• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

משהו קורה שם בגיל 67+ חברים
מהתאור שלך נראה לי שמבחינת הגיל אני יותר קרוב להורים שלך מאשר אליך. והביקורת שלך מזכירה לי את הביקורת של הבת הגדולה שלי על ההתנהלות הכספית שלי.
לאדם שעדיין לא צבר הון קשה להבין איך זה כשחסר משהו בבית, הולכים וקונים. נראה שגם ההורים שלך הגיעו למצב כספי שלא חסר להם כלום והם יכולים להרשות לעצמם פח אשפה ב 1300 שח. אני ספגתי ביקורת דומה כשהתקלקל לי תנור האפיה ומיד קניתי חדש (בסכום דומה דרך אגב).
אני מציע שתניח להם. זה כספם וככה הם רוצים לחיות. מצד אחד יש לך ביקורת על השרשור הזה בטענה שהוא מתנשא, ומצד שני אתה מתנשא על ההורים שלך.

מצד שני כל כך גרועים בכסף...
מזדהה, חמי וחמותי כל כך גרועים בהתנהלות שלהם עם כסף לפעמים זה מרגיש שכל הזמן עושים שם מדורה לשריפת שטרות. הם היו יכולים להיות עכשיו עם השקעות של מיליונים אבל הכסף לא הושקע/הושקע בצורה גרועה+ בוזבז כמו מים שנשאר להם כמה מאות אלפי שקלים שמתאדים לאיטם והם עדיין לא יצאו לפנסיה.

מזדהה, חמי וחמותי כל כך גרועים בהתנהלות שלהם עם כסף לפעמים זה מרגיש שכל הזמן עושים שם מדורה לשריפת שטרות.
אתה מתאר בצורה מדוייקת את חמי ואת חמותי. יכול להיות שיש לנו אחים שלא התגלו?
בדיוק ככה: שורפים שטרות.
לפעמים מרגיש לי ששריפת שטרות אמיתית היא יותר יעילה כי לפחות היא פעולה מודעת.

לאדם שעדיין לא צבר הון קשה להבין איך זה כשחסר משהו בבית, הולכים וקונים.
לא חסר כלום, הכל בראש :>
ברור שאם תנור האפיה הולך ומשתמשים בו הרבה אז צריך להחליף, זה לא קשור לגיל, אבל אם יש צורך בלתי נשלט להחליף כל מוצר שסיים את חייו במוצר חליפי הכי יקר - זאת כבר בעיה צרכניסטית. ואני דוגלת בדעה שצרכניזם כולל גם את אלה שיכולים להרשות לעצמם לבזבז כסף (ולא רק את אלה שקופצים מעל הפופיק) ומשתדלים להתמיד בכך.

מהתאור שלך נראה לי שמבחינת הגיל אני יותר קרוב להורים שלך מאשר אליך. והביקורת שלך מזכירה לי את הביקורת של הבת הגדולה שלי על ההתנהלות הכספית שלי.
אז לקחת את זה אישית וזו לא הייתה הכוונה. כולנו משפחה וכולנו בגוד וייבס.
אני מציע שתניח להם. זה כספם וככה הם רוצים לחיות
כך אני עושה, כשאבי רצה לקנות רכב חדש הצעתי לו ללכת עמו ליבואן זה או אחר, על אף שהוא בעצמו לימד אותי שנים שזה "שריפת כסף" וכו' וכו'...

פשוט "פח זבל" אצלנו במשפחה היה דבר כזה זניח ולא חשוב. סתם דלי כזה עם שקיות מהסופר.
פתאום הוא קיבל מעמד של מינ' טלווזיה :)

משפחה של שלוש נפשות עם ארבע מכוניות (יד ראשונה). נוסעים רק בתוך העיר.
משלמים טסט וביטוחים על כולן.
לפני שבועיים הם מכרו את אחת המכוניות, אבל מיד קנו ג'יפון חדש ויפהפה במקומה.

הבוקר התוכי מת אצל הוטרינר, אבל אני חושב ומרגיש שעשיתי את הדבר הנכון. כל אחד וההעדפות הכלכליות שלו.
מסכים איתך.
חבל לשמוע שהוא מת אבל לפחות ניסו להציל אותו וכנראה הוא סבל פחות מאשר אם היה נשאר ככה בחוץ.
לנסות להציל חיים של בעל חיים זו לא יציאה צרכנית בשבילי.

אני מבין שיש אנשים שחושבים אחרת בגלל חינוך שלדעתי הוא קלוקל, בנוסף לתרבות כאן שהיא שונה מבישראל.
ארגנטינה זה עוד טוב... תגיע לאפריקה תתגעגע

לכל אחד יש את המקומות שלו ועל מה שחשוב לו להוציא כסף.
אם כבר אני הבנתי שמטרת השרשור הזה הוא יותר לתת דרייב לחסוך, למרות שפה ושם בחיים רואים דברים הזויים לחלוטין לצד השני.
זה עדיין לא אומר שכל מי שמצא לנכון לבזבז כסף על מוצר הופך אותו לבזבזן ואחד כזה שלא יודע לשמור על הכסף.

ואני אומרת זאת כבת לאבא מאד מאד חסכן, שיום אחד הוציא סכום גדול על פריט לבוש כלשהו, והבנתי שאם הוא עשה זאת זה חשוב לו. הוא הרי לא אחד שמבזבז ללא תקנה, הפוך... אבל הגיע למסקנה שבמוצר כלשהו הוא מעוניין באיכות גבוהה מאד, זכותו :)

חס וחלילה אנשים שיש להם כסף גם יוציאו אותו על פנאי... אוי ואבוי
א) מי אמר שיש להם כסף?
ב) יש מגיפה. הם מסכנים את עצמם ואת האוכלוסיה כי הם לא מסוגלים לדחות סיפוקים ולהמתין לקיץ בשביל חופשה בחו"ל.

עשרות אלפי העומדים בתור לקניונים אחרי הסגר, לפני הסגר.
אני באמת ובתמים מנסה להבין את זה ולא מצליח.
בעולם שבו יש אמזון, עליאקפרס ועוד מיני אתרי קניות מקוונים, למה לחפש ולשלם על חניה, להצטופף בתור עם עוד מאות אנשים נדחפים, בשרב ובכפור, כדי לשלם מחיר מופקע על סחורה זולה, שכדי להחזיר תצטרך לחזור לאותו התור?
אה וזה כמובן עוד בלי לקשר לקורונה או לא קורונה

בעולם שבו יש אמזון, עליאקפרס ועוד מיני אתרי קניות מקוונים, למה לחפש ולשלם על חניה, להצטופף בתור עם עוד מאות אנשים נדחפים, בשרב ובכפור, כדי לשלם מחיר מופקע על סחורה זולה, שכדי להחזיר תצטרך לחזור לאותו התור?

גם אני חשבתי (ועדיין חושבת) ככה, אבל לא מזמן נזקקתי למשהו, ווואלה, עצם הרעיון לצאת מהבית וללכת לקניות היה מפתה, כי לא באמת עשיתי את זה מאז מרץ (אני מאוד מקפידה). אז כמובן לא הלכתי, אבל הפיתוי קיים.

פעם באה שניפגש, תזכיר לי לספר לך על בירה, מסקנות מימי העגלות העליזים שלי בארה"ב,ניתן ללמוד הרבה בסמוך לחנות של BuildABear... בעיקר על על הטיות קוניטיביות, חוק העדר והתנשאות ישראלית וכל זאת ב-5 מ"ר בקניון עלום באריזונה.

פעם באה שניפגש, תזכיר לי לספר לך על בירה, מסקנות מימי העגלות העליזים שלי בארה"ב,ניתן ללמוד הרבה בסמוך לחנות של BuildABear... בעיקר על על הטיות קוניטיביות, חוק העדר והתנשאות ישראלית וכל זאת ב-5 מ"ר בקניון עלום באריזונה.
עכשיו אנחנו במתח

יציאה (לא יודע אם צרכינסטית) חדשה שלי
קניתי ששה ספרים במבצע של הוצאת שלם, יצא 210 ש"ח
מצד אחד ספרים שחשוב לי לקרוא
מצד שני אפשר גם לשאול
מצד שלישי ספרים כבדים שלוקח לי הרבה זמן לקרוא
מצד רביעי לא קניתי לעצמי משהו בכזה סכום כבר שנים

יציאה (לא יודע אם צרכינסטית) חדשה שלי
קניתי ששה ספרים במבצע של הוצאת שלם, יצא 210 ש"ח
מצד אחד ספרים שחשוב לי לקרוא
מצד שני אפשר גם לשאול
מצד שלישי ספרים כבדים שלוקח לי הרבה זמן לקרוא
מצד רביעי לא קניתי לעצמי משהו בכזה סכום כבר שנים

ספרים זה לא צרכניסטי! (אמרה הבחורה עם קינדל מלא בספרים שעוד לא קראה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 3
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה