתה בקטע של ת"א-גבעתיים.
מעולה. לפחות אתה סגור על מה מתחשק לך.
יש לך באורלוזורוב בת"א דירות שותפים (קרוב לרכבת), ברחוב דפנה ליד... יש לך בשינקין וכצנלסון בגבעתיים דירות שותפים מצויינות ומרווחות..
אתה יכול לסגור חודש עם סביבות ה- 2,500 ש"ח בלי חשבונות בלי בעיה אם אתה יודע להתפשר קצת על מיקום, מצב הדירה ועוד כל מיני שלל פרמטרים (מנסיון).
אם מוכן לדווש קצת ולהסתדר עם מיקום לא משהו אך כן מעניין יש לך את שכונת התקווה ואת שפירא בת"א שהן נוף אנושי מעניין ומסקרן, מתפתחות עם הרבה יוזמות של צעירים ובאמת שהן על הכיפאק (אני אישית גרתי בשפירא ומאוד נהנתי).

נדמה לי שהסברתי מספיק :)
האמת שגבעתיים ירד מהפרק בהתחלה.
איך שאני רואה את זה, רכבת מתל אביב זה דוך בלי החלפה, מהרצליה נתניה משום מה יש החלפה (בחלק משעות היום).
אין לי בעיה לגור בעיר משמעמת נגיד רעננה הרצליה, לפחות שיהיה עיר עם תחב"צ וקצת ציווליזציה.
נתניה סתם מדאיג הפשיעה וזה אבל אמרת שמעולה שם אז אני יבדוק את הכיוון.
סך הכל נתתם לי מלא חומר למחשב ואתה במיוחד, תודה !!!

העיר באיזור חיפה שהכי דומה לת"א, היא חיפה בעצמה. בחלקים הפחות מזוהמים של חיפה, הזיהום כנראה לא יותר גרוע מבערים אחרות.

אין לי בעיה לגור בעיר משמעמת נגיד רעננה הרצליה, לפחות שיהיה עיר עם תחב"צ וקצת ציווליזציה.
נתניה סתם מדאיג הפשיעה וזה אבל אמרת שמעולה שם אז אני יבדוק את הכיוון.
אם יש רכב אז אפשר לגור ליד נתניה
נווה איתמר, בית יצחק, נורדיה, מכמורת, בית ינאי, רק לא לעבור את צ. בית ליד בבוקר, זה לוקח בין 100 ל200 שעות.

חדרה מושמצת סתם, מאוד מתפתחת, ראה שכונת הפארק למשל שמושכת אליה משפחות צעירות,
עיר סופר מרכזית עם כל השרותים,
ים מדהים , מרכז תעבורה ראשי עוד 5 שנים מסילת רכבת מזרחית תפתח בנוסף למערבית והכי חשוב זולה בשכירות, נכון השכונות ליד הרכבת פחות מוצלחות ,אבל יש שכונות אחרות נהדרות

אין לך התלבטות, לגור בדרום חיפה זה הכי טוב לך:
א. קרוב לעבודה (10-15 דק'), זה תענוג שאין דברים כאלה.
ב. יש את רכס הכרמל שמפריד בין המפעלים בצפון חיפה לבין דרום חיפה,משמע אוויר נקי מאוד.
ג. מחוץ לגוש דן - חיפה זה המקום להיות בו (לדעתי)

יש לך כמה אפשרויות מגורים בחיפה:
א. נאות פרס:
יתרונות - מרחק הליכה ממת"מ, מרחק הליכה מקניון עזריאלי מרחק הליכה מקניון קסטרא.
חסרונות - איצטדיון כדורגל סמי עופר, יחסית מבודדת מחיפה עצמה - תצטרך הליכה של 10 דק' + אוטובוס/מטרונית או רכב כדי להגיע למרכזי בילוי, ארנונה גבוהה.
מחירים - דירות חדשות מקבלן 4-5 חד' עד 5000 ש"ח, יש גם 3 חדרים אבל פחות. עם שותף - נכנס לך בתקציב.

ב. אזור חורב (אחוזה/רמת בגין/רחוב פרויד):
יתרונות - על ציר ראשי, מרחק אוטובוס ממרכז הכרמל (מרכז בילוי, פאבים, מסעדות, מועדון וכו...).
חסרונות - 20 דק' באוטובוס הלוך לעבודה, 30 דק' חזור, דירות ישנות, ארנונה גבוהה.
מחירים - יש דירות בכל הגדלים ובכל טווחי המחירים.

ג.
שפרינצק בחיפה
או שכונת שער העליה.
יתרונות - מרחק מטרונית מהעבודה (5-10 דק') אפשר גם אופניים (או ברגל בטיילת בים). קרוב לים, קרוב לפארק הכט. מרחק של 20 דק' במטרונית שעובדת 24/7 לעיר תחתית (לדעת זה מרכז הבילוי הכי שווה בחיפה, הרבה מאוד פאבים, מסעדות ומקומות מגניבים).
חסרונות - השכונה עצמה נחשבת עניה, ריכוז גבוה של דוברי רוסית (יתרון אם אתה דובר רוסית בעצמך).
מחירים - זול, תוכל למצוא דירות 3 חדרים בתקציב של 2500-3300 ש"ח בקלות. עדיף לגור קרוב לים כי זה גם קרוב למטרונית, ארנונה זולה מאוד.

נראה לי שאופציה ג' היא טובה (יחס מחיר/קרבה לעבודה/נגישות למקומות בילוי).

נערך לאחרונה ב:
@Delver
מה עם טירת כרמל (שכירות זולה) ורמת אשכול (יותר מרחק אך בערך אותו מרחק כמו טירה)?

שמושכת אליה משפחות צעירות,
הפות"ש הוא בחור צעיר ורווק שרוצה לחיות באזור שאפשר לבלות בו בהתאמה למצבו. מניחה שגן שעשועים פחות מדבר לליבו.
בכל אופן, מדובר על שרשור שהתחיל והסתיים לפני 3/4 שנה ומניחה שכבר לא רלוונטי.

מה עם טירת כרמל (שכירות זולה) ורמת אשכול (יותר מרחק אך בערך אותו מרחק כמו טירה)?

טירת כרמל - כל יציאה לבילוי תדרוש נסיעה ברכב לחיפה. גם ההגעה לעבודה תדרוש רכב (או קו אוטובוס בתדירות נמוכה).
לבחור צעיר אין מה לעשות שם, זו עיירה שנתקעה בשנות ה- 80.
נכון שיש שם עכשיו תנופת פיתוח חדשה אבל זה יותר מתאים למשפחות צעירות שעובדות בחיפה.

רמת אשכול - אפשרות טובה מאוד גם מבחינת קרבה לעבודה וגם מבחינת קרבה למרכז הכרמל אם גרים בכניסה העליונה לשכונה.
עם זאת, רוב השכונה זה וילות ענק, כך שאפשרויות השכירות הן מוגבלות יחסית לכמה בניינים ספציפיים ואני לא מכיר שיש שם בכלל שוק של דירות שותפים, מה שהופך את זה לעסק די יקר (גם הארנונה גבוהה).

@Delver
מה הערתם את השרשור הזה מהקיץ הקודם?

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 7
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
S איפה כדאי לגור כשעובדים במרכז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
de dud איפה כדאי לגדל ילדים בישראל? אוף טופיק 1
J לימוד מסחר יומי. איפה כדאי? שוק ההון 34
Y איפה כדאי לבנות תיק השקעות ועוד כמה שאלות שוק ההון 13
י פתיחת חשבון בנק חדש - איפה כדאי? צרכנות פיננסית 10
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
Y איפה כדאי לקנות מניות שנותנות דיוידנד ? שוק ההון 36
ר איפה כדאי לחסוך היום? צרכנות פיננסית 132
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34