• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

מאסטרפיס בחוסר מודעות כלכלית - ראיון "על הספה" בוויינט אתמול
זוג צעיר עם 2 ילדים ושלישי בדרך, עם משכורות כנראה נמוכות מדי עד שבחרו לעזוב שכירות של 4200 ש"ח בחולון ולהתנחל אצל הסבתא האלמנה.
ציטוטים מנצחים:
אנחנו גרים פה שלוש שנים. האמא אלמנה, ואחרי שהבנו שאנחנו לא מצליחים להחזיק מעמד מבחינה כלכלית החלטנו לעבור לגור איתה
גרנו בשכירות בחולון ושילמנו 4,200 שקל. זה היה המון, ואחרי שילדתי הכל התחיל להיות חנוק. רק הגן זה 3,500 שקל, ואוכל וחשבונות ושכירות. לא יכולנו לנשום. אנחנו זוג צעיר ורוצים מדי פעם לצאת, לשבת במסעדה, והרגשנו שהכל הולך להוצאות
לגור עם האמא? נתנאל: "זה סיר לחץ אבל זה חיסכון משמעותי. פשוט נחתנו עליה כי אין מה לעשות. היא הבינה".
אני עושה קניות, רואה את המחירים ואני אומרת לעצמי שאם הייתי צריכה גם לשכור דירה, גם לשלם גנים וגם לעשות קניות אוכל כשהכל כל כך יקר - אני הייתי ברחוב. כל שבוע וחצי זה 1,500 שקל לפחות, ואי-אפשר להגיד לילדים 'לא'.
על כל סכום שהצלחנו לחסוך, הנדל"ן התייקר פי כמה. זה מרדף חסר סיכוי". אורפז: "אפילו הלכנו לייעוץ משכנתה ואמרו לנו 'אתם לא תעמדו בזה', והחלטנו לוותר. כבר ישבנו עם אדריכלית והיו לי חלומות
אני אמורה ללדת באוקטובר. כל הכסף שכבר הצלחנו לחסוך שוב ילך על שכירות במקום להתקדם לדירה. זה מבאס. זה לקחת כסף ולזרוק לפח, אבל אתה מרגיש שהממשלה לא חושבת עלינו. הרי הבטיחו שיוזילו את יוקר המחיה ואת הדירות. אנחנו בחרדה קיומית ולא רואים שום מוצא".
בטח בילד הרביעי השפע יפול מלמעלה.

זוג צעיר עם 2 ילדים ושלישי בדרך, עם משכורות כנראה נמוכות מדי עד שבחרו לעזוב שכירות של 4200 ש"ח בחולון ולהתנחל אצל הסבתא האלמנה.
ציטוטים מנצחים:

איפה מוצאים אותם?
בלי מקצוע, בלי השכלה, מיליון ילדים בגיל צעיר שאין איך לפרנס ומלכלכים על מקום העבודה, השכנים, הקהילה.
ממש מלח הארץ.

נערך לאחרונה ב:
איפה מוצאים אותם?
בכל מקום, ותמיד הממשלה אשמה שלא מוצאת להם פתרונות.
תחשוב איזה חוסר מודעות קיצונית לאחריותם האישית שפנו מיוזמתם להשתתף בפרוייקט "על הספה" (ראיון שבועי, כל פעם עם משפחה אחרת).

בכל מקום, ותמיד הממשלה אשמה שלא מוצאת להם פתרונות.
תחשוב איזה חוסר מודעות קיצונית לאחריותם האישית שפנו מיוזמתם להשתתף בפרוייקט "על הספה" (ראיון שבועי, כל פעם עם משפחה אחרת).
מסכים, אבל בדרך כלל אני מרחם על הבורות.
שני אלו די דוחים בעיני.

ציטוטים מנצחים:

אני לא חושב שמספר הילדים הוא הבעיתי
אלא על מה מוציאים את הכסף

מסכים, אבל בדרך כלל אני מרחם על הבורות.
שני אלו די דוחים בעיני.
אני נדהם מכמות הקלישאות והחוסר יכולת חשיבה עצמאית בתשובות שלהם.

בא לי להאמין שהכתב/ת פשוט התחפשן בעבודה, עשה ראיון עם צ'אט ג'י פי טי ושם תמונה של משפחה מגוגל תמונות.
עצוב שיש אנשים כאלה במציאות.

, ואי-אפשר להגיד לילדים 'לא'. הן רוצות מעדנים וקורנפלקס בבוקר - ואני קונה. עברנו לפה גם כדי לחסוך לדירה".
לדעתי פה מתחילה הבעיה...
אמא שלו לא ידעה לומר לו לא.
הם לא יודעים להגיד לילדות בנות 4 ו-2 לא.

אני מבין שהעובדה שהם גרים אצל אמא כבר 3 שנים ויש ילדה בת 2 ועוד אחד בדרך שיש להם יותר מידי פרטיות.
אולי האמינו לביבי שחוק חינוך חובה חינם מגיל 0?

בת העמק הזכירה לי כתבה ששודרה בערוץ 12 על החופש הגדול והווצאות .

https://www.mako.co.il/news-education/2023_q2/Article-47fb817b400d881027.htm

ניתן לראות משפחה עם 3 ילדים בגילאים שונים והאמא פורסת כל ההוצאות (המכובדות יש לציין) של הקייטנות והחופשה בחול (״חייב לא ?״ היא אומרת בכתבה). המראיינת שואלת את הבן הבכור (נראה סביב 13-15 בטוח יכול להישאר בבית ולבדר את עצמו) אולי תוותר על איזה קייטנה ? פחחח הוא צוחק זה אפילו לא עובר לו במחשבה.

עכשיו נכון ההוצאות ענקיות אני מסכימה המסגרות מאוד יקרות ודווקא המשפחות בכתבה עוד מנסות , אבל הקטע הזה שאי אפשר להגיד לילדים לא, או לא זה יקר.
מתי להגיד את המשפט זה יקר הפך להיות טאבו ואסור להגיד את זה לילדים ? או שזה רק ברשת ובמציאות אפשר

המראיינת שואלת את הבן הבכור (נראה סביב 13-15 בטוח יכול להישאר בבית ולבדר את עצמו) אולי תוותר על איזה קייטנה ? פחחח הוא צוחק זה אפילו לא עובר לו במחשבה.
אני כשהייתי בכיתה ו' התווכחתי עם ההורים שאני מספיק בוגר בשביל להישאר לבד בבית בחופש ושאני לא צריך קייטנה (ולא הלך לי, ההורים רשמו אותי לקייטנה בכל מקרה)
מוזר לי לראות טינייג'ר שהולך לקייטנה מרצונו החופשי אפילו כשמציעים לו לוותר על זה.
כמה זה נחשב נורמלי אצל הנוער של היום?

בת העמק הזכירה לי כתבה ששודרה בערוץ 12 על החופש הגדול והווצאות .

https://www.mako.co.il/news-education/2023_q2/Article-47fb817b400d881027.htm

ניתן לראות משפחה עם 3 ילדים בגילאים שונים והאמא פורסת כל ההוצאות (המכובדות יש לציין) של הקייטנות והחופשה בחול (״חייב לא ?״ היא אומרת בכתבה). המראיינת שואלת את הבן הבכור (נראה סביב 13-15 בטוח יכול להישאר בבית ולבדר את עצמו) אולי תוותר על איזה קייטנה ? פחחח הוא צוחק זה אפילו לא עובר לו במחשבה.

עכשיו נכון ההוצאות ענקיות אני מסכימה המסגרות מאוד יקרות ודווקא המשפחות בכתבה עוד מנסות , אבל הקטע הזה שאי אפשר להגיד לילדים לא, או לא זה יקר.
מתי להגיד את המשפט זה יקר הפך להיות טאבו ואסור להגיד את זה לילדים ? או שזה רק ברשת ובמציאות אפשר
אותי הגעילה במיוחד ה״יועצת״ שהם הביאו שנראה שהיא שליחה של חברות האשראי והבנקים (מציעה להקפיא משכנתא, לחפש דילים של 1+1 על סרטים)

אבל הקטע הזה שאי אפשר להגיד לילדים לא, או לא זה יקר.
פעם הייתי משחק "משחקי תפקידים" עם המשפחה שאמרה לי "לא אומר לא לילדים"...
מחשב, סלולרי חדש, טיול מסביב לעולם... מתישהו כולם פוגשים את מה שלא ניתן לתת.

הזוי לחלוטין לראות איך משפחות רבות משתמשות בילדים שלהם בכדי להצדיק את ההתנהלות הפיננסית המופקרת שלהם.

אני לא חושב שמספר הילדים הוא הבעיתי
אלא על מה מוציאים את הכסף
נכון.
אבל רצוי שכל זוג יבין את ההשלכות הכלכליות של גודל המשפחה ויהיה מודע לחשיבות של תכנון משפחה כשהוא מחליט על מספר הילדים ועיתוי הולדתם (במידת האפשר) בהתאם לערכיו (זו לא ביקורת על הקהילה שלך, אלא המלצה לאחריות אישית לכולם, כולל הקהילה שלי).

הזוי לחלוטין לראות איך משפחות רבות משתמשות בילדים שלהם בכדי להצדיק את ההתנהלות הפיננסית המופקרת שלהם.

הזוי בעיני לראות איך אנשים מפקירים את החינוך והבריאות של הילדים שלהם לסיסמאות כמו "לילדים נותנים הכל".
אם אתה לא יודע להגיד לא לילד שלך, אתה מאמלל אותו.

(אני אם ל- 4)

פעם הייתי משחק "משחקי תפקידים" עם המשפחה שאמרה לי "לא אומר לא לילדים"...
מחשב, סלולרי חדש, טיול מסביב לעולם... מתישהו כולם פוגשים את מה שלא ניתן לתת.
ולמתקדמים - אנחנו יכולים להרשות את זה לעצמנו, אבל התועלת לא מצדיקה את ההוצאה.

אבל רצוי שכל זוג יבין את ההשלכות הכלכליות של גודל המשפחה ויהיה מודע לחשיבות של תכנון משפחה כשהוא מחליט על מספר הילדים ועיתוי הולדתם (במידת האפשר) בהתאם לערכיו (זו לא ביקורת על הקהילה שלך, אלא המלצה לאחריות אישית לכולם, כולל הקהילה שלי).

אני מכירה משפחות עם ילד או 2 שההתנהלות הפיננסית שלהם היא נוראית, "לא יודעים לומר לא לילדים".
מכירה גם משפחות למספר גדול ממש של ילדים, שמתנהלים למופת מבחינה פיננסית.

אין כאן קטע של תכנון משפחה / מספר ילדים,
וזה לא "אחריות אישית על מספר הילדים שתבחר להביא".
זה פשוט לדעת לנהל פיננסית את החיים שלך,
עם ההכנסות שלך,
וההוצאות שלך.
ואם בחרת להתנהל גרוע- אל תתלה את זה במספר הילדים שלך
(שזה אנחנו הישראלים מאד אוהבים לעשות).

נ.ב. אגב תכנון המשפחה,
אני 'בחרתי' להביא 3 ילדים. רק מה, ההריון השלישי היה של תאומים.

אני מכירה משפחות עם ילד או 2 שההתנהלות הפיננסית שלהם היא נוראית, "לא יודעים לומר לא לילדים".
מכירה גם משפחות למספר גדול ממש של ילדים, שמתנהלים למופת מבחינה פיננסית.

אין כאן קטע של תכנון משפחה / מספר ילדים,
וזה לא "אחריות אישית על מספר הילדים שתבחר להביא".
זה פשוט לדעת לנהל פיננסית את החיים שלך,
עם ההכנסות שלך,
וההוצאות שלך.
ואם בחרת להתנהל גרוע- אל תתלה את זה במספר הילדים שלך
(שזה אנחנו הישראלים מאד אוהבים לעשות).

נ.ב. אגב תכנון המשפחה,
אני 'בחרתי' להביא 3 ילדים. רק מה, ההריון השלישי היה של תאומים.
עובדתית עוד ילדים זה עוד הוצאות כספיות וסיכוי גדול להכנס לבעיות כלכליות גם אם אתם 10 נפשות ב2 חדרים, מתקלחים במי מזגן ואוכלים רק אורז שאתם קונים ב5 שקל ל25 קילו.
לכן יש לעשות הכנה כלכלית מתאימה כי בריאות ובלתמים שונים אי אפשר להוזיל.
ולא נכנס לנושא של פיצוץ האוכלוסין אבל זו כבר בחירה שלך להביא אותם לעתיד נפלא זה.
מוזמנת לבדוק הוצאות מול משפחה אשר מתנהלת כלכלית כמוך אשר יש לה ילד או שניים מול ה4 שלך.

מוזמנת לבדוק הוצאות מול משפחה אשר מתנהלת כלכלית כמוך אשר יש לה ילד או שניים מול ה4 שלך.

אין שום ויכוח על זה.
ילדים זה יקר.

עדיין, בשורה תחתונה,
מצבך הכלכלי הוא תוצאה של ההתנהלות שלך,
לא של מספר הילדים שלך.

ואם נכנסת לאישי, אז אני אמשיך:
אני עם 4 ילדיי מתנהלת בתבונה ומחושבת כלכלית,
יותר מההייטקיסט שמרוויח 30K ומפרק 28K על וולט ודירה מ ד ה י מ ה בתלאביב,
שאני קוראת עליהם לפעמים פה בפורום.

והנטיה של אנשים מסויימים להסתכל על משפחה ולומר:
בעיה שלהם, למה הם הביאו X ילדים?!

היא סתם שטחיות.
טיפשים הם טיפשים הם טיפשים, בין אם יש להם 10 ילדים ובין אם הם אלהוריים מאידיאולוגיה.
או במילים אחרות:

ילדים זה יקר.
ההורים שלהם זה עוד יותר יקר....

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה