• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

משפחה אשכנזית מצומצמת ומיזנטרופיות בריאה מובילים לצימצום רציני בסעיף הזה :>
אשכנזים חרדים (וחסידים עוד יותר) די מרוויחים משני העולמות בקטע הזה
גם חיים בחסכנות, וגם יש הרבה אירועים ואורחים וקהילה וחברים, ומביאים מתנות עלובות עד לא קיימות...

נערך לאחרונה ב:
*חבר לעבודה נכנס למשרד שלי*

חבר: יואו! יש לך מעמד לפלאפון! הוא נוח?

אני: כן, סבבה.
(מדובר במתקן פלסטיק פשוט שמניחים עליו את המכשיר בזוית, שקיבלתי כמרצ'נדייס של חברה בחינם)

חבר: די, שכנעת, אני חייב להזמין כזה באינטרנט.
:|

גם אם זה חפץ קטן, הקלות בה ההחלטה הזו התקבלה הפתיעה אותי.. הרגשתי שמישהו משתמש בי כתירוץ לעשות קניות באינטרנט.

(מדובר במתקן פלסטיק פשוט שמניחים עליו את המכשיר בזוית, שקיבלתי כמרצ'נדייס של חברה בחינם)

אם החבר הזה היה בעלי הוא היה מסתכל, הולך בשקט למחסן/סטודיו שלו ובונה כזה משאריות עץ.
*יש לי מתקן כזה מעץ שהוא בנה בשבילי.

*חבר לעבודה נכנס למשרד שלי*

:|

גם אם זה חפץ קטן, הקלות בה ההחלטה הזו התקבלה הפתיעה אותי.. הרגשתי שמישהו משתמש בי כתירוץ לעשות קניות באינטרנט.

מנסה להבין מה הבעיה עם זה, יש מעמדים כאלו באליאקספרס בפחות מחמישה שקלים כולל משלוח. כמה כבר כבדת משקל ההחלטה להוציא סכום כזה? מי שישמע הוא החליט לקנות בית.
לי באופן אישי יש סף של בערך 20 ש"ח שמתחתיו אני כמעט ולא מתעמק ברכישה.

אם החבר הזה היה בעלי הוא היה מסתכל, הולך בשקט למחסן/סטודיו שלו ובונה כזה משאריות עץ.
*יש לי מתקן כזה מעץ שהוא בנה בשבילי.
לדעתי ההוצאה על כלי עבודה בעץ, מחסן, תשלום ארנונה ושכ״ד על כל השטח שמאחסן את כל זה, בנוסף לשטח לאחסון שאריות עץ הרבה יותר יקר ממשלוח של חתיכת פלסטיק מאליאקספרס

לדעתי ההוצאה על כלי עבודה בעץ, מחסן, תשלום ארנונה ושכ״ד על כל השטח שמאחסן את כל זה, בנוסף לשטח לאחסון שאריות עץ הרבה יותר יקר ממשלוח של חתיכת פלסטיק מאליאקספרס
אין ארנונה ושכ"ד על זה במקרה שלנו. בעל הבית שמח מאד לתת לבעלי את המחסן לשימוש כה מועיל (גרים בשכירות במושב). גם כשגרנו בעיר כמה שנים, היה לנו מחסן חיצוני שהיווה חלק מהדירה (כמו שיש מחסן לכל דירה בקומה ראשונה בבתי דירות ותיקים). בלי מחסן אנחנו בכלל לא שוכרים מקום.
בעלי בנה לנו כבר הרבה דברים, וגם לילדים שעזבו - החל מסטנד לנייד, דרך כן לציור עם חצובה ומגירה, שידת מגירות ענקית, כורסאות לחצר ובטח שכחתי עוד כמה דברים.

אבל כדי לבנות סטנד קטן לטלפון באמת לא צריך הרבה עץ ומקום. תנסה לזכור כמה זיהום מייצרים כל השטויות שעוברות במטוסים ממקום למקום כדי להעריך כל פעולה שנמנעת מזה.
יש מעמדים כאלו באליאקספרס בפחות מחמישה שקלים כולל משלוח. כמה כבר כבדת משקל ההחלטה להוציא סכום כזה?
בשבילי המשפט הזה לגמרי עונה על כותרת השרשור. זה מטריף אותי :(

בשבילי המשפט הזה לגמרי עונה על כותרת השרשור. זה מטריף אותי :(
לתהות כמה כבדת משקל ההחלטה להוציא פחות מחמישה שקלים על אביזר שישמש אותך למשך כמה חודשים\שנים באופן יום יומי זו יציאה צרכניסטית שמטריפה אותך?

לי אמרו את אותו דבר על תפירת בגדים. שההוצאה על קניית בד ותפירה היא יותר גבוהה מאשר קנייה באליאקספרס או שיין. אבל, ובלי להתייחס לשאלת הניצול, תפירה היא גם תרפיה, גם אפשרות לביגוד הרבה הרבה יותר איכותי ומדוייק לאורך זמן וגם מהווה פעילות משמעותית למוח.
@בת העמק

בלי מחסן אנחנו בכלל לא שוכרים מקום
בדיוק פה קבור הכלב. כמו שאמרתי נשמע כמו יציאה צרכניסטית גדולה הרבה יותר מאשר מתקן לסלולרי.

תנסה לזכור כמה זיהום מייצרים כל השטויות שעוברות במטוסים ממקום למקום כדי להעריך כל פעולה שנמנעת מזה
מסכים, אבל זה שרשור על יציאות צרכניסטיות לא אנטי סביבתיות

לי אמרו את אותו דבר על תפירת בגדים. שההוצאה על קניית בד ותפירה היא יותר גבוהה מאשר קנייה באליאקספרס או שיין. אבל, ובלי להתייחס לשאלת הניצול, תפירה היא גם תרפיה, גם אפשרות לביגוד הרבה הרבה יותר איכותי ומדוייק לאורך זמן וגם מהווה פעילות משמעותית למוח.
@בת העמק
אין בעיה. איש איש בתחביביו יחיה, אבל אי אפשר לצפות מכולם להיות נגרים, תופרים, חרשי ברזל, מעצבים.
למזלנו אפשר לעשות מיקור חוץ בצורה טובה בעידן הנוכחי.

בטח. מיקור חוץ זה סבבה. אבל גם השענות עצמית ולמידת דברים חדשים, זה גם סבבה.
ומשהו קטן על תפירה, אבא שלי ניסה לשכנע אותי שזה לא כדאי. הזמן שלי שווה יותר. הוא שאל מי כבר מתעסק עם זה היום. ובכן, הרבה. הרבה מאד אנשים ונשים בעולם והתחום הזה פורח.

לי אמרו את אותו דבר על תפירת בגדים.
אני בעד אבל יש לי ידיים שמאליות :)
לא מזמן אמרתי לבעלי שאני חושבת שהגיע הזמן שנלך לתופר/ת ויכינו לנו בגדים שיחזיקו הרבה שנים.
אגב, בהיותי מפקדת בהאחזות נח"ל לפני עידן ועידנים, גיליתי מכונת תפירה שנתרמה ע"י איזו עמותה. הבאתי מהמתפרה בקיבוץ שאריות בדים וספוגים והכנתי לעצמי בובות לפי חוברת שנתנה לי מורה לאמנות. אחרי עשור אלו היו הבובות של ילדיי.
ואת מנסה לשכנע שמוצר של 5 שקלים הוא יציאה צרכניסטית?
לא, שמטיסים אותו מטיזינאבי לכאן במיוחד בשבילך.
אבל אי אפשר לצפות מכולם להיות נגרים, תופרים, חרשי ברזל, מעצבים.
אפשר לנסות. זה נחמד, זה אקולוגי יותר, זה אישי. במקום כל ה"השתמש לדקה וזרוק לאלף שנה".

אני בעד אבל יש לי ידיים שמאליות :)
לא מזמן אמרתי לבעלי שאני חושבת שהגיע הזמן שנלך לתופר/ת ויכינו לנו בגדים שיחזיקו הרבה שנים.
אגב, בהיותי מפקדת בהאחזות נח"ל לפני עידן ועידנים, גיליתי מכונת תפירה שנתרמה ע"י איזו עמותה. הבאתי מהמתפרה בקיבוץ שאריות בדים וספוגים והכנתי לעצמי בובות לפי חוברת שנתנה לי מורה לאמנות. אחרי עשור אלו היו הבובות של ילדיי.

אפשר לנסות. זה נחמד, זה אקולוגי יותר, זה אישי. במקום כל ה"השתמש לדקה וזרוק לאלף שנה".
לא הבנתי, זה שרשור על יציאות צרכניסטיות או על מודעות סביבתית?

אין בעיה. איש איש בתחביביו יחיה, אבל אי אפשר לצפות מכולם להיות נגרים, תופרים, חרשי ברזל, מעצבים.
לא צריך להיות כל זה, מספיק להיות בעל כלים וידע בסיסי בכל אחד מהם כדי לפתור את הדברים הקטנים בעצמך. חיסכון בקל הרבה כסף בדברים DIY

לצפות מכולם להיות נגרים, תופרים, חרשי ברזל, מעצבים.
לא כל אחד צריך להיות כל דבר. אבל כשיש מודעות, אז לפעמים כישורים קטנים והשקעת זמן קטנה יכולה להביא לחיסכון גדול לדוגמא, אם אני יודעת לתפור, אז אני אתקן בגדים שנוצרו בהם קרעים קטנים אבל הם עדיין טובים לשימוש וזה יחסוך קניית בגד שלם. אם אני יודעת להתקין מדף, זה יחסוך לי הזמנת איש תחזוקה. בשביל הדברים הללו, לא צריך להיות נגר או מעצב ולהחזיק כלים מורכבים אלא מודעות, רצון ללמוד וכלים בסיסיים של בית.

ברור, מטוס שלם רק עם המעמד לטלפון.
בנימה יותר רצינית, המחיר משקף את העלות כך שאם זה זול, גם עלות השימוע זולה.
לשיטתך, את האורז שאת אוכלת גם משנעים מ"טיזינבי" והוא תופס מקום על המדף בסופר וממתין במיוחד בשבילך.

נערך לאחרונה ב:
לי באופן אישי יש סף של בערך 20 ש"ח שמתחתיו אני כמעט ולא מתעמק ברכישה.
אחרי יותר מ 20 שנה של עבודה, ילדים גדולים ועבודה כיפית, אני כבר לא במירוץ. הכל יחסי
לי יש סף של אם אני רוצה את זה יותר מכמה פעמים, אקנה אותו. קרה לי לא פעם שהיה משהו שהדליק אותי ואח"כ פרח מזכרוני. אם זה חזר כמה פעמים, אקנה.
בכוונה לא ציינתי סכום.

לתהות כמה כבדת משקל ההחלטה להוציא פחות מחמישה שקלים על אביזר שישמש אותך למשך כמה חודשים\שנים באופן יום יומי זו יציאה צרכניסטית שמטריפה אותך?

כמדומני היא בזה לאנשים שנכנסים *בחינם* לטרקלין דן בנתב"ג...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה